Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Радикуліт і його лікування

by Guest on Apr 12, 2010

Радикуліт - це поширене захворювання периферичної нервової системи людини, яке виникає через здавлювання корінців спинного мозку - так називаються пучки нервових волокон, які відходять від спинного мозку. Однією з найчастіших причин радикуліту є остеохондроз, при якому міжхребетні диски втрачають еластичність і здавлюють корінці спинного мозку.

Найбільш характерними симптомами радикуліту є болі, порушення чутливості, рухові розлади. Зазвичай захворювання починається гостро, але потім часто переходить у хронічну форму з загостреннями. 
 
Форми радикуліту

Залежно від того, в якому відділі хребта уражаються корінці, виділяють різні форми радикуліту:


 • Шийний радикуліт
 • Шийно-плечовий радикуліт
 • Грудний радикуліт
 • Попереково-крижовий радикуліт

Найбільш поширеним є попереково-крижовий радикуліт. У цьому випадку біль локалізується в області попереку, сідниці, біль віддає в ногу. Посилення болю відбувається під час руху.

При шийному і шийно-плечовому радикуліті біль віддає в потилицю, плече, лопатку, значно посилюється при поворотах голови, рухах руками, кашлі. У важких випадках може відчуватися оніміння, печіння, поколювання на шкірі рук; може порушуватися чутливість.

Грудний радикуліт зустрічається рідко. Його симптомом є біль у міжреберних проміжках, яка посилюється під час руху.

Встановленням діагнозу та лікуванням повинен займатися невролог. Дуже важливо відрізнити радикуліт від інших захворювань, при яких бувають схожі болі. Після огляду лікаря пацієнта обов'язково направлять на рентгенологічне дослідження. 
 
Методи лікування радикуліту

Лікування радикуліту повинно бути комплексним і спрямованим на усунення причин захворювання. Причини радикуліту можуть бути найрізноманітніші: травма, остеохондроз або інші захворювання хребта, інфекція або інтоксикація і т.д. Важливо і те, на якій стадії знаходиться захворювання. Крім знеболюючих засобів, активно застосовують фізіотерапевтичні процедури, лікувальну фізкультуру, витягування хребта, мануальну терапію, масаж, гірудотерапію. Лікування радикуліту - довгий і кропіткий процес, який повинен контролювати досвідчений лікар. 

Виключення навантажень на хребет, тепло, прийом протизапальних засобів - найпопулярніше лікування радикуліту. Вже через кілька днів цей метод приводить до зменшення болю в хребті. Але цього недостатньо. Лікування радикуліту повинно бути спрямоване не тільки на зменшення болю, але і на зміцнення м'язів спини і збільшеннярухливості хребта. Це можна здійснити за допомогою мануальної терапії та занять лікувальною фізкультурою.

Профілактика радикуліту грунтується на зміцненні м'язово-зв'язкового апарату за допомогою систематичних занять фізкультурою.

При витягненні хребта припиняється навантаження на вісь хребта, тиск на міжхребцеві диски стає меншим, забезпечується спокій. Ця розвантаження хребта призводить до зменшення або зникнення болю в попереку і ногах.

Лікування радикуліту за допомогою ЛФК

Лікувальна фізкультура (ЛФК) надає гарний ефект при лікуванні радикуліту.

Головна мета ЛФК - створення «м'язового корсету», нормалізація тонусу м'язів спини, збільшення рухливості хребта. Підбір вправ залежить від проявів захворювання, загального стану організму і віку.

Лікувальна фізкультура спрямована не на знеболення, а на надання хребту рухливості і зміцнення м'язів спини. Вправи зменшують ризик хвороб хребта в майбутньому. Займатися лікувальною фізкультурою можна тільки при майже повному одужанні.

Народні засоби лікування радикуліту

При лікуванні радикуліту застосовуються вироби з вовни тварин (наприклад, пояси), різні компреси. Вовняні пояси зігрівають і мають місцевий подразнюючий ефект. У результаті поліпшується кровопостачання в пошкодженій ділянці хребта, в результаті чого зменшується біль, знижується набряк. Вовна забезпечує комфортне відчуття для хворого місця, зігріваючи його і вбираючи вологу.

Компреси також вельми ефективні при радикуліті. Вони не токсичні, прості в застосуванні, їх можна використовувати в домашніх умовах.

Лікування радикуліту гірудотерапію

Гірудотерапія дуже ефективна при наявності набряку тканин. Перші 3-4 процедури проводяться щодня, загальний курс лікування становить 8-10 процедур. Зменшення болю відбувається вже після 3 процедур.

Медикаментозне лікування радикуліту

Медикаментозне лікування тільки знімає біль і призводить лише до тимчасового покращання. Після медикаментозного лікування необхідно пройти курс масажу або ЛФК.

Препарати, які використовуються для лікування радикуліту:

 • Міорелаксанти. Вони сприяють розслабленню м'язів
 • Анальгетики - знеболюючі препарати. Це аспірин, парацетамол, ібупрофен, Пенталгін, баралгін, панадол. Ці препарати дозволяють контролювати біль
 • Ін'єкції кортизону. Вводяться в міжхребцеві диски. Вони активізують кровообіг, стимулюють зростання сполучної тканини

Таким чином, біль в спині - сигнал небезпеки, що попереджає про те, що з хребтом щось не в порядку. Тому відразу звертайтеся до лікаря, щоб з'ясувати причину цього болю. Радикуліт часто переходить з гострої в хронічну форму, і його лікування займе багато часу. Індивідуально підібраний курс лікувальної терапії допоможе надовго забути про біль в спині

Поперековий радикуліт

Поперековий радикуліт часто вражає осіб працездатного віку. Часто стає хронічним та рецидивуючим. Поперековий радикуліт (люмбаго) може бути спровокований переохолодженням або підняттям тягарів. Досить одного різкого руху, і ви відчуєте простріл в попереку, що відає в область сідниць,  поширюється по нозі від стегна до стопи. Біль часто супроводжується онімінням кінцівки.

