Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Як поводитися з першокласником

by Guest on May 8, 2012

Перший клас - це серйозне випробування не тільки для дитини, але і для всієї сім`ї. Від того, яким буде цей перший шкільний рік, багато в чому залежать усі наступні. Саме тепер ваша дитина вчиться бути самостійною, відповідальною. Тепер і більше ніколи в неї виробляється визначене ставлення до самого поняття «школа». А як часто буває: усе літо маля жило очікуванням першого вересня. Ви разом вибирали йому ранець, купували яскраві зошити, олівці. І от - довгожданий вересень… Минає тиждень-другий, і ви помічаєте, що дитина вже йде до школи, як на каторгу. Що домашні завдання робляться з-під палиці, а ранки починаються з вередування: «Не піду! Не хочу! Не буду!». Тільки не треба сваритися: усе одно ні до чого доброго це не призведе, тільки гірше буде. Якщо вже так склалося, скажіть собі «Стоп!» і спробуйте разом із малюком почати все з початку.

Отже, як же треба поводитися з дитиною, яка пішла у перший клас…

1. Будіть її спокійно. Прокинувшись, вона повинна бачити вашу усмішку і чути ласкавий голос. Не підганяйте її зранку і не смикайте по дрібницях. Тим більше не варто згадувати вчорашні помилки (навіть якщо перед сном вона так і не прибрала іграшки - не час робити їй зауваження).

2. Не квапте його. Правильно розрахувати час, що потрібен на його збори до школи, - це ваше, а не його завдання. І якщо малюк не встигає зібратися - це ваша провина: завтра розбудіть його раніше.

3. Не відправляйте дитину до школи голодною: навіть якщо вона їсть у школі, до шкільного сніданку мине декілька уроків, і не варто, щоб на них дитина думала про будерброд із маслом, а не про таблицю множення.

4. Не прощайтеся з ним, попереджаючи: “Дивися, не бешкетуй”, “Поводься добре”, “Дивися, щоб сьогодні не було поганих оцінок” і т.п.
Набагато корисніше на прощання побажати малюкові удачі, підбадьорити, знайти хоча декілька ласкавих слів - адже в нього попереду важкий день.

5. При зустрічі дитини зі школи забудьте фрази типу: “Що ти сьогодні отримала?”, “Як успіхи у школі?” або, ще гірше, іронічні висловлювання на зразок: “Ну, як сьогодні, без двійок?”, “Ну, двієчнику, як успіхи?”. Зустрічайте дитину спокійно, не обрушуйте на неї тисячу запитань, допоможіть їй розслабитися (пригадайте, як ви себе почуваєте після важкого робочого дня і багатогодинного спілкування з людьми). Але, якщо дитина занадто збуджена і сама хоче одразу поділитися новинами, не відкладайте розмову на потім, вислухайте її - це не займе багато часу. Подумайте про те, як вам іноді важливо те, щоб вас хтось вислухав.

6. Якщо ви бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтеся, нехай заспокоїться. Тоді і розповість все сама. А ні - згодом обережно поцікавтеся. Але не намагайтеся задовольнити свою цікавість тієї ж миті.

7. Цікавтеся успіхами дитини у вчителів, але НЕ при дитині. А вислухавши зауваження вчителя, не поспішайте влаштовувати дитині прочухан. Для того, щоб робити якісь висновки, потрібно вислухати обидві сторони. Вчителі іноді бувають суб`єктивними - вони теж люди і не застраховані від упередженого ставлення до своїх учнів.

8. Не вимагайте від дитини, щоб вона одразу після школи сідала за уроки. Перерва в 2-3 години їй просто необхідна. А ще краще, якщо ваш першокласник поспить півтори годинки - це найкращий метод відновити розумові сили. Пам`ятайте, що кращий час для приготування уроків - від 15 до 17 години.

9. Не змушуйте його робити всі уроки одразу. Після 15-20 хвилин занять зробіть 10-15 хвилинні перерви і краще, якщо вони будуть рухливими.

