Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Сім’я і виховання :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Сім’я і виховання

Етнограф М.Красиков про забобони

by Administrator on Feb 18, 2009 1472 Переглядів

Етнограф М.Красиков про забобони
Етнограф М.Красиков про забобони 
  
  
Гостем програми Бі-Бі-Сі у п’ятницю, 13 лютого був харківський етнограф, кандидат філологічних наук, викладач Харківського Політехнічного ін-ту, Михайло Красиков, а розмова, як і годиться в такий день йшла про забобони, чорні коти, баби з відрами і таке інше.
Програму вела Світлана Пиркало і першим її запитанням до гостя було – що таке взагалі забобони?
М.Красиков: Саме слово дуже цікаве. Воно утворилося від такого звуконаслідування і, до речі, це не тільки суто українське слово. Воно є й у західних слов’ян – у словаків, чехів, поляків (слово «бобоник» і так далі). Ще кажуть на селі іноді «забубони». Так оце таке, знаєте, «бу-бу-бу», «бо-бо-бо», тобто всі ходять і одне одному на вухо таке кажуть і такий шум утворюється.
Бі-Бі-Сі: Напевне, що ...

Continue reading

Мамо, помити посуд? Легко!

by Guest on Jul 5, 2009 1442 Переглядів

Мамо, помити посуд? Легко!
Мамо, помити посуд? Легко!
Автор: Сюзанна БОБКОВА
Психологи кажуть, що діти повинні мати домашні обов’язки. Інакше виростатимуть невдахами
 
Чимало батьків пам’ятають той момент, коли дитина хотіла у всьому допомагати мамі. З малюками зазвичай таке трапляється у віці приблизно від двох до трьох років. Діти із задоволенням беруться мити посуд, замітати, пилососити… Але батьки не готові дати своєму чаду стільки самостійності. “Поб’єш, поламаєш, зіпсуєш… Краще я сама, а ти йди побався...”.
Вчіть на власному прикладі
Колега по роботі розповідала, що в дитинстві, коли їй було чотири роки, їй подобалося готувати. Вона рвалася на кухню – ліпити вареники. Але мама у цьому питанні була непохитною: “Ні, і крапка!”. Натомість вона пропонувала дочці витирати пил із кількасот книжок або збирати іграшки... Пізніше мама ...

Continue reading

Переможний Пласт

by Guest on Jul 9, 2009 1165 Переглядів

Переможний Пласт
Переможний Пласт
Автор:  Данута КОСТУРА, смт. Ворзель
Ворзельський православний храм Київського Патріархату, що за 30 км від столиці, як і багато інших церков, теж пережив непростий час становлення. Храм перебудований із невеликого будиночка, що колись належав санаторію. Отець Микола і його парафіяни мріють про новий. Мрія поволі здійснюється. З великими зусиллями збудований фундамент чекає на благодійників. Вони з’являються, судячи по завезеній цеглі. — А коли збудуємо церкву, то у теперішній зробимо музей вишитих ікон, — ділиться планами Валентина Шольце, одна із найвідданіших парафіянок.
Цими Різдвяними святами поновив свою ходу по селищу вертеп, у якому взяли участь діти від 8 до 15 років. А ще парафії храму Преображення Господнього випала велика честь приймати у себе Вифлеємський Вогонь Миру, який доставили в церкву пластунки Ксенія і Юлія. Дивлячись на ...

Continue reading

Зізнання мами

by Guest on Aug 15, 2009 1674 Переглядів

Зізнання мами
Зізнання мами
Автор:  Галина Титиш
Біля мого будинку розташований один із центрів раннього розвитку дитини. Щоб знати, чого і як там навчають дітей, ми записалися на пробне заняття. Тренер не запропонувала дитині якусь рольову гру, не пробувала встановити із нею мовленнєвий контакт. Запитання стосувались суто конкретних навичок і знань.
"До мене зараз часто приходять 4-5 річні пацієнти. Вони розумніші, ніж я. Але у них дуже серйозні неврози". Таке мені розповідала дитячий психолог Валерія Кукса. Її колеги теж неодноразово зазначали, що через намагання сучасних мам втиснути в дитячий мозок всі свої й чужі знання, маленькі пацієнти у психологів уже не рідкість.
Кількарічні "ходячі енциклопедії" не володіють багатьма елементарними соціальними навичками, вони не вміють гратися з однолітками і не пристосовані до життя у соціумі. Зате вони - ...

