•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Христос Раждається
Поділитися
Надіслати друзям
Пошук на сайті
Як опублікувати статтю
Пошук у мережі
adsense_left

youadhere

Статистика сайту
Ви відвідувач▲з 2009-01-14
Link Exchange
Головна стаття

Увага! Розпочався Kонкурс 2012 «Напишіть, щоб виграти»

(грошові призи)

Шановні автори та користувачі сайту Статті та блоги! З 1-ого січня 2010 року ЕzReklama проводить щорічний конкурс на сайті stattitablohy.ezreklama.com. Stattitablohy.ezreklama.com – це веб-каталог безкоштовних статей та блогів, написаних українською мовою, aвтори яких бажають поділитися своїми знаннями, поглядами та досвідом із користувачами цього сайту. Мета цього конкурсу – виявити та допомогти прихованим талантам. Конкурс проводитиметься на сайті stattitablohy.ezreklama.com. У конкурсі можуть брати участь особи з будь-якого куточку світу, які досягли 18-річного віку. Нехай щастить!

Умови та правила конкурсу читайте тут!

Результати конкурсу 2011 "Напишіть, щоб виграти"

Шановні користувачі та дописувачі сайту Статті та блоги!

Дуже дякуємо учасникам та всім, хто їх підтримав.

Отже, перелік конкурсних статей: Читайте тут!

Безкоштовна Панель для реклами

Підключення безкоштовне! Панель складається з URL посилань, які вказують на різні веб-сайти. Назва та URL посилання до веб-сайту дозволяє просувати Ваш сайт і збільшити відвідуваність. Ви просто додаєте назву вашого веб-сайту та його URL- адресу, а потім натискаєте на червону кнопку Plug. Зворотнього посилання не потрібно. Пам'ятайте: останній підключений сайт виштовхує перший, тому заходьте на наш сайт частіше, щоб перевірити, чи Ваша кнопка все ще знаходиться на Панелі. Кількість доступних місць обмежена.

Лист-звернення до голови Львівської обласної ради п. О. Панькевича з проханням зачитати на найближчому засіданні обласної ради

Президія Української Вільної Академії Наук (УВАН) у Канаді звертається до Вас, голови Львівської обласної ради, в справі нашого члена, Тараса Шаха, довголітнього директора, вчителя історії та будівничого середньої школи ім. Уляни Кравченко м. Бібрки Перемишлянського р-ну Львівської обл, який, серед неясних нам обставин і всупереч його фаховим адміністративним і педагогічним кваліфікаціям та загальній громадській пошані, у серпні цього, 2011 року, був усунений з посади директора й учителя цієї ж школи.

Читайте тут!

Українські коляди, щедрівки і т щ

Це збірка відео кліпів українських колядок, щедрівок і вертепів.

Співпраця продовжується

Головна стаття

Ім’я професора Станіслава Пономаревського, голови Фундації доброчинних громадських ініціатив «Україна-діаспора», добре відоме не тільки в Чернігові та за його межами, а й серед української громади м. Вінніпеґ. Та особисто познайомитись з ним ми мали можливість лише недавно, коли на офіційне запрошення Манітобського університету він на початку червня цього року відвідав наше місто. (Відео і фото )
Читати повністю, клацніть тут!

Заголовок, ім`я автора, зміст і лінк до Вашої статті або відео може бути виділений тут. $5/мic. Звертайтесь до admin@ezreklama.com

Банер реклама 1

Дрезденські етюди

Опубліковано: 2010-09-01 20:40:28

Автор: Богдана Костюк

«Із ніжністю торкається Ельба кам’яниць та палаців там, де присів на її берег Дрезден, і милуються вони одне одним – велике місто і велика ріка» – так описав колись великий німецький філософ Юнґ свої враження від столиці землі Саксонія, одного з культурних центрів Європи – Дрездена. Це місто засноване слов’янськими племенами ще у шостому столітті, а офіційною датою заснування Дрездена вважається 1206 рік. По тому, майже вісім століть місто то гинуло у пожежах, то руйнувалось під час військових конфліктів, але завжди відроджувалось.

