Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Чорнобильська хмара вбила наш імунітет... :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Чорнобильська хмара вбила наш імунітет...

by Guest on Nov 16, 2009

Чорнобильська хмара вбила наш імунітет...

Автор: Ірина КУШИНСЬКА

Західна Україна, а особливо Львівщина, за кількістю смертельних випадків від пневмоній - на першому місці.

Паніка, розгубленість, страх - все це опанувало людей миттєво після повідомлень про страшні віруси, які забирають життя молодих, фізично здорових і сильних людей. Більшість заховалася у свої нірки, позачинявши вікна і спрагло шукаючи в новинах хоч якоїсь обнадійливої інформації. Хтось використав цю ситуацію на свою користь, намагаючись швидко заробити гроші (фармкомпанії) чи попіаритись. Водночас багато людей самовіддано працювали, усвідомлюючи загрозу для власного життя і здоров’я. І якщо на старті епідемії лікарі були розгублені, бо зіткнулися з таким вперше, вже за тиждень ситуація стала контрольованою. У цьому впевнений доцент кафедри внутрішньої медицини ЛНМУ ім. Данила Галицького Анатолій Невзгода.

- Пане Анатолію, упродовж цих двох тижнів ви щодня - в епіцентрі подій. Як ніхто добре знаєте, що відбувається. Чому люди хворіють і помирають?

- Є епідемія грипу, але специфічного, не такого, як завжди. Окрім того, циркулюють кілька вірусів на теренах області. Є сезонні віруси, звичні для нас, і є вірус каліфорнійського грипу. Помирають люди не від грипу, а від його ускладнень. Найчастіше - від пневмоній, які у більшості випадків з’являються у двох контингентів людей: молоді люди віком орієнтовно до 25 років і ті люди старшого віку, які мають супутні інфекції. Особи, що входять у ці групи, мають зміни в імунітеті. Якщо старші мають знижений імунітет, то молоді - навпаки - гіперактивний імунітет, іншими словами, засильний імунітет. Тому відповідають на інфекцію гіпералергічною реакцією. На Львівщину повернулися пневмонії, які були притаманні області на початку ХХ ст., у ХІХ столітті - так звані крупозні пневмонії. Якщо зазвичай 90% пневмоній, які мали у минулих роках, займають лише один сегмент легень, то ці пневмонії займають усю частину легень, що призводить до незворотних наслідків - змін у крові, токсичних шоків, серцево-судинної недостатності. Будь-яка маленька пневмонія має симптом «промокашки» - крапля падає і розтікається. Може розтектися до крупозної, якщо її не лікувати. Якщо пневмонію лікують у перші 6 годин після діагностики (максимум - до 12 годин), то доведено, що можемо зупинити крупозну пневмонію на початкових стадіях. Те, що люди говорять про легеневу форму чуми, про те, що легені на розтині померлих – розплавлені, це не так. Легеневої чуми немає, а легені такий вигляд мають внаслідок крупозної пневмонії.

Причина смертей, з одного боку, - пізня діагностика, з іншого - невчасно призначене лікування, велика ланка - самолікування. В Україні у ХІХ столітті була епідемія туберкульозу. В газетах за Австрії не писали, що треба робити, як лікуватися, як берегтися, але люди знали, що треба себе оберігати. Радянська влада призвела до того, що люди звикли, що хтось повинен відповідати за їхнє здоров’я. Нарешті доходимо до того, що треба відповідати за себе самим.

- А чому ж ці пневмонії повернулися від початку ХХ століття? Ви ж кажете, ми про них давно забули...

- Ні, ми їх пам’ятаємо, просто цих пневмоній не було. Вони постійно циркулюють, але є циклічні зміни в природі вірусів, бактерій, і тому такі пандемії повертаються три-чотири рази на століття. От де ділися холодні зими? Вони ж були...

- Дивно, що саме Львівщина найбільше потерпає з усієї України...

- Не дивно. Західний регіон - зона ураження чорнобильським лихом. Хмара після Чорнобиля пішла на Волинь, на Західну Україну. На Східну Україну хмара не пішла. А чорнобильський вибух - еквівалент 40 бомб Хіросіми і Нагасакі. Західна Україна - регіон людей з ослабленим імунітетом. Тому у нас кількість дітей з лейкозами, з раком щитовидної залози росте. Можемо сюди додати і соціальну ланку, і спадковість, і продукти харчування, екологічно забруднені й генетично модифіковані, клімат...

- Охарактеризуйте сьогоднішній стан епідемії, на якій вона стадії - розвитку, піку, спаду?

- Думаю, епідемія згасає, але маємо досвід пандемій Китаю й інших країн з великою кількістю населення, які мали кілька хвиль епідемії. Можна побачити по людях у місті, що вже всі - без масок, напруга спала, паніка - також. Набридло боятися - це характерна риса українців: спочатку дуже лякаємося, а потім - взагалі нічого не боїмося. Це - недобре, бо закінчиться карантин, люди повертатимуться в організовані колективи, тож говорити про те, що не буде ще одного піку епідемії, ми зараз не можемо.

- Досі не відомо, за яких симптомів треба бити на сполох. Одні кажуть, найстрашніше - висока температура і симптоми грипу, інші стверджують, що навіть 37 градусів на термометрі свідчать про початок запального процесу...

- Нормальна температура тіла - від 36,4 градуса до 36,8. Якщо людина переживає емоційний стрес, якщо є фізичне перевантаження, якщо багато з’їла - температура може підніматися на один градус. У всьому світі температуру міряють двічі на день! Не так, як я бачу на викликах, - люди сидять з термометрами, як курка на яйцях, і міряють температуру безконечно. Температуру треба вимірювати з шостої до восьмої години зранку і з 18.00 до 20.00 увечері. Будь-яке підвищення температури - ознака запального процесу. Запалення в організмі має п’ять симптомів: підвищення температури, почервоніння, біль, набряк, порушення функцій. Температура і біль - основні симптоми запального процесу. Але підвищення температури - це захист організму: чим вища температура, тим більше виділяється інтерферону - ендогенної речовини, яку виробляють лейкоцити. Інтерферон знищує вірус. Для дітей віком до 15 років небезпечною є температура, вища за 38 градусів, яка свідчить про серйозні зміни в організмі. Це вже може бути запалення легень, може бути і приєднана бактерійна інфекція, а це означає, що ситуація виходить з-під контролю. Для дітей віком після 15 років загрозлива температура - вища за 39 градусів. Несумісна з життям температура - вища 41 градуса. Маю дуже великі застереження щодо реклами, бо де я у світі не працював - ні у США, ні в Німеччині, ні в Іспанії не бачив реклами ліків на телебаченні. Мені в Іспанії казали: якщо наша країна має понад 40 мільйонів населення і не має повного циклу фармацевтичної опіки ліків, тобто не має всіх ліків - гормонів, жарознижувальних, противірусних тощо - ця країна не є незалежною. Якщо ми будемо купувати “таміфлю” і не матимемо його свого - значить, ми вже є залежними: якоюсь мірою.

- Харків почав виробляти свій препарат...

- Так, але під кінець епідемії. Добре, коли ви йдете додому, і вас наздоганяє автобус, але ліпше все-таки в ньому їхати.

- Наша країна взагалі не була готова до цієї епідемії...

- Я б так не сказав. Маємо освічених лікарів, потрібні антибіотики. Це не чума. Шевченко писав: «Чума з лопатою ходила...». На той світ йшло 30-40% населення міст і сіл. У нас такої ситуації нема. Система в цілому спрацювала нормально. Всі ланки системи охорони здоров’я спрацювали задовільно. Лікарі працювали, незважаючи на те, буде оплата чи ні, вихідний день чи робочий, день чи ніч...

- Люди зараз, як ніколи, прислухаються до свого організму. Які мають бути симптоми?

- Коли піднялася температура і наростає. Ускладнення з’являються тоді, коли на тлі температури з’являються й інші симптоми. Один з перших серед них - задишка. У цьому випадку треба терміново викликати лікаря.

- Кажуть, помирають здебільшого 30-, 40-річні...

- Найважчі пневмонії - у спортсменів. Найвища температура - у людей фізично міцних. Тому «іспанка» - вірус грипу - косила колись більше молодих і фізично здорових, бо у них сильніша реакція. Кажуть, колесо, яке скрипить, довше їде... Людина після 70 років може перенести інфаркт міокарда, не відчувши його, а 15-річна дитина від такого не виживе.

- Люди масово тікають за кордон - принаймні у Туніс та Єгипет на море...

- Будемо мати свіжу «радість», бо привезуть нам свіжі екзотичні інфекції. Інкубаційний період грипу - від 6 до 48 годин. Зараз, кажуть, інкубаційний період грипу подовжений вже - до 80 годин. Людина заразна до тижня від початку хвороби. Чи варто їхати кудись на Південь? Очевидно, що ні. Я не хочу сказати, що в Тунісі погана медицина. Це французька колонія, і медицина у них непогана, але лише для жителів цієї країни. А для туристів все коштуватиме великих грошей. Зважте, що імунітет зазнає подвійного навантаження, адже змінюються клімат, вода, їжа... Ліпше пересидіти вдома. Думаю, за тиждень-другий матимемо суттєвий спад епідемії. Закінчиться карантин. Хоча карантин у перекладі з латини - 40 днів, ми дали три тижні. А виїзд за кордон вигідний для туроператорів, бо ціни вже підскочили у два-три рази. Тікатимуть найменш розумні і найбагатші. Добрий господар у тяжку хвилину своєї хати не покине. А доведеться повертатися потім у країну, де люди вже матимуть імунітет, а вони його мати не будуть.

- Як треба застерігатися зараз? Бачимо, що вже всі розслабилися і познімали маски...

- Цього не варто робити, бо вірус циркулює. Вологе прибирання не повинно пристосовуватися тільки до Різдва і Пасхи. Провітрювати мінімально двічі на день, мити підлогу, гуляти на вулиці у місцях, де немає людей. Бравада без масок ні до чого доброго не приведе. Народні засоби усі дієві. Колись люди не мали антибіотиків, але долали епідемії. Треба вчитися у старших, досвідчених людей. А в місті бачу: йде молода дівчина, п’є холодне пиво і вбрана в сукню, яких можна три пошити з однієї краватки, з пірсингом у пупі, і нічого собі не робить з того, що є. Вибачте, як епідемія може минути?.. Одягатися треба відповідно до сезону, кашляти не на людей, а в руку чи у маску. Якщо в хаті є хвора людина - її треба ізолювати, дезінфікувати її одяг, посуд...

- Кажуть, епідемія піде від нас тоді, коли імунна відповідь виникне - внаслідок контакту з вірусом чи після вакцинації...

- Вакцинацію робити пізно. А імунітет у нас вже виробився, навіть у тих, хто сидів у хаті і не контактував з хворими. Ми вірусу не заборонимо літати. Стикалися з вірусом всі: хтось більшою мірою, хтось - меншою. Наша імунологічна пам’ять спрацювала добре. Але вірусів багато, вони мутують, змінюються. Тому треба бути напоготові і не втрачати обережності і пильності.

Автор: Ірина КУШИНСЬКА
Фото: ЕПА, на фото: Лікарі застерігають – не ігноруйте маски! 
Джерело: Високий Замок   www.wz.lviv.ua

 

 

Здоров'я 1281 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО В УКРАЇНІ ТА ЙОГО ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Ладовчина М. С. Студентка 4 курсу Київського національного економічного  університету імені В. Гетьмана Тотальна хімізація...

Права людини

Кришка, корок, віко - у чому різниця?

 Блог професора Пономаріва Вітаю вас, шановні радіослухачі! Радіослухачка Олена цікавиться: коли потрібно писати "ґ", а коли...

Лінгвістика

1939 - шлях до війни. Наслідки для Латвії

1939 - шлях до війни. Наслідки для Латвії Автор: Людмила Пилип 23 серпня виповнюється 70 років з дня підписання пакту Молотова-Ріббентропа....

Історія

Чарлі САКУМА: «У попередньому житті я був українцем, козаком…»

Чарлі САКУМА: «У попередньому житті я був українцем, козаком…» Цього літа у столиці Японії Токіо відбувся семінар етнічної...

Мистецтво/Рукоділля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.