Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Продукти з сої призводять до передчасного розвитку дівчаток

by Guest on Mar 5, 2011

Приводом для цієї розмови стала новина, що облетіла Інтернет: швейцарці додумалися до виробництва «дитячих» презервативів… Що це? Революція у статевому вихованні? Свідчення прогресу чи рух у безодню? Яке воно, це статеве виховання, у реальному житті? Що сьогодні б’є по організму підлітків? Чому у дво-трирічних дівчаток з’являються ознаки передчасного статевого розвитку?

Статеве виховання дітей варто починати зі статевого виховання їхніх батьків

– Еліно Флавіанівно, у Швейцарії занепокоїлись, що дорослі презервативи надто великі для хлопчиків 12–14 років і випустили… дитячий презерватив. Дослідники дійшли висновку, що підлітки відмовляються від використання презервативів тільки тому, що латексні вироби є завеликими. Як ви вважаєте, чи правильним є такий крок?

– Презервативи для дітей?! – це, вибачте мені, знову якась чергова модна «штучка». Дітей намагаються захопити чимось новим – цікавою книгою, забавкою, інтернет-новинкою, екзотичною мандрівкою, пригодою. А тепер-от «презервативи для дітей»... Я так розумію, швейцарці у своєму прагненні бути передовими, «продвинутими», доходять до абсурду. У чому абсурд і небезпека? Вони занепокоєні не так розв’язанням проблеми репродуктивного здоров’я дітей та підлітків, як комерційним «просуванням» свого ноухау, бажанням заробити на цьому. Таке нововведення є небезпечним, бо спонукає дітей до статевих стосунків (і тут будуть особливо зацікавлені хлопчики). Дівчата, на відміну від хлопців, у підлітковому віці більш активні, допитливі, швидше розвиваються психологічно. Вони можуть бути ініціаторами того, щоб їхні однокласники чи друзі спробували таку модну новинку. Звісно, в якійсь мірі це буде оберігати від захворювань, які передаються статевим шляхом. Але підліток сьогодні зможе купити той презерватив, а завтра – ні... В той же час він уже відкрив для себе статеве життя і не буде утримуватися від нього, навіть якщо презерватива немає (бо відповідальність і «дорослість» ще не сформовано в його характері) – це чергова пастка для наших дітей. Отже, реклама даних засобів – це небезпечний і безвідповідальний крок.

– Все-таки, якщо обирати менше зло… можливо, дитячий презерватив і є тим меншим злом?

– Статеве виховання – це, даруйте, не гра у презервативи. Діти не повинні отримувати інформацію з вулиці одне від одного, і не в Інтернеті, і не від фірми, яка ті презервативи дає. Їх в першу чергу треба навчити, що утримання від статевих контактів до певного віку вбереже від різних небезпечних захворювань, від того, що найгірше: раку, зокрема шийки матки, де в основному вірус передається статевим шляхом. Діти повинні знати, що є проблеми, з якими в їх віці краще не зустрічатися, а у житті є багато інших цікавих моментів і не варто зациклювалися на сексі.

Моя практика лікаря, досвід спілкування з пацієнтами та їхніми батьками переконує мене, що статеве виховання дітей слід починати зі статевого виховання вже дорослих людей. Бо бачу: батьки вийшли з дитячого та підліткового віку, так і не отримавши елементарних знань щодо статевої фізіології... Мама приводить дівчинку на огляд до лікаря, а дитина одягнена в мереживних стрінгах червоного кольору. Куди вона веде свою дитину? Мама не знає, як та дитина має розвиватися, як вона має її виховувати… Йдеться про загальну культуру жінки. Деколи вона навіть не знає, що є таке слово «менструація», вживаючи різні вуличні побутові замінники цього слова. Не дивуйтеся, таких випадків дуже багато. Дорослі жінки не знають, що таке менструальний цикл, як мають відбуватися менструації. Якщо не знає мама, то, відповідно і дитина не знає. А це може призводити до важких, запущених гінекологічних захворювань у дітей, бо вчасно не звертаються до лікарів. Деколи буває так, що діти вчать мам (йдеться про тих дітей, які добре прослухали відповідні лекції).

На Львівщині – найменший показник пологів та абортів у підлітків

– На кого покладена місія статевого виховання дитини в Україні?

– Щодо статевого виховання, дуже нам допомагають такі установи як Центри планування сім’ї, Клініки, дружні до молоді та Церква. Наш регіон є глибоко релігійний, отож якщо мама не має статевого виховання, то, принаймні, вона навчить свою дитину, що це гріх – не доглядати за собою та рано починати статеве життя.

