Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Божоле - не лише нуво :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Божоле - не лише нуво

by Administrator on Oct 28, 2015

Автор: Ольга Попова

"Божоле нуво прибуло!" - вчора вночі ця фраза прозвучала в багатьох куточках планети, проголошуючи початок винного року. Можливо, у цьому році вартує відкрити для себе не лише молоде вино, але і весь світ божоле.

Добродушний вусатий француз у незмінному береті, а в руках фляга ігристого червоного божоле - складно уявити собі яке-небудь інше вино, яке в уяві не-француза більш точно би вимальовувало ідилічну картину французького села.

Окрім того, і саме словосполучення "божоле нуво", починаючи з 80-х років минулого сторіччя, стійко асоціюється зі святом вина і тіла.

"Le Beaujolais Nouveau est arrive!" ("Молоде божоле прибуло!") - цими словами французи щорічно вітають одне з традиційних і найвеселіших свят "Божоле Нуво". Опівночі, в третій четвер листопада, і в наступні кілька днів прийнято дегустувати урожай молодого бургундського вина божоле.

У старі часи у свято вино лилося рікою - його розливали в спеціальні пляшки, так звані  "pot". До 1846 року це були пляшки ємністю 1 літр, і носили назву "Ліонська пляшка" ("Pot Lyonnais") або "Міська пляшка" ("Pot de ville"), а коли її зменшили до 460 мл, - це ледь не призвело до революції серед місцевих квартальних випивак, які вважали себе обділеними і обдуреними.

Пляшки ємністю 460 мл виставлялися на стійці бару, і покупці платили не за пляшку, а за метр вина. У метрі налічували 12 пляшок, а тринадцята зазвичай пропонувалася безкоштовно "за рахунок закладу".

Саме тоді виник вираз "boyau rouge", що перекладається як "червона кишка" і означає "досвідченого випивоху".  Адже дістатися до «халяви» могла тільки людина з міцною печінкою.

Це вино було дешевим, народним. Його зазвичай починали пити в Ліоні під час ярмарку, що проводився в останню неділю жовтня у міському кварталі Круа-Русс. Можливо, що божоле так і залишилося б "народним вином", якби підприємливі ліонські винороби не перетворили недоліки винограду гаме в маркетингову перевагу.

Справа в тому, що вино з винограду сорту "гаме", який традиційно вирощують в Божоле, помітно поступається за якістю продукції виноробів Бургундії і Бордо. Деякі французькі монархи були, м'яко кажучи, не в захопленні від цього вина і категорично забороняли подавати його до свого столу.

Як правило, божоле не пристосоване до довгого зберігання, зате дозріває швидше, ніж бордоські або бургундські вина, і саме у молодому віці відрізняється доволі багатими смаковим і ароматичним букетами. Поміркувавши, винороби Божоле вирішили перетворити недоліки свого продукту на перевагу. Таким чином, в 1985 році була встановлена ​​дата початку надходження в продаж молодого божоле - з третього четверга листопада.

Цей рекламно-маркетинговий хід увінчався безпрецедентним успіхом, і тепер день появи у продажу "Божоле нуво" відзначається вже не тільки у Франції, але і в багатьох інших країнах світу. Один з показників щорічного світового ажіотажу в третій четвер листопада зафіксовано у Книзі рекордів Гіннесса - у 1993 році за перший келих Beaujolais Nouveau в одній англійській пивний було заплачено $ 1450.

Поступово свято обросло своїми традиціями. Третій четвер листопада став "Днем винороба",  днем, який святкує вся країна, і коли з'являється можливість оцінити наскільки вдалим був урожай у цьому році. Крім того, це ще й популярна і модна традиція, яку придумали мешканці найвиноробнішої країни світу.

Зазвичай, святкування розпочинають винарі з містечка Божо. Тримаючи в руках запалені смолоскипи з виноградної лози, вони урочистою ходою виходять на міську площу, де вже встановлені бочки з молодим вином. Рівно опівночі вибиваються затички, і хмільні струмені "Божоле нуво" розпочинають чергову щорічну мандрівку Францією та світом.

За кілька днів до третього четверга листопада, з невеликих сіл і міст регіону Божоле мільйони пляшок молодого вина починають свій шлях з Франції країнами і континентами, де його вже з нетерпінням чекають у крамничках і кафе, ресторанах і клубах. Для їх власників провести у себе свято молодого вина - справа честі!

Виробники навіть змагаються, хто першим доставить своє вино в ту чи іншу частину світу. Використовується все: мотоцикли, вантажівки, гелікоптери, літаки і рикші.

Дехто вважає божоле нуво несерйозним вином, але воно і не вимагає до себе серйозного ставлення. Воно випивається упродовж 2-3 місяців, залишаючи фруктовий післясмак свята. "Божоле нуво" - найбільший маркетинговий успіх французьких виноробів XX століття.

Цьому можна було б тільки порадіти (зрештою, пити це вино нас ніхто не змушує, до того ж завжди знайдеться привід для критики, часто конструктивної). І все було би добре, якби не одне "але" - гектолітри божоле нуво приховують від усього світу інші вина Божоле.

Виготовлено в Божоле

Сьогодні класифікація Божоле виділяє чотири якісних рівні (відповідають чотирьом апелясьонам): нижчий – «божоле нуво» (beaujolais nouveau), базовий -  «божоле АОС» (beaujolais AOC), затим «божоле Вілляж» (beaujolais villages) і, нарешті, найкраще божоле - це «божоле крю» (beaujolais cru).

На відміну від більшості червоних вин, божолезькі крю варто охолоджувати перед подачею. Рекомендована температура подачі для більшості крю - 14 °, але деякі можна охолодити і до 11-13 °. Потенціал витримки крю - 3-5 років.

Щоб зрозуміти, що таке крю в Божоле, спочатку треба розібратися в загальній класифікації цього регіону. «Божоле нуво» (те, що прибуває в третій четвер листопада) – найнижчий щабель в ієрархії.

Саме з його стилем сьогодні асоціюють будь-яке вино родом з Божоле.

Наступним у ієрархії якості апелласьон божоле АОС постачає величезну кількість нескладних, живих і, зрідка, дуже приємних вин. Пити їх потрібно молодими, тобто упродовж  року.

 І якщо життя божоле нуво нетривале, то вина категорії божоле Вілляж без докорів сумління і порушення винного етикету можна відкоркувати і через півтора року.

В апелясьон божоле Вілляж входить 39 сіл, які виробляють вина вище середнього рівня, і мають право писати свою назву на етикетках (але рідко це роблять, оскільки ці села не знають навіть в прилеглому Ліоні, не кажучи вже про інші частини Франції та світу).

 Апелясьон божоле Вілляж розташований на глинистих ґрунтах з вкрапленнями кристалічних порід. Це джерело привабливих вин з чистими ягідними ароматами і м'яким смаком.

Наприклад, вино Louis Jadot Villages Primeurs можна пити молодим, а можна зберігати упродовж 3-х років. Louis Jadot вже багато років підтримує партнерські зв`зки з виноградарями Божоле, які постачають для ряду вин Луї Жадо традиційні сорти винограду високої якості.

Що ж стосується «божоле Вілляж», то при його виробництві компанія не робить ставку на величезну кількість скороспілого вина. Beaujolais Villages Primeur може бути випущено в кількості всього лиш 120 тис. пляшок, адже найголовнішим є виготовити якісне божоле Вілляж - з сильним тілом, танинами  та усіма іншими ознаками хорошого зрілого вина.

І нарешті, на вершині якості божоле стоять вина категорії «божоле крю». При цьому і нуво, і крю робляться з одного і того ж винограду - гаме ( чорного гаме з білим соком).

Ключова відмінність - в терруарах і процесах винофікації. Крю в Божоле - це десять виділених терруарів на півночі регіону, де особливості ґрунтів та мікроклімату дозволяють робити вина,  достойні знаходитися поряд з відмінними комунальними бургундськими апелясьонамі.

"Божоле нуво прибуло!" - Вчора вночі ця фраза прозвучала в багатьох куточках планети, проголошуючи початок винного року. Можливо, в цьому році стоїть разом з молодим вином відкрити для себе і весь світ божоле.

 
Джерело: Українська правда. Життя

 Переклад: Дарія Дирик-Кеп EzReklama

Цікаво знати 1004 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Що таке Кріоцикли та Кріоконсервація?

Кріоцикл — це цикл екстракорпорального запліднення з використання замороженого біологічного матеріалу - ембріонів. Кріоцикл дозволяє, у...

Здоров'я

В Україні побільшало жертв торгівлі людьми

У щорічній доповіді Державного департаменту США про нелегальну торгівлю людьми у світі за 2011 рік, яку представила Хілларі Клінтон, найбільш...

Права людини

Чи залишиться депутат Одеської міської ради та лідер партії „Родіна” І

Чи залишиться депутат Одеської міської ради та лідер партії „Родіна” Ігор Марков непокараним за свою злочинну поведінку?...

Політичні оглядачі

Омолоджувальні пілінги

Пілінгом називається видалення ороговілих верхніх шарів шкіри. Раніше цю процедуру називали «шліфуванням». Сучасний термін походить від...

Мода/Краса

Хто йде у владу

Хто йде у владу Автор: Олег Романчук "Порядність і порядна людина – це той, хто задовольняється меншим від того, на що має законне...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.