Continue reading

Що іграшки можуть розповісти про вашу дитину?

by Guest on Aug 15, 2009 1345 Переглядів

Що іграшки можуть розповісти про вашу дитину?
Що іграшки можуть розповісти про вашу дитину?
Автор: Галина Титиш
"Іграшки є певним ключиком до розуміння світу дитини. І якщо ми не завжди можемо зрозуміти гру дитини, то коли дивимось на іграшку, розуміємо, що дитині потрібно", - переконує дитячий психолог Вадим Колесников.
Українці не звикли платити за можливість нажалітися на себе чи ближнього лікареві. Якщо й виникає якась проблема з психічним здоров'ям, то на допомогу спішать не психолог і наука, а ворожка і поради знайомих.
Для дорослих такий спосіб самолікування іноді справді ефективний, однак у випадку з дітьми батьки ризикують здоров'ям малюків. Нехай не фізичним, а психічним.
Не просто плюшевий ведмедик
- Якщо дівчина грається хлопчачими іграшками, на це реагують спокійно, але якщо хлопчик грається ляльками, то всі кричать "Ая-яй! Він ляльками грається, він, мабуть, виросте жінкоподібним! - емоційно ...

Continue reading

Як підготувати першокласника до школи?

by Guest on Aug 30, 2009 1421 Переглядів

Як підготувати першокласника до школи?
Як підготувати першокласника до школи?
Автор:  Ганна Гошко
"Це суцільний стрес", - перше, що каже про підготовку до школи мама майбутнього першокласника Антона.  
За словами Ольги, вона до останнього відтягує галасливі збори і шкільні базари, а поки що більше приділяє уваги підготовці малечі до нового розпорядку, що чекає на нього у школі.
"Поки що зрідка вирішуємо приклади і вчимося самостійності. Хочу днями провести репетицію шкільних занять - приміром, 4 уроки по 45 хвилин, перервами, як у школі", - розповідає мама. 
"Мені здається, що це важко для першокласника всидіти 45 хвилин, зосередитися і не відволікатися", - пояснює вона.
Ольга згадує, що ще в червні малечі почали давати самостійно вирішувати математичні приклади - 15 завдань Антон вирішував три години. 
"Він без кінця відволікався! Це при тому, що ми ...

Continue reading

Як підготувати немовля до спілкування

by Guest on Sep 2, 2009 1312 Переглядів

Як підготувати немовля до спілкування
Як підготувати немовля до спілкування
Період новорожденості триває з моменту народження дитини до появи першої відповідної посмішки на звертання дорослої людини. Зазвичай він охоплює 1-й місяць життя дитини. У цей період відбувається підготовка дитини до спілкування. Щоб забезпечити включення механізмів спілкування, необхідне виконання трьох виховних завдань.
По-перше, ви повинні ставитися до дитини як до особистості. Це означає, що будь-яку процедуру, проведену з дитиною, потрібно супроводжувати мовою так, начебто маля-  все розуміє й може відповісти. Мова повинна бути дуже виразною й максимально адресованою дитині, говорити треба неголосним ласкавим голосом і обов'язково включати в "розмову" схвалення й осудження дій маляти, ніби  він робив їх з повною свідомістю.
Таким чином, організується атмосфера спілкування, у якій дорослий виконує поки роль обох партнерів. ...

Continue reading

Є в коханні і будні, і свята...

by Guest on Oct 2, 2009 2312 Переглядів

Є в коханні і будні, і свята...
Є в коханні і будні, і свята... 