10. Не сидіть над душею, коли дитина робить домашнє завдання. Дайте їй можливість працювати самостійно. Але вже якщо потрібна ваша допомога - наберіться терпіння. Спокійний тон, підтримка (“не хвилюйся, усе вийде”, давай розберемося разом”, я тобі допоможу”) і похвала, навіть якщо в нього не все виходить, життєво необхідні. Інакше швидко відіб`єте у дитини бажання просити вас про допомогу у майбутньому.

11. Не торгуйтеся: “Якщо ти зробиш, то…”. Це погана практика - у дитини виробиться хибне уявлення про мету її навчання, і вона почне думати, що, навчаючись, робить вам послугу, за яку їй “сплачують” іграшками, солодощами чи можливістю робити те, що їй хочеться.

12. Хоча б півгодини на день присвятіть тільки дитині, не відволікаючись на телефонні дзвінки, домашні турботи, телевізор і спілкування з іншими членами сім`ї. Нехай у цей момент вона розуміє, що для вас немає нічого важливішого за її справи, її турботи, радощі і невдачі.

13. Виробіть єдину тактику спілкування з першокласником у всіх дорослих у сім`ї. Свої розбіжності з приводу того, що “педагогічно”, а що - ні, вирішуйте без неї. Якщо щось не виходить, порадьтеся із вчителем, шкільним психологом, почитайте відповідну літературу. Не варто думати, що все вирішиться само собою.

14. Пам`ятайте, що протягом навчального року є “критичні” періоди, коли вчитися складніше, дитина швидко втомлюється, у неї знижена працездатність. Для першокласника це: перші 4-6 тижнів (і 3-4 тижні для учнів 2-4-х класів), потім - кінець 2-ої чверті (приблизно з 15-ого ргудня), перший тиждень після зимових канікул і середина третьої чверті. У ці періоди потрібно бути особливо уважними до стану дитини.

15. Врахуйте, що навіть “зовсім великі діти” (як часто можна почути у звертанні до 7-8 річних “Ти вже великий!”) люблять на ніч казку, пісеньку або ласкаве погладжування. Усе це заспокоює малюка. Допомагає зняти напругу, що накопичилася протягом дня, спокійно заснути. Не нагадуйте йому перед сном про прикрощі, не з`ясовуйте стосунків, не обговорюйте завтрашню контрольну і т.п. Завтра новий день, і у ваших руках зробити все, щоб він був спокійним, добрим, радісним.

Автор: Галина Світлова

 

Сім’я і виховання 1018 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Росія залишається "тюрмою народів"

Росія залишається "тюрмою народів" Російський імперіалізм живучий, як ніякий інший. Він постійно мімікрує, пристосовуючись до...

Права людини

ВІКТОР ЯНУКОВИЧ - ВЛАСНИК МАЄТКУ РОЗМІРОМ З... МОНАКО*

ВІКТОР ЯНУКОВИЧ - ВЛАСНИК МАЄТКУ РОЗМІРОМ З... МОНАКО* На прес-конференції для ЗМІ голова обласної партійної організації ВО...

Політичні оглядачі

Україна посіла 28-ме місце у світі за швидкістю інтернету

Україна вийшла на 28-ме місце у світі за швидкістю інтернету. Такі дані наводить компанія Pingdom, що проводила дослідження в 50 країнах світу....

Комп`ютери

В гостях у Бога смерті, або Жінки, які вбивають чоловіків

Автор: Іван Філіпович Основними видимими відмінностями племені Сурма є тарілка в нижній губі жінок та постійно п’яний стан всього старшого...

Туризм і дозвілля

Дельфінарії – гуманітарна проблема людей з тяжкими наслідками для твар

Дельфінарії – гуманітарна проблема людей з тяжкими наслідками для тварин Автор: Олексій Василюк Добігає кінця другий рік відтоді, як...

Довкілля/Екологія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.