Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Немає нічого кориснішого за мамине молоко!

by Guest on Mar 8, 2010

Автор: Ірина КУШИНСЬКА

Інтерв`ю з лікарем-педіатром Львівської комунальної 4-ї міської клінічної лікарні Ольгою  Малик.

- Лише природне вигодовування унікально впливає на здоров’я малюка, - каже Ольга Малик. - Найсучасніші наукові дослідження переконливо підтверджують незамінність грудного вигодовування для оптимального розвитку дитячого організму. І це не лише щодо ситості й імунного захисту. Грудне молоко керує розвитком і дозріванням немовлятка. У перші 4-6 місяців життя дитини мамине молоко повністю забезпечує дитину харчовими і біологічно активними речовинами, тобто більш ідеальної їжі для немовлят ще ніхто не придумав.

Грудне молоко дивовижно пристосоване до всіх особливостей травлення і обміну речовин немовлят. Білковий, жировий, вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини тонко й дуже індивідуально відповідають потребам дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, унікальні за своїм складом і властивостями. У молоці дуже багато специфічних і неспецифічних антиінфекційних речовин, які захищають дитину від вірусів і бактерій – тому “груднички” рідше підхоплюють віруси. Зважте, що саме мамине молоко захищає дитину від проявів харчової алергії, а це дуже важливо у той час, коли будь-який продукт може викликати сильну алергічну реакцію. У грудному молоці містяться гормони, ферменти, які забезпечують фізіологічний перехід до іншого харчування малюка і сприяють дозріванню травного тракту дитини. Грудне молоко, окрім цього, дуже сильно пов’язує психоемоційно маму і дитину. Фахівці розглядають годування грудьми як потужний емоційний стимул у становленні психічних функцій дитини. Відзначають, що під час годування грудьми між мамою і дитиною встановлюється особлива близькість, яка зберігається довгі роки, часом усе життя. Не можна відмовлятися молодій мамі від годування через те, що вона хоче відновити фігуру після пологів чи швидко повернутися у робочий колектив.

Зважте всі плюси і мінуси, а тоді вже приймайте такі важливі рішення.

Для повноцінного розвитку дитини грудне молоко має дуже велике значення: контакт з мамою, звичні запахи і смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело їжі і життя, налагодження усіх функцій організму, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем.

Якщо дитина позбавлена грудного молока – вона не отримує належного гармонійного розвитку, бо жодна суміш не замінює грудного молока.

Сучасні наукові дослідження переконують: ризик розвитку у майбутньому ожиріння, атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травлення, а також стоматологічних порушень значно нижчий у дітей, яких годували грудьми, аніж у тих, кого виростили на штучних сумішах.

Грудне вигодовування позитивно впливає на здоров’я мами. Насамперед, сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду та запобігає на перших порах незапланованій вагітності. Також це - профілактика мастопатій, пухлин молочних залоз, матки і яйників у майбутньому.

Дорогі мами! Не відмовляйтеся від годування грудьми, бо цей період у житті дуже швидко минає, і ви самі позбавляєте себе незрівнянного відчуття щастя материнства.

Як допомогти молодій мамі?

Передусім треба зрозуміти, що дуже важливо упродовж усього періоду підготовки жінки до пологів, а далі - лактації, психологічно підтримувати її. Це повинні робити не тільки медики у жіночих консультаціях, а й найближчі родичі і друзі.

Вагітній жінці необхідно постійно навіювати впевненість у власних силах, в успіху пологів, у гарній лактації. Особливо вразливі жінки, для яких це – вперше, тобто для тих, хто чекає на першу дитину.

Органічна неспроможність годувати грудьми (лактація) буває вкрай рідко. Тобто це трапляється часто через недостатні знання і вміння жінки, яка годує. Тобто, можливо, її недостатньо поінформували у жіночій консультації чи мікроклімат у сім’ї не сприяє спокійному вигодовуванню мамою дитини.

Дуже важливо правильно розмістити малюка біля грудей і правильно технічно годувати. Від цього дуже залежить успіх лактації. Смоктання одного лише соска є основною причиною виникнення проблем у грудному вигодовуванні, тобто зверніться до дільничного педіатра чи сімейного лікаря, якщо виникли проблеми з годуванням. Можливо, ви неправильно вкладаєте дитину і варто лише трошки підправити положення, і все буде гаразд...

Годування грудьми вимагає від жінки певних гігієнічних навичок. Це, насамперед, щоденний душ, зміна білизни, обов’язкове ретельне миття рук перед кожним годуванням дитини. Проте перед кожним годуванням мити груди, а особливо з милом, не варто, бо це призведе до видалення з ареоли природного секрету. Може пересушуватися шкіра ареоли і сосків, й утворюватимуться тріщини.

Якщо раніше дітей годували за годинами, то тепер перевагу надають “вільному” режиму вигодовування - за потребою дитини.

Не відлучайте передчасно дитину від грудей навіть якщо молока недостатньо. У невеликих кількостях воно зберігає своє унікальне значення для здоров’я немовляти.

Якщо молока достатньо, заохочуйте маму годувати грудьми до року і далі.

Не треба дотримуватися особливих дієт для того, щоб було молоко. Однак треба знати, що на формування молочних залоз під час вагітності, на лактацію організм жінки затрачає внутрішні ресурси свого організму. У зв’язку з цим харчування вагітної жінки, мами, яка годує грудьми, повинно бути достатньо калорійним. А також збалансованим за вмістом харчових речовин: білків, незамінних амінокислот, жирів, незамінних жирних кислот, вітамінів, мінеральних солей та мікроелементів. 

Автор: Ірина КУШИНСЬКА
Джерело: Високий Замок  
www.wz.lviv.ua 
 
 

Здоров'я 760 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Вугрова висипка у дорослих жінок

В дерматології, як і в будь-якій іншій галузі, практикуючі лікарі часто керуються припущеннями, заснованих на загальних стереотипах. Але, на жаль,...

Здоров'я

23 серпня – Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних

23 серпня – Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів   Автор: Євген Захаров...

Права людини

Юрій Винничук: "Моя голова напхана безліччю інформації, як чемода

Юрій Винничук: "Моя голова напхана безліччю інформації, як чемодан різними речами…" Автор: Ірина Славінська Юрій Винничук...

Література

«Господар лісів» потребує захисту

«Господар лісів» потребує захисту  Автор: Марина ШКВИРЯ Карпатські ліси традиційно асоціюються в нас з гірськолижними...

Тварини

Прогнозування цін на спекулятивних ринках

УДК 519.216.3:339.743 Н.Г. Георгіаді, О.Є. Федорчак Національний університет «Львівська політехніка» Кафедра менеджменту і...

Бізнес/Економіка

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.