Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Острiвне віскі: дим над водою

by yaryna fedkiv on Apr 19, 2012


Сильне, могутнє, торф'яне і дуже димне - так зазвичай говорять про віскі з острова Айла (Islay). Втім, ще якихось 100 років тому подібними епітетами описували будь-який скотч (scotch), адже саме димні нотки в ароматі були візитною карткою шотлaндського віскі.

Сьогодні доводиться позбуватися подібних стереотипів, оскільки на даний час лише невелика частина заводів використовує торф в приготуванні солоду. Так, з 90 нині діючих віскікурень Шотландії лише 7 постійно роблять торф'яне віскі. З них 5 - на острові Айла, а ще два - на інших островах.

Саме тому часто торф'яне віскі іменують острівним. Хоча далеко не всі заводи, розташовані на островах, виготовляють віскі. Однак, фанатизм цієї особливої ​​категорії шотландського віскі, яке поціновувачі і професіонали шанобливо іменують "peaty malts", або торф'яне солодове віскі, можна порівняти хіба що з фанатизмом футбольних уболівальників.

Відразу зазначу, що цей віскі на любителя, як, наприклад, і сири з синьою цвіллю. У перших один їхній вигляд і запах викликає огиду, а другі, навпаки, з подивом дивляться на перших, щиро не розуміючи такого ставлення. Ось так і з торф'яним віскі - це продукт, який або має відданих фанатів, що возвеличують улюблені напої до культу,
або викликає тотальне відторгнення.

Аромат торф'яного віскі може нагадувати запах медичних бинтів, мазі Вишневського, залізничних шпал, кирзових чобіт і навіть онуч. Ось такі "екзотичні" асоціації викликає аромат найдимнішого віскі Шотландії з острова Айла.

Острів Айла належить до групи Гебридських островів, що лежать недалеко від південно-західного узбережжя Шотландії, приблизно навпроти мису Кінтайр. Це невелика смужка землі в океані: всього 40 км у довжину і 7 км у ширину.

Британські моряки завжди вважали це місце небезпечним і важким для навіґації: на морських картах навколо острова позначено понад 250 корабaльних аварій. За свою багату історію острів заво-йовувався безліч разів: тут побували і вікінги, і кельти, і ґели. Однак, прославився острів Айла саме як центр виробництва віскі.

Усередині XIX століття на острові діяла 21 віскікурня, не рахуючи маленьких домашніх самогонних виробництв. Зараз на Айлі існує вісім віскікурень. Віскі, виготовлене на острові Айла, в невеликих кількостях обов'язково додають при купажуванні в найкращі сорти "скотча". Кожен віскі з Айли володіє специфічними смаковими особливостями.

"Ардбег" ("Ardbeg") пахне багаттям, "Лагавуліну" ("Lagavulin") притаманна сухість дорогого китайського чаю "Лапсанг Сушонг", "Лафройг" ("Laphroaig") несе в собі аромат морських водоростей і йоду. В "Порт Еллен" ("Port Ellen") відчувається перцева пряність, "Боумор" ("Bowmore") пахне димом, "Брукладді" ("Bruich-laddich") має присмак заліза, особливістю "Баннахайну" ("Bunna-habhain") є несподівано м'який для віскі "Айла" присмак горіхів, а "Каол Айла" ("Caol Lla") - оливкової олії.

Всі віскікурні знаходяться практично на березі океану. Якщо прибувати на острів з моря, то віскікурні одна за одною з'являються перед очима - на кожній величезними буквами написано назву так, щоб їх було видно здалеку. Це дуже зручно з точки зору логістики, про яку свого часу подбали контрабандисти, що традиційно займалися цим бізнесом в XX столітті. Адже тоді від швидкості збору вантажу дуже залежав успіх всього бізнесу.

Сьогодні шотландці називають Айлу основним терруара ячменю, для виробництва кращого скотчу. Так, за словами Девіда Кейра, представника віскікурні Брукладді (Bruichladdich) з острова Айла, велика частина ячменю, що використовується на виробництві - родом з рідної Айли.

Сьогодні на віскікурні поєднують багатовікові традиції з сучасними технологіями виробництва. Так, наприклад, одна пара перегінних кубів, склепанна ще вручну, працює на Брукладді (Bruichladdich) з дня її заснування, тобто з 1881 р.

Як і багато шотландських віскікурнень, протягом всієї історії існування Брукладді кілька разів "засинала". Адже шотландці ніколи не скажуть про віскікурню, що вона закрилася.

Віскікурня, заснована ще братами Харві Брукладді, спочатку виділялася як сучасніша, адже навіть саму її будівлю було зведено з бетону, більш ніж прогресивного матеріалу як для того часу. До 1997 року виробництво пережило багато злетів і падінь, а в 1990 році "заснуло" на цілих 7 років.

У 1997 році віскікурню було викуплено Джимом МакЕваном, який і повернув її до життя. Незважаючи на острівне походження, Брукладді завжди славилася своїми "неторфяними" віскі, однак новий власник одразу ж після її придбання оголосив про плани виробництва віскі з ароматами димного торфу. У 2006 році нові власники
представили своє перше віскі, яке дозріло і було розлито під їх керівництвом. Це віскі називається - Port Charlotte Evolution 5yr old.

Зауважимо, що нові власники відразу ж відмовилися від використання різних добавок, зокрема карамелі, які б вплинули на колір і смак напою. Крім того, було вирішено відмовитися від холодної фільтрації, щоб віскі не втратило частину своїх ароматів і смаків.

При цьому перегонка здійснюється в перегінних апаратах з подовженою шийкою, що робить спирт легшим, ніж на інших віскікурнях острова Айла. До того ж, вода не береться прямо з джерела, а надходить з приєднаного резервуара. Тому, присутність торфу в ній не така відчутна. Віскі має дуже незвичайнии смак і аромат.

Автор: Ольга Попова (оригінал статті Українська правда. Життя )
Переклад з російської: Dariya Dyryk-Cap

Цікаво знати 961 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ЯК ФРАНЦУЗИ СПОКУТУВАЛИ ГОРДИНЮ

ЯК ФРАНЦУЗИ СПОКУТУВАЛИ ГОРДИНЮ Автор: Ольга Дубовик Повчальною є історія з’яви базиліки Святого Серця Христового у Парижі. Недарма...

Історія

Сім’я міцна – горе плаче!

   Сім’я  - дещо більше, ніж просте слово, милозвучніше , аніж глухий набір звуків. Це початок  нового буття та...

Сім’я і виховання

Акт проголошення незалежності Української держави

Автор: Коломоєць Ольга Акт проголошення Української держави. Процес формування багатопартійності в Україні триває, активізується пошук...

Історія

Шпигуни. Якими вони є насправді?

Більшість людей бодай раз дивилася "фільм про шпигунів", але далеко небагатьом будь-коли випадало зустрітися з кимось з розвідувальної спільноти....

Цікаво знати

Орієнтація на національні цінності

Автор: Ярина Федьків Актуальність молодіжних проблем і молодіжної політики особливо зростає у кризовий період. Молоді люди потерпають сьогодні...

Сім’я і виховання

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.