Світ змінюється щомиті, але водночас існує і дещо незмінне, що дозволяє побачити минувшину і зазирнути у майбутнє. Так, незмінним залишається плин Ельби і темні готичні та світлі барокові палаци, галереї та храми Дрездена.

Можна прогулятись старими міськими кварталами, оглянути чудову архітектуру та мистецькі скарби Дрезденської картинної галереї і Саксонської скарбниці, і ніби зануритись у минуле. Здається: зараз із палацу вийдуть король Август Сильний разом із сином – курфюрстом Фрідріхом. Саме при їхньому правлінні (наприкінці 17-го – початку 18-го століть) Дрезден став одним із культурних центрів Європи.

Таємниці Frauenkirche


1. Академія мистецтв, збудована у ХVІІІ столітті.

2.      Кам'яний господар старовинної будівлі  Академії мистецтв   
відбудована на початку 2010 року        

 


Трохи поблукавши вузенькими вуличками ренесансного часу, виходимо на площу до Кафедрального собору, Богородиці, чи то Frauenkirche: її було вщент зруйновано англо-американським бомбардуванням у лютому 1945 року. А нині вона стоїть знову ошатна і струнка. За відновленням цього храму спостерігав віце-президент недержавної міжнародної організації IKOMOS, що займається збереженням історичних пам’яток, Андрій Селюк.

«Цю споруду відбудовували дуже цікаво, – каже він, – розібрали усі завали, які з часів війни стояли на цій площі. Коли постала ідея все-таки відбудувати цей храм, німці вирішили: кожен камінь, який вони знайдуть з цього місця, з цього об’єкту, вони поставлять на місце. Кожен камінь був розібраний і відсканований із усіх боків. Потім – при комп’ютерному моделюванні – визначалось, на яке місце він має бути повернений. Фактично, це є відтворення з попелу цієї святині».

Служби у Frauenkirche поновлені у травні цього року. Тоді ж відкрила двері діячам культури й Академія мистецтв, відбудована за підтримки ЮНЕСКО та Євросоюзу. Взагалі, проект із реставрації та повної відбудови історичної частини Дрездена експерти вважають унікальним.

«Усім миром зібрали благодійні пожертви на цю відбудову, – зауважує Андрій Селюк. – І саме цим німці продемонстрували найважливіше – те, що вони прагнуть відбудувати своє місто. Це прагнення було настільки великим і показовим, що багато країн-членів Євросоюзу ці речі підтримують. І на нинішній день Дрезден відбудовується дуже цікаво!»

Дрезденський досвід для України

Знадобилися старі архівні документи і плани міста, сучасні будівельні та реставраційні технології, досвід міжнародної команди фахівців, інтелектуальні ресурси ЄС, щоб повернути Дрездену славу одного з найбільших історико-культурних центрів Німеччини та Європи.

У місті працюють понад 40 музеїв та більше, ніж 100 приватних мистецьких центрів і галерей, у яких можна побачити шедеври старих майстрів («Сікстинська Мадонна» Рафаеля, полотна німецьких баталістів ХУІІІ століття), живопис ХХ століття і роботи художників наших днів. До того ж, незабаром у Ратуші відкриється виставка у форматі multi media, присвячена нинішній відбудові міста.

А як зазначає комісія України у справах ЮНЕСКО, цей досвід відбудови і збереження «історичного обличчя» Дрездена корисний і для України. Щоправда, на українських теренах не меншає тих, хто готовий спотворити це «обличчя» для гарного вигляду з вікон свого помешкання – на Святу Софію Київську чи храм Святого Юра у Львові.
        
                   
 

3. Кафедральний собор Божої Матері, щойно відбудований міжнародною командою фахівців
 
4. Фасад будинку 18 століття, повністю відновлений у 2009 році

 Автор: Богдана Костюк
Джерело:
Радіо Свобода
Передруковано зі спеціальним дозволом від Радіо Свобода 

 
Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Реклама
Інструменти
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
Пиши українською
Тут спілкуються українською Чак Норрис
Ірина Фаріон. Рідна мова
adsense_right
Різне

Наші віджети

ViewMy Stats
Anti Spam *}