Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Конґрес Українців Канади бере участь в Світовому Форумі Україністів,який проходить у Києві

Posted on Aug 27, 2011

Конґрес Українців Канади бере участь в Світовому Форумі Україністів,який проходить у Києві

 

Українська діаспора в Канаді нараховує понад один мільйон двісті тисяч людей і складає восьму за величиною етнічну громаду в Канаді.

 

Українці Канади гордяться тим, що вони були одними з тих, хто закладали основу заселення Канади 120 років тому та відіграли ключову роль у формуванні Канади та канадських цінностей, де серед головних є взаємоповага різних культур - принцип багатокультурності.

 

В Канаді існує добре розвинута мережа різноманітних українських організацій. Успішно працює система українських шкіл (подад 100 цілоденних шкіл, 7 українських кафедр при університетах), установ суспільної опіки, науково-дослідчих інституцій, патріотичних та культурно-мистецьких об'єднань, молодіжних та спортивних організацій, православних, греко-католицьких та інших церков християнської традиції.

 

Ця система громадських організацій є добре структурована на різних рівнях та об'єднана під егідою Конґресу Українців Канади - Централі (КУК). Конґрес об'єднує організації, що представляють всі 4 хвилі еміграції.

 

В нашому екзекутивному комітеті КУК і в нашій делегації на Форум ми маємо цілий спектр - від предстазників 6 покоління в Канаді до новоприбулих громадян України.

 

В громаді маємо достатньо добру співпрацю і взаєморозуміння між різними організаціями не залежно від хвиль та напрямків діяльності.

 

Вже протягом 70 років Конґрес координує та представляє інтереси української громади до уряду Канади, міжнародних організацій, як також до уряду України та інших країн. На сьогоднішній день КУК та складові організації успішно співпрацюють з урядом Канади, провінційними та місцевими органами влади.

 

Налагоджені міцні контакти з урядом України, постійно проводиться ефективна тісна співпраця з Посольством України в Канаді та Генеральним консульством в Торонто, що дозволяє успішно здійснювати широкий ряд проектів на міжнародному, всеканадському та регіональному рівнях.

 

Ми вже пройшли вагомий шлях становлення наших відносин з Україною.

 

Починаючи з довгих років боротьби за державну незалежність до визнання Канадою, першою з західних країн, Акту проголошення незалежності.

 

Від подій Помаранчевої революції, коли з Канади приїхали понад 500 міжнародних спостерігачів-добровольців за свій кошт та кошт громади, до успішного візиту Президента України, який завершився одноголосним прийняттям федеральним парламентом Канади закону про визнання Голодомору ґеноцидом.

 

Два роки тому відбувся візит Генерал Губернатора Канади в Україну, рік тому Прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер з офіційним візитом відвідав Україну, де прислухавшись до думки українсько-канадської громади, в процесі візиту

 

підняв питання Голодомору-геноциду;
зустрівся з лідерами опозиції;
відвідав тюрму на Лонського;
в католицькому університеті у Львові прочитав лекцію про важливість захисту людських прав та розвитку демократії в Україні;
та з урядом України підписав меморандум про молодіжні обміни.
В складі офіційних делегацій з Канади завжди включені лідери української громади.

 

Це лише деякі з подій, де активну, а в більшості й ініціативну роль відіграли діаспорні організації в тісній співпраці з канадськими та українськими державними інституціями особливо Посольством України в Канаді.

 

За ці роки ми в діаспорі і в Україні значно краще розуміємо один одного, починаємо використовувати можливості поєднання наших зусиль, переусвідомлюємо наші відносини.

 

Ідеологія відносин як допомоги Україні переросла в ідеологію співпраці.

 

Співпраця стає на сьогодні ключовим словом наших взаємозвязків: рівноправна співпраця, яка є абсолютно взаємовигідна для обидвох сторін.

 

Співраця в різних галузях - культурно-мистеьких, наукових, освітніх, спортивних, духовних, економічних та політичних. Співраця на різних рівнях: державному, регіональному, локальному, між державними інституціями та недержавними, між великими та зовсім маленькими орагізаціями, між конкретними людьми.

 

З кожним днем ми все більше і більше усвідомлюємо та вчимося використовувати той великий потенціал наших спільних зусиль, де діаспора може підтримати та розвинути проекти з України використовуючи свої міцні та глибокі політичні та економічні позиції в своїх країнах, і навпаки.

