Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Вітаміни

by Guest on Sep 6, 2010

Наука визначає вітаміни як групу органічних речовин (в основному складаються з банальних вуглецю, водню і кисню), відсутніх в організмі, але, тим не менш, необхідних для нормальної життєдіяльності та гарного самопочуття людини. В основному вони синтезуються рослинами і, відповідно, потрапляють в споживача з овочами та фруктами.

Деякі, проте, накопичуються в організмах тварин і панам вегетаріанцям з визначення недоступні (наприклад, риб'ячий жир). У цих гвинтиків життєвого механізму є три головні завдання: підтримувати безперебійну роботу обміну речовин (що протікає в наших тілах без перерв на уїк-енди і сон); каталізувати (прискорювати) хімічні реакції всередині тіла; знешкоджувати гидоту, що потрапляє ззовні  - в першу чергу вільні радикали (через них ми старіємо) і канцерогени (причину ракових пухлин).

Ще століття тому людство не могло й припустити, що крім звичайної їжі нашій «пічці» потрібно щось ще: фізіологи були переконані, що їжа повинна складатися з білків, жирів, вуглеводів, води і мінеральних солей. Що не заважало мандрівникам, у яких всього цього вистачало, закінчувати свої подорожі, померши від цинги. А коли з'явилися перші щасливчики, які змогли вилікуватися від цинги декількома краплями начебто некорисного лимонного соку або відвару хвої, наука почухала потилицю і взялася виправляти власні помилки.

Російські вчені Лунін та Сосін експериментували на мишах, голландець Ейкман - на курях і ув'язнених яванської в'язниці, а поляк Функ - на жертвах екзотичної хвороби бері-бері. Саме він у 1912 році і виділив речовину, при додаванні якої в їжу, злісне бері, зникало безслідно (це був вітамін В1). Оскільки хімічна формула чудесного з'єднання містила амінну групу, Функ запропонував називати такі речовини «амінами життя» - вітамінами.

Наразі нам відомо близько 30 вітамінів, з яких приблизно половина досліджена досить добре, щоб бути використаною в лікуванні. Їх називають або за хімічною назвою, або (частіше) - латинськими великими літерами і поділяють на водорозчинні (С, група В) і жиророзчинні (A, D, Е, К). А модний термін «провітаміни» означає не загадкові «вітаміни професійної якості», а всього лише речовини, які за певних умов стають вітамінами (на кшталт каротину).

Життя на «колесах»

Авітаміноз не вкладає людину в труну, але виявляється в прихованій формі - падає тонус, організм гірше бореться з мікробами і довше одужує. У Росії, як стверджують лікарі  гіповітамінозом страждають всі поголовно - з вини технічного прогресу, стресів і нераціонального харчування. Останнє особливо небезпечно: фаст-фуди не тільки пропонують рафіновану їжу, позбавлену натуральних речовин і набиту вуглеводами та жирами, а ще й викликають дисбактеріоз, добваючи ще недобиті антибіотиками корисні бактерії, що залишилися в кишечнику. Навіть ринкові торговці зі своїми нескінченними яблуками і мандаринами - потенційні жертви гіповітамінозу. Звичайно, дефіцит вітамінів можна компенсувати, приймаючи їх окремо. Але як саме це слід робити?

Звичайна людина, не обтяжене медичними знаннями, знаходиться в полоні трьох міфів про вітаміни. Перший - те, що всі необхідні вітаміни чекають тебе на найближчому ринку в якості овочів і фруктів. У принципі це майже правда - проблема лише в дозуванні. Чи готові Ви з'їдати щодня 2,5 кг яблук, півтора кіло моркви, стільки ж арахісу, а на солодке - по кілограму динь та бананів?

Наступний міф: полівітамінні препарати шкідливі, оскільки це «чиста хімія». Але ж і Ваше власне тіло (як, втім, і весь світ) - не більше ніж сукупність хімічних елементів. А якщо серйозно, виробники таблеток, не будучи ворогами споживачеві, вже давно «упаковують» туди вітаміни не синтетичного, а натурального походження: С- екстрагують з шипшини, А - з моркви, а Е - з устриць.

Є й третій міф - про те, що дешеві вітчизняні вітаміни нітрохи не гірше імпортних. При цьому ніхто не враховує, що між «Мерседесом» і «Запорожцем», крім ціни є й інші відмінності ... Якщо уважно придивитися до складів і дозування, то будете здивовані як різко скоротиться (а то й зовсім зникне) різниця в ціні. Крім того, творці декаевіта і ундевіта чомусь не люблять мікроелементів, а без них частина вітамінів просто не засвоїться і залишить організм так само легко, як і потрапить в нього.

Вітамін «Ха» та інші аміни життя.

Сучасний вітамінний бум почався в 1930 році, коли був відкритий вітамін С (він же аскорбінова кислота) - найвідоміший і споживаний в світі, унікальний стимулятор і тонізатор. Цікаво, що його потенційні властивості досліджують досі. С - це заряд життєвої енергії, підвищення імунітету, антистресовий чинник і здоровий блиск шкіри. Крім власних безперечних достоїнств це маленьке диво захищає від окислення клітини тіла та інші вітаміни. Саме цей вітамін (у поєднанні з цілющими В5, Е і РР) додають у велику частину косметики для шкіри з метою запобігання зморшок, тріщин і передчасного старіння. Наприкінці шістдесятих вітаміни остаточно увійшли в моду - спочатку в Америці, потім у Європі, а пізніше і серед "просунутої" частини радянського населення. Вітаміни стали не тільки елементом дієти, але і частиною фольклору. Багато хто, напевно, пам'ятає анекдоти про жартівника-офіціанта, що пояснює обуреному клієнту громадського харчування, що по тарілці бігають не таргани, а вітаміни.

Українські гумористи прозвали «вітаміном С» національну гордість - сало, а в одній з передач «Німецькій хвилі» автор з подивом почув, як «вітаміном ха» називали ... гумор. Згадування вітамінів у пісенній ліриці - часта прикмета рок-груп кінця солодких 70-х. Та що там у текстах - навіть у назвах: досить згадати прибалтійський «Вітамін», регулярного гостя «Ранкової пошти» і «Блакитних вогників», а також менш відомі у нас Vitamin С (сексуальна каліфорнійка, платівка якої недавно стала платиновою, а пісеньки звучать на бекграунді голлівудських хітів на кшталт «Дракули 2000») і Вітамін Z (нічим не примітний британський танцювальний колектив 80-х років).

Для того щоб оцінити місце амінів життя в цьому самому житті сучасного гуманоїда, досить зайти в найближчу аптеку і здивуватися розмаїттю строкатих баночок, що всі як одна обіцяють негайне зростання інтелекту, потенції і життєвої сили буквально до початку прийому. Нав'язливим сервісом виробників не обділені ні домашні тварини, ні секс-меншини, ні національні кадри.

Формули любові

Не варто встановлювати прямого зв'язку між вітамінкою вранці і так званим здоровим способом життя. Так, людям які люблять випивати варто налягати на вітамін В9, затятим курцям - на антиоксиданти (особливо аскорбінки, оскільки кожна сигарета руйнує від 25 до 100 мг вітаміну C).

Якщо Ви не уявляєте свого життя без телевізора, приймайте щодня вітамін D і дивіться на здоров'я (цей «вітамін сонячного світла» також варто вживати, якщо ти часто працюєш по ночах або проводиш ночі в клубах і казино).

Комплекс вітамінів B запобігає похміллю (по 100 мг перед вечіркою, після першої чарки і перед сном) і при спробах кинути палити (для зменшення дратівливості). Дослідження Чиказького університету показують, що висококалорійна дієта з підвищеним вмістом вітамінів послаблює потяг до алкоголю.

Прагматичні американські вчені розробляють вітамінні комплекси навіть для ... наркоманів! Наприклад, любителям «травички» радять приймати вітаміни B-групи у вигляді цитрусових і зелених овочів і E - для захисту легенів, а кокаїністам - посилений полівітамінний комплекс і побільше аскорбінки.

Зрозуміло, не забута вітамінологами й інтимна сфера. У сексі, справі тонкій і точній, всякому овочу свій час, місце і спосіб дії. Вітамін A регулює вироблення сексуальних гормонів, відповідає за стан шкіри (справа, погодьтеся, важлива) і прискорює відтворення сперми. Комплекс вітамінів В підсилює вироблення тестостерона, який служить для любовних занять чимось на зразок органічного пального, а попутно контролює викид адреналіну. Вітамін C рятує наших подруг від помилкових вагітностей, а нас - від загибелі сперматозоїдів і дарує обом половинкам сильні й тривалі оргазми. А чудовий «вітамін любові» Е рятує клітини від окислення і не дозволяє рівню тестостерону впасти (разом з більш важливими для сексу речами). Крім того, він збільшує здатність до запліднення і допомагає відновити потенцію.

Вітамін А (Ретинол, Каротин)

Основні функції: Імунні процеси, вироблення антитіл, профілактика «курячої сліпоти», виразки і висипів на шкірі. Руйнівники: Ліки.
Результат дефіциту в раціоні: Може викликати ослаблення зору в сутінках, підвищення сприйнятливості до інфекцій, сухість та лущення шкіри, погіршення апетиту і зниження тонусу, випадання волосся, ослаблення зубної емалі, біль у кістках та суглобах, уповільнює ріст.
Основні джерела: Печінка, вершкове масло, сир, жовток, риб'ячий жир, жовті фрукти.

Провітамін А (Бета-каротин)

Основні функції: Як і вітамін А, бета-каротин відіграє істотну роль у формуванні епітеліальної тканини, що входить до складу шкіри, залоз, слизових оболонок, що вистилають органи дихального, травного та сечостатевого трактів.
Руйнівники: Ліки, повітря, вода, термічна обробка.
Основні джерела: Печінка, вершкове масло, сир, жовток, риб'ячий жир, жовті фрукти, морква, солодка картопля, манго, абрикоси, шпинат, пліч-чой, брокколі, кабачки, салат-латук, соєві продукти і пшеничні висівки.

Вітамін B1 (Тіамін)

Основні функції: Ріст, перетравлення їжі, робота нервової системи, м'язів і серця, а також сприяє вивільненню енергії вуглеводів.
Руйнівники: Теплова обробка, кофеїн, алкоголь.
Результат дефіциту в раціоні: Викликає хворобу, відому як бері-бері (авітаміноз), що характеризується спазматичним болями у м'язах ніг і щиколотках, утрудненням ходьби з наступним паралічем ніг і атрофією м'язів ніг. Може призвести до втрати апетиту, слабкості і апатії (можливо, з анорексією), нервової збудливості, безсоння, втрати ваги, розсіяного болю, психічної депресії і запорів. У дітей може викликати уповільнення росту
Основні джерела: Цілісні зерна, насіння соняшнику, арахіс, боби, сухі дріжджі, картопля, свинина, нирки, печінку.

Вітамін B2 (Рибофлавін)

Основні функції: Здорові шкіра, нігті та волосся. Сприяє вивільненню енергії з їжі.
Руйнівники: Світло (особливо ультрафіолетове) і луги. Результат дефіциту в раціоні: Дефіцит вітаміну В2 може викликати зниження здатності виробляти антитіла, які підвищують опірність хворобам. Можливі також свербіж і печіння в очах, почервоніння очей, помутніння рогової оболонки, незвичайна чутливість до світла, тріщини і ранки в куточках рота, почервоніння ротової порожнини і піднебіння, запалення язика, запаморочення, безсоння і озноб.

Основні джерела: Молоко, сир, печінка, нирки, риба, зелені овочі, домашня птиця, дріжджі, м'ясо.

Вітамін B3 (Ніацин)

Основні функції: Необхідний для функціонування нервової і травної систем; життєво важливий для підтримки здорової шкіри; сприяє вивільненню енергії з їжі. Зменшує запалення і попереджає звуження кровоносних судин ..
Руйнівники: Вода, снодійні, алкоголь.
Результат дефіциту в раціоні: Збудливість, головні болі, стомлюваність, втрата пам'яті, емоційна нестійкість, втрата апетиту, безсоння, лущення і пігментація шкіри під дією світла, запалення мови. Симптоми дефіциту можуть також включати шлунково-кишкові порушення, найчастіше пронос.
Основні джерела: М'ясо пісне, особливо яловичина, біле м'ясо птиці, риба, фініки, чорнослив, цільні зерна, пивні дріжджі, пшеничні висівки, арахіс, боби, печінка.

Вітамін B5 (Пантотенова кислота)

Основні функції: Сприяє метаболізму поживних речовин, вуглеводів, амінокислот, жирів; прискорює перетравлення їжі. Необхідний для підтримки здорових імунної та нервової систем. Руйнівники: Вода, повітря, термічна обробка їжі, снодійні, алкоголь.
Результат дефіциту в раціоні: Може призвести до шкіряних розладів, хворобливого печіння в ступнях, уповільнення росту, артриту, збудливості, депресії, запаморочення, нетравлення, запорів, виразок, гіпоглікемії, алергій, зниження опірності хворобам, порушення серцевого ритму.
Основні джерела: Печінка, нирки, пивні дріжджі, яйця, зав'язь пшениці, висівки, горох, чорна патока, цільні зерна.

Вітамін В6 (Піридоксин)

Основні функції: Необхідний для обміну речовин і утворення еритроцитів. Грає важливу роль у функціонуванні нервової системи. Запобігає нервовим та шкірним розладам, уповільнює процес старіння.
Руйнівники: Замороження, консервування, смаження і алкоголь. Результат дефіциту в раціоні: Може призводити до нервозності, збудливості, безсоння, шкірних висипань, втрати м'язового контролю.
Основні джерела: Сухі дріжджі, цільні зерна, курятина, свинина, риба, печінка, нирки, яйця, овочі, соя, банани, горіхи, коричневий рис, картопля, мускусна диня, капуста, висівки, меляса.