Перші напади зазвичай проходять через кілька хвилин, але з часом ситуація погіршується, біль стає все сильнішими.

Поперековий радикуліт можна сплутати з іншими захворюваннями, що супроводжуються болем у попереку та нозі. Це варикозне розширення вен, тромбофлебіт, плоскостопість, захворювання внутрішніх органів. У початковій фазі поперекового радикуліту пацієнт відчуває стомлюваність м'язів спини і поясниці. Через це він часто намагається міняти положення тіла, переминається з ноги на ногу. Загострення радикуліту провокують травми, перевантаження, переохолодження, нерідко - їх поєднання.

Больовий синдром в області попереку сприяє тому, що міжхребцеві м'язи напружуються, настає обмеження рухливості хребта. При ходьбі пацієнт відчуває гострий біль у попереку і нозі, в положенні стоячи намагається зігнути одну ногу, ходить дрібними кроками ..

Лікування поперекового радикуліту

Лікування радикуліту - це тривалий процес, який вимагає комплексного підходу. Вибір методів лікування залежить від ступеня тяжкості захворювання, періоду перебігу радикуліту. Основними засобами лікування поперекового радикуліту є:

 • Лікувальна фізкультура (ЛФК)
 • Голкорефлексотерапія
 • Фізіотерапія
 • Мануальна терапія
 • Масаж
 • Гірудотерпія
 • Рефлексотерапія

Профілактика поперекового радикуліту

Профілактика радикуліту повинна включати в себе наступні заходи:

 • Попередження розвитку сколіозу
 • Створення відповідних умов праці
 • Попередження інфекційних захворювань
 • Загартовування
 • Зміцнення «м'язового корсету» 

Шийний радикуліт

Для шийного радикуліту характерний біль у шиї, який поширюється на плечі і руки. Біль з'являється раптово і буває дуже різкимю. Невдалий рух тільки посилює його. Пацієнту буває важко знайти зручне положення під час сну, ночами мучать «колючі» болі в руках і шиї. Іноді може втрачатися чутливість рук.

Шийний радикуліт зустрічається набагато рідше у порівнянні з поперековим радикулітом, проте його симптоми проявляються болючіше, ніж при інших формах радикуліту.

Причиною шийного радикуліту може бути защемлення корінців спинномозкових нервів, запалення м'язів або зв'язок, грижа міжхребцевого диска.

Симптоми шийного радикуліту

Головний симптом шийного радикуліту - це біль в шиї. Джерелами болю можуть бути міжхребетні суглоби і диски, зв'язки хребта, м'язи шиї. Біль з'являється раптово і зазвичай буває дуже різким. Шийний радикуліт проявляється напругою м'язів і вимушеним положенням голови.

При шийному радикуліті біль часто поєднуються з похитування при ходьбі, запамороченням, порушенням слуху. Це ознаки нестачі кровопостачання головного мозку. Якщо людина намагається тримати голову прямо - це дуже характерний прояв шийного радикуліту. Це відбувається тому, що нерухоме положення голови приносить полегшення.

Діагностується шийний радикуліт на огляді невролога і за допомогою рентгенографії, комп'ютерної томографії (КТ) та магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Лікування шийного радикуліту

При лікуванні шийного радикуліту треба зменшити навантаження на шийні хребці, тимчасово обмежити нахили і повороти голови. Це потрібно для того, щоб не подразнювати корінець спинномозкового нерва. Часто лікар рекомендує носити шийний бандаж з цією ж метою.

У період загострення шийного радикуліту в схему лікування необхідно включити протизапальні засоби. Після зникнення гострого болю можна звернутися до мануального терапевта, зайнятися лікувальною фізкультурою, пройти курс масажу для остаточного усунення захворювання.

www.osteohondroz.ucoz.com 

Здоров'я 7457 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Центральна Рада

Автор: Коломоєць Ольга По суті якщо Лютнева революція стала наслідком падіння влади,то причиною другою революції , яку називають Жовтнева, стало...

Історія

Як запобігти марнотратству харчів

Автор: Наталка Кудрик, Рим Споживач у західних країнах давно звик до заповнених полиць у супермаркетах із розмаїттям харчових продуктів на...

Культура/Суспільство

Топ-10 новорічних нарядів не на одну ніч

Автор: Оксана Негода Зима – це ж період суцільних свят. Тому й у вітринах магазинів ви знайдете значно ширший вибір вечірніх блискучих нарядів....

Мода/Краса

Чому насправді Сталін депортував кримських татар?

Автор: Олександр Палій За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар. Сказати, що така депортація була...

Історія

Таємна Вечеря Ісуса "була в середу"

Християни вшановують Таємну Вечерю Ісуса Христа в Страсний (Чистий) четвер, однак згідно з новим науковим дослідженням, вечеря насправді відбулася...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.