Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Холестерин

by Максим Воробей on Oct 14, 2010

Холестерин - природний жирний спирт, що міститься в клітинних мембранах всіх тваринних організмів.

Близько 80% холестерину виробляється самим організмом (печінкою, кишечником, нирками, наднирковими, статевими органами), інші 20% поступають з їжею. Холестерин забезпечує стабільність клітинних мембран. Він необхідний для вироблення вітаміну D, вироблення наднирниками різних стероїдних гормонів, жіночих статевих гормонів естрогенів і прогестерону, чоловічого статевого гормону тестостерону. Чим старша людина, тим більше вона потребує холестерину, який усуває пошкодження в клітинних мембранах.

Холестерин в крові знаходиться у вигляді комплексних сполук з особливими білками-транспортерами. Ці комплексні сполуки називаються ліпопротеїни.

Є кілька видів білків-транспортерів холестерину, що розрізняються молекулярною масою, ступенем спорідненості до холестерину і розчинності холестерину в комплексі з білком-транспортером (схильністю до випадання кристалів холестерину в осад і до формування атеросклеротичних бляшок). Білки-транспортери бувають високомолекулярними (ЛПВЩ, ліпопротеїни високої щільності) і низькомолекулярними (ЛПНЩ, ліпопротеїни низької щільності), а також дуже низькомолекулярними (ЛПДНЩ, ліпопротеїни дуже низької щільності).

Високомолекулярні («хороші») ліпопротеїни добре розчиняються і не схильні до виділення холестерину в осад, і тим самим захищають судини від атеросклеротичних змін (тобто не є атерогенними).

Низькомолекулярні («погані») ліпопротеїни - навпаки, малорозчинні і схильні до виділення в осад кристалів холестерину і до формування атеросклеротичних бляшок в судинах, тим самим підвищуючи ризик інфаркту або ішемічного інсульту, а також інших серцево-судинних ускладнень.

Рівень у крові холестерину вимірюється або в ммоль / л (міллімоль на літр) або в мг / дл (міліграма на децилітр, американські одиниці). І

деально, коли рівень «поганих» низькомолекулярних ліпопротеїдів нижче 100 мг / дл (для осіб з високим ризиком серцево-судинних захворювань - нижче 70 мг / дл). Такий рівень, проте, у дорослих досягається рідко. Якщо рівень низькомолекулярних ліпопротеїдів нижче 160 мг / дл, рекомендується використовувати дієту. Якщо цей рівень вище 160 мг / дл, рекомендується лікарська терапія.

Для осіб з високим ризиком серцево-судинних захворювань ці цифри нижчі. Чим вищий відсоток «хороших» високомолекулярних ліпопротеїдів у загальному рівні холестерин-зв'язуючих ліпопротеїдів, тим краще. Хорошим показником вважається, якщо він набагато вище 1 / 5 від загального рівня холестерину-зв'язуючих ліпопротеїдів.

До факторів, що підвищують рівень «поганого» холестерину, відноситься куріння, надмірна вага або ожиріння, переїдання, гіподинамія або недостатня фізична активність, неправильне харчування з високим вмістом холестерину і насичених тваринних жирів в їжі (зокрема, жирне м'ясо, сало), високим вмістом в їжі вуглеводів (особливо легкозасвоюваних, типу солодощів та кондитерських виробів), недостатнім вмістом клітковини і пектинів, поліненасичених жирних кислот, мікроелементів і вітамінів, зловживання алкогольними напоями, а також деякі ендокринні порушення - цукровий діабет, гіперсекреція інсуліну, гіперсекреція гормонів кори надниркових залоз, недостатність гормонів щитовидної залози, статевих гормонів.

Підвищений рівень «поганого» холестерину також може спостерігатися при деяких захворюваннях печінки і нирок, що супроводжуються порушенням біосинтезу «правильних» ліпопротеїдів в цих органах. Він може також бути спадковим, генетично обумовленим при деяких формах так званих «сімейних дислипопротеінемій». У цих випадках хворим, як правило, потрібна спеціальна лікарська терапія.

До факторів, що знижують рівень «поганого» холестерину, належать фізкультура, спорт і взагалі регулярна фізична активність, відмова від куріння і вживання надлишкових кількостей алкоголю, їжа, що містить мало насичених тваринних жирів і легкозасвоюваних вуглеводів і багата клітковиною, поліненасиченими жирними кислотами, ліпотропні факторами (метіоніном, холін, лецитином), вітамінами і мікроелементами.

Холестерин також є основним компонентом більшості каменів у жовчному міхурі.
 
www.healt.ucoz.ua

Здоров'я 830 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Felicità по-венеціанськи…(Зимові сни красуні Венеції)

Автор: Ірина Шушняк (Федоришин) Активність стуку коліс потягу спадала, і сповіщала, що вже за мить омріяна з юності Венеція стане реальністю....

Туризм і дозвілля

Постать Миколи Міхновського

Автор: Валерія Фадєєва Микола Міхновський - одна з найколоритніших та суперечливих історичних постатей українського політичного руху. Що ж ми...

Історія

Волинь - це бумеранг українсько-польських відносин

Волинь - це бумеранг українсько-польських відносин Автор: Богдан ЧЕРВАК В українсько-польських взаєминах з'явилася нова-стара проблема....

Міжнародні відносини

Прості речі для нової України

Автор: Остап Кривдик Кожен, хто подорожував чи хоча б трохи жив у країнах "золотого мільярду", знає це дивне відчуття затишку,...

Політичні оглядачі

Нашому Першому Президентові

Леоніде Макаровичу, Вам запропонували, і Ви погодилися (або Ви запропонували і з вами погодилися) очолити якусь Асамблею з розробки нового тексту...

Політичні оглядачі

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.