Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Дельфінарії: рай чи пекло для дельфінів? :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Дельфінарії: рай чи пекло для дельфінів?

by Guest on Dec 11, 2009

Дельфінарії: рай чи пекло для дельфінів?

Автор: Роман Лебедь, Бі-Бі-Сі, Київ

В Україні розгортається конфлікт навколо дельфінаріїв. Останнім часом такі заклади стали популярними не лише у приморських містах, а й далеко на суші - в різних регіонах країни їх стає дедалі більше.

Природоохоронці незадоволені - мовляв, там тварин заради заробітку тримають у неналежних умовах, а через стрімке поширення дельфінаріїв, їх yсе більше виловлюють з моря. Хоча власники закладів мають що сказати у відповідь.

Усмішка дельфіна

Джина (на фото) - молода самиця-дельфін, яка живе у державному океанаріумі у Севастополі і допомагає лікувати дітей. А ще вона любить співати та плескати хвостом об воду.

Дельфіни здавна славляться серед усіх ссавців своює розважливістю та охочим контактом з людьми. Багатьом навіть здається, наче ці тварини постійно усміхаються. Виглядає на те, що у Севастополі дельфіни справді задоволені тим, чим вони займаються. Тренер і психолог Тетяна Щемелькова запевнила Бі-Бі-Сі, що вони враховують можливості тварин і не перевантажують їх: "Всі тварини дуже молоді, всі дуже контактні, дуже люблять спілкуватися з дітками."

Як шпроти в банці

Але чи завжди "усмішка" дельфіна означає, що тварина задоволена умовами, в яких перебуває? "Як шпроти в банці" - так висловлюються природоохоронці про тих тварин, яким судилося "працювати" у приватних дельфінаріях та цирках по всій країні.

"З кожним роком все більше і більше, буквально як гриби, виростають приватні океанарії та дельфінарії. Як правило, це комерційні структури, мета яких - заробити гроші на цирковому шоу, або знову ж таки на проведенні сеансів дельфінотерапії," - говорить Вадим Гуцан, старший науковий співробітник океанарію в Севастополі.

За словами екологів, дельфіни - це справді вигідний бізнес, а прибуток від одного шоу може складати 40 тисяч гривень. Можливо, саме через це подібні заклади почали так ширитися Україною - у Львові, Києві, Донецьку, Дніпропетровську. В деяких містах є навіть по кілька дельфінаріїв. Виглядає на те, що на цьому ринку вже з'явилася конкуренція.

Екологи обурені, вони стверджуюють, що дельфінів тримають у занадто малих, а іноді навіть пересувних басейнах, у брудній, не морській воді, яку до того ж хлорують. Від цього, за словами Дмитра Скрильникова із Бюро екологічних розслідувань, тварини дуже страждають.

Дмитро Скрильников: "Основні протести екологів спрямовані проти дельфінаріїв, що розташовані у віддалених від моря містах. Вони не дають змоги забезпечити нормальні умови для перебування дельфінів, які би відповідали їхнім природнім потребам. І якщо воду можна довезти й очистити, то питання розміру цих басейнів і тривалості життя дельфінів є дуже спільними."

Екологи обіцяють організовувати акції протесту проти дельфінаріїв. Також вони звернулися до Служби безпеки України, аби та перевірила законність розташування деяких дельфінаріїв та інші питання, пов'язані з їх роботою. "Є підстави стверджувати, що під одні й ті самі документи щоразу можна підставляти нових дельфінів," - розповів Дмитро Скрильников.

Дельфінарії як шанс на життя

Однак опонуюча сторона у відповідь називає все це лише піаром. Тренер одеського приватного дельфінарію Єлена Комагорова каже, що люди, які ширять подібні заяви, насправді нічого не тямлять у поводженні з дельфінами. Сама вона тренує тварин уже 14 років і заперечує усі звинувачення про неналежне ставлення до дельфінів у приватних закладах.

Єлена Комагорова: "Тут треба більше вміти любити цих тварин. Зі сторони ви можете абсолютно розмірковувати, мовляв хлор - це дуже погано... Але на дворі 21 століття, панове! Який хлор, про що ви кажете? Якщо якась частина і використовується, то це природній хлор, продуктами розпаду якого є морська сіль і вода. Все цілодобово фільтрується, також ми використовуємо ультрафіолетові лампи для знезараження води і озонування."

За словами фахівця, більшість дельфінаріїв по всьому світу використовують штучну воду. Тим паче, що вода із Чорного моря у прибережній зоні занадто забруднена.

Єлена Комагорова запевнила, що всі дельфіни, які потрапляють до дельфінарію, це тварини, яких хворими знайшли на узбережжі. На волі, за її словами, вони не мали шансів вижити, а в дельфінаріях після лікування можуть жити до 30 років і мають потомство.

Без самок - катастрофа

Втім, природоохоронці підозрюють, що для дельфінаріїв, яких стало так багато, можуть виловлювати і здорових тварин, які, до слова, занесені в Червону книгу України.

За словами дослідника Павла Гольдіна із Таврійського університету, зараз вважають, що популяція афаліни - саме цей вид дельфінів живе у Чорному морі - збільшується. Але достеменно невідомо, скільки їх є: чи 5, чи 10 тисяч, чи може й більше. І виловлювати цих ссавців дуже небезпечно. "Якщо якийсь дельфінарій відловить три дорослих самки, то це може стати катастрофою для всіє зграї, тому що афаліна народжує один раз на три роки. Тому якщо, наприклад, одночасно вилучити три чи чотири дорослих самки, це покладе край усій демографії популяції," - розповів Бі-Бі-Сі науковець Павло Гольдін.

Автор: Роман Лебедь, Бі-Бі-Сі, Київ
Джерело:
BBC Ukrainian

Тварини 1039 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Не дозволяйте гостям мити посуд та не взувайте їх у капці!

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Українці віддавна славилися гостинністю. Та сучасний темп життя залишає все менше можливостей проводити час...

Корисні Поради/Повчальні

Спасти Україну!

Автор: Причини та основні фактори виникнення економічної кризи в Україні Україна останнім часом докладає значних зусиль, щоб подолати кризу,...

Бізнес/Економіка

OpEdNews: Демократична Україна, авторитарна Росія: Чому?

OpEdNews: Демократична Україна, авторитарна Росія: Чому? Автори: Андреас Умланд і Інгмар Бредіс...

Міжнародні відносини

Чоловіча мода: від чорного пальто до кольорового пуховика

Автор: Оксана Негода Сучасні емансиповані жінки стали настільки самостійні, що більше не прагнуть подобатись мужчинам, та й розучились...

Мода/Краса

Думки про кохання вслух

Що таке кохання? Хіба хтось дав відповідь на це, здавалось, просте запитання? А хіба просте? Якщо страх - стан хвилювання, тривоги, неспокою,...

Блоги

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.