Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27629 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23171 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19484 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13522 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12701 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Божоле - не лише нуво
by Administrator on Oct 28, 2015
Автор: Ольга Попова
"Божоле нуво прибуло!" - вчора вночі ця фраза прозвучала в багатьох куточках планети, проголошуючи початок винного року. Можливо, у цьому році вартує відкрити для себе не лише молоде вино, але і весь світ божоле.
Добродушний вусатий француз у незмінному береті, а в руках фляга ігристого червоного божоле - складно уявити собі яке-небудь інше вино, яке в уяві не-француза більш точно би вимальовувало ідилічну картину французького села.
Окрім того, і саме словосполучення "божоле нуво", починаючи з 80-х років минулого сторіччя, стійко асоціюється зі святом вина і тіла.
"Le Beaujolais Nouveau est arrive!" ("Молоде божоле прибуло!") - цими словами французи щорічно вітають одне з традиційних і найвеселіших свят "Божоле Нуво". Опівночі, в третій четвер листопада, і в наступні кілька днів прийнято дегустувати урожай молодого бургундського вина божоле.
У старі часи у свято вино лилося рікою - його розливали в спеціальні пляшки, так звані "pot". До 1846 року це були пляшки ємністю 1 літр, і носили назву "Ліонська пляшка" ("Pot Lyonnais") або "Міська пляшка" ("Pot de ville"), а коли її зменшили до 460 мл, - це ледь не призвело до революції серед місцевих квартальних випивак, які вважали себе обділеними і обдуреними.
Пляшки ємністю 460 мл виставлялися на стійці бару, і покупці платили не за пляшку, а за метр вина. У метрі налічували 12 пляшок, а тринадцята зазвичай пропонувалася безкоштовно "за рахунок закладу".
Саме тоді виник вираз "boyau rouge", що перекладається як "червона кишка" і означає "досвідченого випивоху". Адже дістатися до «халяви» могла тільки людина з міцною печінкою.
Це вино було дешевим, народним. Його зазвичай починали пити в Ліоні під час ярмарку, що проводився в останню неділю жовтня у міському кварталі Круа-Русс. Можливо, що божоле так і залишилося б "народним вином", якби підприємливі ліонські винороби не перетворили недоліки винограду гаме в маркетингову перевагу.
Справа в тому, що вино з винограду сорту "гаме", який традиційно вирощують в Божоле, помітно поступається за якістю продукції виноробів Бургундії і Бордо. Деякі французькі монархи були, м'яко кажучи, не в захопленні від цього вина і категорично забороняли подавати його до свого столу.
Як правило, божоле не пристосоване до довгого зберігання, зате дозріває швидше, ніж бордоські або бургундські вина, і саме у молодому віці відрізняється доволі багатими смаковим і ароматичним букетами. Поміркувавши, винороби Божоле вирішили перетворити недоліки свого продукту на перевагу. Таким чином, в 1985 році була встановлена дата початку надходження в продаж молодого божоле - з третього четверга листопада.
Цей рекламно-маркетинговий хід увінчався безпрецедентним успіхом, і тепер день появи у продажу "Божоле нуво" відзначається вже не тільки у Франції, але і в багатьох інших країнах світу. Один з показників щорічного світового ажіотажу в третій четвер листопада зафіксовано у Книзі рекордів Гіннесса - у 1993 році за перший келих Beaujolais Nouveau в одній англійській пивний було заплачено $ 1450.
Поступово свято обросло своїми традиціями. Третій четвер листопада став "Днем винороба", днем, який святкує вся країна, і коли з'являється можливість оцінити наскільки вдалим був урожай у цьому році. Крім того, це ще й популярна і модна традиція, яку придумали мешканці найвиноробнішої країни світу.
Зазвичай, святкування розпочинають винарі з містечка Божо. Тримаючи в руках запалені смолоскипи з виноградної лози, вони урочистою ходою виходять на міську площу, де вже встановлені бочки з молодим вином. Рівно опівночі вибиваються затички, і хмільні струмені "Божоле нуво" розпочинають чергову щорічну мандрівку Францією та світом.
За кілька днів до третього четверга листопада, з невеликих сіл і міст регіону Божоле мільйони пляшок молодого вина починають свій шлях з Франції країнами і континентами, де його вже з нетерпінням чекають у крамничках і кафе, ресторанах і клубах. Для їх власників провести у себе свято молодого вина - справа честі!
Виробники навіть змагаються, хто першим доставить своє вино в ту чи іншу частину світу. Використовується все: мотоцикли, вантажівки, гелікоптери, літаки і рикші.
Дехто вважає божоле нуво несерйозним вином, але воно і не вимагає до себе серйозного ставлення. Воно випивається упродовж 2-3 місяців, залишаючи фруктовий післясмак свята. "Божоле нуво" - найбільший маркетинговий успіх французьких виноробів XX століття.
