Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Разом з дитям народжують... депресію :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Разом з дитям народжують... депресію

by Guest on Nov 2, 2009

Разом з дитям народжують... депресію 
 
Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК
 
Поява дитини – це завжди щастя. Навіть якщо вагітність – незапланована. Навіть якщо малеча ростиме без батька. Навіть якщо доведеться поставити хрест на кар’єрі. Зіпсувати ідеальну фігуру. Попрощатись з суботньо-недільним дозвіллям. Навіть якщо часу на себе залишиться обмаль чи не залишиться зовсім, все одно поява малюка – незбагненне, неосяжне щастя тривалістю ціле життя.

А що, коли поряд з такими очікуваннями з’являється несамовита нудьга, нескінченний смуток і хронічне незадоволення? Бо відтепер більше ніколи не буде так, як колись, досі?

Усвідомлення незворотності змін і хворобливе звикання до нового статусу – ще одна ланка, що допасовує до похмурої медичної статистики. Емоційні розлади спостерігаються у жінок удвічі частіше, ніж у чоловіків. І найчастіше ці розлади пов’язані з етапами репродуктивного циклу жінки: передменструальним періодом, вагітністю, періодом після пологів та перед менопаузою.

Лікар-психотерапевт, член Європейської асоціації психотерапевтів Звенислава Кечур переконує: у всіх жінок після пологів виникають суперечливі почуття.

- Після народження дитини, як правило, усі жінки переживають сум, тривогу, страх, самотність, розгубленість, безпорадність, - каже З. Кечур. - У різній мірі свого піку вони досягають на 5-7 день після пологів. Тому раджу усім породіллям: не панікуйте завчасно - просто дочекайтеся 10-12 дня. Сум’яття почуттів невдовзі мине.

- Тобто якщо поява дитини в сім’ї провокує у жінки негативні емоції, на це просто не варто зважати?

- Коли жінка виношує дитинку під серцем, вона переживає весь спектр емоцій. Але після пологів, пережитих хвилювань, фізичної втоми, і це закономірно, якийсь час переважають негативні емоції, адже жінка набуває нового для неї статусу. Можливо, це парадоксально, але в своїй материнській ролі вона знову почувається... дитиною - беззахисною, безпорадною, невмілою. Ось чому так важливо, аби близькі не критикували її намарне, а навпаки, підтримували, ставились з розумінням. Якщо такої «співпраці» не буде, існує ризик розвитку психічного розладу.

- Вочевидь, післяпологову депресію (як і будь-яку іншу депресію) слід трактувати як психічний розлад?

- Є післяпологовий депресивний стан, є власне депресія і є післяпологова психотична депресія. Ці розлади принципово різняться. Післяпологова депресія розвивається у 20% жінок, що народжували. Психоз – лише в 0,1-0,2%.

У перші дні після пологів жінка може переживати різкі зміни настрою. Вона часто плаче – без жодної, здавалось би, на те причини; стає надміру тривожною, неспокійною й дратівливою. Їй складно заснути. Якщо проігнорувати ці симптоми, хвороби не уникнути.

- Якими є ознаки післяпологової депресії?

- До тих, що я вже перелічила, можете додати погіршення, а то й втрату апетиту, швидку втомлюваність, прагнення до усамітнення, погіршення пам’яті та уваги, появу нав’язливих думок. Жінка втрачає інтерес до всього – те, що раніше її тішило, вже не приваблює. Вона розчаровується в собі, бо не відповідає ані власним уявленням, ані уявленням близьких про ідеальну матір.

- Ця «невідповідність» є одним з пускових механізмів розвитку недуги?

- Безумовно. Рідня, мас-медіа, суспільство – усі чинять тиск на жінку. Стереотипами. Вона загнана у глухий кут. Вона – у безвиході. Ось чому знамениті матусі так часто страждають на післяпологову депресію. Весь світ дивиться на них, завмерши в очікуванні, адже вони - взірець для наслідування. Але ж насправді і леді Діана, у якої був цей психічний розлад, Брук Шилдс і Брітні Спірс, і сотні інших «зірок» є прикладом того, як важко або й неможливо відповідати ідеалізованим суспільним очікуванням.

Може, ви на власному досвіді переконувались, як вміє повчати старше покоління. Те, що пережило далеко не найкращі часи. Що вони говорять сучасним мамам? Хіба вам є на що скаржитися? Тепер все є: і пральки, і памперси, і готові суміші… Чого бідкатись? Це ми, бідні, прали пелюшки руками, годували за графіком, стрімголов «летіли» на роботу через два місяці після пологів… Час на місці не стоїть. Виявляється, пеленати дитину не рекомендується – їй треба давати більше простору для руху. Годувати слід не за розкладом, а тоді, коли малюк захоче. А важливість постійної емоційної присутності матері з перших хвилин народження дитини важко переоцінити!

Немає нічого гіршого для жінки, яка щойно народила, як безкінечні повчання свекрухи, мами, бабусі. Від них більше шкоди, ніж користі. А їй так потрібна любов і підтримка! Для неї так важливо почуватися впевнено.

- Наскільки ефективно лікується післяпологова депресія?

- Усе залежить від того, наскільки швидко оточення жінки зреагувало на появу ознак захворювання. Відповідне медикаментозне лікування (в разі необхідності) і психотерапія дають добрі результати. Інколи лікування таких пацієнток тривале і пов’язане з частими рецидивами. Часто причиною наступних загострень є вже перерваний за час хвороби ранній психоемоційний зв’язок між мамою та дитям, який відновити неможливо. Налагодити стосунки – так, можна, та в них завжди буде відчуватися відчуженість і нерозуміння.

- Чи існують фактори, які підвищують ризик розвитку захворювання?

- Звісно. Незадовільні стосунки в подружній парі, наприклад. Часто така сім’я сподівається, що народження дитини зможе покращити стосунки, та зазвичай усе відбувається з точністю до навпаки. Важливим також є те, наскільки реалізованими в професійному сенсі є батьки, якою є їх фінансова ситуація. Важливим є досвід стосунків майбутньої мами зі своєю матір’ю. Під час вагітності жінка переживає реактивацію ранніх дитячих конфліктів, які мають всі шанси проявитися у її відносинах з новонародженою дитиною.

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК
Джерело: Високий Замок
www.wz.lviv.ua
Фото: Вікісховище

 

Здоров'я 1652 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Чому розпався Радянський союз?

Автор: Коломоєць Ольга Із самого початку приходу більшовиків створення Радянського Союзу була довга система, яка характеризувалась багатьма...

Історія

Авіабудування України – деградація прискорюється

На сьогодні в Україні лишились тільки залишки колишньої могутності СРСР - авіаційної та ракетної про

Наука/Технології

Сімейний бюджет або Як управляти фінансами в родині?

Фінансова сфера – часто є питанням дискусії молодят та навіть сімейних пар з досвідом. Не рідко саме відмінності у поглядах на фінанси, різні...

Сім’я і виховання

МОРМОНИ ПІД КИЄВОМ. ХТО ТАКІ Й НАВІЩО ПРИЙШЛИ

Блоґ Павла Береста «Запрошуємо всіх бажаючих на екскурсію до щойно збудованого Київського Українського храму Церкви Ісуса Христа Святих...

Релігія/Духовність

Збалансоване харчування - оптимальна функція шлункової системи орган

Збалансоване харчування -  оптимальна функція  шлункової системи організму Автор: Д-р Diana Merezhko, Ph.D. Широко відомий вислів-...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.