Але все-таки основна відповідальність за виховання підлітка – не на медиках, не на церкві, а на батьках.Школи ідуть назустріч, коли ми плануємо таке навчання для дітей. Проте часом буває й так: доктор виявляє ініціативу, йде до школи, щоб прочитати лекцію, а там починають думати, чи їм то треба, чи їм то не треба і куди того доктора «запхнути» у розкладі занять, і в який клас чи в якому б спортзалі провести оте заняття... Це все дуже складно. Добре було б, якщо б від батьківських комітетів були такі запити на лікарів: «Просимо запросити того чи іншого спеціаліста-медика для проведення лекції на таку-то тему для дітей такого-то віку, чи на батьківські збори».Тоді лікар прошений гість, і спеціально готується до відповідної аудиторії.

Статеве виховання полягає не лише у формуванні ставлення до статевого життя (це лише фрагмент системи виховання). Статеве виховання, швидше, акцентує на ставленні людини до своєї статі: як ти маєш доглядати за собою, чим ти можеш захворіти, якщо ти той догляд не будеш належно здійснювати, які можуть бути захворювання, до чого вони можуть призвести.

До речі, Львівська область на сьогодні є найбільш благополучною в Україні в плані підліткових вагітностей, бо має найменший показник пологів та абортів у підлітків. Вже кілька років поспіль нас відзначають у Міністерстві охорони здоров’я за дуже добрі показники.

Чомусь роботу підліткового гінеколога асоціюють безконечно зі статевим вихованням, але зараз така кількість різних складних патологій, що ми не маємо багато часу на виховні моменти, мусимо приділяти більшу увагу медичній науці, бо такої кількості захворювань, зокрема ендокринологічних, як є зараз, раніше не було.

Діти переймаються зараз усім, навіть політикою. А результат – хвороба

– Еліно Флавіанівно, які саме захворювання ви маєте на увазі?

– На сьогодні дуже багато випадків гормональних порушень менструальної функції по типу аменореї (затримок менструації) та болючих менструацій, ПМС, а також кисти (пухлиноподібні утвори) яйників та молочних залоз. Звертаються хворі з передчасним статевим розвитком і кровотечами віком сім-вісім років! Коли говориш про це у товаристві старших акушерів-гінекологів, то вони розводять руками, бо за їхньої пам’яті були лише поодинокі випадки… Це хвороби, які колись переважно концентрувалися в дорослому віці. А зараз ці захворювання серед дівчаток. Ну що поробиш – данина цивілізації.

– Що може так масово провокувати ці захворювання?

– Провокує ці захворювання певна «поломка» в організмі, як правило гормональна, що виникла внаслідок певної причини. Взагалі, менструація у дівчаток – це «індикатор» здоров’я усього організму і завдяки певним її порушенням можна швидко виявити проблему (з чим важче у хлопчиків, у них такого «індикатора» немає).

80% гормональних порушень можуть бути спровоковані психологічними навантаженнями, бо живемо ми зараз в дуже активному ритмі, а діти переймаються всім, навіть політикою. Обговорюють політику всі: і батьки, і бабці-дідусі, і вчителі... Отож і підлітки такі самі активні. Вони знають, хто до якої партії належить… Колись було менше партій і менше проблем, ми в це не вникали (сміється, – О.І.).

Окрім цього, діти мають перенавантаження в навчанні, змінився тип навчання, не кожна дитина може себе проявити через тестові контрольні. Є діти, які краще висловлюються усно, а самого тестового завдання лякаються. Переживають з приводу того, куди вони вступатимуть після закінчення школи і як вступатимуть. У мене був випадок: ми прооперували дівчинку зі складною пухлиною яйника, а вже наступного дня перед нею комп’ютер, купа книжок, вона й один день не дозволяє собі відпочити! Діти занадто свідомі. Нашими пацієнтками є також дівчатка, батьки яких поїхали на заробітки і діти залишені самі на себе. Ось це такий основний психологічний конгломерат (не враховуюючи випадків втрати чи важкої хвороби близької людини).

Не треба недооцінювати також значення екології. Це і ті ж генномодифіковані продукти, які можуть змінюють генетичну структуру і функції нашого організму.

