Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27135 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23112 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19418 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13470 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12648 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Сім’я і виховання
Етнограф М.Красиков про забобони
by Administrator on Feb 18, 2009 1495 Переглядів
Гостем програми Бі-Бі-Сі у п’ятницю, 13 лютого був харківський етнограф, кандидат філологічних наук, викладач Харківського Політехнічного ін-ту, Михайло Красиков, а розмова, як і годиться в такий день йшла про забобони, чорні коти, баби з відрами і таке інше.
Програму вела Світлана Пиркало і першим її запитанням до гостя було – що таке взагалі забобони?
М.Красиков: Саме слово дуже цікаве. Воно утворилося від такого звуконаслідування і, до речі, це не тільки суто українське слово. Воно є й у західних слов’ян – у словаків, чехів, поляків (слово «бобоник» і так далі). Ще кажуть на селі іноді «забубони». Так оце таке, знаєте, «бу-бу-бу», «бо-бо-бо», тобто всі ходять і одне одному на вухо таке кажуть і такий шум утворюється.
Бі-Бі-Сі: Напевне, що ...
Continue reading
Мамо, помити посуд? Легко!
by Guest on Jul 5, 2009 1456 Переглядів
Автор: Сюзанна БОБКОВА
Психологи кажуть, що діти повинні мати домашні обов’язки. Інакше виростатимуть невдахами
Чимало батьків пам’ятають той момент, коли дитина хотіла у всьому допомагати мамі. З малюками зазвичай таке трапляється у віці приблизно від двох до трьох років. Діти із задоволенням беруться мити посуд, замітати, пилососити… Але батьки не готові дати своєму чаду стільки самостійності. “Поб’єш, поламаєш, зіпсуєш… Краще я сама, а ти йди побався...”.
Вчіть на власному прикладі
Колега по роботі розповідала, що в дитинстві, коли їй було чотири роки, їй подобалося готувати. Вона рвалася на кухню – ліпити вареники. Але мама у цьому питанні була непохитною: “Ні, і крапка!”. Натомість вона пропонувала дочці витирати пил із кількасот книжок або збирати іграшки... Пізніше мама ...
Continue reading
Переможний Пласт
by Guest on Jul 9, 2009 1184 Переглядів
Автор: Данута КОСТУРА, смт. Ворзель
Ворзельський православний храм Київського Патріархату, що за 30 км від столиці, як і багато інших церков, теж пережив непростий час становлення. Храм перебудований із невеликого будиночка, що колись належав санаторію. Отець Микола і його парафіяни мріють про новий. Мрія поволі здійснюється. З великими зусиллями збудований фундамент чекає на благодійників. Вони з’являються, судячи по завезеній цеглі. — А коли збудуємо церкву, то у теперішній зробимо музей вишитих ікон, — ділиться планами Валентина Шольце, одна із найвідданіших парафіянок.
Цими Різдвяними святами поновив свою ходу по селищу вертеп, у якому взяли участь діти від 8 до 15 років. А ще парафії храму Преображення Господнього випала велика честь приймати у себе Вифлеємський Вогонь Миру, який доставили в церкву пластунки Ксенія і Юлія. Дивлячись на ...
Continue reading
Зізнання мами
by Guest on Aug 15, 2009 1690 Переглядів
Автор: Галина Титиш
Біля мого будинку розташований один із центрів раннього розвитку дитини. Щоб знати, чого і як там навчають дітей, ми записалися на пробне заняття. Тренер не запропонувала дитині якусь рольову гру, не пробувала встановити із нею мовленнєвий контакт. Запитання стосувались суто конкретних навичок і знань.
"До мене зараз часто приходять 4-5 річні пацієнти. Вони розумніші, ніж я. Але у них дуже серйозні неврози". Таке мені розповідала дитячий психолог Валерія Кукса. Її колеги теж неодноразово зазначали, що через намагання сучасних мам втиснути в дитячий мозок всі свої й чужі знання, маленькі пацієнти у психологів уже не рідкість.
Кількарічні "ходячі енциклопедії" не володіють багатьма елементарними соціальними навичками, вони не вміють гратися з однолітками і не пристосовані до життя у соціумі. Зате вони - ...
Continue reading
Що іграшки можуть розповісти про вашу дитину?
by Guest on Aug 15, 2009 1371 Переглядів
Автор: Галина Титиш
"Іграшки є певним ключиком до розуміння світу дитини. І якщо ми не завжди можемо зрозуміти гру дитини, то коли дивимось на іграшку, розуміємо, що дитині потрібно", - переконує дитячий психолог Вадим Колесников.
Українці не звикли платити за можливість нажалітися на себе чи ближнього лікареві. Якщо й виникає якась проблема з психічним здоров'ям, то на допомогу спішать не психолог і наука, а ворожка і поради знайомих.
Для дорослих такий спосіб самолікування іноді справді ефективний, однак у випадку з дітьми батьки ризикують здоров'ям малюків. Нехай не фізичним, а психічним.
Не просто плюшевий ведмедик
- Якщо дівчина грається хлопчачими іграшками, на це реагують спокійно, але якщо хлопчик грається ляльками, то всі кричать "Ая-яй! Він ляльками грається, він, мабуть, виросте жінкоподібним! - емоційно ...
Continue reading
Як підготувати першокласника до школи?
by Guest on Aug 30, 2009 1442 Переглядів
Автор: Ганна Гошко
"Це суцільний стрес", - перше, що каже про підготовку до школи мама майбутнього першокласника Антона.
За словами Ольги, вона до останнього відтягує галасливі збори і шкільні базари, а поки що більше приділяє уваги підготовці малечі до нового розпорядку, що чекає на нього у школі.
