Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Найпростiший спосiб самодіагностики

by Guest on Sep 20, 2012

Популярний американський журнал "Fitness Magazine" опублiкував тест, запропонований професором Лондонського-iнституту геронтологiї Робертом Бейлом. Вважається, що це --найпростiший спосiб переконатися, чи не старiє ваш органiзм дочасно.

"Експрес" попросив Олександра Вайсермана, геронтолога, доктора-бiологiчних наук, прокоментувати цi 20 пунктiв довголiття.

- Тестiв на визначення загального стану здоров'я чимало. Проте чи є найпростiший спосiб дiзнатися про свiй реальний, бiологiчний вiк?

- Є. Це так званий тест на статичне балансування. За визнаною ВООЗ методою оцiнiть свою здатнiсть зберiгати рiвновагу.

- Це як?

- Заплющiть очi i станьте на праву ногу. Руки тримайте вздовж тiла i легенько ними балансуйте. Важливо знати, коли саме вам знадобиться спертися на лiву ногу. Якщо це станеться менш нiж за 20-30 секунд, а вам до 30 рокiв, то ваш бiологiчний годинник - поспiшає.

- Про що це свiдчить?

- Про те, що щось не так з органами i системами. Можливо, є якась прихована патологiя. Або ж спосiб життя вас поволi вбиває i його слiд радикально змiнити.

Притiм треба пам'ятати: майже у всiх, кому за 35, поступово зменшується сила м'язiв (якщо постiйно не тренуватися, то з часом справдi не зiгнешся), починаються змiни у серцево-судиннiй-системi, збiльшується вага (зокрема, жировi дiлянки на животi), втрачає еластичнiсть шкiра (бiльшає пiгментних плям - це, зокрема, слiд минулих сонячних опiкiв).

Репродуктивна система у жiнок старiє швидше, нiж у чоловiкiв, в них часом у 35 - 40 рокiв настає менопауза, але судинна система зазнає вiкових змiн у всiх людей уже пiсля 30. А буває й ранiше.

Ще тривожнiше, що органiзм повiльнiше реагує на стреси (хвороби, фiзичнi чи психiчнi навантаження), довше опiсля вiдновлюється. Якщо вам немає й тридцяти, а у вас постiйно застуда, пора перевiрити iмунiтет.

Iз часом людина починає ледь розрiзняти тоновi змiни i звуки високих частот. Особливо швидко погiршується слух людини пiсля 55 рокiв. Зiр iз вiком також стає гiрший, люди починають погано бачити в нiчний час i гострота зору знижується. З часом кiстки стають менш насиченi мiнералами, їх щiльнiсть зменшується. Але якщо у 35 рокiв людина часто має переломи, то це може бути ознакою остеопорозу - недуги, що веде до iнвалiдностi...

- Сивина та зморшки - показник старостi чи нездоров'я?

- Вони є закономiрним результатом бiологiчного старiння. Але це не надiйний показник вiку чи нездоров'я. Про "згасання" насамперед свiдчать симптоми нестачi енергiї: неспроможнiсть тривалий час сконцентруватися на одному процесi, неврiвноважений настрiй, хронiчна втома, швидка втомлюванiсть, пригнiчений настрiй тощо. Лiтнi люди досить часто насилу згадують iмена, недавнi подiї або деталi. Але для 30-рiчної особи все це дуже тривожнi ознаки. I, власне, вони можуть свiдчити, що спричиняє старiння органiзму якась прихована недуга!

Важливо знати: якщо пильнувати своє здоров'я (загальний-медогляд щороку - обов'язковий для всiх, не слiд чекати-симптомiв), займатися спортом, постiйно читати, то можна iстотно уповiльнити тi процеси, якi вiдбуваються в органiзмi людини, i, як наслiдок, почуватися нормально.

Iрина КОНТОРСЬКИХ

20 пунктiв здоров'я

1. Перевiрка гнучкостi. Нахилившись, торкнiться пальцями рук до носкiв. Не вдається, пальцi дiстають лише до половини стопи? Або вам 70 рокiв, або ви давно не робили фiзкультури.

2. Перевiрка м'язiв. Ляжте на спину з рiвно витягнутими ногами. Пiднiмiть одну, i нехай хтось на неї натисне. Витримати супротив не вдається - або вам уже 70, або час зайнятися змiцненням м'язiв.

3. Порахуйте критичнi днi. Нормальним вважається перiод вiд 21 до 35 днiв. Бiльше або менше - час звернутися до гiнеколога.

