Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

В ізоляції

by Guest on Feb 28, 2010

Автор:  Наталя ДРУЖБЛЯК

Симптоми шизофренії проявляються у 16% здорових дітей.
 “Кожна десята дитина у віці семи-восьми років чує неіснуючі голоси”,- стверджують вчені. Більшість дітлахів на подразник не реагує. Лише 15% відчувають дискомфорт, а 19% скаржаться: голоси заважають їм думати. З часом, переконують вчені, малюки “одужують” – і голоси перестають їх турбувати. Батькам хвилюватись не варто – симптоми шизофренії проявляються у 16% психічно здорових дітей... Дитячий психіатр Мар’яна Нартікова стверджує: найгірше – дітям-одинакам.

- Вчені відкрили “дзеркальні” нейрони, які допомагають “зчитувати” зовнішню інформацію. Ви пишете - у моєму мозку “вмикається” зона, яка відповідає за письмо. Ви переживаєте – я хвилююся. Ви позіхаєте – і я починаю позіхати. Є гіпотеза: коли нейрони ушкоджені, у дітей розвивається аутизм. Їм складно зрозуміти наші вчинки, перейняти досвід. Ще одна теорія стверджує, при шизофренії “зламані” нейрони дають відчуття голосу в голові. Дитина може чути голоси і через незрілість нейронів.

- Але чому саме в цьому віці?

- 7-8 років – перший кризовий період у житті. Перебудовується гормональна, імунна, нервова системи. Діти слухають власні думки. Психічно хворі сприймають їх особливо. Здорові - не звертають уваги. Хтозна, можливо, голоси в голові свідчать про... дорослішання?

- З дітьми щось не те коїться. Раніше такого не було...

- Суспільство стає замкнутим, шизоїдним. Спілкування менше. Дистанціюємося телефоном, комп’ютером. Картинки не бачимо – достатньо чути голос “за кадром”. Герої мультиків, фільмів – штучні. Людина зі здоровою психікою таких персонажів не вигадає.

А батьки як спілкуються з дітьми? Вмикають “ящик”, “ставлять” мультики і займаються своїми справами. Дитину виховує телевізор. Мене дивує, коли батьки кажуть, що їхня трирічна дитина – на “ти” з комп’ютером. Їм легше, бо дитина чимось зайнята. Але чи навчиться вона спілкуватися з людьми, чи не виросте закомплексованою?

- На дітей немає часу. Треба гроші заробляти.

- Зараз більшість сімей – малодітні. А колись було по 7-10 дітей. І давали раду! А тепер дитина сама. Щоб заповнити порожнечу, шукає друга. Віртуального. Він може бути невидимим, а може втілюватись в іграшці – образі мами, яка завжди поруч. До семи років діти вірять, що іграшки – живі істоти. Уявний друг – безпечний, не ображає, з ним завжди можна порозумітися.

- Але голоси в голові можуть бути симптомом психічного захворювання?

- Можуть. Симптоми у ранньому віці короткочасні, не виражені – батьки рідко звертають на них увагу.

- Діти люблять фантазувати...

- Важливо відрізняти фантазії від хворобливих проявів. У мене була пацієнтка – дівчинка чула голоси. Згодом виявилось: довгий час спілкувалася з дідусем, хворим на шизофренію. Дитина – як дзеркало: у дорослого болить серце, дитина скаржиться на біль у грудній клітці. Болить живіт – і дитину починає боліти. Дівчинка скопіювала чужий симптом – голоси.

Іноді на голоси скаржаться демонстративні дітки, які люблять привертати увагу до себе. Маніпулюють дорослими. До 7 років усі діти фантазують. Але фантазії несуть певну інформацію. Діти декларують проблему, з якою не можуть впоратися. Зауважте: якщо людина має якийсь страх, вона любить дивитися фільми жахів. Наприкінці фільму герой перемагає. Завдяки “дзеркальним” нейронам людина робить висновок: якщо він з цим впорався, я теж зможу. Діти своєрідно рятуються від страху - фантазіями.

- Як відрізнити патологічну поведінку від нормальної?

- Фантазії повинні бути зрозумілими. Якщо відчуваєте, що переживання – реальні або їх можна пов’язати з реальністю, усе гаразд. Нелогічні, сплутані думки – сигнал тривоги. Проблем можна уникнути, якщо прислухатись до дітей, спілкуватися з ними. Турботлива мама знає: якщо дитина погано їсть, погано спить, вона захворіла. Психічні недуги легко помітити. Аби було бажання. Коли дитина краде гроші, обманює, хворіє, замисліться. Може, вона таким чином привертає увагу до себе?

- Психічно хворих дітей побільшало?

- Їх так багато, що страшно стає. Особливо дітей з важкими розладами. Особливо у ранньому віці. Це – загальносвітова тенденція. Дитина перестала бути цінністю. Вона – перешкода для суспільної реалізації батьків.

Чим більше дітей у сім’ї, тим здоровішими вони виростають. Існує гіпотеза: жінка ідентифікується як матір лише на третій дитині.  Жінка генетично запрограмована на трьох-чотирьох дітей. А коли дитина одна, на неї покладають відповідальність за чотирьох ненароджених. Вона зобов’язана виконати програму-максимум: піти в гімназію, закінчити три університети... Батьки реалізовують власні амбіції.

- Яка оптимальна кількість дітей у сім’ї?

- На мою думку, троє. Міняються ролями. Між двома дітьми – велика конкуренція.


Автор:  Наталя ДРУЖБЛЯК
Джерело:  Високий Замок  
www.wz.lviv.ua

Здоров'я 1072 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

L'Express: Чорнобильське пекло очима ліквідатора

Сергій Бєляков шість разів пройшов через "ворота пекла" і повернувся звідти неушкодженим, - пише Жан-Філіпп Лефьєф у французькому виданні...

Культура/Суспільство

Без попередження в гості не йдуть, завчасно не приходять...

Без попередження в гості не йдуть, завчасно не приходять...  Автор: Лариса Попроцька Як поводитися господарям та гостям, щоб уникати...

Корисні Поради/Повчальні

САЛО: СИЛА ЧИ МОГИЛА?

Автор: Оксана Скиталінська Мабуть жоден продукт не викликав так багато суперечок, як вживання сала. Для багатьох українців рідна Батьківщина...

Корисні Поради/Повчальні

Як доглядати за сухими шорсткими ліктями?

Якщо у вас сухі, шорсткі лікті - це вияв браку в організмі вітамінів А і Е.

Корисні Поради/Повчальні

Боротьба за клієнта

Боротьба за клієнта Анна Слюсаренко, маркетолог, Київ Про кризу ми почули ще задовго до появи відчутних і реальних змін у нашому житті. Про неї...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.