"Поки що зрідка вирішуємо приклади і вчимося самостійності. Хочу днями провести репетицію шкільних занять - приміром, 4 уроки по 45 хвилин, перервами, як у школі", - розповідає мама.
"Мені здається, що це важко для першокласника всидіти 45 хвилин, зосередитися і не відволікатися", - пояснює вона.
Ольга згадує, що ще в червні малечі почали давати самостійно вирішувати математичні приклади - 15 завдань Антон вирішував три години.
"Він без кінця відволікався! Це при тому, що ми ...
Continue reading
Як підготувати немовля до спілкування
by Guest on Sep 2, 2009 1337 Переглядів
Період новорожденості триває з моменту народження дитини до появи першої відповідної посмішки на звертання дорослої людини. Зазвичай він охоплює 1-й місяць життя дитини. У цей період відбувається підготовка дитини до спілкування. Щоб забезпечити включення механізмів спілкування, необхідне виконання трьох виховних завдань.
По-перше, ви повинні ставитися до дитини як до особистості. Це означає, що будь-яку процедуру, проведену з дитиною, потрібно супроводжувати мовою так, начебто маля- все розуміє й може відповісти. Мова повинна бути дуже виразною й максимально адресованою дитині, говорити треба неголосним ласкавим голосом і обов'язково включати в "розмову" схвалення й осудження дій маляти, ніби він робив їх з повною свідомістю.
Таким чином, організується атмосфера спілкування, у якій дорослий виконує поки роль обох партнерів. ...
Continue reading
Є в коханні і будні, і свята...
by Guest on Oct 2, 2009 2333 Переглядів
Автор: Лариса Попроцька
Навіть у найщасливіших сім’ях не завжди все буває гаразд. Настають моменти, коли між чоловіком та дружиною пробігає чорна кішка. Психологи називають це кризовими періодами в шлюбі, які важливо розпізнати, щоб зберегти сім’ю. Про причини чорних смуг та способи їх подолання дізнавалася кореспондент “ВЗ”.
Важкі часи – не привід для розлучення
Чимало спеціалістів дотримуються так званої класифікації нещасливих років, під час яких між чоловіком і дружиною трапляються сварки та непорозуміння. Та, за словами психолога Центру сім’ї та репродуктивного здоров’я населення Олени Приходи, річ не в тім, який це рік подружнього життя, а якими подіями він супроводжується.
Криза – це переломний момент у житті, під час якого відбуваються зміни. Такі періоди трапляються у всіх ...
Continue reading
Не робіть з козака самурая
by Guest on Nov 13, 2009 1247 Переглядів
Автор: Омар Узарашвілі
Жодний філософ не дасть готового рецепта виховання дитини. Та й життя – не «Педагогічна поема»…
Замислюватися над методами виховання свого чотирирічного сина почав, коли малюк твердо став на ніжки й почав нетерпляче чекати, коли з роботи прийде батько. До моїх слів, відчув я, десь після року життя він почав ставитися уважніше, ніж до постійних матусиних нотацій. Принаймні, погрози дружини: “Ось скажу батькові, що ти у садочку витворяв!” почали діяти на сина дієвіше від будь-якого покарання. А я второпав, що перекласти на жіночі плечі відповідальність за виховання хлопця мені не вдасться...
Щоб знайти правильні методи виховання, перечитав твори багатьох відомих педагогів. Наприклад, найвідомішого у радянські часи педагога Антона Макаренка. І почав хвилюватися ще більше. Бо якщо очистити його ...
Continue reading
Орієнтація на національні цінності
by Олена Захарян on Dec 2, 2009 1607 Переглядів
Автор: Ярина Федьків
Актуальність молодіжних проблем і молодіжної політики особливо зростає у кризовий період. Молоді люди потерпають сьогодні через обмежені можливості у сфері освіти, професійної підготовки, зайнятости, охорони здоров'я та соціального забезпечення, внаслідок чого зростають безробіття, захворюваність, наркоманія, злочинність серед неповнолітніх. Немає принципів, немає моралі. Чи існують шляхи подолання цих явищ?
Перехід від безтурботного дитинства до юности і молодости навіть у стабільних заможних країнах не відбувається легко й безболісно. Становлення особистости, здобуття освіти, професійного та життєвого досвіду, боротьба за своє місце у суспільстві - все це дається дуже непросто. В Україні - з її невизначеним майбутнім, політичними конфліктами та економічними негараздами - бути молодим удвічі складніше.
Дуже активно на формування світогляду особистости впливають громадські ...
Continue reading
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Світова велич кам’яної могили
Світова велич кам’яної могили Автор: Петро БУДИЧ Кам’яна Могила розташована за 18 км на північ від Мелітополя і за 1,5 км —...
Україна між "тут" і "там": феномен Донбасу
Автор: Сергій Грабовський Донбас. Це слово, яке ще чверть століття тому сприймалося здебільшого як скорочення від назви "Донецький вугільний...
Бог сильніший за будь-який біль
Автор: Тетяна Рубінська Духовні скарби: Збірник 2. – Львів: Свічадо, 2011. – 144с. Часом не знаходиш відповідей у книгах. Часом...
Українці... Переможці чи жертви війни?
Українці... Переможці чи жертви війни? Автор: Василь Червоній Взятися за перо мене спонукала широкомасштабна пропагандистська кампанія з...
Три рушійні принципи для успішного маркетингу на YouTube
Три рушійні принципи для успішного маркетингу на YouTube Автор: Ігор Цап Переклад з англійської Дарії Дирик-Цап Цього місяця Головний...
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →