Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Інтернет-залежність змінює мозок – дослідження

by Guest on Jan 24, 2012

У мозку інтернет-залежних користувачів відбуваються зміни, схожі до тих, що стаються з людьми, які "підсіли" на наркотики чи алкоголь. Про це свідчать результати дослідження китайських вчених.

Просканувавши мозкову діяльність 17-х молодих, залежних від мережі людей, дослідники виявили порушення у взаємодії частин мозку.

За їхніми словами, відкриття, опубліковані у журналі Plos One, можуть допомогти розробити нові способи лікування залежностей.

Інтернет-залежність – це клінічне порушення, яке характеризується неконтрольованим використанням інтернету.

Команда дослідників під керівництвом Гао Леї із Китайської академії наук у місті Ухань зробила знімки мозку 35-м чоловікам і жінкам віком від 14 до 21 року.

17-х із них визначили як таких, що страждають на інтернет-залежність, оскільки вони ствердно відповідали на запитання на зразок "Чи виникають у вас регулярні невдалі спроби контролювати, обмежити чи припинити використання інтернету?".

На відміну від тих, кому не діагностували залежність від мережі, у залежних користувачів спеціальні МРТ-знімки виявили зміни у білій речовині мозку – саме в ній містяться нервові волокна.

На зображеннях видно ознаки порушених зв’язків між нервовими волокнами, що з’єднують зони мозку, пов’язані з емоціями, ухваленням рішень та самоконтролем.

Критерії діагностування інтернет-залежності

  1. Ви часто думаєте про інтернет?
  2. Чи відчуваєте ви потребу дедалі частіше й довше використовувати інтернетом, щоб досягти задоволення?
  3. Чи робили ви невдалі спроби контролювати, обмежити або припинити користування інтернетом?
  4. Чи почуваєтеся ви неспокійно, похмуро, пригнічено чи роздратовано, коли намагаєтеся обмежити або припинити користування інтернетом?
  5. Чи перебуваєте ви онлайн довше, ніж планували спочатку?
  6. Чи ставили ви під загрозу втрату важливих стосунків, роботи, освітніх чи кар’єрних можливостей через інтернет?
  7. Чи говорили ви неправду своїм родичам, лікарю або іншим людям, щоб приховати те, наскільки вас затягує мережа?
  8. Чи є для вас інтернет способом уникнути проблем або позбутися поганого настрою (наприклад, якщо ви відчуваєте безпомічність, провину, хвилювання або депресію)?

Учасники дослідження, які відповіли "так" на запитання 1-5 та принаймні на ще одне запитання, отримали діагноз "інтернет-залежність".

Джерело: Діагностична анкета Янґа для інтернет-залежності, адаптована Бірдом і Вульфом.

Доктор Гао Леї та його колеги написали в Plos One: "Загалом наші відкриття вказують, що інтернет-залежність дає аномальну монолітність у зонах мозку, пов’язаних з виникненням і обробкою емоцій, контролем за увагою, прийняттям рішень та контролем над сприйняттям інформації".

"Результати також вказують, що інтернет-залежність може мати спільні психологічні та нервовими механізми з іншими типами залежностей від речовин та розладами контролю над потягами".

Професор Ґунтер Шуманн, який очолює кафедру біологічної психіатрії в Інституті психіатрії при Королівському коледжі в Лондоні, каже, що схожі дані виявлені і в людей, залежних від відеоігор.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі він сказав: "Уперше два дослідження показують зміни в нейронних зв’язках між зонами мозку, а також зміни в функціях мозку в людей, які часто користуються інтернетом та відеоіграми".

Доктор Генріетта Бовден-Джонс, психіатр-консультант та почесний старший викладач в Імперському коледжі Лондона зазначає, що дослідження виявилося "новаторським".

"Нарешті нам сказали те, про що клінічні лікарі підозрювали вже якийсь час – що аномалії з білою речовиною у орбітофронтальній корі та інших дуже важливих ділянках мозку спостерігаються не лише при залежностях від речовин, а й у випадках такої поведінки, як залежність від інтернету", - додала доктор Бовден-Джонс .

За її словами, щоб підтвердити це відкриття, потрібно провести подальші дослідження, залучивши більшу кількість людей.

 

Бі-Бі-Сі

Здоров'я 1075 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Україна: зона майбутньої небезпеки?

Україна: зона майбутньої небезпеки? Автор: Юлія Кисельова Оцінюючи нинішній перебіг україно-російських взаємин після серпневого звернення...

Політичні оглядачі

Будова плаценти

 В куполоподібні відділення межворсінчатого простору відкриваються проїдені трофобластом артеріальні і венозні судини, по яких здійснюються...

Освіта/Тренінг

Сила книги

      Ми люди. Ми будуємо суспільство. Звичайно, виникають своєрідні проблеми під час цього безкінечного будівництва....

Література

Учені: Споживання солодощів виховує в дітях агресію

Учені: Споживання солодощів виховує в дітях агресію Діти, які щодня вживали солодощі, в дорослому віці частіше схильні демонструвати агресивну...

Здоров'я

Раз берізка, два берізка, або Секрети спортивного орієнтування з перши

«Якщо ви бодай раз у житті ходили у ліс по гриби, можете вважати, що уявлення про орієнтування у вас вже є. А якщо кошик і ніж грибника...

Спорт

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.