На гормональну сферу почала впливати велика кількість ксенобіотиків – чужих для організму речовин (з гр. xenos – чужий, bios – життя). У цю групу входять ксеноестрогени, що містяться у продуктах харчування, миючих засобах, пральних порошках, у тому, чим ми дихаємо, чим знезаражують воду, а їх ще називають гормоноруйнівниками. Вони мають гормоноподібну дію і можуть шкідливо «заміщати» природні гормони або, навпаки, бути їх антагоністами. І ця дія реалізується у вигляді гормональних ефектів на організм (спричиняють порушення зв’язані з надміром жіночих, чоловічих гормонів, гормонів щитовидної залози або з недостатністю цих же гормонів). І таким чином призводять до різного роду порушень менструальної функції, а також як затримки, так і передчасного статевого розвитку, виникнення пухлин статевих органів та щитовидної залози. Варто зазначити, що сигарети і сигаретний дим є сильним ксеноестрогеном – такій шкоді для організму можна запобігти.

Ще хотіла б звернути увагу на такий продукт як соя, яка тепер є у всіх продуктах – в ковбасі, і в цукерках, у печиві. В м’ясі і молоці теж є біологічно активні компоненти сої, бо вона додається в корм тваринам. А соя – це джерело природного жіночого гормону – естрогену. (На це також необхідно дуже вважати чоловікам!). Препарати сої, витяжки з сої є в різних засобах, що застосовуються для жінок як ніжний гормональний засіб, особливо в клімактеричному віці, щоб підтримати гормональну функцію на стадії її згасання. А що ідеально пасує жінці, не зовсім підходить дівчинці, особливо у випадках підвищеної індивідуальної чутливості. У нас є дітки, двох-трьох річного віку, з ознакоми передчасного статевого розвитку, з менструацією. Коли виключена пухлинна причина, то це можна пов’язати саме з продуктами харчування.

Що робити? Якомога менше вживати ненатуральних продуктів.

– Чим небезпечний передчасний статевий розвиток?

– Передчасний статевий розвиток небезпечний тим, що дитина починає швидко і неправильно гормонально розвиватися. А якщо в організмі, наприклад дівчинки, накопичується велика кількість естрогену, то він може закривати зону росту, дитина перестає рости у неї починають функціонувати статеві залози, змінюється будова тіла, набираючи жіночих форм, збільшуються молочні залози, з’являються й інші вторинні статеві ознаки, при чому психіка відповідає дитячій. Така собі маленька «лялька Барбі». Ці діти наражені на виникнення гінекологічних кровотеч, різних пухлинних процесів, онкологічних захворювань, проблем скелету. Все залежить від причинного фактору цього раннього розвитку.

– Еліно Флавіанівно, ще одна проблема. Відвідини гінеколога часто є стресом не тільки для дітей, а й для дорослих. Як саме відбувається перший гінекологічний огляд дитини і в якому віці?

– Взагалі перший такий огляд проводиться відразу після народження, коли визначаються первинні статеві ознаки, тобто підтвердження статі дитини. Потім, в певному віці є планові профілактичні огляди дівчаток. І не треба цим нехтувати, бо вони проводяться в чітко визначені періоди, коли можуть виникати гінекологічні хвороби у дівчаток. Адже сама назва такого огляду говорить про попередження проблем зі здоров’ям. А у решті випадків все вже залежить від батьків. Мама може привести свою доньку на огляд до гінеколога у будь який час, коли хоче пересвідчитись, чи з нею все гаразд.

Інше питання – чи завжди потрібно проводити профілактичний огляд дівчинки на гінекологічному кріслі? Те гінекологічне крісло стало вже новим страхом, особливо під час шкільних оглядів. Останнім часом це чомусь перетворилося у дуже велику проблему. Так от – профілактичний огляд у школах полягає в основному у бесіді з дівчинкою для з’ясування скарг, якщо вони є. Гінеколог не має права оглядати дітей без відома, присутності і згоди батьків. Якщо ж лікар запідозрив проблему, тоді дівчинка разом з мамою запрошується на спеціалізований прийом, де детальніше проводиться діагностика захворювання. Коли дитина здорова, немає скарг, а лікар наполягає: «Ні, вас треба оглянути на гінекологічному кріслі», то це вже виглядає на якесь насильство. Коли і дитина, і мама кажуть про те, що нічого дівчинку не турбує, то й потреби в гінекологічному огляді немає. Це додатковий метод обстеження, і якщо він лікарю не потрібен, то він не проводиться. Тим більше, якщо мама того не потребує. Але відповідальність при цьому покладається на маму. Завдання лікарів у таких шкільних оглядах полягає у тому, аби пояснити і дітям, і батькам, що можуть бути захворювання, які не мають очевидних симптомів.

