Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Товстопуза Україна

by Guest on Aug 6, 2009

Товстопуза Україна

Не просто повненьких, а огрядних людей в Україні майже півмільйона. З 2006 по 2008 рік їх побільшало на 38 тисяч. І хоча свіжих статистичних даних за 2009 рік МОЗ не має, експерти кажуть, динаміка збільшення товстих українців не втішна.

"Ви пройдіться по вулиці і запитайте, хто займається спортом. Думаю, у кращому випадку з 50 таких виявиться один". Так на запитання "Української правди. Життя" про причини ожиріння українців відповідає дієтолог-гастроенеролог Науково-дослідного інститут харчування при МОЗ Наталія Міхньова.

Експерт зауважує: огрядних українців цього року побільшало. При чому ця проблема не лише людей середнього віку, але й дітей.

За даним, наданими Мінздоров'я на запит "Української правди. Життя" видно, що людей з діагнозом "ожиріння" у 2008 році було 486 556. Такий неприємний статус мають люди, чий індекс маси тіла вищий 30. Ті ж дорослі, чий ІМТ становить 25 чи трохи більше Всесвітня організація охорони здоров'я вважає людьми з надлишковою вагою.

Рік

Кількість людей, яким поставлено діагноз ожиріння

Показник на 100 тисяч населення

Вперше зареєстрованих випадків

Показник на 100 тисяч населення

2006

448 727959,5

 

67 879

145,2

2008

486 556

1053,3

71 993

155, 0

За прогнозами ВООЗ, у 2015 році надто повненьких людей, буде 2,3 мільйони. Тих, хто страждає від ожиріння буде приблизно 700 мільйонів. А якщо врахувати ще й той факт, що надлишкова маса тіла є одним з чинників, які викликають рак та купу інших серйозних захворювань, тривога дієтологів стає очевидною. Зайва вага суттєво збільшує ризик захворіти на діабет, гіпертонію та серцеві хвороби.

Особливо лякає лікарів той факт, що дитяче ожиріння вже теж стало загальносвітовим. За даними ВВОЗ у 2005 році дітей з надлишковою вагою у віці до 5 років було 20 мільйонів.

Основною причиною ожиріння українських дітей Наталія Міхньова називає споживання висококалорійної їжі та солодощів.

"Ви зайдіть зараз у магазин і подивіться, скільки у нас солодощів продають і наскільки вони доступні. Навіть біля тих касових апаратів. І загадайте, як це було 10-15 років тому", - зауважує експерт.

Вона закликає українців готувати вдома, купувати натуральні продукти, займатись фізичними вправами, дотримуватись режиму праці і відпочинку, не переїдати і радіти життю.

А також "заборонити по телевізору рекламу фаст-фудів, спиртних напоїв і вести здоровий спосіб життя".

"Ожиріння є захворюванням. І лікується воно дуже складно. Виліковуються від нього не за тиждень і не за два, а роками", - додає дієтолог-гастроенеролог.

"А у нас немає національної програми по харчуванню і люди не знають, як треба харчуватись, то про що можна говорити?" - зауважує Міхньова. Втім, досвід американців свідчить, що державна допомога на боротьбу з ожирінням може бути неефективною.

Людини стає більше

Об'єми тіла пересічного американця продовжують зростати разом із видатками системи охорони здоров'я. Як засвідчують найновіші дослідження, витрати на медичне забезпечення у людей із зайвою вагою є на 42 % вищими, повідомляє "Німецька хвиля".

За результатами дослідження, проведеного на замовлення уряду США експертами дослідницької групи RTI International, на медикаменти і медичні процедури американці із зайвою вагою витрачають у середньому на 1429 доларів на рік більше, ніж люди з нормальною вагою.

Загалом щорічні витрати на лікування хвороб, спричинених ожирінням, сягнули 147 мільярдів доларів. Це удвічі більше, ніж ще десять років тому.

Кожен четвертий американець страждає від ожиріння, тоді як 1998 року таких було 18 %. Тепер на лікування хвороб, спричинених ожирінням, припадає понад 9 відсотків від усіх витрат системи охорони здоров'я США.

"Зв'язок між збільшенням кількості людей із зайвою вагою і збільшенням видатків системи охорони здоров'я є очевидним", - констатував керівник дослідження Ерік Фінкельштейн.

Він переконаний, що проблему дорожнечі медичного страхування не можна розв'язати, доки не дати ради проблемі ожиріння населення. Зайва вага суттєво збільшує ризик захворіти на діабет, гіпертонію та серцеві хвороби. Хворими на ожиріння вважають чоловіків із талією об'ємом понад метр. Для жінок критичний показник - 88 сантиметрів.

Як визначити власний Індекс маси тіла?

ІМТ вираховується наступним чином:
треба поділити масу вашого тіла на висоту у квадраті. При цьому маса тіла вимірюється у кілограмах, а висота -- у метрах. Якщо ІМТ 25-30, то людина має надлишкову вагу, якщо 30-35, то мова йде про ожиріння. Нормою вважається ІМТ 18,5-25.

Джерело: Українська правда. Життя. http://life.pravda.com.ua/problem/4a79573fb2caf/

Здоров'я 1026 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Достатньо хороша матір. Чи можна зробити її кращою?

Цього року таблоїди мерехтіли заголовками про вагітність і пологи зіркових мам. Коментарі під такими статтями ділились на привітання від...

Корисні Поради/Повчальні

Топ-10 новорічних нарядів не на одну ніч

Автор: Оксана Негода Зима – це ж період суцільних свят. Тому й у вітринах магазинів ви знайдете значно ширший вибір вечірніх блискучих нарядів....

Мода/Краса

Про націю і державу

Автор: Ігор Лубківський Кілька місяців тому, в ефірі тернопільського телеканалу ТV-4 Олег Тягнибок, відповідаючи на запитання про можливість...

Політичні оглядачі

Українських заробітчан найбільше в Росії

Українських заробітчан найбільше в Росії    Автор: Марта Шокало Бі-Бі-Сі, Москва   Основна маса зосереджена у Москві та...

Культура/Суспільство

70 років тому була створена РПЦ

В ніч з 3 на 4 вересня 1943 року Йосип Сталін зібрав у Кремлі трьох митрополитів, яких змогли терміново знайти енкаведисти -- митрополита Сергія...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.