 Автор: Лариса Попроцька

Навіть у найщасливіших сім’ях не завжди все буває гаразд. Настають моменти, коли між чоловіком та дружиною пробігає чорна кішка. Психологи називають це кризовими періодами в шлюбі, які важливо розпізнати, щоб зберегти сім’ю. Про причини чорних смуг та способи їх подолання дізнавалася кореспондент “ВЗ”.
Важкі часи – не привід для розлучення
Чимало спеціалістів дотримуються так званої класифікації нещасливих років, під час яких між чоловіком і дружиною трапляються сварки та непорозуміння. Та, за словами психолога Центру сім’ї та репродуктивного здоров’я населення Олени Приходи, річ не в тім, який це рік подружнього життя, а якими подіями він супроводжується.
Криза – це переломний момент у житті, під час якого відбуваються зміни. Такі періоди трапляються у всіх ...

Continue reading

Не робіть з козака самурая

by Guest on Nov 13, 2009 1201 Переглядів

Не робіть з козака самурая
Не робіть з козака самурая

Автор: Омар Узарашвілі

Жодний філософ не дасть готового рецепта виховання дитини. Та й життя – не «Педагогічна поема»…
Замислюватися над методами виховання свого чотирирічного сина почав, коли малюк твердо став на ніжки й почав нетерпляче чекати, коли з роботи прийде батько. До моїх слів, відчув я, десь після року життя він почав ставитися уважніше, ніж до постійних матусиних нотацій. Принаймні, погрози дружини: “Ось скажу батькові, що ти у садочку витворяв!” почали діяти на сина дієвіше від будь-якого покарання. А я второпав, що перекласти на жіночі плечі відповідальність за виховання хлопця мені не вдасться...
Щоб знайти правильні методи виховання, перечитав твори багатьох відомих педагогів. Наприклад, найвідомішого у радянські часи педагога Антона Макаренка. І почав хвилюватися ще більше. Бо якщо очистити його ...

Continue reading

Орієнтація на національні цінності

by Олена Захарян on Dec 2, 2009 1588 Переглядів

Орієнтація на національні цінності

Автор: Ярина Федьків

Актуальність молодіжних проблем і молодіжної політики особливо зростає у кризовий період. Молоді люди потерпають сьогодні через обмежені можливості у сфері освіти, професійної підготовки, зайнятости, охорони здоров'я та соціального забезпечення, внаслідок чого зростають безробіття, захворюваність, наркоманія, злочинність серед неповнолітніх. Немає принципів, немає моралі. Чи існують шляхи подолання цих явищ?
Перехід від безтурботного дитинства до юности і молодости навіть у стабільних заможних країнах не відбувається легко й безболісно. Становлення особистости, здобуття освіти, професійного та життєвого досвіду, боротьба за своє місце у суспільстві - все це дається дуже непросто. В Україні - з її невизначеним майбутнім, політичними конфліктами та економічними негараздами - бути молодим удвічі складніше.
Дуже активно на формування світогляду особистости впливають громадські ...

Continue reading

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Україна-Росія: хто перший?

Автор: Олександр Саліженко Нещодавня футурологічно-абсурдна стаття Олександра Дугіна "Україна після виборів" про післявиборчу долю української...

Міжнародні відносини

Королівський плід зберігає жіноче здоров’я

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Вчені дійшли висновку: щоденне споживання граната знижує ризик виникнення раку молочних залоз У ході досліджень...

Здоров'я

Одяг – для задоволення

  Одяг – для задоволення Автор:  Лариса ПОПРОЦЬКА...

Мода/Краса

Сурогатна мама, сурогатне материнство - що це і для чого?

Світ тримається на любові. Якщо поруч з вами людина, яку ви кохаєте понад усе, ви почуваєтеся впевнено і комфортно. І цілком природно прагнете, щоб...

Здоров'я

Швейцарія: краще побачити. І не раз

Автор: Ольга ДУБОВИК Якісь дві години вище хмар — і ти у Цюриху (авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» здійснює щоденні рейси з Києва і...

Туризм і дозвілля

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.