Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Заручники "зеленого змія"

by Guest on Aug 20, 2009

Заручники "зеленого змія"

Автор: Сергій ЗЯТЬЄВ

З кав'ярні - до реанімації

Сашкові нещодавно виповнилося 14 років. Цю дату він разом зі своїми друзями - такими ж підлітками - відзначав у місцевому кафе. Погуляли, як мовиться, на широку ногу: наступного дня всі троє потрапили до районної лікарні. "Алкогольна інтоксикація" - такий діагноз поставили їм лікарі. "Вони, особливо Василь, балансували між життям і смертю, - розповідав мені лікар-нарколог Володимир Грицак. - Добре, що батьки вчасно викликали "швидку"".

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, представники якої проводили в нашій державі відповідні дослідження, близько 40 відсотків українських підлітків вживають напої, що містять алкоголь. Висновки міжнародних експертів підтвердили і соціологічні дослідження громадської організації "Батьківський клуб", результати яких не можуть не шокувати. Бо 20 відсотків опитаних щиро зізнались, що вживають спиртне щодня. "Воно поліпшує настрій", - кажуть вони. А 36 відсотків опитаних зазначили, що "не зловживають спиртним, п'ють його лише 5-6 разів на місяць".

Особливо наша молодь полюбляє пиво, інші слабоалкогольні напої, вважаючи, що вони не шкодять здоров'ю. Досить часто їхню думку поділяють і батьки. Насправді ж вживання того ж "Сармату" чи "Оболоні" провокує виникнення алкогольної залежности, що з кожною випитою пляшкою прогресує. У багатьох громадян, які проходять у нас лікування від алкоголізму, "кар'єра" алкоголіків починалася в 12-14 літньому віці з випитої за рогом пляшки пива, - каже генеральний директор Київського обласного спеціалізованого психіатрично-наркологічного медичного об'єднання, головний нарколог Київської области Геннадій Зільберблат. - Нагадаю, що пляшка пива за своїм впливом на організм підлітка дорівнює випитим 50-60 грамам горілки".

За висновками фахівців ВООЗ, денною нормою споживання пива вважається лише 300 грамів цього популярного напою. Для дорослої людини. У нас же його п'ють літрами. Споживання найбільш "розкручених" брендів з року в рік, як свідчить статистика, невпинно зростає. Причин багато. І далеко не останнє місце серед них займає реклама, яка практично не сходить зі шпальт мас-медіа і телеекранів. А під її вплив, як відомо, потрапляють насамперед підлітки. Побутує думка, що заручниками "зеленого змія" стають лише вихідці з так званих неблагополучних сімей. Та чи так це? Однозначно на це запитання не відповісти. Звичайно, що коли син зранку і до вечора бачить батька "під шафе", то існує велика ймовірність, що з часом це "захоплення" передасться і йому. Та було б помилкою твердити, що діти, які виховувалися в родинах, у яких сповідувався абсолютно здоровий спосіб життя, ніколи не зловживатимуть оковитою. Адже ми знаємо чимало прикладів, коли так звана золота молодь - сини й доньки високопоставлених чиновників, які вже тільки з огляду на своє службове становище не могли мати шкідливих звичок, страждали і страждають на алкоголізм, стали наркоманами. Захоплення підлітками спиртними напоями погіршує і без того вкрай незадовільну криміногенну ситуацію в країні: за інформацією МВС, більшість правопорушень і злочинів, вчинених неповнолітніми, скоюється напідпитку. До речі, нещодавно в одному із судів столиці розпочався судовий процес над підлітками, які, відзначаючи минулого літа день народження одного з них, жорстоко побили дорослих, що зробили їм зауваження. Таких прикладів можна навести сотні, якщо не тисячі.

Сумнівне лідерство

В Україні - за офіційною статистикою Міністерства охорони здоров'я - близько мільйона осіб, хворих на алкоголізм. Втім, незалежні експерти кажуть, що насправді їх значно більше. Якщо навіть вірити офіційній статистиці, то цифра ця, зважаючи на чисельність населення. не може не тривожити. Адже саме оковита його зменшує: щороку - за інформацією МОЗ - вона відбирає життя у кількох десятків тисяч наших співвітчизників. У людини немає практично жодного органу, який не страждав би від надмірного споживання алкоголю. Та найбільше потерпають серце, печінка, мозок. До речі, майже 70 відсотків алкоголіків не досягли і 40 років, а 30 відсотків чоловічого населення віком від 25 до 50 років є залежними від "зеленого змія". "Алкоголь має анестезуючу дію і дуже пригнічує діяльність центральної нервової системи. Збудження, що виникає у багатьох людей після вживання надмірної кількости спиртного, пояснюється притупленням гальмівних процесів у їхньому організмі, - говорить лікар-психіатр вищої категорії одного із лікувальних закладів Києва Юрій Астапов. -Статистика МВС свідчить, що багато злочинів, особливо тих, що пов'язані з насильством над людьми, скоюються у стані алкогольного сп'яніння. Доведено, що свідомість у людини пригасає, коли концентрація в її організмі етанолу становить 3 грами на 1 літр крові".

