Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Остеохондроз

by Guest on Apr 12, 2010

Що таке остеохондроз? 

Остеохондроз є причиною болю у спині в 80% всіх випадків. При цьому захворюванні відбувається руйнування міжхребцевих дисків. Остеохондроз найчастіше розвивається в міжхребцевих дисках. 

Залежно від локалізації остеохондроз ділиться на шийний, грудний і поперековий. Але на практиці рідко можна зустріти таку ізольованість. Найчастіше говорять про комбінацію - "шийно-грудний", "попереково-грудний" або "розповсюджений" остеохондроз хребта. 

Причини виникнення остеохондрозу 

 • З віком хрящі втрачають еластичність, стають менш міцними. Через це міжхребетні диски погано відновлюються після навантажень 
 • Неповноцінне харчування 
 • Часте перебування в неправильних, незручних позах 
 • Використання неправильних подушок під час сну 
 • Плоскостопість
 • Неправильна постава 
 • Травми хребта
 • Ожиріння, зайва вага 
 • Порушення обміну речовин 
 • Малорухливий спосіб життя 
 • Спадкова схильність 
 • Постійне підіймання ваги 
 • Носіння незручного взуття, високих підборів 
 • Раптове припинення занять спортом
 • Стрес
 • Куріння 
   
 • Переохолодження

 
Остеохондроз зустрічається не тільки в літньому віці, але й у молодих людей, не тільки у спортивних, але й у слабо розвинених фізично. Тому визначити причину остеохондрозу буває досить складно. 


Ускладнення остеохондрозу 

До ускладнень остеохондрозу можна віднести грижу диска, радикуліт, протрузія, кіфоз. При міжхребцевій грижі з'являється біль у кінцівках, головні болі. Найчастіше при поперековому остеохондрозі виникає біль у ногах, при шийному - в голові і руках, при грудному - у внутрішніх органах. Біль виникає через те, що грижа диска зачіпає нервові відростки, розташовані навколо диска. 

Діагностика остеохондрозу 

Основну роль при діагностиці остеохондрозу відведемо рентгенографії, комп'ютерній томографії та магнітно-резонансній томографії. Також в сучасній медицині активно використовуються ультразвукова доплерографія і електроміографія. За допомогою цих методів визначається рівень ураження хребта, виявляються приховані ураження. 

Методи лікування остеохондрозу 

Сьогодні в медицині існує багато способів лікування остеохондрозу: 

 • Прийом лікарських препаратів
 • Мануальна терапія 
 • Лікувальна гімнастика 
 • Масаж 
 • Голковколювання 
 • Витягування хребта 
 • Фізіотерапія
 • Рефлексотерапія 
 • Фармакупунктура 
 • Ревіталізація міжхребцевих дисків 
 • Хірургічне втручання

У різних методів лікування існують свої плюси і мінуси. Тому тільки лікар може вирішити, який спосіб лікування підійде саме вам. 

Наприклад, лікарські препарати негативно впливають на шлунок і печінку, мають протипоказання. 

При виборі мануального терапевта дуже важливо бути впевненим у тому, що це професійний фахівець. Непрофесіонал може значно погіршити ваш стан. 

У лікувальній фізкультурі головне - регулярність занять. Якщо правильно робити потрібні вправи, сформується м'язовий корсет, зменшиться навантаження на хребет. 

Фізіотерапія
допомагає зняти біль, запалення. Фізіотерапія зазвичай використовується як допоміжний метод разом з яким-небудь іншим способом лікування. 

Масаж
дуже ефективно знімає напругу, біль, втому, покращує кровообіг. 

Мануальна терапія - це дія на хребет, що дозволяє зняти біль, скоректувати поставу, поліпшити кровообіг, нормалізувати обмін речовин. 

Витягування хребта
відбувається за допомогою спеціального обладнання і дозволяє відновити правильну форму хребта. 

Рефлексотерапія
- це дія на акупунктурні точки. Застосування рефлексотерапії покращує ефективність інших методів лікування. 
  
Профілактика остеохондрозу 

Для профілактики остеохондрозу необхідно часто розминати м'язи спини, зменшувати навантаження на міжхребцеві диски. 

Загальні правила для профілактики остеохондрозу: 

 • Намагайтеся не перевантажувати хребет, не робіть різких рухів, уникайте травм 
 • Тримайте спину рівно, міняйте положення тіла 
 • Використовуйте ортопедичний матрац для сну 
 • Піднімайте важкі предмети з положення сидячи, а не нахиляючись за ними 
 • Не носіть сумки в одній руці, на одному плечі. Використовуйте сумки на коліщатках, рюкзаки 
 • Намагайтеся як можна менше нахилятися і перебувати в такому положенні 
 • Носіть взуття без каблука 
 • Робіть гімнастику, займайтеся плаванням. 
 • Загартовуйте організм 
 • Уникайте переохолодження 
 • Правильно харчуйтеся 
 • Ведіть здоровий спосіб життя 

Шийний остеохондроз 

Хребетна артерія проходить в отворах відростків хребців. Тому зміни в цих відростках тут же можуть призвести до порушення нормального функціонування цієї артерії. До того ж хребці шийного відділу дуже щільно прилягають один до одного. Через це при будь-якій зміні в хребті весь відділ починає функціонувати неправильно, відбувається зміщення нервів і судин, а також здавлювання спинного мозку. Остеохондроз шийного відділу хребта небезпечний тим, що може призвести до порушення мозкового кровообігу. 

Симптоми шийного остеохондрозу 

Шийний остеохондроз проявляється головним болем, підвищеною втомою, болем у руках і плечах, запамороченням, шумом у голові. Також симптомами є оніміння язика, біль в ключиці, зниження тонусу м'язів плечей, шиї. Частим симптомом є біль у лівій руці або в лівій половині грудної клітини, як при стенокардії. При шийному остеохондрозі можуть спостерігатися такі симптоми, які пацієнт ніяк не пов'язує разом. Наприклад, кровоточивість ясен, носові кровотечі, біль у серці, біль у суглобах, пітливість, біль у горлі без застуди, поганий сон, стомлюваність. Тим не менше, ці симптоми часто супроводжують шийний остеохондроз. 

Лікування шийного остеохондрозу 

При лікуванні остеохондрозу необхідно виключити фізичне навантаження, як можна менше перебувати в положенні, які викликають загострення. Потрібно обмежити час перебування за комп'ютером, змінити подушку і матрац на більш зручні. Для лікування остеохондрозу дуже ефективний масаж не тільки шийного відділу, а й спини, рук. З лікарських препаратів добре допомагають засоби на основі хондроїтинсульфатів, а також розігріваючі і знеболюючі мазі. 

Грудний остеохондроз 

Грудний відділ хребта не такий рухливий, як шийний і поперековий. У ньому рідко виникає зміщення хребців, утворення гриж. Остеохондроз найчастіше виникає у тих, хто веде малорухливий спосіб життя, багато сидить за комп'ютером або водить автомобіль, не стежить за правильною поставою, сутулиться. 

Симптомами грудного остеохондрозу є біль у грудній клітці, біль в області серця, скутість в м'язах. Прояви грудного остеохондрозу часто можна прийняти за болі в серці при інфаркті, оскільки біль віддає під лопатку. Грудний остеохондроз можна також прийняти за пневмонію або захворювання шлунка (виразку, гастрит). Часто першим діагнозом при сильному болі в хребті є гострий холецистит, панкреатит, коліт, опущення нирки, сечокам'яна хвороба. У такому випадку необхідне ретельне обстеження для встановлення правильного діагнозу. Біль при грудному остеохондрозі з'являється несподівано, коли ви робите різкий рух. Біль сильний і раптовий, як удар ножем. При такому болю важко дихати. 
  
Поперековий остеохондроз 

Найбільш часто зустрічається саме це захворювання. Болі в попереку бувають як у людей, зайнятих фізичною працею, так і у тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Хворих поперековим остеохондрозом турбують болі в попереку і в ногах. Біль посилюється при русі, переохолодженні, піднятті тягарів, стихає після відпочинку лежачи. 

Для уточнення діагнозу необхідно зробити рентгенівське обстеження поперекового відділу у двох проекціях. Грижі диска на рентгенограмі не видно. Для візуалізації грижі диска, встановлення її розмірів та місцезнаходження необхідно провести комп'ютерну і магнітно-резонансну томографію.

Лікування поперекового остеохондрозу 

Лікування поперекового остеохондрозу обов'язково має бути комплексним, включати в себе різні методи. Лікування остеохондрозу - тривалий і копіткий процес. При загостренні болю необхідно дотримуватися постільного режиму протягом декількох днів. Для зменшення болю беруть знеболюючі та протизапальні препарати (наприклад, диклофенак, вольтарен, німесулід), сечогінні препарати, вітаміни групи В, нікотинову кислоту, трентал. При поперековому остеохондрозі може бути показана новокаїнова блокада. У тканини вводиться розчин новокаїну, який знеболює хребет. У розчин можуть додаватися антибіотики, вітаміни. Добре допомагає фізіотерапевтичне лікування (ультрафіолетове опромінення, електрофорез, лазеротерапія). Після того, як гострий біль проходить, призначається лікувальна фізкультура. Дуже корисно займатися плаванням. Завдяки щоденним фізичним вправам поліпшується кровообіг, нормалізується обмін речовин, зростає міжхребцевий простір, формується м'язовий корсет, що призводить до зменшення навантаження на хребет. Прекрасний ефект мають масаж, рефлексотерапія, витягування хребта, мануальна терапія. Якщо біль довгий час не вдається купірувати консервативними методами, лікарі застосовують оперативне лікування. Під час операції видаляють грижу і зміцнюють хребет.

www.osteohondroz.ucoz.com/blo
 

Здоров'я 5931 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Про сайт "Слово і діло"

Міжнародні організації визначають націю як групу людей, об’єднаних історією, звичаями, дотриманням певних законів і мовою. В українців...

Цікаво знати

Контракт із Пентагоном - спокій на багато років

Американська компанія US Aerospace та українське державне підприємство "Антонов" разом братимуть участь у тендері на постачання...

Транспорт

Блог професора Пономарева

Автор: Богдан Цюпин Обережно - кальки Радіослухачка Таня з Києва запитує: „Як правильно перекласти українською мовою „столкнулся с...

Лінгвістика

ЗУСИЛЛЯ УКРАЇНЦІВ КУБАНІ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧ. ХХ СТОЛІТЬ ЯК ПЕРЕДУМОВ

Як відомо, у ХІХ столітті в Росії розпочалися розлогі процеси, пов’язані з обмеженнями і заборонами щодо українського слова на території імперії....

Освіта/Тренінг

Дослідники назвали основні інтереси українських блогерів

Україна посідає п'яте місце в світі із залучення користувачів в соцмережі, а теми, які найбільше цікавлять блогерів - фільми, ТБ, музика та новини,...

Комп`ютери

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.