Якщо на прийом до лікаря в черзі чекає багато пацієнтів, явно хворих, то чи є сенс викликати в поліклініку цілі класи і створювати черги, шум і гам, та оглядати абсолютно здорових дітей? Зараз у нас обговорюється Наказ щодо профілактичних гінекологічних оглядів, і ми ділимося усіма своїми «за» і «проти». Але як буде для нас переконливою така вказівка, що потрібно оглядати всіх, тоді про це буде доведено до населення.

За кордоном до лікарів приходять «підготовлені» пацієнти

– Еліно Флавіанівно, ви часто їздите на стажування за кордон, зокрема до Польщі. Чим відрізняється їхня гінекологічна медицина від нашої?

– Останнім часом часто стажуюся у Кракові в Клініці ендокринологічної гінекології. Дуже хотіла отримати цю науку, бо у них є колосальний досвід в даній галузі медицини. Але дитяча та підліткова гінекологія (як окрема спеціальність) у Польщі не функціонує, такі хворі госпіталізуються у відділення гінекології, або ендокринології. Це створює певні незручності як для лікарів, так і для юних пацієнток.

Якщо дівчинка 12-ти років з пухлиною яйника потрапляє в доросле відділення гінекології, то крім лікування дістає ще й зовсім непотрібну інформацію про непліддя, онкологію, самовільні викидні та інші не зовсім зрозумілі «історії» для незахищеної і без того вразливої дитячої психіки. Уявіть собі: дитина мало того, що потрапляє у лікарню, отримує шок від свого захворювання, шок від лікарняної обстановки, так ще й бачить речі, які, можливо, раніше були для неї табу. А якщо причиною її хвороби був якийсь стрес, то після так званої «психотерапії» треба неодмінно чекати рецидиву.

Я вважаю нашу структуру гінекологічної служби, а саме поділ на підліткову і дорослу, набагато кращою і мудрішою. Це гуманно щодо пацієнта. А лікар також має спеціальну підготовку.

Власне, у Польщі, коли я мала доповідь по підліткових гінекологічних кровотечах, раділа тому що лікарі чемно конспектують, значить наша наука на правильному шляху. А в перерві лікарі підходили до мене, щоб подякувати за добру практичну інформацію та переконливе обґрунтування переваг української системи лікування гінекологічних хвороб у дітей та підлітків. Вони скаржилися, що коли на чергуванні потрапляє до них така дитина, то вони не мають ні досвіду, ні науки,тільки загальні поняття і буквально скликають на консультацію цілий світ, щоб дати собі раду і не зовсім все добре виходить. А я була горда за свою Україну.

– Чи були пропозиції залишитися там працювати?

– Так, пропозиції були, вони завжди є, їх зацікавила моя практика в підлітковій гінекології. Проте я набула вагомого досвіду для того, щоб віддати його своїй країні. Тому будую стосунки з іноземними колегами тільки як співпрацю – спільні дослідження, спільні наукові публікації тощо.

В Європі сучасний науково грамотний підхід до ендокринологічного лікування в гінекології (більший і тривалий досвід застосування гормональних препаратів), що дає змогу у дівчаток попередити майбутнє непліддя, жінкам – не так рано старіти, попереджаючи ранній клімакс, а в поважному віці – не мати інфарктів, інсультів та остеопорозів, мати гарну фізичну форму і радіти життю. На цьому ґрунтується медицина проти старіння. Ми дещо запізнюємося в плані цієї науки. Бо створилося таке своєрідне коло – пізніше з’являлися препарати на фармакологічному ринку, мабуть тому що не призначалися лікарями, лабораторії наші до певного часу мали обмежені можливості, та й ми проаналізувати ті дані не могли, бо не мали відповідних знань, можливо, від того і лабораторії не удосконалювалися.

За кордоном, власне, хотіла почерпнути досвід не теоретичної, а живої практичної науки, коли безпосередньо чуєш зі слів хворої, яка, наприклад, застосовує відповідний препарат вже протягом 10 років, як вона себе почуває, чи були якісь ускладнення, як індивідуально підібрати дозу, як проаналізувати у кожному конкретному випадку гормональні аналізи – це те, чого в Україні поки що не навчитися. Стараюся, маючи з собою карти обстежень, заочно проконсультувати своїх хворих у європейських фахівців.

