Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українці менше помирають від "чужого" диму

by Guest on Dec 2, 2010

Перше в історії міжнародне дослідження впливу пасивного куріння дійшло висновку, що від нього щороку помирає 600 тисяч людей. Всесвітня організація охорони здоров‘я проаналізувала дані 200 країн і встановила, що особливу загрозу пасивне куріння становить для дітей.

Нові дані змушують лікарів бити на сполох і переконувати уряди взятися до ще суворішої заборони паління в громадських місцях і визнання паління в присутності дітей наругою над ними.

В Україні ж, як сказав в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі голова відділу з контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень при Міністерстві охорони здоров'я Костянтин Красовський, за останні 5 років нараженість на дію навколишнього тютюнового диму зменшилась.

Костянтин Красовський: Якщо 5 років тому, за даними опитування, було 53%, то у 2010 році - 33%. Тобто зараз Україна перебуває десь на середньому рівні між іншими країнами. В першу чергу цьому сприяє зменшення активного куріння – через підвищення акцизів, введення попереджень на пачках, заборону куріння у громадських та робочих місцях. Хоча вона і не скрізь виконується, але тенденція, безумовно, є - люди курять у громадських місцях все менше і менше. Загалом, ці всі процеси сприяють тому, що інші люди (ті, що не палять) менше наражаються на дію тютюнового диму.

Бі-Бі-Сі: У малорозвинених країнах можна часто бачити, як мати навіть з немовлям на руках курить, або батько поруч курить. Чи є в Україні освітня культура, що поруч із дітьми не можна перебувати із сигаретами у руках?

Костянтин Красовський: Проблема, звичайно, є, хоча все більше людей вже знають, що це погано, і потрошку у нас зараженість зменшується. Але в той же час проблема існує і в інших країнах, наприклад, у високорозвиненій Шотландії. Там після того, як заборонили курити у кафе, барах, ресторанах, інших громадських місцях, значно зменшилась кількість випадків на астму у дітей. Тобто, виховання – це важливо, але також важливо змінювати умови, в яких люди існують. Якщо у матері немає можливості курити поруч зі своєю дитиною чи десь там у кафе або у барі, то, звичайно, і дитина буде менше наражатися.

Бі-Бі-Сі: Зараз розробляється проект закону про тотальну заборону реклами тютюнових виробів. Але досвід показує, що просто заборона як така ніколи не призводить до радикального скорочення числа курців. Навпаки, особливо молодь, намагається попробувати принаймні, що воно таке, тютюн, - саме тому, що його забороняють. Також є таке поняття – модно, всі курять. Тобто, просвітницька діяльність, наскільки важлива?

Костянтин Красовський: Просвітницька діяльність, звичайно, важлива, але вона має іти поруч із забороною. Звісно, завжди знайдуться підлітки, які все будуть робити навпаки. Але таких підлітків лише кілька відсотків. А ось реклама якраз і створює таке враження, що палити модно. Бо якщо подивитися на будь-яку рекламу тютюнових виробів, там немає жодної інформації про те, що таке тютюновий виріб, там є образи стильних, вишуканих дівчат та хлопців, які їздять в інші країни, купують та вдягають модні речі. І це підводить до думки: хочеш бути таким, як вони, кури сигарету певної марки. Саме тому і вводиться заборона. До того ж, потрібно сказати, що заборона державі нічого не коштує, а ось ефективні просвітницькі програми коштують дуже багато грошей. Просто казати, що паління шкідливе, – це всі і так знають, а ось щоб створювати спеціальні веб-сайти, програми, які будуть ефективними для сучасних підлітків, треба виділяти досить багато грошей. А в Україні економічна криза, і хоча урядом затверджена державна цільова програма боротьби з тютюнопалінням, досі уряд жодної копійки на неї не виділив.

Бі-Бі-Сі: Питання, яке багато хто вважає цинічним прикладом дій влади: з одного боку, влада намагається забороняти тютюнопаління, а з іншого боку, у часи економічної кризи перше, за рахунок чого влада намагається збільшити надходження до бюджету,– це підвищення акцизів на алкогольні та тютюнові вироби. Якщо влада так сильно переймається здоров’ям свого народу, то, може, взагалі заборонити тютюнопаління, а не отримувати мільйонні та мільярдні прибутки від продажу сигарет?

Костянтин Красовський: Є таке, це податок на гріх. Звичайно, можна як у Бутані, наприклад, взагалі заборонити продаж сигарет. Там держава нічого за це не отримує, але це можливо, коли рівень тютюнопаління є невеликим. А в Україні, хоч за останні 5 років суттєво зменшилась поширеність тютюнопаління, проте 25% дорослих громадян курять щоденно. При такій поширеності куріння і при відсутності служб допомоги людям у припиненні куріння ми не можемо 25% населення поставити поза законом, заборонивши курити тютюнові вироби. У перспективі це можливо, що держава відмовиться від заробляння на смерті. До речі, якщо підрахувати всі втрати держави від лікування хвороб, викликаних курінням, від пожеж, від зменшення продуктивності праці, то надходження від акцизів ніяк не компенсує ці втрати.

 

Джерело: Бі-Бі-Сі

Здоров'я 878 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Економічна криза в Україні

Автор: Валерія Фадєєва    Суспільство завжди прагне до поліпшення рівня життя, який може забезпечити високий рівень економіки в...

Бізнес/Економіка

Ще одна спроба відстояти вільну Україну, Або більшовики вже поряд…

Юлія Лучик У період розбудови незалежної Української держави помітно посилився інтерес до історії справжньої, а не перелицьованої на догоду тим...

Історія

Не цигаркою єдиною…

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Появу злоякісних пухлин можуть спровокувати вживання молока, перехід на енергоощадні лампи і звичка наїдатися на ніч.

Цікаво знати

Вінницькі мультики показують у трьох країнах

Вінницькі мультики показують у трьох країнах Автор: Валентина МУРАХОВСЬКА Український дитячий мультик ”Розповіді доброї книги”...

Розваги

Шум – причина неврозів та втрати слуху

Шум – причина неврозів та втрати слуху Одним з основних способів сприйняття навколишнього світу є слух. Він дозволяє людині спілкуватися,...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.