Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Не тому у горлі деренчить, що його треба промочить :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Не тому у горлі деренчить, що його треба промочить

by Guest on Oct 26, 2009

Не тому у горлі деренчить, що його треба промочить

Автор:  Тетяна Козирєва

Про деякі отоларингологічні захворювання, що загострюються саме з осені до весни
Надворі – глибока осінь, а це означає, що говоритимемо про запалення горла, зокрема – про фарингіти. На них тепер «сезон». І «сезон» цей, як стверджує мій співрозмовник, триватиме довгенько – аж до весни, отож актуальність нашої розмови з Юрієм Соколовським (на фото) – головним отоларингологом Львівського міськздороввідділу, не підлягає жодному сумніву.

Фарингіт – це запалення задньої стінки глотки, – розповів кореспонденту “ВЗ” Юрій Соколовський. – Фарингіти, як і всі інші захворювання, бувають гострі та хронічні. Але найчастіше ми, лікарі, стикаємося з хронічними фарингітами, які уражають усі вікові категорії і дітей у тому числі (хоча на хронічний фарингіт переважно слабують люди середнього віку – зазвичай незагартовані, невідпорні до інфекції).

– Що зазвичай спричинює таке запалення задньої стінки глотки?

– Як правило, хворобливі патологічні процеси в носі і в його придаткових пазухах, при яких виділення стікають по задній стінці глотки, ніби приклеюються і спричиняють постійним подразненням хронічне запалення слизової оболонки. Закладеність носа, аденоїди, викривлення носової перетинки і пов’язане з ними ротове дихання також украй несприятливо впливають на слизову оболонку глотки. Іноді хронічний фарингіт має місце при хворобах серця і нирок, при гострих диспепсіях (порушеннях перетравлювання їжі в кишечнику. –
Т. К.), виразковій хворобі шлунка чи 12-палої кишки, коли наявні так звані рефлюкси – нічні зворотні закиди їжі тощо. Також фарингіт може виникнути на тлі приймання великої кількості ліків.

– Зрозуміло, що будь-яке запалення у глотці – це завжди дискомфорт. Що дошкуляє саме при фарингіті?

– Хворі скаржаться на біль під час ковтання, сухий кашель. Часто біль при ковтанні віддає у вухо, а при кашлі виділяється в’язке, густе харкотиння. Якщо ж хворий подивиться на свою глотку в дзеркало, то побачить, що вона червона, а слизова потовщена й інколи збільшений об’єм язичка. При фарингіті на задній стінці глотки також можуть з’являтися острівці лімфаденоїдної тканини, які виступають над поверхнею у вигляді зерняток. Це ми говоримо про гіпертрофічний фарингіт, коли має місце збільшення об’єму тканин слизової. Є ще атрофічний хронічний фарингіт, так званий сухий, коли слизова не тільки суха, а й покрита присохлими кірочками. При тім вона бліда і така тоненька, що глотка виглядає більш широкою.

– Чи при фарингіті підвищується температура?

– Дуже несуттєво – до 37,2 – 37,3 градуса. Хочу наголосити на тому, що, попри доволі незначне нездужання, при захворюванні, про яке зараз говоримо, людину воно вибиває-таки з колії.

– У зв’язку з цим наступне запитання. Чи передбачає наявність саме фарингіту ліжковий режим, тобто чи конче людині брати листок непрацездатності?

– Режим має бути напівліжковим, але до лікаря варто звернутися, щоби проконсультуватися, прийняти відповідне лікування і убезпечити себе від просування хвороби глибше – фарингіт може перейти в більш серйозні проблеми.

– Знаю, що дуже часто на фарингіт наражаються курці.

– Маєте рацію. Ще до групи ризику входять особи, які полюбляють гострі страви, шипучі газовані напої. Загострює перебіг фарингіту, не дивуйтеся, зловживання лузанням насіння.

– Тепер, будь ласка, про лікування.

– Лікар без проблем призначить таблетоване лікування, бо тепер протифарингітних піґулок в аптеках достатньо – і таких, які треба ковтати, і таких, що треба смоктати. Також доста аерозолів, якими добре знімається запальний процес. Удома лікування можна доповнити полосканням содовим розчином, при сухому фарингіті – змащуванням люголівським розчином у поєднанні з маслянистими інгаляціями. Варто проконсультуватися з лікарем щодо виконання цієї процедури – вважайте, аби змочена люголем ватка не залишилася в горлі. Допоможе й полоскання – дуже добре застосовувати такий набір трав: ромашка, звіробій і деревій. Після всіх «виконаних на горлі» процедур (у тому числі – смоктання таблеток, інгаляцій, змащування люголівським розчином, полоскань тощо) впродовж принаймні півгодини не бажано ні їсти, ні пити.

– Чула, що дуже помічний мед – саме при фарингітах.

– Так, за умови, якщо його тримати на язику як цукерку – смоктати.

– Свого часу, коли моя донька була ще дуже маленькою і часто слабувала на фарингіти, одна старша лікарка порадила такий компрес на горло: 8 шарів лльняної тканини (не марлі!!!), змочений у теплій воді гірчичник, що його прикладають «пекучим» боком, компресний папір чи целофан і тепла шматка. Коли починає пекти, тримати ще 45 хвилин. Моїй дитині це дуже допомагало.

– Це добрий компрес, однак обов’язково треба зважати на тканину, про що ви сказали, щоб не попекти шкіри.


Фото автора
Автор:  Тетяна Козирєва
Джерело: "Високий Замок" 
www.wz.lviv.ua 
 

Здоров'я 3280 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Xамелеони здобич приклеюють, змія – душить і ковтає

Xамелеони здобич приклеюють, змія – душить і ковтає Автор: Олеся Пастернак Очі – незалежні одне від одного «Єменських...

Тварини

Шлях від катакомб до патріархату

Шлях від катакомб до патріархату Автор: Богдан Червак У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про надання Українській...

Релігія/Духовність

З корінням виривали з рідної землі...

Автор: Наталія КРАВЧУК 65 років тому розпочалося примусове переселення українців з території Польщі Минуло 65 років від початку...

Історія

Ходьба на лижах

Ходьба на лижах доступна вже дітям середньої групи. Вона зміцнює здоров'я, сприяє всебічному фізичному розвитку та загартуванню організму....

Спорт

КОРОТКИЙ КУРС ,,РУССКОГО ЯЗИКА``

Почну із загальновідомого: в будь-якій колонії, яка раптом стала самостійною і незалежною державою, ще довгий час панує мова колонізатора: Індія,...

Політичні оглядачі

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.