Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Тустань -- місто-фортеця біля с.Урич, Україна

by yaryna fedkiv on Sep 2, 2009

Тустань -- місто-фортеця біля с.Урич, Україна

Автор: Ігор Цап

Переклад з англійської: Дарія Дирик-Цап

Місто-фортеця, відомe під назвою Тустань, було заснованo старим слов`янським плем`ям білих хорват, що проживало в передгір'ї  українських Карпат. Його історичне і культурне значення сягає IX-XIII століть, коли ще існувала перша українська держава -- Київська Русь, та часів Галицько-Волинського князівства.

Як місто-фортеця, Тустань захищала західні кордони Європи від нападів ворожих орд. Розташована посередині китайсько-португальського “Шовкового шляху”, вона також слугувала як митний пост та надавала багатьом купцям і торговцям безпечне місце для ночівлі. Під час археологічних розкопок на місці Тустані було знайдено арабські монети – дирхам ( або дирхем ), що були в обігу у IX-XI ст.

Пізніше через Тустань пролягав дуже важливий та прибутковий на той час „соляний шлях” з Дрогобича через Карпати на Захід. Дуже навіть ймовірно, що свою назву місто Галич (Галичина) отримало від грецького слова 'als або „hals” латиницею, що означає „сіль”.

З Тустанню не можна порівняти жодну фортецю в історії архітектури. Її унікальна дерев`яна конструкція прямо приєднана до скелястих схилів, що досягає висоти близько 80 метрів. На виставці у місцевому музеї представлено декілька графічних ілюстрацій різних стадій побудови міста-фортеці.  Ці ілюстрації відображають 4000 науково-ідентифікованих і задокументованих пазів і врубів на схилах скелі. За роки свого існування (IX-XII ст.) фортеця пройшла через п`ять етапів відбудови. Вона поступово перейшла від одноповерхової до п`ятиповерхової споруди. Роль Тустані поступово зменшувалась через економічні, політичні та військові обставини того часу. Сьогодні Тустань -- це державний історико-культурний заповідник та місце проведення фестивалю української середньовічної культури "Ту Стань!", де представлені музика, дуелі та розваги.

Рання історія Великого Каменя

Роман Щур, дослідник та куратор музею, розповідає туристам багато забутої або невідомої раніше інформації про Тустань. Він розказує, що тут можна знайти сліди фракійських племен, які проживали тут близько 1000 років до н.е. Їхній жертовний вівтар розміщено неподалік.  Археологи також виявили 270 поганських мандал та мистецьких петроґліфів, висічених  на схилах скелі  та у їхньому поселенні. Ці петроґліфічні митці вигравірували спіралі, колеса із списами, танцюристів, тварин та ріжки, але найчастіше зустрічається знак сонця -- дохристиянський символ поклоніння божеству Сонця.

До кінця першого століття фракійці розчинилися у старослов'янському етносі, і дуже ймовірно, що фракійський сонячний символ згодом трансформувався  у язичницького  слов'янського бога Сонця -- Дажбога. Упродовж VI-IX століть 14 давньоукраїнських руських племен співіснували у цьому районі, а дуліби -- біля Галича.  З часом дуліби злилися з волинянами і під цією назвою увійшли до складу України-Русі.

Автор: Ігор Цап

Переклад з англійської: Дарія Дирик-Цап

Як добратися?

Державний історико-культурний заповідник “Тустань” знаходиться неподалік села Урич Сколівського району Львівської області. Щоб приблизно визначити відстань від заповідника до інших міст, див. Таблицю 1. MSN Live Search (Живий пошук) має чудовий інструмент для пошуку та визначення відстані між різними містами у будь-якій країні світу. Саме цим інструментом я користувався, щоб визначити відстані між різними містами в Україні та Тустанню. (http://www.live.com/) Також я вживав інший дуже корисний сайт для перетворення миль у кілометри. На тому ж сайті також можна знайти багато інших корисних лінків і для інших перетворень. (Див. http://www.onlineconversion.com/length.htm )

 

Слайд-шоу та відео

 

Будь ласка, зачекайте декілька хвилин, поки завантажується слайд-шоу.

 

Слайд-шоу державного історико-культурного заповідника Тустань

 

Дивіться відео про "Тустань"
 [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=guKB8doFLds[/YOUTUBE]

 

 


Тустань (Tustan) from Yuriy Smetana on Vimeo.

 

 

Як добратися?

 

 

Державний історико-культурний заповідник Тустань знаходиться неподалік села Урич Сколівського району Львівської області. Щоб приблизно визначити відстань від заповідника до інших міст, див. Таблицю 1. MSN Live Search (Живий пошук) має чудовий інструмент для пошуку та визначення відстані між різними містами у будь-якій країні світу. Саме цим інструментом я користувався, щоб визначити відстані між різними містами в Україні та Тустанню. (http://www.live.com/) Також я вживав інший дуже корисний сайт для перетворення миль у кілометри. На тому ж сайті також можна знайти багато інших корисних лінків і для інших перетворень. (Див. http://www.onlineconversion.com/length.htm )

 

 

Таблиця 1. Приблизна відстань від Тустані до інших міст України у кілометрах i милях

Від До

Відстань у кілометрах і милях

 

Борислав

 

 

с. Урич

18.6 км. або 11.6 м.

 

 

 

Дрогобич

с. Урич

28.8 км. або 17.9 м.

 

 

 

Івано-Франківськ

 

с. Урич

144.4 км. або 89.7 м.

Київ

 

 

 

с. Урич

 

643.8 км. або 400 м.
 

Львів

 

с. Урич

105.5 км. або 65.6 м.

Моршин

с. Урич

58.3 км. або 36.2 м.

 

 

 

Стрий

 

с. Урич

 

47.5 км. або 29.5 м.

Тернопіль

 

с. Урич

 

200.5 km or 124.8 м.

Трускавець

 

 

 

с. Урич

 

26.2 km or 16.3 м.

 

 

   
     
     

 

 

Погода

 

 

На метео-кнопках нижче подано прогноз погоди для декількох міст, що розташовані неподалік села Урич, у якому знаходиться історико-культурний заповідник „Тустань”.

 

  

Погода в Львові, Моршині, Трускавці, Дрогобичі, Бориславі

 

Курси обміну валют

 

Віджет, що надано Salber, показує щоденний середній курс обміну валют. 

 

 

 

Натисніть лінк від  Salber  у  widgetbox.com, щоб отримати доступ до конвертера валют                      http://www.widgetbox.com/widget/currency-calculator  

 

Віза

Чи потрібно Вам візу для подорожі в Україну?

 

Завдяки цьому віджету від VisaHQ  Ви можете дізнатися, чи потрібно Вам візу. Він надає найновішу інформацію для громадян будь-якої країни світу щодо отримання візи для в`їзду у ту чи іншу країну. 

 

 

Натисніть лінк від  VisaHQ у widgetbox.com, щоб отримати доступ до віджетаhttp://www.widgetbox.com/widget/Travel-Visa-Requirements 

 

Bibliography

 

 

Щур  Р. ; Коханець, М. Тустань (Державний історико-культурний заповідник) Історія. Фольклор/ Роман Щур; Сколівські Бескиди (Національний природний парк)/ Михайло Коханець. Львів: Новий час, 2002. 72 с.: іл. ISBN 966-95279-2-9.

Туризм і дозвілля 4427 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Не лише втамовують спрагу...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Лимонний сік бореться з похміллям, грейпфрутовий – знижує артеріальний тиск, а яблучний – запобігає раку Виноградний,...

Цікаво знати

Самодержавство - геть!

Автор: Баклан Анастасія  Український національно-визвольний рух під час Першої російської революції В процесі розгортання революційних...

Історія

Бунтар, батько української демократiї

Минуло 105 рокiв вiд народження знаменитого генерала Петра Григоренка

Культура/Суспільство

Дослідження: 75% сучасних чоловіків вважають себе романтиками

Портал AskMen.com і журнал Cosmopolitan у ході спільного щорічного дослідження встановили, що чоловік 21 століття дотримується традиційних поглядів...

Цікаво знати

Бородавки

Бородавка являє собою доброякісне новоутворення шкіри, яке викликане вірусом. Цим захворюванням частіше хворіють діти та підлітки. Передача...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.