Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Варикозне розширення вен

by Максим Воробей on Dec 26, 2009

Автор: Наталія Кaц

Варикозне розширення вен - захворювання, що проявляється значним розширенням просвіту вен, збільшенням їх довжини, зміною форми з утворенням звивин і вузлів.

Найчастіше уражаються вени нижніх кінцівок, в першу чергу підшкірні вени гомілки, прямої кишки, а також вени сім'яного канатика. Сприяючим моментом розвитку варикозного розширення вен є вроджена слабкість венозної стінки, безпосередньою причиною - умови, що утруднюють відтік крові з нижніх кінцівок у вени тазу, наприклад: тривале стояння, пов'язане з особливостями професії (перукарі, кухарі та ін); здавлене тазових вен вагітною маткою або пухлиною; непрохідність глибоких вен стегна після перенесеного тромбофлебіту. Жінки хворіють частіше.

У міру переповнення і розтягування вен просвіт їх збільшується, виникає недостатність венозних клапанів, що ще більше підсилює застій крові і прискорює подальше розтягування вени в ширину та довжину. Порушення кровотоку в розширених венах часто призводить до тромбозу. У тромбах може відкластися вапно, тоді утворюються так звані ються камені - флеболіти, які добре прощупуються під шкірою.

Постійна застій крові призводить до набряку кінцівки і порушення харчування тканин. Шкіра витончується, легко піддається пошкодженням. Великий вузол зміненої вени може розкритися через тонку шкіру, виникає рясна кровотеча. Порушення харчування тканин з часом призводить до утворення  варикозних виразок гомілки, що ніяк не можна загоїти. Ці виразки служать вхідними воротами інфекції, тому захворювання нерідко ускладнюється тромбофлебітом. При хронічних варикозних виразках і повторних тромбофлебітах на шкірі гомілки зазвичай з'являється коричнева або темно-бура пігментація.

Варикозне розшире
ння вен гомілки викликає відчуття тяжкості, ломоти, болю у нозі, які, на відміну від болів при облітеруючому ендартеріїті, виникають не при ходьбі, а при довгому стоянні. Болі посилюються до вечора, а за ніч минають. При задавненому захворюванні варикозне розширення вен супроводжується великим набряком кінцівки і виразками, робить ходьбу важкою і навіть неможливою.

Лікування

Консервативні способи застосовують у початкових стадіях захворювання, а при важких формах - в порядку підготовки до операції або у випадках, якщо операція протипоказана з певних причин(наприклад, у похилому віці хворого). У початкових стадіях варикозного розширення вен гомілки корисно бинтування еластичним бинтом, що здавлює підшкірні вени.

Бинт накладають вранці, в ліжку, на злегка підняту ногу, поставивши стопу під прямим кутом. Бинтування починають від основи пальців і доводять до коліна, залишаючи п'яту відкритою (інакше бинт зіб'ється при ходьбі). Бинтувати потрібно, рівномірно і туго натягуючи бинт, крім першого і останнього обороту (туру). Западини з боків ахиллова сухожилля і під щиколотки заповнюють ватою. Поверх бинта надягають звичайні панчохи.

Простіше і зручніше носіння еластичних (гумових) панчіх, але вони повинні точно підходити за розміром кінцівки. Розмір визначається за знятими лікарем-ортопедом мірками. Носіння еластичного бинта або панчіх неприпустимо, якщо одночасно з варикозним розширенням вен є і ураження артерій кінцівок. Тому, перш ніж призначити їх, необхідно перевірити, пульсує чи артерія на тилі стопи.

Крім носіння еластичного бинта (панчохи), хворому треба кілька разів на день на 10-15 хв. прилягти, поклавши на подушку ногу, чи хоча б посидіти, хвору ногу поклавши на стілець.


Консервативне лікування в порядку підготовки до операції проводять при наявності варикозної виразки з метою домогтися її загоєння, оскільки при виразці оперувати не можна (небезпека інфекції!). Часто для цього достатньо укласти хворого в ліжко на 1-2 тижні з піднятою на подушках ногою; на виразку накладають пов'язки з маззю Вишневського або з синтоміциновою емульсією.

Якщо цього недостатньо, то для загоєння виразки, з успіхом можна застосовувати цинк-желатинову пов'язку з бинтів, просочених пастою такого складу: Zinci oxydati, Gelatini аа 20,0, Aquae fontanae, Glycerini aa 80,0.

Пасту, що має в холодному стані вигляд щільного желе, підігрівають на водяній бані до консистенції рідкої сметани. Підняту ногу бинтують по шкірі (без вати) марлевим бинтом, густо змащуючи кожен шар його пастою за допомогою великої кисті (перевірити на власній шкірі, чи не занадто гаряча паста!).