 

Ми переконані, щоб діаспора успішно розвивалась їй потрібен постійний, живий, динамічний звя'зок з материнською землею, з джерелом українства, з рідною Україною.

 

І тому діаспора так дбає про чистоту цього джерела!

 

Часто закидать нам в Україні що діаспора повинна жити тільки своїм життям і не пхатися до України.

 

Ми вже відповіли Партії Регіонів та іншим політикам, які активно пропагують цю думку.

 

Діаспора в Канаді вже нараховує 120 років. Було багато різних хвиль іміграцій, та всі ці українці, чи в третьому, чи в другому поколінні, чи новоприбулі з України, всі вони залишаються невід'ємноючастиною українського народу.

 

І зв'язує їх з рідною землею любов до своєї Батьківщини, до свого українського народу, його щирої віри і душі, до його мови, традицій, історії та культури.

 

Часто чуємо що діаспора тільки повчає з-за кордону. Але це не так.

 

Вся діаспора живе спільним життям разом зі своїм народом.

 

Навіть проживаючи далеко від рідної землі, вона на ділі зберігає свою відданість їй, свою турботу.

 

Тут важливми є економічні зв'язки діаспори та України. За розрахунками українських експертів близько 6 млрд доларів приходить в Україну річно тільки через офіційні банківські посередники, а неофіційна цифра вже перевищує 20-25 млрд доларів річно від українських мігрантів розкиданих по всьому світу. І це в той час, коли понад 6 млрд доларів тільки за 2010 рік було виведено з України як прямі інвестиції в економіку Кіпру її олігархічними колами, знекровлюючи при цьому українську економіку, стримуючи її розвиток.

 

Тому діаспора не повчає, а разом зі зневіреним народом України пробує добитися до влади в Україні, до Президента, Верховної Ради, провідних партій з чітким посланням, що антиукраїнська політика щодо свого народу, своєї мови, своєї історії та культури не приведе до позитивних результатів.

 

За будь-якої влади українці всього світу та зокрема Канади будуть завжди стояти на сторожі розвитку Української держави, демократії, людських прав та свободи слова, розвитку культури та правдивої історії України.

 

Дуже важливим є інтеграція України в сучасне міжнародне співтовариство розвинутих західних держав.

 

Діаспора завжди була, є і буде допоміжним містком між Україною і світом, міжнародними організаціями та урядами західних країн.

 

На жаль, сьогоднішня політика влади в Україні веде до розколу та ворожнечі, як в середині країни так і з діаспорою.

 

Офіційний девіз Конґресу - У єдності наша сила.

 

Ми послідовно виступаємо за єднання в нашій громаді - ми не повинні створювати бар'єри: стара діаспора - четверта хвиля, західна діаспора-східна діаспора. Ми виступаємо за єднання в діаспорі, в українському суспільстві, за єднання українців всього світу, бо в єдності наша сила!

 

Слава Україні!


Дарла Пеннер,

пресовий референт Конґресу Українців Канади

телефон: (204) 942-4627

електронна адреса: dpenner@ucc.ca

інтернет-сторінка: www.ucc.ca  Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Причини голодомору 1932-1933рр.

Автор: Віктор Сосновський Питання голодомору 1932-1933 рр. є центральним не лише України, воно має універсальне значення для всіх істориків...

Історія

Дослідження: Ідеального чоловіка не існує

Британська компанія Remington провела опитування серед двох тисяч жінок, що встановило: ідеального чоловіка для більшості жінок не існує, пише The...

Цікаво знати

Отець Дмитро Блажейовський: «Починаю відчувати наближення старості»

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК На сотому році життя греко-католицький священик працює від зорі до зорі: ходить у бібліотеку, користується Інтернетом та...

Сім’я і виховання

Лікування плоскостопості

 Плоскостопість - це сплощення стопи. Дана патологія може бути вродженою або набутою. У стопі розрізняють два зведення: подовжній і...

Здоров'я

Як зустріти свята модно і недорого

Вибір святкової сукні обмежений не лише модними тенденціями, але й товщиною гаманця. Пошити сукню під замовлення буде не дешевше, а часом і дорожче...

Мода/Краса

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.