Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Світова велич кам’яної могили

by Guest on Oct 31, 2009

Світова велич кам’яної могили

Автор: Петро Будич

Кам’яна Могила розташована за 18 км на північ від Мелітополя і за 1,5 км — на південь від села Терпіння в заплаві річки Молочної (Запорізька область). Це унікальний геологічний витвір, якому немає аналога у світі, — останець пісковика сарматського ярусу третинного періоду, про це вказує безліч відбитків рослин і молюсків, що знаходяться у ньому. Пісковик утворився у процесі формування долини річки і нагадує могилу. Мабуть, тому в народі його назвали Кам’яною Могилою. На перший погляд, це наче хаотичне нагромадження кам’яних брил. А насправді — складне природне утворення в процесі багатьох віків.
Кам’яна Могила — геологічне утворення заввишки 12 м над рівнем заплави, площею близько 3 га і за периметром — близько одного кілометра. Вона, за переказами старожилів, раніше була вищою і ширшою. Кам’яномогильні плити місцеве населення використовувало для своїх потреб ще у сиву давнину. Сучасні геологічні дослідження доводять, що Кам’яна Могила утворилася приблизно за 2,5 тисячоліття до н. е. (І. Г. Молявко, П. К. Заморій). Це — унікальна природна пам’ятка світового значення, давніша за піраміди Єгипту, і є своєрідним поєднанням космосу (неба), землі та підземелля. Плити, що лежать на схилах та в підніжжі Могили, вкриті лишайниками, але деякі добре відшліфовані, на них збереглися складні лінійно-геометричні зображення, хвилясті лінії, що відтворюють якісь поняття. Є плити, що лежать хаотично під різними кутами, зокрема й горизонтально (північно-східна ділянка). Але найцікавіше — в її гротах-печерах. У них стародавні люди облаштовували свої святилища (А. Кифішин, Ю. Шилов). На плитах і стінах гротів — малюнки складної композиції. На плитах є зображення решіток, що містять якусь інформацію. Є зображення свійських тварин (коня, рогатої худоби) і людей. З них видно, що автохтони були хліборобами. Петрогліфи — найстаріші письмена, що свідчать про високу розвинутість наших пращурів. Дехто із дослідників вважає, що петрогліфи Кам’яної Могили давніші за шумерські. Це дає вченим підставу стверджувати: цивілізація зароджувалася на території України. А потім поширювалася на Середземномор’я, Єгипет, Індію. А Кифішин доводить, що перша писемність у світі — це петрогліфи на Кам’яній Могилі.

Кам’яну Могилу вивчало багато вчених, зокрема професор М. Я. Рудинський. У 1961 р., після його смерти, вийшла друком книга «Кам’яна Могила». У ній зроблено узагальнення, систематизацію й висновки Мелітопольсько-Терпінінської експедиції Академії наук України, що виявила на Кам’яній Могилі понад 50 знахідок із петрогліфами і 14 пам’яток стародавньої техніки-шліфування, а також багато гротів-печер.

Наскельні малюнки Кам’яної Могили відтворюють цілі поняття. Першим дослідником їх був В. Даниленко, продовжував його справу А. Кифішин. Останній висунув гіпотезу про те, що тут існувала могутня держава Аратта, і висловив припущення, що Аратта — це Трипілля, тобто пращури українців належать до найдавніших на Землі. Але багато вчених із цим не погоджуються. Проте всі визнають, що Трипільська культура була найдосконалішою, золотою добою в історії людства. Так твердять дослідники. Трипільці вірили в потойбічне життя, в магію і шаманізм, магічну силу наскельних зображень, вони відображали свої думки на кам’яних плитах. Традиції, звичаї та обряди передавалися нащадкам трипільців — українцям. На цих плитах — сліди нашого минулого. Наскельні зображення на плитах свідчать, що наші пращури займалися хліборобством і скотарством і передавали своє ремесло сусіднім народам.

Кам’яна Могила, як і територія України, була на роздоріжжі, через неї пройшло багато племен і народів, а відповідно — й багато релігій залишило на даній території свої відбитки. Вона — надзвичайно цінний об’єкт для досліджень геологів, археологів, істориків. Тут знайдено залишки стародавніх жертовників, загадкові знаки епохи бронзи, а також зображення людських стоп різної конфігурації, коня в упряжці тощо. Директор Державного музею-заповідника «Кам’яна Могила» Борис Михайлов видав фотоальбом «”Кам’яна Могила“ — світова пам’ятка древньої культури в Україні». Сьогодні це найповніше видання про об’єкт.

Перед Кам’яною Могилою на заплаві, мов на сторожі, стоять кам’яні половецькі баби. Учені зазначають, що Кам’яна Могила як природний надземний і підземний музей різних культур, які були поширені на території України починаючи від пізнього палеоліту та неоліту, має світове значення. Однак широкий загал або зовсім нічого не знає про Кам’яну Могилу, або знає про неї дуже мало. Немає цієї пам’ятки і в туристичних маршрутах України. А це ж храм найдавніших письмен, що має магічну силу, потужну енергетику, про що свідчать у своїх публікаціях дослідники. Люди, які побували на Кам’яній Могилі, розповідають, що у них з’явилися відчуття легкости, бадьорости, гармонії.

Із плином часу Могила стає «священною горою», вона притягує туристів, учених і просто допитливих людей. Цю пам’ятку слід популяризувати у засобах масової інформації, досліджувати науковцям. Дуже добре, що зараз Могилу взяв під свою опіку Президент України Віктор Ющенко. Вже будується нове приміщення музею-заповідника. Поблизу нього зведуть готель та інші споруди. До Кам’яної Могили в майбутньому мають пролягти туристичні маршрути світового значення, що сприятиме позитивному іміджу України.

Мелітопольщина з Кам’яною Могилою має усі шанси стати потужним туристичним центром України. На її території проживає близько 100 національностей, які з проголошенням самостійности України мають можливість розвивати свої традиції, культуру тощо, чого раніше не було. Цей край є привабливим для туристів.

Кам’яна Могила має бути включена до реєстру пам’яток ЮНЕСКО.

Автор: Петро Будич
Джерело: Українське слово
http://www.ukrslovo.com.ua/
Фото з сайту ОбрійПІБ

Туризм і дозвілля 1872 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як підвищити імунітет?

"Прості" або "народні" способи зміцнення імунної системи, такі як загартовування, активний спосіб життя і правильне харчування більшістю з нас не...

Здоров'я

ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ ТА МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ.

Актуальність теми статті пов’язана з тим, що останнім часом серед політиків, науковців та пересічних громадян виникає дискусія про...

Міжнародні відносини

Олекса Тихий. Справжній донецький українець (Част. перша)

Автор:  Василь Овсієнко "Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, машини, пшеницю... Для того,...

Література

Якою мовою повинні говорити диктори

Автор: професор Пономарів Слухачі запитують - чи правильно роблять диктори, які говорять рафінованою українською мовою? Чи правильне дуже...

Лінгвістика

«Зелений гай» – дитячий рай

«Зелений гай» – дитячий рай Автор: Ксенія Заграва Якась година дороги з обласного центру, і ми в передгір’ї Східних...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.