Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Рак боїться часнику та кислої капусти

by Guest on Jun 6, 2010

Автор:  Лариса ПОПРОЦЬКА

Онкологічні захворювання називають чумою ХХ століття – вони вкорочують життя навіть молодих квітучих людей. Такий діагноз сприймають мов смертельний вирок.
Хоча походження страшної недуги достеменно невідоме, сучасній медицині вдалося привідкрити завісу й дізнатися, як можна запобігти, виявити та здолати хворобу. Розповісти про це докладніше ми попросили завідувача хірургічного відділення Романа Іванціва.

- У кожному столітті були епідемії страшних хвороб, якіх вважали всенародним покаранням, – проказа, холера, чума… Сьогодні це рак?

- Злоякісні пухлини не варто вважати проблемою нашого часу – стародавні розкопки свідчать, що люди помирали від них у всі часи. Щоправда, останнім часом їх кількість збільшується. Смертність від раку посідає друге місце у світі – після серцево-судинних захворювань. Ще 30 років тому дитячу онкологію навіть не вивчали у медуніверситетах – діти рідко потерпали від раку. Тепер хворих малят – трохи менше, ніж дорослих. Десять років тому мало хто чув про меланому (злоякісну пухлину шкіри), зараз вона поширюється стрімкими темпами. Кількість хворих збільшується через несприятливі екологічні умови (радіація, озонові діри тощо), хімізацію продуктів та їхніх упаковок, харчові добавки, моду на “шоколадну” засмагу. Частота утворення злоякісних пухлин зросла після того, як у сільському господарстві почали широко використовувати нітрати та нітрити. За прогнозами, кількість онкохворих у світі щороку буде збільшуватися на 1%, й до 2030 року ці недуги домінуватимуть над серцево-судинними.

- Є багато версій щодо походження страшної хвороби. Вважають, що вона формується внаслідок запущених недуг або передається на генетичному рівні…

- У нашому організмі весь час відбувається ріст клітин. Але деколи змінюється тип утворення й продукується неподібна до інших гігантська клітина, яка руйнує всі решта. Її можна порівняти з пташеням зозулі, підкиненим в чуже гніздо: воно виростає найбільшим й викидає своїх побратимів, інакше – не зможе вижити.

Тривалий час вважалося, що генетична схильність – основна причина раку. Сучасні наукові дані підтверджують, що онкологічні пухлини передаються у спадок лише у 10% випадків. Наприклад, жінок, у яких в родині були хворі на рак грудей, включають до так званої групи ризику – їх частіше обстежують.

- Чи можна запобігти розвитку недуги?

- Приблизно 40% ракових захворювань можна запобігти. Варто утриматися від вживання тютюну, спокійніше реагувати на стресові ситуації, більше бувати на свіжому повітрі та займатися спортом. Малорухливий спосіб життя сприяє розвитку пухлин у молочних залозах. Неабияке значення має раціональне харчування. Надмірне вживання жирів тваринного походження сприяє ожирінню, яке може спровокувати багато хвороб, у тому числі й онкологічних. Не можна зловживати гострими та смаженими стравами, спеціями – вони спричиняють розвиток злоякісних пухлин печінки, стравоходу та підшлункової залози. Не слід “налягати” на екзотичні фрукти та аптечні вітаміни – бажано вживати традиційні українські страви. Кисла капуста, цибуля та часник у незначній мірі запобігають розвитку онкологічних недугів. Не варто проводити багато часу перед телевізором та комп’ютером, захоплюватися пляжами та соляріями.

- Які види раку найпоширеніші?

- Серед чоловіків лідирують злоякісні пухлини легенів: серед представників сильної статі курців більше, ніж серед жінок, а вони потерпають від раку у 12 разів частіше, ніж некурці. Чарівна стать найбільше страждає від пухлин молочних залоз. У першу чергу це пов’язано з тим, що сучасні жінки мало народжують, не годують дітей грудьми. Найкраща профілактика – народження нащадків у молодому віці та природне вигодовування. Якщо відкладати материнство на період після 35-ти – клітини грудних залоз втрачають можливість нормально реагувати на гормональну перебудову, пов’язану з вагітністю. Найбільше шансів захворіти на рак мають жінки, які не народжують взагалі. Злоякісну пухлину грудей може спровокувати аборт: переривання вагітності призводить до дисбалансу гормонів, клітини грудної залози не встигають “перебудуватися”.

- Чи можна сказати, що онкологічні хвороби більше чатують на бідняків?

- Рак не обирає своїх жертв за соціальною належністю або матеріальними статками. В Україні рівень захворюваності приблизно такий самий, як у Європі, натомість смертність у нас удвічі вища. Це пов’язано з тим, що українці запускають хворобу – приходять до лікарів тоді, коли шансів на оздоровлення не залишається. За кордоном – страхова медицина: хоча б один раз на рік кожна людина звертається до медичної установи, оскільки платить за це гроші. У нас частіше помирають від злоякісних пухлин жителі сільської місцевості, оскільки менше уваги приділяють своєму здоров’ю та рідко відвідують лікарів. Натомість серед міських жінок та представниць розвинених країн більше поширений рак молочної залози – вони менше народжують та годують грудьми.

- Підступність раку в тому, що не дає про себе знати, – проявляється тоді, коли дорогоцінний час вже втрачено. Невже не можна спіймати злоякісну клітину “на гарячому”?

- Єдиний спосіб вчасно виявити хворобу – регулярне обстеження: хоча б раз на рік. Доброякісні пухлини та хронічні хвороби мають властивість перероджуватися на злоякісну онкопатологію. Будь-які затвердіння та висипання на шкірі, утворення вузлів та пухирців, хронічна слабкість, постійні головні болі, підвищення температури тіла й інший дискомфорт також не можна залишати поза увагою. Особливо слід бути обережними людям після 40 років – вони потрапляють в основну групу ризику. Якщо тривалий час щось турбує – негайно звертайтеся до профільного лікаря, який скерує на необхідні обстеження. Чимало людей звертаються до нетрадиційних методів лікування, довіряючи розрекламованим зцілителям та екстрасенсам більше, ніж кваліфікованим медикам. Та слід пам’ятати, що злоякісну пухлину можливо вилікувати лише з допомогою спеціалізованих методик – хірургічної, променевої, гормональної та хімічної терапії. Ще жоден народний зцілитель не позбавив людину онкологічної недуги – витрачаючи гроші на знахарів та ворожок, людина запускає хворобу і втрачає шанси на одужання.

За прогнозами, кількість онкохворих у світі щороку буде збільшуватися на 1%, й до 2030 року ці недуги домінуватимуть над серцево-судинними.

Автор: Лариса Попроцька
Фото автора.
На фото: Роман Іванців
Джерело: Високий Замок 
www.wz.lviv.ua 
 

Здоров'я 1586 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Великі сідниці - добре для здоров'я?

Британські вчені переконують: зайва вага на сідницях і стегнах корисна для здоров'я, бо захищає від деяких хвороб серця і порушень метаболізму....

Здоров'я

Україно наша Космічна. Від Кибальчича до "Морського старту"

Через 50 років, які минули від польоту Юрія Гагаріна, традиційно ніхто навіть не обмовиться, що "космічна дорога" для першого космонавта...

Наука/Технології

Про відносини, відношення, ставлення і стосунки

Автор: проф. Олександр Пономарів Маю багато запитань щодо синонімічного гнізда "взаємини, відносини, відношення, ставлення, стосунки".

Лінгвістика

Люблінська унія

Автор: Олена Крикун Передумови Люблінської унії. Грунт для останньої унії між Польщею та Великим князівством Литовським визрівав від початку...

Історія

Не фліртуйте з роботодавцями!

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Знайти роботу до душі – завдання не з простих. Якщо ж вам пощастило й ви отримали шанс посісти омріяну посаду,...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.