Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Привиди замку Фонтенбло

by Guest on Feb 7, 2010

Автор: Ольга ДУБОВИК

За 55 кілометрів на південний схід від Парижа ген-ген у XI столітті минулого тисячоліття пілігрими опинялися в розкішному лісі поблизу джерела Бло. Сучасні туристи надибують у тих місцях бездоганно упорядковане містечко, що отримало назву від одного з найвідоміших королівських палаців Франції — Фонтенбло.

Кажуть, французькі монархи ще з ХІ століття мали звичку полювати в лісах Фонтенбло. За короля Людовіка XVI спорудили мисливську хатинку. На її місці поступово з’явився замок (шато) Фонтенбло, якому випала доля бути безліч разів перебудованим та стати однією з найулюбленіших резиденцій королів Франції.

Якщо не заглиблюватися у чарівний ліс, що оточує замок, то прегарні сади Фонтенбло з фонтанами, лебедями, квітами і скульптурами можна обійти за кілька годин. Ще стільки ж часу потрібно, аби більш-менш детально роздивитися, як жили, в які люстерка дивилися, під якими балдахінами спали, в яких їдальнях приймали трапезу, в яких залах проводили святкові бали монархи Франції від Людовика XVI до імператора Наполеона Бонапарта. Нині вся ця розкіш за непорушними законами «французького соціалізму з людським обличчям» належить його величности Французькому народові та є невід’ємною частиною європейської і світової культурної спадщини. Нікому із сучасних французьких очільників не спаде на думку навіть натякнути на приватизацію цього національного спадку або ж на можливість відновити статус Фонтенбло як резиденції сильних світу цього. То є розкішний музей, зразок високого смаку в усьому — від архітектури, ландшафту до картин і гобеленів. Двері Фонтенбло відкриті для всіх. Тож на мить кожен турист може відчути себе… коронованою особою, бо ж навіть стіни замку дихають королівською вишуканістю.

А скільки доленосних монарших історій пов’язано із Фонтенбло! Саме у цій резиденції народилися на світ королі Філіп Красивий, Франциск ІІ, Генріх ІІІ, Людовік ХІІІ. У стінах Фонтенбло був підписаний акт про передачу Шотландії під егіду Франції. Тут гостювали імператор Карл V та міріади європейської знаті всіх часів і народів. У квітні 1814 року замкові стіни стали свідками того, як Наполеон зрікся престолу, спробував випити отрути, яка не подіяла, тут стався його арешт. Про ці події свідчить окремий умебльований павільйон, що зветься «Зала Зречення».

Оскільки кожен із монархів щось удосконалював на свій смак, то й збереглися сліди тієї пристрасти до прекрасного — Галерея Франциска І, галерея Генріха ІІ, апартаменти Наполеона. У Топографічному кабінеті знаходиться знаменитий стіл роботи майстра-червонодеревщика Жакоба, за яким складався план відомої військової кампанії 1805 року, що розпочалася в Ульмі на Дунаї і завершилася битвою під Аустерліцом. Вражає уяву імператорське крісло Наполеона з вигаптуваною золотом літерою «N». Золото, кришталь, дзеркала… Уміли радіти життю французькі монархи.

До більшости предметів розкоші можна доторкнутися, десь навіть присісти і сфотографуватися, наприклад, на тлі чергової королівської спальні. Категорично не дозволяють у замку Фонтенбло жувати будь-що чи пити будь-які напої, аж до мінералки. Для перекуски на території замку існує невеличке затишне кафе.

У садах Фонтенбло, облаштованих за класичними французькими та англійськими дизайн-принципами, милує око кожен архідоглянутий кущ, симпатичний фонтан Діани, озеро, де можна з рук годувати лебедину родину або ж доволі великих за розмірами товстолобиків. І скульптури, скульптури, скульптури...Виявляється, замок Фонтенбло прославився на весь світ не тільки тим, що тут купалися в розкоші королі або ж були ув’язнені вельми знатні особи, а й тим, що став місцем зародження цілого мистецького напряму, який так і зветься — художня школа Фонтенбло. Історія свідчить: це відбулося у XVI столітті, за часів Франциска І. Франція переживала часи стабільности, тому Фонтенбло став першою королівською резиденцією Європи, позбавленої оборонно-фортечних споруд. До наших часів дійшла найстаріша укріплена частина замку — донжон ХІІІ століття, де знаходилася королівська спальня. Та ось Європою оволодів стиль Італійського Відродження. Познайомившись з італійськими досягненнями в культурі та будівництві, король Франції Франциск І запросив до Фонтенбло майстрів-італійців. Там працювали архітектори Віньола і Себастіано Серліо, скульптор Челліні, художники Приматіччо, Россо. Вважається, що саме завдяки школі Фонтенбло народжений в Італії художній стиль маньєризм поширився по всій Європі.

Задля обслуговування королівського двору там зародилися кілька особливих художніх майстерень, де виготовляли скульптури, портрети, килими, гравюри на міді, ювелірні речі, коштовний посуд (розійшовся по світу і є навіть у московських музеях серед трофеїв 1812 року).

Тож будете у Парижі — не оминайте Фонтенбло. Замок чекає гостей цілий рік, окрім трьох днів — 1 січня, 1 травня та 25 жовтня.

Автор: Ольга ДУБОВИК
Джерело: Українське слово
http://ukrslovo.com.ua/
Фото: Wikimedia Commons, автор:  Carolus
На фото: Château de Fontainebleau

Туризм і дозвілля 1055 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Край найдовших у світі печер

Край найдовших у світі печер Автор: Василь Худицький Тернопільщина – край замків, найдовших у світі печер і найдавніших в Україні...

Туризм і дозвілля

Українські коти і собаки: Порятунок від британців

Українські коти і собаки: Порятунок від британців Автор: Ольга Жила Британські ветеринари-волонтери здійснюють безоплатну стерилізацію...

Тварини

На закупи - до інтернет-магазину

Автор: Анастасія Зануда Із зростанням української інтернет-аудиторії, інтернет-торгівля набуває в Україні дедалі більшої популярності, тоді як...

Бізнес/Економіка

Буряки натуральні

Поради для консервування буряків

Кулінарія

Вчені: Шимпанзе, як і люди, більше довіряють авторитетам

Учені довели, що шимпанзе, стикаючись з новими завданнями, вважають за краще наслідувати приклад родича більш високого рангу, який має репутацію...

Тварини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.