"Алкоголізм набирає загрозливих обертів…"

У цьому переконаний голова Національної ради з питань охорони здоров'я при Президентові України - радник Президента України Микола Поліщук. "Майбутнє нації опинилося під загрозою, - вважає Микола Єфремович. - Адже, як стверджують експерти ВООЗ, українці чи не найбільше в Європі випивають оковитої: у цьому сумнівному лідерстві ми поступаємось хіба що нашому північному сусіду. - Алкоголізм - це своєрідне цунамі. Вся відмінність між ними, на мою думку, лише в тому, що цунамі є природним явищем, виникнення якого не залежить від людини, а на алкоголізм вона прирікає себе сама. Скажу більше: останнім часом серед тих, хто вже не мислить свого життя без горілки, значно побільшало жінок, а вони ж споконвіку були берегинями сімейного благополуччя. Але, як стверджують філософи, "все тече, все змінюється"".

Сьогодні досить часто політики вживають слово "виклики", маючи на увазі актуальні проблеми сьогодення, наприклад міжнародний тероризм, екологічну безпеку, розповсюдження ядерної зброї тощо. А повсюдна алкоголізація нації, яку ми сьогодні спостерігаємо, - хіба не є викликом державі і суспільству? Сьогодні держава має вдатися до рішучих кроків, які б зупинили цей ганебний процес.

Так, необхідність у них назріла давно. Але Микола Поліщук проти крайнощів у цій справі. "Свого часу лише лінивий не критикував Михайла Горбачова за ті заходи щодо боротьби з пияцтвом, до яких він вдався після приходу до влади, - каже Микола Єфремович. - Звісно, що тоді припустилися багатьох помилок. Але варто зазначити, що, попри всі перегини й недоліки, якими супроводжувалася та антиалкогольна кампанія, вона мала й позитив. Зокрема, в середині 80-х років минулого століття кількість алкогольних психозів зменшилася у 8-10 разів, як, до речі, і смертність, викликана алкоголізмом. Нам сьогодні не потрібно сліпо копіювати той досвід. Та це аж ніяк на означає, що й надалі маємо мовчки спостерігати за тими процесами, що відбуваються на тлі алкоголізму.

Сьогодні, приміром, кількість різних шинків зростає божевільними темпами. Дехто вважає, що це вигідно державі, бо неабияк наповнює її скарбницю. Так, певні відрахування від реалізації оковитої до неї надходять. Але ж хто підрахував втрати, пов'язані з алкоголізмом? Зокрема, на виробництві, на дорогах наших сіл і міст, де жертвами п'яних водіїв стають тисячі громадян. А скільки людей гине у вогні пожеж, причиною яких, як стверджують у Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій, є зловживання оковитою? Я вже не кажу про те, що саме надмірне захоплення спиртним призводить до руйнування тисяч сімей, після чого сотні тисяч дітей стають напівсиротами. Не забуваймо і про те, що пияцтво батьків часто спричиняється до виникнення у дітей різних небезпечних патологій, інколи й хронічного алкоголізму".

Паління, як відомо, теж вкорочує людині віку. Про це багато говорили, але далі слів справа не рухалася. Та, врешті-решт, після багаторічних дискусій у суспільстві держава все ж вдалася до певних конкретних заходів, свідченням чого є ухвалення парламентом досить прогресивного Закону України "Про боротьбу з тютюнопалінням". Справа - за виконанням цього Закону. А чому б, скажімо, нашим парламентаріям не прийняти відповідний закон і щодо алкоголю? Це, як на мене, мало б передбачати заборону рекламування алкогольних напоїв, продаж їх неповнолітнім. Розумію, що запровадження таких заходів "ударить" по кишенях алкогольних магнатів, які від виробництва і продажу міцних напоїв одержують астрономічні прибутки. Але вже краще нехай страждають їхні гаманці, аніж печінка наших дітей, усе наше суспільство.

Інакше як парадоксом не можна назвати випадки, коли з телеекранів відомі спортсмени, які є кумирами мільйонів українців, насамперед молоді, рекламують пиво, інші слабоалкогольні напої. Відомі торгові марки, що спеціалізуються на виробництві алкоголю, спонсорують різні спортивні заходи. І не варто недооцінювати впливу їх на психіку, світогляд підлітків. Останні вважають, що коли відомий спортсмен рекламує пиво, то його вживання аніскільки не зашкодить здоров'ю.

Фахівці з охорони здоров'я переконані: зменшення споживання оковитої подовжило б - у середньому - і тривалість життя наших співвітчизників: чоловіків - на 3-4 роки, а жінок - на 2-2,5 року. Тож думайте, перш ніж купити пляшку пива. Бо то може бути лише початок сумного кінця!

Автор: Сергій ЗЯТЬЄВ
Джерело: Українське слово
http://www.ukrslovo.com.ua/

Здоров'я 1246 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Хто зібрав для Петлюри "петлюрівців"? Отаман і його армія

Автор: Дмитро Калинчук З появою першого секретаріату з військових справ Центральної Ради постать Петлюри серед вояків-українців на фронті стала...

Історія

Розкритий секрет сонячного каменя вікінгів

Стародавні вікінги користувалися кристалами мінералу з Ісландії для навігації у відкритому морі, свідчать результати дослідження сучасних учених....

Цікаво знати

Особливості національного відпочинку

Особливості національного відпочинку На українських нудистських пляжах можна познайомитися з голими російськими політиками Автор: Кость...

Туризм і дозвілля

Андрухович: ситуація в Україні клінічна

Поет Андрухович вважає, що президент Янукович відновлює для виборців Донбасу і Криму їхнє радянське минуле, яке їм буцімто зруйнували...

Культура/Суспільство

Італійська паста від А до Я

Автори: Таша Громова, Костянтин Стоянов Існують докази, що в першому столітті нашої ери на території сучасної Італії виготовляли тонкі хлібці...

Кулінарія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.