Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27863 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23189 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19493 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13533 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12738 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Зізнання мами
by Guest on Aug 15, 2009
Зізнання мами
Автор: Галина Титиш
Біля мого будинку розташований один із центрів раннього розвитку дитини. Щоб знати, чого і як там навчають дітей, ми записалися на пробне заняття. Тренер не запропонувала дитині якусь рольову гру, не пробувала встановити із нею мовленнєвий контакт. Запитання стосувались суто конкретних навичок і знань.
"До мене зараз часто приходять 4-5 річні пацієнти. Вони розумніші, ніж я. Але у них дуже серйозні неврози". Таке мені розповідала дитячий психолог Валерія Кукса. Її колеги теж неодноразово зазначали, що через намагання сучасних мам втиснути в дитячий мозок всі свої й чужі знання, маленькі пацієнти у психологів уже не рідкість.
Кількарічні "ходячі енциклопедії" не володіють багатьма елементарними соціальними навичками, вони не вміють гратися з однолітками і не пристосовані до життя у соціумі. Зате вони - "вундеркінди".
Зізнаюсь чесно, я колись теж захоплювалась усілякими методиками раннього розвитку. Щойно народився син, швиденько скупила книжки про методики Домана, Монтесорі та їхніх колег.
Начитавшись Масару Ібуки "Після трьох уже пізно", я остаточно переконалась у тому, що з дитиною потрібно активно займатись. І якщо я не лінуватимусь, мій син виросте генієм.
Благо, у мене це захоплення раннім розвитком швидко пройшло. Щойно я помітила, що попри намагання дуже обережно вчити дитину, маля все ж більш нервове і неспокійне, ніж його однолітки, я почала просто з ним гратися без усіляких заморочок на кшталт "бачиш, а це цифра 3".
Тепер мені здається, що вся ця метушня з раннім розвитком серед мам якась епідемічна. Агенції з підбору персоналу спеціально на курсах вчать методикам, щоб новоспечені Мері Поппінс могли гордо заявляти клієнтам, що вони прекрасно знають, що робити з вашою дитиною.
А кількість центрів раннього розвитку, які обіцяють навчити ваше чадо всьому на світі за суму у кілька десятків гривень за заняття, починає лякати. У гонитві за високим IQ (ну, звісно, у нас же інформаційний вік, головне для дитини - знання), батьки забувають приділяти дитині свій час.
Значно легше відвести карапуза на курси, де його вчитимуть, ніж самостійно вигадувати якісь ігри. І совість спокійна, і гордість розпирає за своє надрозумне чадо, і сам не напружуєш голову.
Пригадую, під час підготовки матеріалу про психологію гри дітей із іграшками, спілкувалася з багатьма дитячими психологами. Найбільше запам'яталась фраза голови Дослідницького центру "Ігрова лабораторія Fisher-Price" Кетлін Альфано.
Людина, яка займається розробкою усіляких розумних іграшок, щиро зізнається: сучасні діти не розумніші за тих, які були двадцять років тому.
"Б'юсь об заклад, що якщо дати ту ж (відео-) камеру дитині такого самого віку 10 років тому, вона робила б із нею те саме. Я бачу нинішніх півторарічних дітей, і пригадую тих, які були у цьому віці 10 років тому і - те саме", - сказала тоді пані Альфано.
А тепер увага - запитання на здогадливість. Де живуть діти, які встановили рекорди з зовнішнього тестування? Правильно! У регіонах. А не в Києві з його просунутими методиками розвитку, якими тутешні мами переймаються багато років.
Олена Даньків, яка набрала максимальну кількість балів (200) з чотирьох предметів тестування, живе у місті Долина, що на Івано-Франківщині. Все, що сказала мати журналістам, було: "Вона спокійна дитина. Ми навіть хотіли, щоб вона була більше такою - жвавішою, войовничою. Але вона відрізняється спокійним характером".
Минулорічна рекордсменка Ірина Ганусевич - із Чернігова (дівчина набрала максимум балів із 3 предметів).
Усе це, звісно, не означає, що в столиці живуть дурніші діти. Просто для "вирощування генія", як це модно писати у книжках раннього розвитку, недостатньо показувати дитині слайди з інформацією. Не менш важливу роль відіграє емоційний і соціальний розвиток дитини, зрештою, генетична спадковість.
Поблизу мого будинку розташований один із центрів раннього розвитку дитини. Щоб знати, чого і як там навчають дітей, ми записалися на пробне заняття. Дітей у групи брали з двох років, моєму сину був 1 рік і 8 місяців. Під час 40 хвилин цього заняття вчитель просила сина називати букви і фігури, літери, кольори, розміщувати предмети "на, під, у" склянку і так далі.
Син все називав, але при цьому ганяв по кімнаті і зривав зі стіни вивіски, розкидав іграшки. Словом, поводився так, як нормальна дитина, яку абсолютно не цікавлять ці дорослі запитання.
Тренер не запропонувала йому якусь рольову гру, вона не пробувала встановити з ним якийсь мовленнєвий контакт. Запитання стосувались абсолютно конкретних навичок і знань, які вимірюються кількістю завчених цифр.
Більше у цей центр і в інші ми не ходили. Я знаю, що є такі, у яких батьки разом із дітьми і тренером просто граються разом. Складають пірамідки, малюють, бігають. А батькам пояснюють, що треба вміти слухати своє чадо, бути для нього цікавим, розуміти, що хоче дитина і що її турбує.
Принаймні у цих центрах вчать гратися з дитиною, і в цьому є їхня користь. Адже усі психологи в один голос кажуть: головне - увага і любов мами, яка охоче грається зі своїм дитям, розповідаючи при цьому щось цікаве. І ті ж таки психологи просять не вимагати від дітей надто багато, а дати малюку самостійно розвиватися так, як це заклала природа.
А не так, як собі вирішила мама, яка вірить, що "після трьох уже пізно".
Автор: Галина Титиш
Джерело: Українська правда. Життя. http://life.pravda.com.ua/columns/4a852059d8e3f/
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- May 21, 2013 Як визначити рівень знезараження води за допомогою ОВП-метра? by Guest
- Apr 5, 2013 Що поганого в усиновленні дітей одностатевими парами? by Guest
- Jan 31, 2013 Порнографія і секс: що варто знати дітям? by Guest
- May 8, 2012 Як поводитися з першокласником by Guest
- Apr 2, 2012 Вас діти слухають? by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
65-річчя трагедії в Павлокомі – біль, який не припиняється
Автор: Галина Терещук Павлокома – Цими днями минуло 195 років від дня народження автора гімну України отця Михайла Вербицького. На місці...
Вивчили залежність між ісламом і схильністю до насильства
У Німеччині фахівці університету криміналістики Нижньої Саксонії провели дослідження, в ході якого змогли встановити зв'язок між мусульманським...
Як правильно харчуватися у спеку?
Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Чим вища температура повітря надворі, тим більше вітамінів і води потребує наш організм. Природні вітаміни очищають...
Сила книги
Ми люди. Ми будуємо суспільство. Звичайно, виникають своєрідні проблеми під час цього безкінечного будівництва....
Мовний потяг йде без зупинок, але не слідує.
Блог професора Пономаріва "Що ми отримали від того, що кілька років слідували відомим курсом?" - риторично запитує один із політиків. Дієслово...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →