Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27135 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23111 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19418 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13470 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12648 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Як правильно укомплектувати домашню аптечку?
by Guest on Nov 14, 2009
Як правильно укомплектувати домашню аптечку?
Автор: Тетяна КОЗИРЄВА
У кожній хаті є своя домашня аптечка. Зазвичай там зберігаються ліки на всі випадки життя.
Часто-густо вони лежать роками, отже, термін придатності минає, і ці ліки не те що не ефективні, а й шкідливі. Як правильно скласти домашню аптечку, аби даремно не витрачати грошей на непотрібні ліки? Про це ми запитали завідувача кафедри фармакології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, доктора медичних наук Олега Піняжка
– Перше, про що повинна пам’ятати людина, формуючи домашню аптечку, –під рукою мають бути так звані безрецептурні препарати, тобто ті, котрі відпускають в аптеках без рецептів, – каже професор Піняжко. – По-друге, мають бути засоби, застосування яких не потребує спеціальної підготовки (таблетки, настоянки, у крайньому разі – аерозолі). Щодо ін’єкційних препаратів, то їх, погодьтеся, не кожен спроможеться собі чи членам своєї родини вколоти.
– Що є в аптечці найнагальнішим?
– Те, що допоможе усунути наслідки різного роду дрібних травм, які часто трапляються у побуті. Йдеться, в першу чергу, про дезінфікуючі засоби – спиртовий розчин йоду чи зеленки. Не варто забувати про таблетований фурацилін, з якого роблять дезінфікуючий розчин. Для зупинки незначної кровотечі знадобиться перекис водню. Звичайно, не забуваймо про бинти і вату. Дрібні подряпини чи порізи можна заліплювати бактерицидним пластирем. Не зайве мати кілька гумових напальчників. Якщо сталося так, що ранка не гоїться, можна, порадившись з лікарем, прикладати мазь Вишневського або іхтіолку.
Друга неприємність, що може спіткати будь-кого, – різноманітні отруєння. Обов’язкове в аптечці - активоване вугілля. Зазвичай харчове отруєння супроводжується проносами. Тому треба мати те, що загальмує розлад кишківника. Рекомендую бесалол, до складу якого входить екстракт красавки: він зменшуватиме спазми, відтак зменшуватимуться больові ефекти. Якщо є підозра на інфекційне отруєння, варто спожити фталазол.
– Що порекомендуєте при закрепах?
– Сенадексин, сенаде, листя сени, таблетки кореня ревеню, екстракт алое, олію рицинову (касторка), сіль барбари (так звана англійська сіль).
– Якщо вже заговорили про розлади шлунково-кишкового тракту, доречно згадати про спастичні стани – так звані кольки: кишківникові, печінкові, жовчні, ниркові.
– Треба мати спазмолітики, але, знову ж таки підкреслю, долікарського етапу забезпечення: дротаверин (но-шпу), папазол, папаверин та платифілін. Щодо жовчогінних препаратів, котрі варто застосовувати, припустимо, відчувши дискомфорт після пишного застілля, то зарадять солізим, дігестал, а найкраще – панкреатин або креон. Можна порекомендувати й алохол (це екстракт часнику плюс активоване вугілля). Якщо ж виникають проблеми з нирками, то тут треба звертатися до лікаря.
– Що порадите із серцево-судинних препаратів?
– У першу чергу валідол. Це коронаролітик, що розширює вінцеві судини. Щодо корекції коронарного спазму, різного роду аритмій, то не радитиму нічого – хворі мають бути у постійному контакті з кардіологом. Єдине, що можна порекомендувати, – кардіоседативні засоби: корвалдин, краплі Зеленіна, які допоможуть при функціональних розладах, психоемоційних та стресових ситуаціях. Помічні настоянки глоду і валеріани, таблетована валеріана, настоянки кореня півонії та кропиви собачої (пустирник). Добре заспокоює персен і його вітчизняний аналог седасен. Людям, котрі мають схильність до коронарного спазму, обов’язково мати нітрогліцерин. Але з цим препаратом треба бути обережними – він різко розширює судини і може спричинити підвищення внутрічерепного тиску. Раджу вживати нітрогліцерин тільки у крайньому разі і якщо не допоміг валідол.
Тим, хто потерпає від перепадів артеріального тиску, найперше треба придбати тонометр, щоб контролювати тиск. Щодо ліків, то тут можна порекомендувати спазмолітики – дібазол, папазол. Бажано мати в аптечці сечогінне. Наприклад, фуросемід.
– А проти головного болю?
– Найпростіше застосувати препарати з групи так званих ненаркотичних анальгетиків. Це ацетилсаліцилова кислота (аспірин). Але аспірин протипоказаний тим, що мають виразку шлунка. Ще зарадить при головному болю парацетамол. Хоча він також не “святий” – попри те, що є достатньо ефективним протизапальним, жарознижувальним і знеболювальним, негативно впливає на печінку. Допоможуть також цитрамон, копацил, цитропак. Раджу й седалгін, який містить і кодеїн, і аспірин, і парацетамол, і фенобарбітал. Однак седалгін не варто давати дітям. З вітчизняних препаратів можу порекомендувати амізон, мефенамінову кислоту (до речі, саме цей препарат я рекомендую давати дітям – він не має аспіриноподібних ефектів, хоча лікувальна дія його – як аспірину: стимулює імунітет, має жарознижувальний ефект та хорошу протизапальну дію).
– Час від часу в кожну родину навідуються розмаїті вірусні інфекції, що спричиняють кашель, нежить, значне підвищення температури тощо, отож у домашню аптечку обов’язково слід покласти протизапальні засоби. Що саме?
– Наполягатиму на наявності у домашній аптечці нашого доброго старого друга - антигрипіну. Не зайве згадати про стару як світ оксолінову мазь. Застосовувати її просто: достатньо змастити при вході носові отвори, і це застереже від інфекції – і в транспорті, і на роботі. Проти кашлю рекомендую наш ніби простенький мукалтин, котрий допоможе, якщо його правильно вживати: подрібнити і розчинити у воді (має шипіти). Проти болів у горлі раджу септефрил. Можна використати стрептоцид (і всередину, і зовні – “припудрити” мигдалики). Не варто нехтувати й гірчичниками. Якщо хворого лихоманить, можна прикласти до ніг теплу грілку. А щоб зміряти температуру, треба мати вдома термометр. Усі краплі до носа (санорин, сунореф, нафтизин, галазолін тощо) містять речовини, що різко звужують судини, і саме тому після їх використання може виникнути різкий головний біль. Позаяк зазвичай, за умови закладеного носа, рідко хто без них може обійтися, варто пам’ятати, що не можна застосовувати “дорослі” краплі до носа для дітей, тим більше, в аптеках є спеціальні краплі (той же нафтизин) меншої концентрації – так звані дитячі.
– Чула, що добрий ефект проти застуд чи вірусних інфекцій мають вітаміни.
– Помічна у разі грипу чи гострих вірусних інфекцій аскорбінова кислота (можна також використовувати вітамін С з глюкозою вітчизняного виробництва). Не варто забувати про вітчизняний аскорутин, який зміцнює стінки судин. Допомагають ундевіт, гексавіт, декамевіт, ревіт тощо, які нічим не гірші за широко рекламовані імпортні вітаміни.
– Що варто мати у домашній аптечці зі спиртів?
– Саліциловий, а ще ліпше – борний, який, за наявності запалення, можна закапати у вухо.
– Не останню роль серед різного роду захворювань відіграють алергії.
– У разі виникнення такої “напасті” я раджу діазолін. Також бажано придбати препарати кальцію (наприклад, глюконат кальцію).
– А як щодо антибіотиків? Чи можна їх застосовувати “на хлопський розум”?
– У жодному разі! Тільки лікар може призначати антибіотики.
Автор: Тетяна КОЗИРЄВА
Джерело: Високий Замок www.wz.lviv.ua
Фото: Вікісховище
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Jun 22, 2015 ЛОНЦ «ВІКТОРІЯ» - лікування розсіяного склерозу та епілепсії! by Administrator
- Nov 15, 2014 Алкоголь-задоволення, чи вбивство? by Administrator
- Dec 29, 2013 Болить спина? На пілатес. Великі стегна? На степ! by DGoarrytor
- May 21, 2013 Як виміряти ОВП питної води? by Guest
- May 19, 2013 Як визначити рівні магнітного та електричного полів? by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Вправи з метання предметів
Вправи з метання предметів розвивають окомір, координацію рухів, зміцнюють м'язи рук і тулуба. З цих видів вправ для дошкільнят найбільш...
Іван Мазепа
В історії України важко знайти особу, навколо якої вже стільки віків точились би такі гострі суперечки, схрещувалися різні, часто полярні думки....
Торгово-розважальний комплекс у м.Дніпропетровську "Мост-Сіті&quo
Автор: Коломоєць Ольга "Мост-Сіті центр" у м. Дніпропетровську представляє великий вибір розважальних послуг ...
Прес-випуск: Обсяги капітальних інвестицій Глибоцького району за I пів
За I півріччя п.р. у розвиток економіки області за рахунок усіх джерел фінансування було вкладено 703,1 млн.грн. капітальних інвестицій (без ПДВ),...
Ультразвукова чистка обличчя
Ультразвукова чистка обличчя - процедура глибокого очищення шкіри. Шкіра має потребу в постійному очищенні від забруднень, ороговілих клітин,...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →