Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Лікувати простату непросто... :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Лікувати простату непросто...

by Guest on Mar 5, 2011

Той, хто має цю проблему, зрозуміє, як довго можна відкладати хірургічне втручання у цей делікатний орган.

Не знаю, чи це правда, чи анекдот, але розповів мені знайомий лікар таку історію. У чоловічому громадському туалеті час від часу стояв чоловік і придивлявся до струменя сечі відвідувачів цього закладу. Багатьом одразу вручав свої візитки. Це був уролог... Саме за цим струменем значною мірою можна судити про негаразди у сечовидільній системі. Це, зокрема, простатит. Доброякісна гіперплазія (розростання) залозистої тканини передміхурової залози і, не дай Боже, рак простати. Статистика свідчить, що ці проблеми починають з’являтися після 30 років і з віком наростають... Після 70-ти практично кожен другий чоловік має аденому простати. Недаремно кажуть, що з урологом доводиться дружити все життя... Тарас Жиравецький, уролог, андролог, сексопатолог, лікар УЗД, успішно закінчив медуніверситет. Були вагання – обрати хірургічну чи терапевтичну урологію. Молодий лікар вирішив присвятити себе профілактиці і консервативному лікуванню цих недуг.

– Отже, звідкіля, Тарасе Мироновичу, береться ця напасть? Невже все можна пояснити віком, коли знижується гормональний фон?

– Ні не все, хоча вік – суттєвий фактор: організм починає виробляти менше тестостерону, настає андропауза. Але урологічна наука схильна вважати, що млявий хронічний запальний процес стимулює запалення у залозах, і простата не виробляє достатньої кількості простатичного соку. Мозок подає команду виробляти його більше, а запалені залози не спроможні цього зробити і починають збільшуватися у розмірах. Це своєрідна система контролю у нашому організмі. Коли зменшуємо запальний процес, зменшуємо ризик розвитку аденоми.

– Зараз модно пов’язувати виникнення захворювань із харчуванням, надміром чи дефіцитом тих чи інших вітамінів, мікроелементів.

– Прямої залежності між харчуванням і гіперплазією передміхурової залози ми не простежуємо. Але дослідження проблем з простатою зосереджені на дефіциті в організмі таких мікроелементів, як цинк і магній. Можна провести аналогію зі щитовидною залозою, коли внаслідок нестачі йоду виникає зоб... Є препарати, які поповнюють організм цинком і магнієм.

– Ознаки аденоми простати чоловікам відомі – це тоненький струмінь сечі, часті позиви до сечовипускання. Особливо це дошкуляє вночі... За якої кількості вставань уночі вже слід звертатися до лікаря?

– Два-три рази. Але є хворі, які змушені це робити вночі і до десяти разів. Хіба можна нормально відпочити в таких умовах!

Знаю, УЗД – основний метод діагностики гіперплазії простати. Але процедура ця вкрай неприємна. Спочатку випиваєш півтора літра води. Коли відчуєш, що дуже хочеться в туалет і боїшся, що не дотерпиш, у лікаря на той час може лежати інший пацієнт... Після першого етапу дослідження тебе скеровують у туалет і повторюють процедуру, щоб визначити залишкову сечу...

– Це вже позаминулий день. Але у більшості клінік саме так і досліджуть, дивляться через живіт. Клініки, які мають трансректальні датчики, проводять обстеження через пряму кишку без отих вливань води.

– А це не болісна процедура?

– Ні, не болісна. Може виникати певний дискомфорт за наявності у пацієнта гемороїдальних вузлів. Немає жодних гігієнічних протипоказань для цього методу. У разі такого обстеження пацієнт лягає на диван після відвідування туалету, і ми одразу бачимо кількість залишкової сечі. Коли хворий йде на цю процедуру, його сечовий міхур має бути легко наповненим чи спорожненим. Коли рідини забагато, пацієнт у разі черги перед кабінетом сечу перетримує, і тоді спостерігається псевдозатримка сечі (часом 0,2-0,5 літра) через спазматичний фактор.

До речі, скільки рідини повинна випивати людина, щоб не так часто бігати в туалет?

– На день достатньо 1,5- 2 літри. Але не слід забувати, що діуретиками є кава, чай, будь-який алкоголь і, особливо, пиво...

Я так розумію, що простатит і гіперплазія передміхурової залози – явища взаємопов’язані, але захворювання різні. А що провокує простатит?

– Переохолодження, потрапляння в організм вірусних, бактеріальних, грибкових інфекцій (ризик збільшується за умови частої зміни партнерів). Зростає він і для тих мужчин, жінки яких як засіб контрацепції використовують спіраль...

Як діагностується простатит?

– Простатити бувають гострими, з набряком простати, різкими болями. Але частіше запалення протікає мляво, інфекція може «дрімати» роками. Обстеження починається із аналізу сечі і уретральних мазків. За цими показниками лікар може запідозрити запалення. Якщо цього недостатньо, пацієнт мусить здати сік простати або спермограму. Це можна зробити самостійно (буквально кілька крапель) у спеціальний контейнер або за допомогою лікаря після пальцевого масажу простати.

Масажу? Років 15 тому в одній із поліклінік уролог казав, що це ефективний засіб лікування простатиту і аденоми...

– У більшості країн світу урологи вже відмовилися від цього. Жодного лікувального ефекту. Радше – комерційний. А за наявності камінців у простаті (їх видно під час УЗД) можливі такі різкі болі, що можуть призвести навіть до втрати свідомості.

Лікарі колись казали, що простатит практично вилікувати неможливо, бо простата так влаштована, що вкрай погано пропускає до себе ліки. Пригадую, раніше для подолання інфекції через уретру заливали пекуче срібло...

– Тепер це виглядає як середньовіччя. В сучасному арсеналі урологів є достатня кількість таблетованих препаратів для знищення різного роду інфекцій.

Наскільки ефективне медикаментозне лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози?

– Наразі медикаменти не можуть суттєво зменшити об’єму простати, якщо вона вже виросла до певних розмірів. Але вони можуть поліпшити якість життя, зменшити кількість сечовипускань, залишкової сечі, посилити ерекцію. Наразі найбільш ефективними є кардура і омнік окас, це альфа-блокатори. Омнік діє більш прицільно...

Останнім часом по телебаченню активно пропагують гентос, простамол-уно, свічі...

– Простамол-уно, рекомендований Міжнародною асоціацією урологів, використовується для профілактики подальшого росту аденоми, але на розмір вже наявної не впливає. Не діє ефективно він і у випадку запалення простати. Гентос, гомеопатичний засіб, у міжнародній практиці широко не використовується. Свічі можуть застосовуватися лише при гострих запаленнях для зняття набряків і больових відчуттів.

– Чи мають побічні ефекти препарати, які ви згадали?

– Є препарати, які знижують ймовірність розвитку аденоми, але мають побічну дію у плані зниження ерекції і лібідо. Вибір залежить від віку і активності статевого життя. Ми завжди радимо перед вживанням порадитись з лікарем. До речі, і хірургічні втручання теж можуть мати негативний вплив на статеве життя. Може трапитися і таке ускладнення, як нетримання сечі. Це трапляється, зокрема, внаслідок трансуретральних резекцій простати, коли за такі операції беруться малокваліфіковані лікарі, та ще й без належного інструментарію.

– Урологи говорять і про постійну загрозу повного затримання сечі, коли людина взагалі не може помочитися...

– Є хронічна і гостра затримка сечі. Вона може настати будь-коли і миттєво, навіть за порівняно невеликого об’єму простати. У такому випадку треба швиденько бігти в урологічний стаціонар на операцію або, як мінімум, для постановки катетера, що відводить сечу, чи викликати лікаря додому з катетером.

У яких випадках ви рекомендуєте припиняти консервативне лікування і вдатися до оперативного втручання?

– Відіграє певну роль показник об’єму простати, але головне – кількість залишкової сечі. Якщо вона становить 150-200 мілілітрів, хірургічного втручання вже не уникнути. Надлишок сечі створює її рефлюкс (повернення) до нирок, і це може призвести до ниркової недостатності...

Це щось дуже страшне. Запасних нирок ми не маємо. Якщо я прийшов не до уролога, а обстежую усі внутрішні органи у фахівця УЗД, він може побачити, що простата стала реальною загрозою для нирок?

– Може, під час УЗД бачимо розширення видільних систем обох нирок і, відповідно, бачимо деколи до 1,5 літра і більше залишкової сечі. Значить, треба бити на сполох.

 

Розмовляв  Борис КОЗЛОВСЬКИЙ
Високий Замок

Здоров'я 1947 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як уберегтися від квартирних крадіжок?

Як уберегтися від квартирних крадіжок? Автор: Омар УЗАРАШВІЛІ Пластикові вікна та металеві двері захистять не від кожного злодія Через...

Корисні Поради/Повчальні

Україна може нагодувати світ. Якщо захоче?

Автор: Анастасія Зануда Міністерство аграрної політики, ЄБРР та представники організацій, що об'єднують виробників та експортерів зерна в...

Бізнес/Економіка

50 років супутнику: Україна готувала власну модель

Півстоліття тому – 4 жовтня 1957 року – розпочалась космічна доба в історії людства. Радянський Союз запустив на навколоземну орбіту перший штучний...

Наука/Технології

Суспільна Служба Українців Канади (ССУК) Манітобська Філія

Хто Ми Суспільна Служба Українців Канади – (ССУК) Манітобська Філія це самоврядна благод

Добродійні організації

Вибори 2010 року

17 січня 2010 року в нашій країні відбулися вибори президента України 2010 року. Явка виборців порівняно з минулими виборами була меншою приблизно...

Політичні оглядачі

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.