4. Порахуйте родимки на тiлi. Якщо їх понад 50, це може бути передумовою появи раку шкiри.

5. Перевiрте стан передплiч. Якщо шкiра передплiч з боку спини нерiвна, вам не вистачає омега-3 амiноксилот. Це означає, що ви їсте мало риби i наражаєте на ризик серце та судини.

6. Часто болить голова? Це свiдчить про схильнiсть до серцево-судинних недуг i слабкий iмунiтет.

7. Повiки в нормi? Якщо шкiра на тильнiй поверхнi нижнiх повiк нагадує брукiвку, ви потерпаєте вiд прихованої алергiї.

8. А скiльки ви важили? Якщо ви народилися з вагою, меншою нiж 3 кiлограми, то у вас високий ризик мати серцево-судиннi недуги в зрiлому вiцi.

9. Токсичних жирiв багато? Перед снiданком ляжте на пiдлогу, втягнiть живiт. Побачили рiвний прес - усе гаразд. Якщо ж живiт розтiкається (забагато внутрiшнього жиру) i м'язи не слухаються - ви кандидат на хворого на дiабет, коронарнi недуги i навiть рак.

10. А талiя є? Обсяг талiї у жiнок не має бути бiльшим нiж 81 см, а в чоловiкiв - 91. Iнакше не уникнути серцевих недуг.

11. А що з нiгтями? Якщо вони синюшного кольору, у вас хворе серце. Якщо вони незвично грубi i жорсткi, маєте негаразди з легеневою системою, дихальними шляхами загалом.

12. Холестерину багато? Наявнiсть "поганого" холестерину в кровi викажуть очi. Якщо навколо зiниць є бiле коло, а на повiках - невеличкi утвори, що нагадують зерна проса, у вас забагато "поганого" холестерину (передумова появи серцево-судинних недуг).

13. Рахуємо пульс! Що повiльнiший пульс, то довше життя. Якщо у 30 рокiв вiн менший нiж 70 ударiв за хвилину - ви потенцiйний довгожитель.

14. Ясна здоровi? Якщо вашi ясна постiйно кровоточать, то пiд загрозою i серце. Запальнi процеси в порожнинi рота його
руйнують.

15. Пам'ять молодеча? Розкладiть на столi 10 рiзних речей. Дивiться на них упродовж 10 секунд i потiм вiдведiть очi.
Пригадаєте, що було на столi? Що кращий результат, то нижча ймовiрнiсть розвитку недуги Альцгеймера.

16. Перевiряємо зiр. Вiзьмiть кредитну картку i потримайте її на вiдстанi, з якої найзручнiше читати текст. Поступово
наближайте картку до очей. Що менша вiдстань, з якої читаєте, то вищий показник здоров'я очей.

17. Спостерiгаємо за долонями. Якщо вони постiйно вкритi червоними плямами, щось не так iз печiнкою.

18. Щитоподiбна залоза в порядку? Витягнiть руки перед собою. Тремтять? А температура вранцi постiйно нижча нiж 36,6 градуса? Вам пора до ендокринолога.

19. Як часто ходите в туалет? Якщо сечовий мiхур подає вам сигнал щогодини - у вас, ймовiрно, дiабет (або цистит).

20. А що з координацiєю рухiв? Вам за 25, ви не професiйний спортсмен, а можете без проблем пройти по прямiй лiнiї понад метр i не збитися з неї? Ваша координацiя вiдмiнна!

 

 


 

Здоров'я 674 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як збільшується вага і зріст дитини

При народженні здорове маля має вагу від 2500 до 4500 г. Зазвичай довжина тіла новонародженого становить 45-55 см.

Здоров'я

Болехів -- Гошів -- Бубнище

Автор: Д.О.СВІДНИК       Болехів -- перше місто Івано-Франківської області, якщо в'їжджати до неї з боку Стрия. Зараз...

Туризм і дозвілля

Колективізація сільського господарства. Голод 1932-33 рр.

 Автор: Семенко Марія  Голодомор 1932-33 років став одним із найстрашніших наслідків колективізації в Україні. Спровокований радянським...

Історія

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2

повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО На 1 червня п.р. згідно сформованої сукупності звітних...

Цікаво знати

Реклама перед початком відеоролика в Інтернеті відволікає 17% глядачів

Реклама перед початком відеоролика в Інтернеті відволікає 17% глядачів Демонстрація реклами перед початком відеоролика дратує глядачів, і 17% з...

Маркетинг

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.