Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Неймовірні міфи: вірити чи ні? :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Неймовірні міфи: вірити чи ні?

by Guest on Oct 15, 2009

Неймовірні міфи: вірити чи ні? 
 
Автор: Валентина Доренко

У давнину міф був еквівалентом науки. Проте і в сучасному світі він зручно розташувався “у пам’яті народній”. Крім того, більшість надуманих уявлень обросли настільки правдоподібними “науковими” деталями, що ми з легкістю у них віримо. Поповнюємо колекцію поширених помилок... Чи існує у Всесвіті невагомість? Хто насправді винайшов електричну лампу?


Місцезнаходження власника мобільного телефону можна визначити з точністю до метра
Цей міф має реальне підґрунтя. Справді, за дзвінком можна визначити місце, де знаходиться телефон, проте це не конкретна точка, а ділянка площею приблизно 2,5 кв. км. А вже спеціальне обладнання дає можливість збільшити точність у десять разів. Але не більше. До речі, у деяких країнах такі послуги надають усім зацікавленим, наприклад, для пошуку викраденої автівки чи для контролю за дитиною (у МТС це послуга “Дитина під наглядом”).

Для поповнення мобільного рахунка можна «вгадати» 14-20-значний код, який використовується у ваучерах
Це неможливо. Причина банальна - комбінація 14-20 цифр дає просто величезну кількість варіантів. Цифри коду в операторів генеруються методом випадкових чисел без жодних закономірностей. Тому ймовірність вгадати номер “методом тику” дорівнює нулю.

У космосі немає гравітації
У цій помилці, очевидно, винні популярні вислови “невагомість” або “нульова гравітація”. Гравітація є скрізь, сила тяжіння однаково діє на всіх людей. З відстанню гравітація, звичайно, зменшується, проте ніколи не зникає повністю. Просто космонавти, коли перебувають далеко від Землі, постійно і плавно падають разом зі своїм кораблем на Землю, тому створюється враження, ніби вони ширяють у невагомості. І, до речі, твердження, що у космосі вакуум – також міф. Насправді міжзоряний простір заповнений різноманітними атомами і часточками, просто відстань між ними дещо більша, ніж на Землі.

Едісон не винаходив електричного світла?
Томас Едісон, відомий як один з найвизначніших винахідників, досі вражає своїми 1093 патентами, навіть зараз. Неймовірно, якби не одна річ – більшість запатентованих винаходів не належать ученому. Їх винайшли невідомі дослідники, а найвідоміший його винахід – електрична лампочка – навіть не належала його лабораторії. Електричне світло за сорок років до народження Едісона винайшов англійський учений сер Хемфрі Дейві. Головне ж досягнення Едісона полягало у тому, що він підібрав правильний матеріал – ефективне і надійне вугілля для нитки розжарювання, яке не згоряло понад 12 годин. У результаті 21 жовтня 1879 р. з’явилася перша лампочка, яка могла безперервно горіти 45 годин!

Мобільний «лікбез», або Про що корисно знати
Контролювати, де ваша дитина, можна за допомогою мобільного
Для кожного з нас важливо не лише бути на зв’язку з рідними, а й завжди знати, де вони перебувають. І робити це можна через мобільні МТС - фішка називається “Дитина під наглядом”. Наприклад, ви можете дізнатися не лише де ваші рідні і близькі, а й відстань до людини, яку розшукуєте. А ще - напрямок, в якому потрібно рухатися для зустрічі з нею. Користуватися послугою легко. Спочатку створюєте список друзів чи членів родини. Для цього потрібно відправити SMS з їхніми телефонними номерами МТС на номер 7005 з текстом ДОДАТИ <номер телефону> <Ім’я>. Наприклад, ДОДАТИ 80501111111 Надія. Цей абонент отримає повідомлення з проханням дозволити визначати місце, де він перебуває. Якщо згоден, відсилається SMS на номер 7003 з текстом ТАК <номер вашого телефону>. Для заборони – повідомлення на номер 7003 з текстом НІ за тим же принципом. А щоб дізнатися, де перебуває дитина чи хтось з ваших близьких, відправте SMS на номер 7005 з текстом ПОШУК <номер абонента чи ім’я>. Наприклад, ПОШУК Надія чи ПОШУК 80501111111. У відповідь отримаєте повідомлення з посиланням на WAP-карту з координатами людини, яку шукаєте. Вартість такого повідомлення - лише 1 гривня, а можливість завжди знати, де близька людина, просто безцінна.

Наполеон був маленьким на зріст
Більшість вірить, що амбіції і любов до влади Наполеона виникли через його комплекс неповноцінності через маленький зріст. Насправді ж Наполеона прозивали “маленьким капралом” за зросту 5 футів 7 дюймів (170 см) – трохи вище середнього зросту жителя Франції XVIII ст... Звідки ж прізвисько? Виявляється, на початку військової кар’єри солдати висміювали Бонапарта за його відносно низьке звання капрала. Так дражнили імператора навіть під час його владарювання у Франції.

Блискавка ніколи не влучає в одне й те ж місце двічі
Насправді усе навпаки. Блискавка має свої “симпатії”. Усім відомо, що блискавка найчастіше влучає у підвищення. Тож ховатися від грози під деревом, в яке щойно влучила блискавка, не варто. Наприклад, у хмарочос блискавка влучає у середньому 25 разів на рік. На щастя, мешканцям таких будинків нічого не загрожує – споруди захищені потужними громовідводами.

Монетка, кинута з високої будівлі, може… вбити
Це, звичайно ж, вигадка голлівудських режисерів. Аеродинамічні властивості монети не дають їй можливості розігнатися до “небезпечної” швидкості, тому максимум шкоди – легка ранка чи подряпина, навіть якщо монета летітиме з верхівки Ейфелевої вежі.

Підслуховувати чужі розмови по мобільному можна за допомогою звичайного радіоприймача
Інформація під час дзвінка йде не від одного телефону до іншого, як помилково вважають деякі... А в цифровому вигляді передається з мобільного до базової станції, і лише потім – через комутатор - на мобільний вашого співрозмовника. І навіть якщо налаштувати приймач на відповідні частоти, то чути буде лише тріск і пищання — так “звучать” цифри. Окрім того, у складному процесі дзвінка використовується шифрування. Іншими словами, мова не просто передається, а ще й кодується. А в більшості мереж сигнал ще й “стрибає” між кількома частотами зі швидкістю 217 разів на хвилину! Плюс до всього, коли ви переміщуєтесь містом, телефон “переходить” з одного стільника до іншого, а це ще більше ускладнює відстеження телефонних перемовин. “Побратим” цього міфу – думка про те, що навіть у вимкненому мобільному телефоні можна віддалено увімкнути мікрофон і підслуховувати бесіди. Це просто неможливо. Точнісінько так само, як і визначити, де знаходиться вимкнений апарат. І цей міф – лише плід уяви.

Позіхання “заразне”
З досвіду відомо: коли одна людина починає позіхати, то ніби “заражає” цим усіх навколо. Складно сказати, наскільки це правдиво з наукової точки зору, проте деякі антропологи вважають, що рефлекс до повторення позіхань сусіда залишився нам ще від… мавп. Відомо, що шимпанзе дуже люблять передражнювати позіхання одне одного. Тобто позіхаючи на кшталт сусіду, ми просто підсвідомо передражнюємо його.

Якщо бігти під дощем, менше змокнеш
Учені вирахували, що це, швидше, правда. Хоча б через те, що час перебування під дощем під час бігу зменшується. Цікавий факт: під час бігу найбільше мокне передня частина торса, а під час розміреної ходи – голова.


Автор: Валентина ДОРЕНКО 
Джерело: Високий Замок
www.wz.lviv.ua

Цікаво знати 2256 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Будьмо здорові! Ч. 2

Будьмо здорові! Ч. 2   Автор: Diana Merezhko (Діана Мережко) В довгий зимовий період організм потребує сбалансованої кількості...

Здоров'я

IFFHS назвала найпопулярніших футболістів світу. Мессі — тільки восьми

Міжнародна федерація футбольної історії та статистики (IFFHS) назвала найбільш популярних футболістів у світі за підсумками 2011 року. У...

Спорт

Сік чи ароматизована водичка?

Сік чи ароматизована водичка? Автор: Зіновія ВОРОНОВИЧ Що гіршу сировину використовують виробники продуктів харчування, то більше сиплять...

Здоров'я

Омолоджувальні пілінги

Пілінгом називається видалення ороговілих верхніх шарів шкіри. Раніше цю процедуру називали «шліфуванням». Сучасний термін походить від...

Мода/Краса

Загадки і головоломки: Вгадайте пропущену букву. Відгадка

Гадаєте, що знаєте відгадку? Посуньте сторінку до самого низу, щоб побачити, яку літеру пропущено.

Гумор/Головоломки/Ігри/Фокуси

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.