Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Міжхребцева грижа

by Guest on Mar 25, 2010

Виникнення 

Хребет складається з тіл хребців з дуговидними суглобами і еластичних прошарків між ними - міжхребцевих дисків. Міжхребцевий диск складається з сухожильного кільця зі спірально скрученими волокнами, желатиноподібного вмісту та пульпозного ядра, яке, як ртутна кулька, підлаштовується під центр ваги. При утворенні в результаті різних причин функціональних обмежень пасивної рухливості (функціональних блокад), в  рухових сегментах хребта виникає нерухомість в дуговидних суглобах. Пульпозне ядро не може підлаштовуватися під центр ваги, зміщуючись в задні, передні чи бічні частини міжхребцевого диска, збільшуючи тиск у цих відділах на сухожильне кільце.

Незважаючи на величезну стійкість міжхребцевого диска до внутрідискового тиску, передбачену природою, в сухожильному кільці з плином часу при наявності функціональної блокади поступово виникають тріщини, які в повсякденному житті називають остеохондрозом хребта. Тріщини сухожильного кільця викликають біль місцевого характеру - у шиї, попереку, грудному відділі хребта. Іноді може виникнути «простріл» - неможливість повернути голову або якусь частину тулуба в бік. У спеціальній літературі це називається цервікалгія, люмбалгія, дорсалгія, що виникають на тлі остеохондрозу хребта.

Далі поступово вміст міжхребцевого диска проникає у тріщини. Це супроводжується запальною реакцією, і утворюються невеликі (1-2 мм) випинання, таким чином виникає т.зв. міжхребцева грижа. Виникає біль із іррадіацією в ногу або руку. Біль може бути ниючим, розпираєючим, або прострілюючим при певному положенні тулуба. Біль, що виникає в результаті випинань диска з іррадіацією в руку або ногу,  виникає, коли міжхребцевий диск зруйнований на 23, і є ускладненням остеохондрозу хребта. Біль - це sos. Вжийте заходів!

А загострення захворювання призводить до міжхребцевої грижі - збільшення грижевого випинання до 4-5 мм, іноді більше, лавиноподібно збільшується набряк навколишньої тканини, здавлюється нерв або посудина, виникає різкий нестерпний біль з іррадіацією в руку чи ногу. Такий біль дуже важко купірується медикаментозно, хворий виснажується фізично і психологічно. Абсолютна безпорадність на побутовому рівні (неможливо самостійно не тільки встати з ліжка, але й повернутися в ліжку), посилення болю при будь-якому незручному русі й безсонні ночі - все це призводить до госпіталізації. Міжхребцевою грижею страждають в тій чи іншій мірі близько чверті всього населення. Вона торкається тих "амортизаторів", які забезпечують рухливість хребетного стовпа, його захист від навантажень. Найчастіше хвороба викликана порушенням обміну речовин, спадковими причинами, травмами, інфекціями. Звичайний остеохондроз збільшує ризик появи міжхребцевої, або міжхребцевої грижі.

Лікування міжхребцевої грижі 

Перед лікуванням міжхребцевої грижі обов`язково пройти комп'ютерну томограму, щоб не сталося прикрої плутанини, при якій зсув міжхребцевого суглоба приймають за утворення грижі. Після чого необхідно пройти ретельне обстеження, яке допоможе скласти загальну картину перебігу захворювання і призначити процедури, необхідні для лікування міжхребцевої грижі. Оперативне лікування грижі хребта застосовується у разі, коли наявність грижі провокує порушення роботи внутрішніх органів або викликає повну або часткову паралізацію кінцівки.

Часто оперативне лікування грижі хребта застосовується в ситуації, коли при правильно підібраному лікуванні, дотриманні хворим усіх розпоряджень, його стан не поліпшується, а навпаки, погіршується. В інших випадках ефективним виявляється лікування міжхребцевої грижі без хірургічного втручання. Це і використання при лікуванні грижі хребта терапії із застосуванням болезаспокійливих, а також нестероїдних протизапальних засобів (вони борються із запальними процесами, що проходять в місці защемлення нерва), та препаратів, що знімають м'язові спазми (міорелаксантів). Також консервативне лікування грижі міжхребцевої припускає терапію препаратами, завдяки застосуванню яких, в ході лікування грижі хребта відновлюється хрящова тканина міжхребцевого диска. Іноді лікування міжхребцевої грижі супроводжується проведенням тракції (витягування хребта). Не зайвими виявляються і різні фізіотерапевтичні процедури, мануальна та голкотерапія. Що ж стосується масажу, то лікування грижі хребта дозволяє цю процедуру, але тільки в обережному виконанні. 
 

anatomia.ucoz.com/blog

Здоров'я 2997 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Бджолу потрібно доглядати, як коханку

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Дмитро Павлів – пасічник із багаторічним стажем. Захоплення бджолами йому передалося не від діда-прадіда, а від...

Садівництво

Реклама перед початком відеоролика в Інтернеті відволікає 17% глядачів

Реклама перед початком відеоролика в Інтернеті відволікає 17% глядачів Демонстрація реклами перед початком відеоролика дратує глядачів, і 17% з...

Маркетинг

Юлія Смага співачка з українським корінням

У 2000 році, приїхавши в Іспанію заробітчанами, зробивши крок на зустріч новим випробуванням, ми навіть не могли уявити, що ця країна стане...

Шоу-бізнес

Українка перемогла на музичному фестивалі у Болгарії

Інна Лещук перемогла на музичному фестивалі у Болгарії. Українська оперна співачка Інна Лещук стала лауреатом Міжнародного фестивалю мистецтв...

Шоу-бізнес

Історія походження святого Миколая у різних культурах

Автор: Данило Мокрик Святий Миколай, Дід Мороз, Санта Клаус, Пер Ноель… Усі ці чарівні особи-духи раз на рік приходять у людські домівки,...

Цікаво знати

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.