Цьому можна було б тільки порадіти (зрештою, пити це вино нас ніхто не змушує, до того ж завжди знайдеться привід для критики, часто конструктивної). І все було би добре, якби не одне "але" - гектолітри божоле нуво приховують від усього світу інші вина Божоле.
Виготовлено в Божоле
Сьогодні класифікація Божоле виділяє чотири якісних рівні (відповідають чотирьом апелясьонам): нижчий – «божоле нуво» (beaujolais nouveau), базовий - «божоле АОС» (beaujolais AOC), затим «божоле Вілляж» (beaujolais villages) і, нарешті, найкраще божоле - це «божоле крю» (beaujolais cru).
На відміну від більшості червоних вин, божолезькі крю варто охолоджувати перед подачею. Рекомендована температура подачі для більшості крю - 14 °, але деякі можна охолодити і до 11-13 °. Потенціал витримки крю - 3-5 років.
Щоб зрозуміти, що таке крю в Божоле, спочатку треба розібратися в загальній класифікації цього регіону. «Божоле нуво» (те, що прибуває в третій четвер листопада) – найнижчий щабель в ієрархії.
Саме з його стилем сьогодні асоціюють будь-яке вино родом з Божоле.
Наступним у ієрархії якості апелласьон божоле АОС постачає величезну кількість нескладних, живих і, зрідка, дуже приємних вин. Пити їх потрібно молодими, тобто упродовж року.
І якщо життя божоле нуво нетривале, то вина категорії божоле Вілляж без докорів сумління і порушення винного етикету можна відкоркувати і через півтора року.
В апелясьон божоле Вілляж входить 39 сіл, які виробляють вина вище середнього рівня, і мають право писати свою назву на етикетках (але рідко це роблять, оскільки ці села не знають навіть в прилеглому Ліоні, не кажучи вже про інші частини Франції та світу).
Апелясьон божоле Вілляж розташований на глинистих ґрунтах з вкрапленнями кристалічних порід. Це джерело привабливих вин з чистими ягідними ароматами і м'яким смаком.
Наприклад, вино Louis Jadot Villages Primeurs можна пити молодим, а можна зберігати упродовж 3-х років. Louis Jadot вже багато років підтримує партнерські зв`зки з виноградарями Божоле, які постачають для ряду вин Луї Жадо традиційні сорти винограду високої якості.
Що ж стосується «божоле Вілляж», то при його виробництві компанія не робить ставку на величезну кількість скороспілого вина. Beaujolais Villages Primeur може бути випущено в кількості всього лиш 120 тис. пляшок, адже найголовнішим є виготовити якісне божоле Вілляж - з сильним тілом, танинами та усіма іншими ознаками хорошого зрілого вина.
І нарешті, на вершині якості божоле стоять вина категорії «божоле крю». При цьому і нуво, і крю робляться з одного і того ж винограду - гаме ( чорного гаме з білим соком).
Ключова відмінність - в терруарах і процесах винофікації. Крю в Божоле - це десять виділених терруарів на півночі регіону, де особливості ґрунтів та мікроклімату дозволяють робити вина, достойні знаходитися поряд з відмінними комунальними бургундськими апелясьонамі.
"Божоле нуво прибуло!" - Вчора вночі ця фраза прозвучала в багатьох куточках планети, проголошуючи початок винного року. Можливо, в цьому році стоїть разом з молодим вином відкрити для себе і весь світ божоле.
Переклад: Дарія Дирик-Кеп EzReklama
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Dec 29, 2013 Історія походження святого Миколая у різних культурах by DGoarrytor
- Sep 5, 2013 Соціально-економічне становище Глибоцького р-ну за січень–липень 2013 року by Guest
- Aug 31, 2013 Статистичні підсумки роботи Глибоцького району за січень-липень 2013 року by Guest
- Jul 31, 2013 Прес-випуск: Стан тваринництва у Глибоцькому районі у січні–червні 201 by Guest
- Jul 2, 2013 Прес-випуск: Продаж споживчих товарів у Глибоцькому районі за 2012 рік by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
А у помідорі – ген скорпіона...
А у помідорі – ген скорпіона... Автор: Сюзанна БОБКОВА --------------------------------------------------------------------------------...
Свобода лихослів’я, або Про культуру спілкування й творчості
Свобода лихослів’я, або Про культуру спілкування й творчості Автор: Аркадій Музичук "Подивишся: і що воно таке? Не допоможе й...
Найжахливіший злочин проти українців
Автор: Турчин Таїсія Багатовікова історія українського народу – це, насамперед, літопис життя і смерті народу-великомученика, на долю...
Захист інвестицій за допомогою Міжнародного інвестиційного арбітражу.
Актуальність статті. Акутальність міжнародного інвестиційного права та арбітражу зростає в результаті збільшення прямих іноземних інвестицій в...
Про внутрішні причини національної поразки-2010
Автор: Марта Онуфрів Треба констатувати, що Україна втратила перспективи не тільки зміцнювати свою позицію на світовій політичній арені....
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →