Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Oстеохондроз

by Guest on Mar 20, 2010

У чому ж суть цієї хвороби, яка поширена сьогодні не менш широко, ніж нежить, і при цьому настільки небезпечна, що входить у п'ятірку тих видів патологій, які найчастіше призводять до втрати працездатності, інвалідності? 

Дійсно, «хворобою століття» зараз не страждають, мабуть, тільки немовлята. Це захворювання діагностується в нашій країні більше ніж у 25 мільйонів людей. Тільки вдумайтеся в цю цифру! І з цих 25 мільйонів від 0,3 до 0,6 відсотка стають інвалідами.

Отже, сама назва хвороби походить від грецьких слів «остеонів» - кістка і «хондрос» - хрящ. Таким чином, слово «остеохондроз» означає «окостеніння хряща».
Наукове ж назва цього захворювання звучить так:
дегенеративно-дистрофічний вертеброгенний процес.

Дегенеративним він є тому, що при ньому відбувається заміщення робочих тканин на функціонально неповноцінні: відкладення солей кальцію в хрящах, дисках, м'язах, зростання сполучної тканини в місцях пошкоджень.

Дистрофічним його називають через порушення живлення тканин і органів, яким не вистачає сили підтримувати хребетний стовп.

Вертеброгенний - тобто вихідний від хребта, але не обмежуючись поразкою в самих хребцях, а зачіпає м'язи, суглоби, шкіру і навіть внутрішні органи.

Вже у 20-річних міжхребетні диски починають зменшуватися, втрачати рідину, еластичність, зв'язок між хребцями порушується, хребет перестає бути гнучким.

Міжхребцеві диски змушені одержувати необхідні їм живильні речовини не з кровотоку, а витягуючи їх з навколишніх тканин, що негативно впливає і на весь організм вцілому.

Після 30 років навіть здоровий хребет потребує витягнення і тренування м'язів, суглобів і сполучної тканини. До 50 років кількість рідини становить лише 60-70 відсотків від необхідного, і диск-прокладка вже не може виступати в якості міцного і надійного амортизатора.

Остеохондрозом сьогодні нерідко страждають і в 20, і в 30 років, але все ж в основному це захворювання розвивається після 40.

Два хребці і диск,що лежить між ними, утворюють так званий сегмент хребта. Як тільки один з сегментів стає нерухомим, починають відбуватися зміни в усьому хребетному стовпі. Нижче-та розміщені вище сегменти змушені брати на себе функції ураженого сегмента, і навантаження на них стає надмірним. В результаті виходять з ладу і ці сегменти. Варто тільки сегменту втратити рухливість, живлення диска порушується, він втрачає рідину, а разом з нею і здатність «пружинити». Вага, що тисне на диск і на сам хребець, розподіляється нерівномірно. Під впливом збільшення навантаження хребці можуть зміщуватися відносно один одного, зісковзувати вперед або назад, на них утворюються кісткові розростання. Саме це і призводить до розвитку остеохондрозу.

Хворобливі зміни при остеохондрозі відбуваються спочатку в центральній частині диска, в драглистому ядрі, коли кількість рідини зменшується, особливо в умовах сильного навантаження на хребет, і диски починають висихати. Міжхребцеві отвори звужуються, спинномозкові нервові корінці ущемляються. Нервові стовбури і волокна ведуть до кінцівок, переважно сформувавшись в м'язи, зв'язки і інші сполучні утвори.

Вони і обумовлюють появу больових відчуттів, коли через здавлювання або перерозтягнення при незручних положеннях рук або ніг нерв травмується.

Остеохондроз відносять до групи захворювань периферичної нервової системи, і лікують його лікарі-невропатологи.

Потім настає друга стадія розвитку хвороби, коли зміни відбуваються і в навколишньому ядрі фіброзного кільця. Якщо вчасно не вжити заходів, то фіброзне кільце розривається і через тріщини частина маси драглистого ядра випинається в бік хребетного каналу і корінців спинномозкових нервів, тобто утворюються грижі.

Грижеві випинання здавлюють корінці спинно-мозкових нервів, викликаючи гострий біль. З'являється набряк, венозний застій, спайки в навколишніх тканинах. Вони в свою чергу підсилюють здавлення корінців і відповідно зростання болю. А якщо до того ж ще й перемерзнути, захворіти на грип або ще якимось інфекційним захворюванням, все може закінчитися дуже погано. Міжхребцеві грижі здатні привести до найтяжчих наслідків - парези, паралічі. Іноді потрібно навіть оперативне втручання.

Хто винен у цьому? Перш за все ми самі. Ми невиправдано перевантажуємо свій хребет, не тренуємо його, не стежимо за правильною поставою, а потім пожинаємо плоди власної безпечності. Загалом, як сказав мені один хворий, "історію своєї хвороби я написав сам". Що ж, самокритично, але, напевно, правильно.
Як правило, грижі виникають у віковому проміжку від 20 до 60 років. Після 60 років вони утворюються рідше, оскільки до цього часу диски просочені солями кальцію, майже зовсім втрачають свою еластичність і труться один об одного. Маса драглистого ядра практично відсутня, а значить, тут вийти вже нічому. Проте в даному випадку великий ризик переломів.

У результаті того, що міжхребетні прокладки витоншуються, навантаження на хребці збільшується в кілька разів, а їх краї все більше зближуються. Згодом на тілах хребців можуть утворитися нарости. Кісткові розростання хребців, які називають остеофітами, шипами, вусиками, порушують кровообіг, викликають венозний застій і своєрідну реакцію тканин у відповідь на подразнення - набряк, що здавлюють нервові волокна і викликає напад болю. Ось чому лікування в основному спрямовано на усунення набряку.

Таким чином, в основі остеохондрозу лежать кісткові розростання, грижі, зміщення хребетного диска і порушення структур хребта - суглобів, зв'язок, кровоносних судин, нервових закінчень.

Остеохондроз може мати безліч різних проявів. Це не завжди біль безпосередньо в спині. Все залежить від того, до яких саме органів відходять нервові закінчення корінців спинного мозку. Так, у початковій стадії захворювання, можуть з`являтися запаморочення, головний біль, безсоння, напруга у м'язах, поганий настрій, «простріли», сильний біль у спині, віддавати в ногу, больові відчуття в області сідничного нерва. Міжреберна невралгія, люмбаго, радикуліт, судоми і біль у литках, ішіас, синдром псевдостенокардіі - все це прояви остеохондрозу. Не рідкість і болі в області печінки, серця, в подложечной області та кишківнику. Дуже часто біль при остеохондрозі буває схожий на приступ стенокардії. Треба вміти розрізняти ці болі.

Запам'ятайте: при стенокардії біль виникає не тільки при русі, але й у спокої, його можна зняти валідолом або нітрогліцерином. При остеохондрозі біль проявляється зазвичай при русі, і ліки не допомагають. Цікаво, що в середньому віці скарги на «біль у серці» приблизно у 80% хворих пояснюється саме остеохондрозом, а при виразковій хворобі шлунка лікарі не без успіху застосовують мануальну терапію. Багато випадків короткозорості, заїкання, енурезу, імпотенції лікуються за допомогою різних впливів на хребет.

Більше на сайті osteohondroz.ucoz.com

Здоров'я 1536 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Проблеми доларизації економіки України та шляхи її подолання

Ефективна грошово-кредитна політика можлива за умов існування розвиненої фінансової та банківської систем, стабільної національної грошової...

Бізнес/Економіка

От і казочці кінець,а хто слухав ...

У зв'язку з рішенням кабміну рпо відмову від євроінтеграції,серед молоді посилюються емігрантські настрої

Культура/Суспільство

«Биківнянський архіпелаг»

«Биківнянський архіпелаг» На даний момент по всій Україні виявлено вісімнадцять місць поховань жертв масових політичних репресій...

Історія

"Единственно правильная" історія та формування політичної на

"Единственно правильная" історія та формування політичної нації Автор: Валерій Степаненко Стало вже традицією періодичне...

Політичні оглядачі

Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольсько

Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольською Автор: Митрофорний Протоієрей,  Др. Ігор Ю. КУТАШ Справи...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.