Вітамін В12 (кобаламін)

Основні функції: Виробництво еритроцитів, поліпшення пам'яті і підтримка нервової системи, збільшення енергії.
Руйнівники: Кислоти та луги, вода, сонячне світло.
Результат дефіциту в раціоні: Скорочення кількості еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів, що може викликати злоякісну анемію. Збудливість, головні болі, втрата пам'яті, ослаблені рефлекси, запаморочення, стомлюваність, слабкість, запори, втома і поганий апетит.
Основні джерела: Печінка, яловичина, свинина, молоко, молюски, яйця, сир.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Основні функції: Стійкість до інфекцій і токсинів, боротьба із старінням, зниження рівня холестерину. Сприяє росту кісток і зубів. Підтримує здорову сполучну тканину.
Руйнівники: Вода, тепло, світло, кисень, паління.
Результат дефіциту в раціоні: Дефіцит вітаміну С викликає сумнозвісну хворобу - цингу. Її симптоми - кровотеча ясен, випадання зубів, втрата апетиту, втома, депресія, істерія, шкірні кровотечі, анемія. У кінці 18 століття доктор Джеймс Лід випробував лимони, апельсини і лайми на англійських моряках, хворих на цингу, - ліки спрацювали, і з тих пір англійських моряків прозвали "лайміз".
Можуть виявлятися також наступні симптоми: сприйнятливість до простуди, зморшки на шкірі, швидке утворення синців. Основні джерела: шипшина, цитрусові, чорна смородина, гуава, капуста, червоний перець, брокколі, брюссельська капуста, цвітна капуста.

Вітамін D (кальциферол)

Основні функції: Чи допомагає організму засвоювати кальцій і фосфор; необхідний для підтримки здорових кісток.
Руйнівники: Забруднене повітря (смоґ).
Результат дефіциту в раціоні: Може призвести до рахіту, руйнування зубів, уповільнення росту, нестачі енергії, м'язової слабкості. Остеомалація (розм'якшення кісток з наступною деформацією, слабкість і біль, особливо помітні в період вагітності) та остеопороз (витончення кісток, зазвичай в літньому віці).
Основні джерела: Масла печінки риб, риба, яєчні жовтки, молочні продукти, печінка, сонячні ванни.

Вітамін Е (Токоферол)

Основні функції: Розвиток м'язів, довголіття, сексуальні функції, захист від вільних радикалів, вироблення еритроцитів. Необхідний для роботи імунної системи.
Руйнівники: Кисень, заморожування та обробка їжі.
Результат дефіциту в раціоні: Втома, передчасне старіння, летаргія, нездатність зосередитися, анемія, безпліддя, викидень, м'язова дистрофія.
Основні джерела: Масло з паростків пшениці, цільні зерна, горіхи, зелені листкові овочі, рослинні олії, м'ясо, яйця, авокадо.

Вітамін Р (біофлавоноїди)

Основні функції: Сприяє підтримці в хорошому стані колагену - "цементу" між всіма клітинами.
Руйнівники: Кисень, і термічна обробка їжі. Результат дефіциту в раціоні: Ламкість капілярів через брак колагену призводить до швидкого утворення синців.
Основні джерела: Цитрусові, особливо шкірка, овочі, горіхи, насіння.

Вітамін К (Менадіон)

Основні функції: згортання крові, синтез кісткового білка. Руйнівники: Радіація, рентгенівські промені, аспірин.
Результат дефіциту в раціоні: Кровотечі, викликані повільним згортанням крові. Утвореня синців, часті носові кровотечі.
Основні джерела: хрестоцвіті (броколі, шпинат), капуста, яйця, салат, люцерна, йогурт, кефір.

www.coralclub.ucoz.ua

Здоров'я 2106 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

На Закарпатті запрацював найбільший у Європі реабілітаційний центр для

Реабілітаційний центр для бурих ведмедів, що був відкритий на території національного природного парку Синевир, планує розмістити у ньому до 30...

Тварини

В Канаді та США найвищі у світі тарифи на мобільні телефони

Автор: Ігор Цап Переклад: Дарія Дирик-Цап За найновішими даними, оприлюдненими неприбутковою організацією New America Foundation Open...

Цікаво знати

Нові досягнення в лікуванні ракових захворювань

Нові досягнення в лікуванні ракових захворювань Вражаюча статистика онкологічних захворювань, коли злоякісні ракові клітини розмножуються у...

Здоров'я

Раніше ніяких Альон не було

Автор: проф. Олександр Пономарів Власні імена людей Про правопис греко-латинських префіксів "ди" та "три" в українській мові

Лінгвістика

Роздуми атеїста про те, чи потрібна Україні єдина помісна церква

Роздуми атеїста про те, чи потрібна Україні єдина помісна церква Автор:  Валерій Степаненко Помісна церква у православ'ї –...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.