Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Гартування організму

by Guest on Feb 11, 2010

У основі гартування лежить поступове підвищення стійкості організму людини до несприятливих метеорологічних умов (холоду або спеки, високого або низького атмосферного тиску і т. д.). Гартування досягається за допомогою природних чинників: сонячної радіації, повітря і води. Фізіологічна суть гартування грунтується на вченні І. П. Павлова про умовні рефлекси. В результаті систематичної дії теплових і холодових подразників на нервові закінчення (рецептори), закладені в слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів і в шкірі, організм поступово адаптується до коливань метеорологічних умов завдяки утворенню нових тимчасових зв'язків.

Гартування сонячним промінням. Сонячні промені, потрапляючи на голе тіло, викликають у ньому, навіть при короткочасному опроміненні, складні фізіологічні процеси. При правильному гартуванні сонячними променями в крові збільшується вміст гемоглобіну, наголошується хороше самопочуття, нормальний сон, бадьорий стан. Приймати сонячні ванни краще в ранішні години, лежачи, стоячи або  рухаючись, і через 2 год. після їди. В цей час в сонячному спектрі переважає ультрафіолетове випромінювання, що не викликає перегрівання організму.

У літній час в південних районах сонячні ванни слід приймати з 7 до 10 год., в середній смузі - з 8 до 11 год., а в північних районах з 10 до 12 год. В перехідний період року (восени і весною) сонячні ванни краще всього приймати з 11 до 14 год. Велике значення має поступове звикання до сонячного опромінення. Знаходитися під сонцем спочатку слід недовго - 5-10 хв. Поступово (щодня) час перебування під сонцем доводити до 2-3 год. Після прийому сонячних ванн рекомендується відпочити в тіні, а потім прийняти водні процедури (температура води 16- 18 °С). Не рекомендується приймати сонячні ванни людям, хворим на туберкульо легенів, гіпертонічною хворобою, що має декомпенсуючі пороки серця, злоякісні новоутворення і інші захворювання. Зловживання сонячними ваннами може викликати сильні опіки за рахунок дії інфрачервоної радіації, перегріву, сонячному і тепловому ударам.

Гартування повітрям. Вельми благотворно на організм людини діють і повітряні ванни. При цьому організм піддається не лише дії різних по силі потоків повітря, але і дії сонячної радіації. Краще всього повітряні ванни приймати на території із зеленими насадженнями і віддаленою від джерел забруднення повітря. Взимку гартування повітрям можна проводити в добре провітрюваному приміщенні. Повітряні ванни рекомендується поєднувати з фізичними вправами. Починають гартування при температурі 20 °С протягом 15-20 хв. Тривалість подальших ванн поступово збільшують до 1,5-2 год. і продовжують їх приймати і в холодніший період року. Добре загартовані люди можуть приймати повітряні ванни при температурі нижче 0 °С, поєднуючи їх при цьому з швидкими рухами.

Після прийому повітряних ванн рекомендується прийняти теплий душ і енергійно розтерти тіло. Повітряні ванни при правильному їх вживанні покращують кровообіг і обмін речовин, сприяють розвитку опірності до гострих респіраторних захворювань, підвищують тонус нервової системи. Проте тривалість повітряної ванни визначається реакцією організму. Поява «гусячої» шкіри, ознобу або тремтіння свідчить про надмірну тривалість ванни і є сигналом для припинення її. При несприятливих метеоумовах (дощ, туман, високий або низький атмосферний тиск, сильний вітер) приймати повітряні ванни не рекомендується.

Гартування водою. Водні процедури як гартуючий засіб діють найефективніше і швидко. Цими якостями вода вирізняється тому, що володіє хорошою теплопровідністю (у 28 разів більше теплопровідності повітря) і механічною дією, що викликає більше термічне подразнення, ніж повітря тієї ж температури. Термічне подразнення рецепторів шкіри, викликане водою, робить вплив на весь організм і перш за все на органи кровообігу, тканинне дихання, нервову систему.

Починають гартування водою зранку, зразу ж після сну і ранкової зарядки, яка сприяє рівномірному зігріванню тіла. Тривалість водних процедур має бути тим менша, чим нижча температура води. Гартування водою роблять шляхом обливання прохолодною водою і холодного обтирання мокрим рушником, губкою або рукою, змоченою холодною водою. Спочатку обтирають верхню половину тіла, після чого насухо витирають шкіру, а потім нижню. Тривалість цієї процедури повинна складати 4-5 хв.

Великий ефект мають обливання, особливо холодною водою. При цьому відбувається спазм кровоносних судин шкіри з подальшим їх розслабленням, що підвищує тонус нервово-м'язового апарату і працездатність людини. Температура води спочатку має бути близько 30 °С, потім її знижують до 15 °С і нижче. Тривалість даної процедури повинна складати 3-4 хв.

Найбільш гартуючу дію на організм має душ. Як водна процедура він впливає на організм не лише температурою, але і своєю механічною дією, викликаючи сильне збудження нервової системи. Тому не рекомендується приймати душ відразу ж після великогої фізичного навантаження. Тривалість душу - 1-2 хв. Температура води на початку гартування за допомогою душу повинна складати 30-35 °С. Після душу потрібно ретельно витертися.

Вартісним методом гартування є купання у відкритих водоймах. Починають сезон купання і плавання ранньою весною при температурі води не нижче 18 °С. Перед початком гартування необхідно пройти медичний огляд. Спочатку привчають організм до перебування у воді протягом 10-15 хв., доводячи цей час до 15-20 хв. Кращий час для купання - ранкові та вечірні години, не раніше ніж через 1-2 год. після їди. Завдяки поступовому тренуванню купатися і плавати можна у воді з температурою нижче 5-10 °С.

coralclub.ucoz.ua
 

Здоров'я 1833 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Рецепти

Салат з солодкого перцю Салат із смажених баклажанів і печеного солодкого перцю Форшмак «Атлантика» Суп «Харчо» з рибою Суп із...

Кулінарія

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 2010 РОКУ повідомлення управління статистики у Кіцманському районі...

Якість/QA/ISO

Літо на Землі з'явилося 13 тисяч років тому

Літо на Землі з'явилося 13 тисяч років тому  Австрійські вчені висновували, що літо як відносно чітко виокремлена пора року, з'явилося...

Наука/Технології

Учені: Споживання солодощів виховує в дітях агресію

Учені: Споживання солодощів виховує в дітях агресію Діти, які щодня вживали солодощі, в дорослому віці частіше схильні демонструвати агресивну...

Здоров'я

Воші люблять чисті голови

Воші люблять чисті голови  Автор: Ірина КУШИНСЬКА “Такого ще не було! – у розпачі розводить руками знайома вчителька....

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.