Пов'язку накладають до коліна в 10 - 12 шарів бинта і ретельно моделюють. Після застигання вона створює рівномірний еластичний тиск, і виразки під нею нерідко добре загоюються. Цинк-желатинову пов'язку доцільно застосовувати й у тих хворих, яким радикальне лікування протипоказане взагалі. Міняти пов'язку потрібно 1 раз на місяць. 

Показанням  до хірургічного лікування варикозного розширення вен служить розвинута недостатність венозних клапанів. Їх стан визначають пробою Троянова - Тренделенбурга. У повному обсязі, з накладенням гумового джгута, ця проба проводиться лікарем. У спрощеному варіанті вона може бути виконана середнім медпрацівником наступним чином.

Уклавши хворого на спину, піднімають ногу і погладжуванням від стопи до стегна спорожняти розширені вени. Потім біля основи стегна притискають підшкірну вену пальцями, просять хворого встати, після чого припиняють притиснення. Якщо вени одразу наповнюються кров'ю зверху вниз, значить, є недостатність клапанів. Повільне наповнення вен знизу вгору вказує на відсутність недостатності клапанів. 

Хірургічне лікування варикозного розширення вен може бути безкровним і кривавим. Безкровний, ін'єкційний, або склерозуючий, метод малоефективний, і він полягає в ін'єкції в розширену вену речовин, що викликають облітерацію (запустіння) судини. Частіше для цієї мети користувалися варікоцідом. Для ін'єкції застосовують тонку голку та шприц ємністю 2 мл. Ін'єкції здійснюють пунктирним вколюванням по 2-3 вузла через 3-6 днів. Після введення препарату накладають еластичний бинт.

Криваві методи полягають у видаленні варикозних вен. Найбільш радикальний спосіб Маделунга - висічення всієї системи розширених вен (від початку стегна до щиколотки), але він дуже травматичний.

Найчастіше застосовують спосіб Бабкокка (комбінований), при якому спочатку роблять перев'язку підколінної вени стегна у місці її впадання в глибоку стегнову вену (операція Тренделенбурга - Троянова), а потім проводять наступну операцію: через невеликий розріз на стегні вену перетинають і в дистальний її кінець вводять довгий зонд з товстої м'якого дроту з розширенням у вигляді оливи на кінці. Потім його проводять на гомілку, намагаючись досягти щиколотки. Через невеликий розріз над нижнім кінцем інструменту вену оголюють, перетинають і прив'язують до кінця зонда; тягнучи за зонд, витягують всю вену. Решта вузли видаляють з окремих розрізів. В післяопераційному періоді хворому дозволяють потрохи вставати (з 4-го дня після операції) неодмінно з накладеним еластичним бинтом, носіння якого обов'язкове протягом 6 міс.

Як склерозуючі, так і криваві операції розраховані на те, щоб повністю направити відтік крові через глибокі вени, які мало піддаються варикозному розширенні. Якщо глибокі вени не функціонують (наприклад, після глибокого тромбофлебіту), операція протипоказана.


Варикозне розширення вен у вагітних

У вагітних жінок може швидко розвинутися значне варикозне розширення вен нижньої кінцівки, іноді разом з гемороєм або з розширенням вен зовнішніх статевих органів. При початкових ступенях розширення, воно може зникнути після пологів, але відновлюється при повторних вагітностях, щоразу в більш важкого ступеня.

Профілактика 

Корисні прогулянки, плавання, фізичні вправи. Слід уникати тривалого стояння. Носіння круглих підв'язок протипоказано. При вираженому варикозному розширенні вен рекомендують переведення вагітної на більш легку роботу, раннє скерування в пологовий будинок.

Автор: Наталія Кaц
Джерело: www.fitoterapia.ucoz.ua

Фото: WikiMedia Commons
 

Здоров'я 2898 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

У Монголії виявили гніздо зі скам'янілими рештками дитинчат динозавра

Палеонтологи виявили в Монголії гніздо зі скам'янілими рештками 15 дитинчат динозавра, настільки велика знахідка цих рептилій виявлена ​​вперше.

Цікаво знати

Володимир ЛАНОВИЙ: «Ми втрачаємо багатоманітність можливостей і нову я

Володимир ЛАНОВИЙ: «Ми втрачаємо багатоманітність можливостей і нову якість майбутнього» Автор: Богдан Олексюк У нашій державі...

Бізнес/Економіка

Постать Петра Сагайдачного в історії України

Постать Петра Сагайдачного в історії України   Автор: Юлія Лучик      Історія України дала світу безліч визначних...

Історія

Поширення чи розповсюдження?

Блог професора Пономаріва Радіослухач Олег просить дати оцінку словам "проплатити", "прорахувати", "проробити"....

Лінгвістика

Чи до кінця пізнана натуральна кава?

Автори: Юрій Ковалів і Борис Дубовий Кава здавна мала значний попит як цінний енергетичний концентрат, який стимулює розум і тіло, розсіює...

Цікаво знати

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.