У нас гормонодіагностика та терапія на відносно початковій стадії, бо пацієнткам довго і нудно треба пояснювати, переконувати у тому, що для регуляції гінекологічної гормональної функції (яка дає якісне гармонійне життя) треба застосувати певний дуже необхідний їй препарат, що хоча він належить до гормонів, але діє тільки на певний орган-мішень для того, щоб полікувати, вирівняти його життєдіяльність, не викликаючи побічних дій і жодних залежностей організму. А колегам не перестаю повторювати, що гормональне лікування – це «ювелірна робота», і за неї треба братися вміючи, не відлякуючи хворих своїми помилками через незнання справи.

– Ви порівняли медичні можливості України і Польщі. А що можете сказати про самих пацієнтів, вони однакові всюди?

– За кордоном набагато легше працювати з пацієнтами,більшість із них обізнанані, читають Інтернет.

Там діє страхова медицина з певними правилами. Хворій, скажімо, потрібна консультація ендокринолога. А на прийом до нього вона може потрапити тільки через три місяці, бо є черга, а лікар, відповідно, може прийняти, припустимо, 10 пацієнтів протягом консультативного прийому («дякуючи» страховій медицині). То за тих три місяці, відколи їй поставили діагноз, вона вже десь шукає інформацію про свою проблему (якщо не звернеться до приватної клініки). Тож коли хвора нарешті приходить на консультацію, вона вже підготовлена до спілкування з лікарем, має конкретні запитання, навіть приблизно знає, які їй потрібні обстеження, на що впливає препарат, скільки є «за», скільки «проти».

Якщо жінка у Польщі йде на гістероскопію, маючи проблеми в матці, то не має страху перед даною маніпуляцією, бо в Інтернеті поцікавилася, що їй мають робити..

Проте наша медицина є набагато гуманніша – це профілактичні огляди, негайний прийом: от сьогодні заболіло – сьогодні лікар тебе проконсультував. Страхова медицина має дві сторонни: безкоштовне лікування, але все за чергою, проте інколи та черга ціною в життя. Хоча це дисциплінує лікаря і пацієнта. Одна старша пані, полька, мені поскаржилася, що її чоловік не дочекався черги на операцію з приводу катаракти, бо помер від інсульту. Пацієнт – невдоволений, лікар – крайній.

– Розкажіть про своїх пацієнтів, хто вам найбільше запам’ятався?

– Дуже люблю свою роботу, по-людськи переживаю за долю кожної пацієнтки: чи вийшли заміж, чи все у них добре, особливо за тих, у кого немає мами. Кожній пацієнтці завжди кажу, що попрощаюся з нею лише тоді, коли вона народить першу дитину, бо це основна мета моєї роботи, адже на себе покладаю відповідальність за правильність діагнозу і відповідно призначене лікування.

От вчора за порадою телефонувала моя пацієнтка – вихованка інтернату, якій зараз 28 років (опікую деякі школи-інтернати, бо вважаю, що ці діти найбільше заслуговують на те, щоб могти народжувати здорових дітей і мати сім’ю) зараз вона на роботі в Італії, розповідає, що була у лікаря і їй порекомендували те і те… Запитує, що я про це думаю. Щиро вдячна за таку довіру!

Мої пацієнти – це діти-романтики, в своєму цікавому віці, крім хвилювань і лікарських стресів, дарують і масу приємних емоцій. Щоранку я дістаю смс-ки (від дівчинки, яку рятувала від важкої гормональної кровотечі) з текстом «Усміхніться! Я Вам бажаю вдалого робочого дня! Щоб у Вас сьогодні був добрий настрій. Я молюся за Вас», – такі слова багато вартують!

Моя робота – це більше, ніж робота, це моє життя.

Розмовляла Олена Івашків,
Західна інформаційна корпорація

 

Здоров'я 1131 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.

Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква   на часи 16 століття  формально...

Історія

В Україні буде свій IPad. Деталі - китайські

Автор: Ганна Кундіренко Невдовзі на ринку з'явиться перший вироблений в Україні мобільний інтернет-планшет під назвою ImPad ( "Імпед"). Це...

Комп`ютери

Коренізація в УРСР: прояв лояльності зі сторони російського “брата” ч

Революційний досвід 1917 р. та боротьба за контроль над територією колишньої Російської імперії у 1917–1920_х рр. змусив більшовицьких...

Історія

"Псевдосвятість" вічних цінностей

Празник! Вже саме те слово чого вартує! Аж у роті одразу збирається слина, а ніс зворушують тонкі уявні аромати вудженої шинки, ковбаси,...

Гумор/Головоломки/Ігри/Фокуси

Що після сутички 9-го травня?

В Німеччині держава платить великі гроші, щоб гармонійно поєднати обидві частини народу, яким довелося певний час жити розділеними. В Україні...

Політичні оглядачі

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.