Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
З раком легше боротись у... старшому віці :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

З раком легше боротись у... старшому віці

by Guest on Oct 18, 2010

A лікувати захворювання є сенс навіть на четвертій, останній стадії

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК

Рак – один з найстрашніших діагнозів. Звучить як смертний вирок. Байдуже, що на перших стадіях хвороба успішно лікується, а прогноз виживання у пацієнтів з другою та третьою стадією – більш ніж сприятливий. Страх затуманює розум. Ні пацієнт, ні його близькі не можуть адекватно оцінити ситуацію.

Довкола раку виникло безліч міфів. Де правда, а де вигадка? Прості відповіді на прості запитання дає відомий онколог, теоретик і практик, професор Борис Білинський.

- Скільки видів раку існує?

- Близько 200. Одні з них трапляються частіше, інші – рідше.

- Чи виявляється рак болем?

- Залежить від стадії і локалізації пухлини. На першій стадії пухлина займає вичікувальну позицію, тому біль не можна вважати симптомом раку. Больові відчуття з’являються тоді, коли пухлина проростає у нервові волокна.

- Скільки є стадій раку?

- Чотири. На першій пухлина локалізована в одному органі. На другій починає активно рости, впритул наближається до лімфатичних вузлів і вростає у них. На третій – починає завойовувати навколишню територію. На четвертій – з’являються метастази, пухлина переходить в інші органи. На цій стадії деякий час уживатися з раком можна, але вилікуватись від нього – неможливо. Проте боротись за життя варто – гормональною, променевою, хіміотерапією...

- Як довго пухлина розвивається в організмі?

- Це залежить від того, який це вид раку. Від появи першої «зламаної» клітини до видимої пухлини може минути кілька десятків років. А сама пухлина може вирости і за рік, а може і за п’ять.

- Якщо у людини вже є рак, шанси на появу нової пухлини зростають?

- Зростають, але незначною мірою. Ризик пов’язують з хіміотерапією (особливо грудей, яєчок і шкіри), яка руйнує здорові клітини. Ймовірний ризик – не привід відмовлятися від лікування. Коли пожежники гасять пожежу, вони руйнують будинок. Нічого не вдієш. З двох зол треба вибирати менше.

- Чи впливає вік хворого і його фізична підготовка на тривалість життя?

- Молоді спортивні люди, які до хвороби вели здоровий спосіб життя, мають більше шансів на виживання. Хоча б тому, що у них – міцніший імунітет. Рак – хвороба старших. Це – велика соціальна проблема. Але коли на рак хворіють молоді, це трагедія. Часом молодий вік – мінус, а не плюс. Рак у молодих людей характеризується більш злоякісним перебігом. А здоровий спосіб життя – це ще півділа. Погана екологія, брудна вода, вихлопні гази, пасивне куріння, штучна їжа – від того не втечеш, не сховаєшся...

- Рак обирає жертв за національною належністю і кольором шкіри?

- Зазвичай ні, хоча деякі види раку частіше трапляються у представників окремих рас. Наприклад, рак простати – у жителів Африки та Карибського регіону. Натомість один з видів раку шкіри – меланобластома – темношкірих оминає десятою дорогою.

- Який тип раку передається у спадок?

- Рак яєчників, кишківника, грудних залоз, щитовидної залози... Наявність «ракового» гена не означає, що людина захворіє. Просто шанси у неї вищі, ніж в інших. Яскравий приклад – Наполеон. Він успадкував рак шлунка від свого батька, діда, прадіда...

- У чому різниця між первинним і вторинним раком?

- Первинний шукати треба там, де пухлина почала формуватися. Вторинний утворюють клітини, що вилилися за межі онкоджерела. Простіше кажучи, вторинний рак – це метастази.

- Чому рак не можна вилікувати за допомогою пересадки органів?

- Можна, але уявіть, скільки це буде коштувати. Сотні тисяч доларів! А якщо злоякісні пухлини вже встигли «розбігтися» тілом, видалення органа, ураженого первинним раком, біді не зарадить. Пухлини виростуть у новому органі або будь-де інде.

- Чи можна заразитися раком?

- Ні, бо це не інфекційне захворювання. «Підчепити» злоякісні клітини від іншої людини неможливо. Проте можна «підчепити» віруси, що провокують появу злоякісних пухлин. Наприклад, герпесоподібний вірус, який живе на статевих органах людини і є винуватцем розвитку ракового процесу у шийці матки.

- Лікар з поліклініки запідозрив у пацієнта рак. Якими будуть його дії?

- Він скерує хворого до онколога, а той – на відповідні аналізи і додаткові обстеження. Більшість видів раку лікуються оперативним шляхом. Тому кабінет хірурга - перший на черзі. Операція – основний радикальний метод лікування раку на ранніх стадіях.

- Чи можна побороти рак спеціальною дієтою та фізичними навантаженнями?

- Ні, проте вони додадуть хворому сил у боротьбі з недугою. Деякі люди вважають, що після хвороби треба від’їдатися. Але жирне, смажене може спровокувати появу нової пухлини.

- У хворого діагностували рак. Чи варто зізнаватись близьким?

- То його справа. Я, як лікар, зобов’язаний сказати правду пацієнтові. Але завжди дивлюся, в якому стані хворий. Є такі, що, почувши діагноз, у петлю полізуть. У таких випадках краще зачекати...

- Якщо пацієнт бажає опротестувати діагноз?

- Він має на це право. Більше того, це його обов’язок. Мусить вислухати дві-три альтернативні думки. Але не ворожки чи знахарки!

- Чому деякі типи пухлин лікарі називають неоперабельними?

- Якщо пухлина перебуває у незручній для хірурга позиції, надто близько розташована до кровоносних судин або органів, якщо вона «обплела» хребет, видалити її дуже важко. А на четвертій стадії при обширних метастазах операція не допоможе. Не можна оперувати хворих на рак крові або рак кісткового мозку. Зате можна застосовувати альтернативні методи лікування.

- Чим відрізняється доброякісна пухлина від злоякісної?

- Доброякісна росте повільно, злоякісна - значно швидше. Доброякісна пухлина вкрита оболонкою, її легше видалити. Злоякісна оболонки не має, тому вростає у сусідні тканини.


Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК

Джерело: Високий Замок www.wz.lviv.ua

Здоров'я 1519 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як змусити помідори почервоніти...

Як змусити помідори почервоніти...  Автор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ...

Садівництво

Мільярд людей у світі голодують - ООН

Понад мільярд людей у світі живуть упроголодь, як засвідчують останні дослідження. Більше половини з тих, хто голодує, – діти. Найбільше...

Права людини

Єдність у спорті

«Ритм», «гармонія», «форма», «плавність», «витонченість» і їм подібні терміни звичайно...

Спорт

Між "попихачами" й "страусами"

Між "попихачами" й "страусами" Автор: Олександр  Палій  Вербальна атака російського президента на Україну внесла...

Політичні оглядачі

Ольга Харлан: "Я страшенно жадібна до перемог"

Ольга Харлан: "Я страшенно жадібна до перемог" Автор: Адам Кадеф Фехтувальниці з Миколаєва Ользі Харлан 4 вересня виповниться...

Спорт

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.