Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Голова розколюється навпіл...

by Guest on Sep 8, 2010

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК

«Нелікована мігрень – пряма дорога до інсульту», – попереджають медики

Від мігрені страждає кожна шоста жінка і кожен дванадцятий чоловік. Медики називають це захворювання найдорожчим розладом головного мозку – пацієнти витрачають на лікування стільки ж, скільки платять за підтримуючу терапію хворі на діабет. Всесвітня організація охорони здоров’я внесла мігрень у перелік 20 основних захворювань, які скорочують тривалість життя – поруч з раком і туберкульозом.

Є і хороша новина: міжнародна група вчених зробила сенсаційне відкриття в неврології, виявивши перший генетичний фактор ризику появи цього захворювання. Мутації в генах, що зумовлюють появу рідкісних і важких форм мігрені, описувалися й раніше. А от варіант, пов’язаний зі звичайним різновидом хвороби, науковці зафіксували вперше. Люди з видозміненою ділянкою ДНК у восьмій хромосомі, розташованій між генами PGCP і MTDH/AEG-1, схильні до цієї недуги більше за інших. Мутований шмат ДНК «вимикає» MTDH/AEG-1, який, своєю чергою, відповідає за активацію гена ЕААТ2, що регулює рівень глутамату – нейротрансмітера, який забезпечує обмін повідомленнями між клітинами головного мозку. Накопичення глутамату, припускають вчені, відіграє ключову роль у появі болю. Якщо гіпотеза підтвердиться, хворі навчаться «домовлятися» з мігренню – за посередництва нових дієвих ліків.

Травм голови чи інсульту не було, пухлин у мозку немає, артеріальний і внутрішньочерепний тиск не скаче, а голова – наче розколюється. Ймовірно, це – мігрень. Напади нестерпного пульсуючого болю, що локалізується в одній половині голови, рідше – в обох, можуть тривати… 4 доби поспіль. Хворий боїться яскравого світла, голосних звуків і різких запахів, його нудить, він втрачає просторову орієнтацію. Дратівливий або пригнічений, втомлений і сонний, він надовго втрачає працездатність. Перистальтика кишківника гальмується, вміст шлунка залягає мертвим вантажем, через що випиті піґулки не можуть потрапити у тонкий кишечник – вони не всмоктуються і діють із запізненням. А біль тим часом «сповзає» на скроні, «заливає» очі, охоплює щелепи, оперізує шию… Тортури можуть тривати кілька хвилин, а можуть – годинами випробовувати на міць. Якщо важкі мігренозні приступи затягуються на кілька діб, у хворого діагностують мігренозний статус. До інсульту – рукою подати…

«Чоловіки рідко хворіють. Головна група ризику – молоді жінки репродуктивного віку. Перші напади болю з’являються після першої менструації або прийому пероральних контрацептивів», – розповідає кандидат медичних наук, асистент кафедри неврології і нейрохірургії ЛНМУ ім. Д. Галицького, невропатолог Алла Олексюк-Нехамес.

- Мігрень – невиліковне захворювання?

- Якщо терапія – прицільна і пацієнт приймає препарати не менш ніж півроку, біль стає менш інтенсивним, кількість нападів зменшується, а їх тривалість – скорочується. Після 50-ти, коли перебудовується гормональна система організму, недуга полишає хворого…

- Чи можна знімати больові симптоми аспірином? Дешево і зручно, адже таке знеболювальне відпускають без рецепта лікаря.

- Ні аспірином, ні анальгіном, ні кетановом, ні індометацином мігрень не вилікувати. Можна тільки ненадовго біль втамувати.

- Що буде, якщо пацієнт вчасно не звернеться до лікаря?

- Хвороба прогресуватиме. У таких випадках доводиться госпіталізовувати хворих. Проводимо їм курс детоксикаційної терапії, знімаємо набряки, а вже тоді лікуємо саме захворювання.

- Є мігрень без аури і мігрень з аурою. Чим вони відрізняються?

- Мігрень без аури характеризується регулярними нападами головного болю, які тривають від 4 до 72 годин. Пульсуючий біль, як правило, локалізується в одній половині голови. Інтенсивність – середня або висока. Больові відчуття посилюються при фізичній та розумовій активності і часто супроводжуються нудотою та блювотою, підвищеною чутливістю до світла (фотофобією) і звуків (фонофобією). Натомість для мігрені з аурою характерний комплекс нейрологічних симптомів, які виникають безпосередньо перед нападом головного болю або одночасно з його появою.

- Аура працює як попередження: «Стережись, скоро буде боліти»?

- Так, мігрень «готує» хворого до нападу: у пацієнта мутніє зір, можуть з’являтися слухові, зорові, смакові, нюхові або тактильні галюцинації, паморочиться у голові, тіло наче ціпеніє, хворому важко сконцентруватися, буває, навіть кілька слів вимовити не під силу.

- Яка форма трапляється частіше?

- Мігрень без аури, але пацієнти, що роками живуть з цією недугою, і без аури знають, коли наближається «час пік»…

- Крім медикаментозної терапії, рекомендуєте хворому відповідну дієту?

- Він повинен відмовитись від шоколаду, горіхів, оселедця, кави, сиру, алкоголю і цигарок. Йому не можна засмагати. Мусить також врегулювати свій сон – лягати і вставати в один і той же час, уникати надмірного фізичного та розумового навантаження.

- Що таке мігренозний криз і мігренозний статус?

- Якщо хвороба нормально не пролікована, приступ може тривати кілька діб, хворий безперервно блює, організм зневоднюється. У таких випадках треба викликати швидку допомогу, бо існує ризик гострого порушення мозкового кровообігу. Простіше кажучи – інсульту.

- Мігрень – спадкове захворювання?

- Якщо на мігрень хворів хтось з близьких, безумовно, ризик успадкувати недугу – великий.


Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК
Джерело: Високий Замок 
www.wz.lviv.ua

Здоров'я 1076 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Грім гримить – це Михайло веде війну з чортами…

Грім гримить – це Михайло веде війну з чортами… Автор:  Олеся ПАСТЕРНАК «Якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде...

Релігія/Духовність

Якщо Україні і створювати газовий консорціум, то лише з Європою

Прохання до Друзів та читачів- поширте, будь-ласка, на Ваших сайтах, та в ФБ цю інформацію, щоб встигнути внести в вуха влади концепцію позиції...

Політичні оглядачі

Названо компанії України, які викликають найбільше повагу і довіру

Стали відомі результати дослідження Найбільш шановані компанії України (The Ukraine’s Most Reputable Companies). Ексклюзивним...

Бізнес/Економіка

СХВАЛЕНО СТРАТЕГIЮ З ҐЕНДЕРНОЇ РIВНОСТI

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМIСIЯ СХВАЛИЛА П’ЯТИРIЧНУ СТРАТЕГIЮ З ҐЕНДЕРНОЇ РIВНОСТI. ВОНА, ЗОКРЕМА, НАЦIЛЕНА НА КРАЩЕ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦIАЛУ ЖIНОК У...

Права людини

Вам теж цікаво, як перевірити екологічний стан приміщення та якість пр

Про проведення комплексного еколого-гігієнічного дослідження та визначення важких металів

Довкілля/Екологія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.