Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Дрезденські етюди :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Дрезденські етюди

by Guest on Sep 1, 2010

Автор: Богдана Костюк

«Із ніжністю торкається Ельба кам’яниць та палаців там, де присів на її берег Дрезден, і милуються вони одне одним – велике місто і велика ріка» – так описав колись великий німецький філософ Юнґ свої враження від столиці землі Саксонія, одного з культурних центрів Європи – Дрездена. Це місто засноване слов’янськими племенами ще у шостому столітті, а офіційною датою заснування Дрездена вважається 1206 рік. По тому, майже вісім століть місто то гинуло у пожежах, то руйнувалось під час військових конфліктів, але завжди відроджувалось.

Світ змінюється щомиті, але водночас існує і дещо незмінне, що дозволяє побачити минувшину і зазирнути у майбутнє. Так, незмінним залишається плин Ельби і темні готичні та світлі барокові палаци, галереї та храми Дрездена.

Можна прогулятись старими міськими кварталами, оглянути чудову архітектуру та мистецькі скарби Дрезденської картинної галереї і Саксонської скарбниці, і ніби зануритись у минуле. Здається: зараз із палацу вийдуть король Август Сильний разом із сином – курфюрстом Фрідріхом. Саме при їхньому правлінні (наприкінці 17-го – початку 18-го століть) Дрезден став одним із культурних центрів Європи.

Таємниці Frauenkirche


1. Академія мистецтв, збудована у ХVІІІ столітті.

2.      Кам'яний господар старовинної будівлі  Академії мистецтв   
відбудована на початку 2010 року        

 


Трохи поблукавши вузенькими вуличками ренесансного часу, виходимо на площу до Кафедрального собору, Богородиці, чи то Frauenkirche: її було вщент зруйновано англо-американським бомбардуванням у лютому 1945 року. А нині вона стоїть знову ошатна і струнка. За відновленням цього храму спостерігав віце-президент недержавної міжнародної організації IKOMOS, що займається збереженням історичних пам’яток, Андрій Селюк.

«Цю споруду відбудовували дуже цікаво, – каже він, – розібрали усі завали, які з часів війни стояли на цій площі. Коли постала ідея все-таки відбудувати цей храм, німці вирішили: кожен камінь, який вони знайдуть з цього місця, з цього об’єкту, вони поставлять на місце. Кожен камінь був розібраний і відсканований із усіх боків. Потім – при комп’ютерному моделюванні – визначалось, на яке місце він має бути повернений. Фактично, це є відтворення з попелу цієї святині».

Служби у Frauenkirche поновлені у травні цього року. Тоді ж відкрила двері діячам культури й Академія мистецтв, відбудована за підтримки ЮНЕСКО та Євросоюзу. Взагалі, проект із реставрації та повної відбудови історичної частини Дрездена експерти вважають унікальним.

«Усім миром зібрали благодійні пожертви на цю відбудову, – зауважує Андрій Селюк. – І саме цим німці продемонстрували найважливіше – те, що вони прагнуть відбудувати своє місто. Це прагнення було настільки великим і показовим, що багато країн-членів Євросоюзу ці речі підтримують. І на нинішній день Дрезден відбудовується дуже цікаво!»

Дрезденський досвід для України

Знадобилися старі архівні документи і плани міста, сучасні будівельні та реставраційні технології, досвід міжнародної команди фахівців, інтелектуальні ресурси ЄС, щоб повернути Дрездену славу одного з найбільших історико-культурних центрів Німеччини та Європи.

У місті працюють понад 40 музеїв та більше, ніж 100 приватних мистецьких центрів і галерей, у яких можна побачити шедеври старих майстрів («Сікстинська Мадонна» Рафаеля, полотна німецьких баталістів ХУІІІ століття), живопис ХХ століття і роботи художників наших днів. До того ж, незабаром у Ратуші відкриється виставка у форматі multi media, присвячена нинішній відбудові міста.

А як зазначає комісія України у справах ЮНЕСКО, цей досвід відбудови і збереження «історичного обличчя» Дрездена корисний і для України. Щоправда, на українських теренах не меншає тих, хто готовий спотворити це «обличчя» для гарного вигляду з вікон свого помешкання – на Святу Софію Київську чи храм Святого Юра у Львові.
        
                   
 

3. Кафедральний собор Божої Матері, щойно відбудований міжнародною командою фахівців
 
4. Фасад будинку 18 століття, повністю відновлений у 2009 році

 Автор: Богдана Костюк
Джерело:
Радіо Свобода
Передруковано зі спеціальним дозволом від Радіо Свобода 

Туризм і дозвілля 1076 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Нас було б у півтора разу більше

Фото з книжки Вадима Мицика "Голодовка на Тальнівщині"Родина Михальських із райцентру Тальне на Черкащині. Знімок 1929 року. Якою могла б бути...

Географія

ЗУСИЛЛЯ УКРАЇНЦІВ КУБАНІ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧ. ХХ СТОЛІТЬ ЯК ПЕРЕДУМОВ

Як відомо, у ХІХ столітті в Росії розпочалися розлогі процеси, пов’язані з обмеженнями і заборонами щодо українського слова на території імперії....

Освіта/Тренінг

У мережі інтернет з'явився новий сайт!

 ЯБВС! - сайт народного спротиву режиму януковича! Він містить всі матеріали: фото, відео, розслідування про бандитську владу! Агітматеріали,...

Блоги

Литвин: Україна створює проблеми Євросуду

Україна посідає п'яте місце за кількістю заяв громадян до Європейського суду з прав людини.

Цікаво знати

Українська радянська культура в другій половині ХХ ст.

Автор: Артем Богдан Однією з особливостей української культури ХХ століття є визначальна роль політичного чинника. Свободи слова не...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.