Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Близько 5 відсотків населення Землі страждає від депресії

by Guest on Dec 16, 2009

Автор: Наталка Коваленко, Надія Шерстюк

Уже наступного року, за інформацією Всесвітньої організації психіатрів, депресія стане найпоширенішим захворюванням у світі, яке призводить до недієздатності. А фахівці зі Всесвітньої організації охорони здоров’я стверджують, що за два десятиліття ця душевна недуга, яка руйнує психічний і фізичний стан людини, вийде на ІІ місце (після СНІДу) серед тривалих хвороб. Які причини депресивного стану людини? Наскільки поширена ця недуга серед українців, порівняно з іншими європейцями? Та як можна її попередити?

Причини та характерні ознаки

За останні кілька років все більше українців страждають від депресії, підтверджують і вітчизняні лікарі. Одна з причин її виникнення - нестабільна політична та соціально-економічна ситуація у державі. Проте, за словами заступника директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Валентини Мельник, важко назвати хоча б приблизну кількість українців, яким дошкуляє ця недуга. Оскільки офіційна статистика фіксує лише пацієнтів з важкими психічними розладами. Саме ці хворі, згідно з законом України «Про психіатричну допомогу», перебувають на обліку у психіатрів і лікуються у стаціонарі або амбулаторно.

«Поганий настрій – це ще не депресія, адже сам цей термін вже означає «клініку». Для депресії характерними є низка фізичних ознак: порушення сну, розлади функцій кишечника (запори), а також понижена продуктивність праці та уповільнене мислення – тобто всі функції організму загальмовуються. І залежно від ступеня цього уповільнення ми оцінюємо міру вираження депресії», - зазначила Валентина Мельник.

Різновиди депресій та групи ризику

Фахівці виокремлюють 2 види депресій: спадкова, яка має генетичний характер і депресія, яка викликана зовнішніми чинниками – тими ж стресами, зазначає психоаналітик Людмила Шамрай. За її словами, у групі ризику  люди з чутливою нервовою системою і офісні працівники: коли людина перебуває в стані енергетичної виснаженості, багато працює, перевтомлюється, не відновлює свої сили, неправильно харчується чи перебуває в приміщеннях, де є багато техніки. Спосіб життя й мислення людини безпосередньо стосується  нашого психічного стану, тому його потрібно правильно організовувати, зауважує Людмила Шамрай.

Депресія стала настільки широким поняттям, що обивателі включають сюди і серйозний психічний розлад, і поганий настрій. Психолог Марія Журавель закликає бути уважнішими до своїх почуттів. Одна річ, коли людина потерпає від життєвих негараздів, стресів, емоційних переживань (наприклад, при втраті близької людини, після катастрофи чи зруйнованих планів)...Зовсім інша – коли починає руйнуватися психіка, змінюється сутність внутрішнього світу – це вже клінічна депресія. «У клінічної депресії теж багато різновидів і тут застосовується уже психіатричне лікування, плюс пігулки. Я пігулки не прописую, лікую винятково психотерапевтичними методами, бо я психолог, а не лікар», - розповідає Марія Журавель.

Консультації психолога в Україні коштують у середньому 200 гривень на прийом.

Більш схильні до депресії чешки, ніж чехи

У Чехії, за офіційною статистикою, з 10 мільйонів населення, діагноз «депресія» ставлять щороку 5 тисячам хворих. За даними чеських лікарів, до депресії у цій країні більше схильні жінки, ніж чоловіки і найчастіше її спалахи фіксують восени, повідомляє журналістка Радіо Свобода у Празі Оксана Пеленська.

У Чехії депресія охоплює більше жителів Півночі та Сходу країни, де найвищий рівень безробіття. 5-15% хворих депресією закінчують своє життя самогубством. Самогубство не є хворобою багатих європейців. Причина  передусім у кліматичних умовах життя (зокрема, в тривалих періодах без сонячного світла).

Цифри свідчать, що, чим далі на Південь Європи, тим менше самогубств. Зокрема, найменше їх у Греції, Іспанії, Італії та на Мальті. Чехія – країна в центрі Європи і займає статистичну середину. За останніми даними, щорічно закінчує життя самогубством в середньому 1,5 тисячі чехів і чешок.

Депресія може бути «корисним товаришем»

Депресія, якщо до неї не ставитися трагічно, може бути і корисним товаришем, зазначає оптимістичний письменник і видавець Дмитро Капранов. «Депресія допомагає нам переживати власні страхи, з нею можна робити висновки. Депресія завжди пов’язана з очікуванням поганого майбутнього (глобального чи локального, свого чи чужого). Якщо Ви за допомогою депресії пережили страхи майбутнього - далі стає уже на порядок легше».

 Цього можна просто уникнути

Психогігієнічні навички, тобто вміння людини керувати своїми емоціями, в українському суспільстві на низькому рівні, зазначає психолог Людмила Шамрай, а перенасичення негативом та постійна душевна напруга створює сприятливий грунт для розвитку депресії. «Якщо людина знає, яким чином можна очистити своє тіло, то психіку вміють відновлювати фактично окремі одиниці».

Одне з найбільших джерел позитивних емоцій - це сміх, продовжує Людмила Шамрай. «Посміхайтеся будь ласка! Прокинулися, ще не відкрили очі, але вже «вдягніть посмішку» на своє обличчя і згадайте щось приємне на цілий день. Очищувальні функції – плач – допомагає людині позбуватися негативних токсинів, які виробляються в організмі під час переживання негативних емоцій».

Гіподинамія, тобто малорухливий спосіб життя – ще одна з передумов розвитку депресії. Помірна фізична активність, а також повноцінний сон допомагають відновлювати душевні і фізичні сили, покращують психічне здоров’я.

Автор: Наталка Коваленко, Надія Шерстюк
Джерело:
Радіо Свобода

Здоров'я 1083 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Донбас і Україна (з історії революційної боротьби 1917-18 рр.) (част.1

Микола Скрипник ...Одне з таких упереджень, які століттями царизм плекав у головах робітників - упередження національне, тобто погляд на...

Історія

«Хочу» замість «мушу»

Строчі Марія Христина. Мислити позитивно. – Львів: Свічадо, 2011. – 152с.   Як часто ми вважаємо себе поганими, не...

Література

Целюліт

Ходити в спортзал. Слідкувати за фігурою. Не палити і не пити. Їсти виключно здорові продукти. Носити спеціальне білизну і колготки ... І все...

Здоров'я

Прес-випуск: Заробітна плата штатних працівників Глибоцького району за

Розмір нарахованої середньомісячної заробітної плати в середньому на одного штатного працівника Чернівецької області за січень–червень 2012р....

Бізнес/Економіка

Закон про "кухарчиних дітей" імені Дмитра Табачника

Автор: Сергій Грабовський Дружними зусиллями, під оплески не тільки депутатів з числа владної коаліції, а й низки опозиціонерів, за дружного...

Освіта/Тренінг

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.