Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Українські коти і собаки: Порятунок від британців :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українські коти і собаки: Порятунок від британців

by Guest on Aug 19, 2009

Українські коти і собаки: Порятунок від британців


Автор: Ольга Жила

Британські ветеринари-волонтери здійснюють безоплатну стерилізацію безпритульних тварин. Їхні українські колеги до цієї акції не долучилися.
Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, захисники безпритульних тварин сумлінно роблять свою справу – всіляко намагаються покращити долю своїх підопічних. Як зауважує президент міжнародної організації Товариство захисту тварин SOS Тамара Тарнавська, бездомні собаки подібні до дітей, тому потребують допомоги тих, хто їх багато віків тому приручив, – людей.

Якщо собака та кішка під опікою й наглядом (нагодована, із щепленнями, простерилізована тощо), то добре як тварині, так і суспільству. Саме така філософія ставлення до тварин побутує зараз у цивілізованих країнах.

Зокрема, у Великій Британії, звідки до Києва нещодавно приїхала група ветеринарів-волонтерів, членів Світової ветеринарної служби. Ця організація займається збором коштів серед британців для безпритульних тварин. Кошти витрачаються на переліт у ті країни, куди медики їдуть зі своєю місією та на придбання гуманітарної допомоги.

До собаки, як до людини

Головна мета візиту британських ветеринарів – привернути увагу українців до долі безпритульних тварин, кількість яких щороку збільшується. Боячись бути покусаними, або ж просто через нелюбов до братів своїх менших, українські громадяни часто вдаються до самосуду, труячи або забиваючи тварин до смерті. При цьому в Україні діє закон Про захист тварин від жорстокого поводження. Втім, як зауважує зоозахисниця Анжеліка Комарова, він не працює, оскільки захистити тварин через суд неможливо.

Британці прилетіли до Києва на запрошення Товариства захисту тварин SOS. Протягом минулого тижня зарубіжні ветеринари проводили стерилізацію вуличних тварин, якими опікуються українські волонтери. За даними Тарнавської, у Києві налічується близько 10 тисяч безпритульних собак, але під опікою організації перебуває мізерна кількість цих тварин.

Окрім серпня, представники Світової ветеринарної служби планують приїхати до Києва також у вересні, жовтні та листопаді й вже зараз цікавляться у SOS, яку гуманітарну допомогу для тварин привезти з собою. Цього разу волонтери привезли засоби проти бліх, кліщів, глистів, набір ветеринарних інструментів, післяопераційні ковніри, шовний матеріал, голки.

"Ми представляємо Світову ветеринарну службу, що працює по всьому світу, допомагаючи країнам, де не вирішена проблема безпритульних тварин. Так, зі своєю організацією я була у Португалії, Іспанії, Гамбії. Ми також маємо проблеми з тваринами, але це – зовсім інші проблеми, ніж тут, у вас. Британці купують дорогі породи тварин, а потім не можуть їх утримувати", - розповідає Новинареві Лорен Вільямс, медична ветеринарна сестра.

Тарнавська, у свою чергу, додає, що у Великій Британії щомісяця інспектори відслідковують, в яких умовах утримується домашня тварина і, якщо вони вкрай погані, тварину можуть забрати й накласти великий штраф на її власника.

Зі слів Вільямс, безпритульних тварин у Великій Британії немає. "Ми маємо глобально інший підхід до тварин. Ми такого ніколи не бачили, як у вас (великої кількості бездоглядних тварин – ред.). Якщо у нас і з’являються безпритульні тварини, відповідні служби одразу влаштовують їх до людей", - каже вона.

Загалом до України завітало семеро британських ветеринарів. Окрім стерилізації, вони надавали зоозахисникам рекомендації як доглядати за тваринами: розчісувати, виводити бліх тощо. Як зауважує Тарнавська, якби вітчизняні ветеринари також долучилися до акції, це був би гарний обмін досвідом.

Втім, до представників Світової ветеринарної служби, окрім SOS, ніхто з українських ветеринарів не звертався. Зокрема, Оксана Рудь, голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини, повідомила Новинарю, що вона вперше чує про приїзд британських медиків. На її думку, українські ветлікарі навряд чи візьмуть на себе роль волонтерів й безкоштовно стерилізуватимуть безпритульних тварин. Про це також зауважила ветеринарний лікар SOS, яка не захотіла назвати свого імені та прізвища. 

Собачий і котячий рай

Британські ветеринари працювали у притулку для собак та кішок SOS у селищі Пирогове під Києвом. Тут є лише одна операційна – невелика кімнатка з двома операційними столами. Сімом британцям тісно, але вони не скаржаться на умови. Навпаки, каже Вільям, вони готові приїхати сюди ще раз, оскільки можуть допомогти певній кількості тварин. Як приміром тим, що крутяться у них під ногами, спостерігаючи за роботою своїх лікарів. Собачок ніхто не проганяє, навпаки, британці час від часу гладять тварин, лагідно розмовляють з ними. Це виглядає дуже зворушливо.

Біля кожного песика, якого стерилізують, працює два-три медики. Один з них стежить за пульсом і серцебиттям тварини. Операція триває близько трьох годин, медики дуже уважні й зайняті, навіть з журналістом Новинаря спілкуються небагато часу. Після усіх медичних маніпуляцій тваринка оклигує у спеціальному місці. У кожного пса є кличка, яку заносять на бланк, де зазначено також дату й час стерилізації.

Загалом у притулку SOS мешкає близько 1,5 тисячі собак й понад дві сотні котів. У собак – аристократичне життя. Вони спочивають у своїх вольєрах, чимало тварин просто гасають по території притулку, деякі, наче на пляжі, гріють боки на дахах вольєрів. Усі собаки – відгодовані й доглянуті. Й абсолютно не кусючі. Незнайомця вони зустрічають радісним гавкотом, труться об ноги, лащаться. Серед них є тваринки без кінцівки. Працівники притулку зауважують, що на вулиці вони б не вижили.

Коти мають свій великий дім, поділений на три частини. Одна з них – велика кімната з тахтою, м’якими кріслами, пуфиками, коробками й поличками. На підлозі – посуд з їжею та водою. Взимку підлога підігрівається. Кімната виходить на подвір’я, де коти гуляють. Приміщення огороджене сіткою й покрите склом. Тут теж є все необхідне для проживання: їжа, вода, туалет.

Тарнавська розповідає, що на відміну від собак, котів люди практично не забирають.

Золота гуманна програма

Експерти зазначають, що однією стерилізацією проблему збільшення безпритульних у містах не вирішити. Потрібно ліквідувати смітники, де харчуються собаки й коти, переконувати населення не викидати домашніх улюбленців на вулицю. За словами Рудь, окрім створення нормальних притулків для тварин, слід часом вдаватися до евтаназії, якщо тварина дуже хвора.

Зараз у столиці діє програма регулювання чисельності тварин гуманними методами. У прес-службі Київської міської держадміністрації Новинареві повідомили, що на цю програму (термін її дії чотири роки – з 2007 по 2011-й) передбачено витратити понад 76 млн. грн. У цьому році з бюджету міста виділено майже 8 млн. грн. Як зазначила Світлана Берзіна, радник київського мера з питань охорони навколишнього середовища і тваринного світу, гроші витрачаються на стерилізацію, утримання тварин, зарплату працівникам, транспортні витрати, комунальні платежі.

Згідно з програмою, безпритульних тварин відловлюють, стерилізують, певний час утримують у притулку та повертають на попереднє місце мешкання під опіку волонтерам з громадських організацій та добрих людей. 

Починаючи з 2007 року, було простерилізовано понад півтори тисячі чотирилапих мешканців вулиць. Минулого року згодилися їх доглядати понад триста осіб, у цьому році – майже 160 людей. А загалом за час дії програми у столиці знайшлося 528 опікунів для безпритульних тварин.

Столичні ж чиновники над цим лише розмірковують. "Я б взяла під опіку безпритульну собаку чи кішку, якби для тварин був час", - зауважила радник мера. Поки в себе вдома Берзіна тримає тільки черепаху. 


Автор: Ольга Жила
Фото: Анжеліки Комарової
Операція зі стерилізації собаки у притулку в Пирогові
Джерело: Новинар
http://novynar.com.ua/

Тварини 1608 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Будівництво з YTONG. Перший ряд стіни

Швидко, точно, економно - так, трьома словами, можна описати спосіб роботи з будівельною системою YTONG. Характеристики та переваги газобетону...

Корисні Поради/Повчальні

Огонек: Священики по прямій

Залісці називають другим Ватиканом Як вийшло, що кожна сім'я українського села Залісці виховала одного або кількох священиків, - пише Олена...

Релігія/Духовність

Зашлакованість, токсини, інтоксикація

Попадаючи в організм різними шляхами, токсини починають поступово відкладатися в тканинах, відбувається так звана «зашлаковка», або інтоксикація,...

Здоров'я

ЯКА СІЛЬ КРАЩА ДЛЯ ЗДОРОВ'Я - МОРСЬКА АБО СТОЛОВА?

Автор: Оксана Скиталінська Без солі і хліб не їсться, без солі і стіл кривий.

Корисні Поради/Повчальні

Дисидентський рух в УРСР

Автор: Валерія Дроздова Дисидентський рух в УРСР Суперечливе «хрущовське» десятиріччя стимулювало оновлення суспільної свідомості....

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.