Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Сільський гламур, чи Романтика українського популізму

by Guest on Jul 31, 2009

Сільський гламур, чи Романтика українського популізму


Автор: Галина Шепель, для УП

Із відрядних нотаток

Сільська реальність взагалі проста: півсела вже вдосвіта коло магазину марудиться: коли-то Маруся або інша поважна ґаздиня по стопочці у кредит наповнить. Решта ж на жнивах паряться: у кого власна господарка, хто на орендованих ланах підробляє. Робити – роблять, та заздрять першим: перекинув соточку – і день вдався. А тут думай: чи не задарма працюєш: цього року хтозна як розраховуватимуться, бо параліч розбив українське село.

Його вже від реформи потроху хапало: то ногу відніме, себто, ціни на зерно нема, то руку скрючить, якою доять корів і копійки за молоко отримують. А тут – так усе перекосило, притому ще й невідь коли відпустить. Бо фінансовий параліч – це стократ болючіше і небезпечніше, ніж просто кольки.

І далеко ходити не треба. Приміром, справно селяни молоко здають на переробку, от тільки грошей не отримують. А що – селяни – вони й на поліссі селяни – кому там платити –однаково конкуренції ніякої. Як і є конкуренція, то вона ж - про людське око – скільки Антимонопольному комітету про неї не говорити – змова щораз видозмінюється, але нікуди не зникає.

А тепер, у кризові часи, про неї, ніби, й казати незручно – що ж, усім біда. Певно, нелегко монополісту забрати із крайнього на теренах Рівненської області господарства молока на мільйон гривень, ні копійки за нього не заплативши, і селян тикати носом у передоплату за пальне, яке ті сподівалися у фірми-супутниці молочного концерну отримати бодай за ринковими цінами, але у рахунок проданого молока.

Тільки ж хто те молоко купував? Брали, зглянувшись над бідолашними, бо ж нікуди його селянам подіти – от і вивезли з-під білоруського кордону до сусідньої області – яка тут вигода – тільки братське розуміння сільських проблем.

Брали, щоб у канави не довелося виливати – тепер нахаби ще й пального просять. Отака реальність.

Скажете, неправда – у найближчому селі вам розкажуть, що в середніх агропідприємствах, за якими не стоїть чийсь високий і потужний інтерес, давно зарплати не бачили – де ж її взяти, якщо за молоко, яке завжди наповнювало сільську казну щоденними обіговими коштами – дякувати Богу, корови не раз на рік дояться – не платять. І крапка.

Та це півправди. Інша половина полягає у тому, що мовчазні селяни ніяк не можуть зрозуміти, чому ж молоко вищого ґатунку – а вони торік побудували молокопроводи, якими автоматично, без контакту з повітрям, удої потрапляють до холодильників і тому коштують на 15% дорожче, зараховують лише першим сортом.

Тобто, змовники безкарно відбирають у селян навіть надію з часом отримати справедливу ціну за якісний продукт.

Борги ростуть. Задля справедливості підкреслю – занижені борги – в усій Україні.

Кажуть: кредитів переробка не отримує, купівельна спроможність українців невелика, тому молочна продукція залежується на прилавках. Звісно, а як же інакше, якщо красна ціна молока від одноосібника і фермера – 1 гривня, а від великотоварних підприємств – 1.80. А скільки коштує літр знежиреного молока у торгівлі? На периферії ще можна знайти до чотирьох гривень – це місцеві переробляють (і до магазинів здають, до слова, на півтори гривні дешевше), а в столиці боюсь навіть прогнозувати, але не менше 5.

І це – наголошую – зне-жире-не, тобто, з нього ще виробляють сметану чи масло. Чи не зажирно? – так і кортить спитати. Хто ж і де нині заробляє стільки, щоб витримати такий ціновий – з одного боку – утиск, з іншого – тиск?

Заробляють на цьому білоруси, які пропонують – і ми завозимо – на третину дешевше масло і якісне – в Україні такого вже давно не виробляють – згущене молоко – бо у них, виявляється, людям зарплату платити потрібно, то й шукають ринки збуту. Усім треба, окрім українців – навіть тим, хто, на відміну від північного сусіда, постачає – як модно казати – до нашого столу – невідомо що під етикеткою продуктів харчування.

Наші ж селяни можуть і без грошей прожити – якщо дотепер дожили. Що тут скажеш? Логіка беззаперечна. І стосується вона не тільки молока, а й м’яса, зерна, овочів та фруктів, якими або просто перестали займатися в українських селах, поклавшись на нездоровий рум’янець імпорту, або потихеньку кидають ту дурну справу – годувати державу. Бо їсть вона, вибачте, усіляке сміття. Неприємно це чути, бо ж його їсть не хто інший як ми. Це теж частка правди.

А нам розповідають про молочні ріки, зернові береги, фруктові сади і рай для тварин, забуваючи додати: на окремо взятій території у незначних для держави розмірах. Загалом усього цього, ще й доброї якості, яка гарантує здоров’я нації, в Україні катастрофічно не вистачає. Так і буде, бо ж уявними багатствами тільки віртуальний народ можна нагодувати. А ми – ось вони –цілком явні.

От і розберися: чого мені більше хочеться: побродити по безмежно волошковому полю, відпочивши від міської метушні, чи втішати доярку, яка теребить безнадійно спрацьовані руки і запитує кожного міського жителя: ви там ближче до столиці – коли буде легше? Що їй сказати? Що мені її молоко до смаку, але місто його не бачить, що загубилися ріки українського у гламурних туалетах людей, далеких від села, котре ще кілька десятків років тому їх згодувало і випустило у світ?

Де той світ у сільському віконці? Хлів, луг, поле. І хоча я тут ненадовго, де й ділась романтика прозорих озер і чорних, мов з бісеру - цяток (це спини чорно-рябих корів вилискують на зеленій галявині). Я не звідси родом, і мені, ніби, не болить. Та дратує колюча стерня – довго не гояться від неї рани.


Автор: Галина Шепель, для УП

Джерело: Українська правда. http://www.pravda.com.ua/news/2009/7/30/99160.htm


Цікаво знати 1030 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

МОРМОНИ ПІД КИЄВОМ. ХТО ТАКІ Й НАВІЩО ПРИЙШЛИ

Блоґ Павла Береста «Запрошуємо всіх бажаючих на екскурсію до щойно збудованого Київського Українського храму Церкви Ісуса Христа Святих...

Релігія/Духовність

7 листопада у селі Легедзиному постане монумент борцям за волю України

Пам’ятник учасникам антибільшовицького повстання буде відкрито о 12.00 7 листопада 2010 р. в центрі села Легедзине Тальнівського району...

Цікаво знати

Люблінська унія

Автор: Брицький Владислав Розвиток феодального землеволодіння, посилення процесу прикріплення селян до землі сприяли формуванню та зростанню...

Історія

Forbes: технології, що чекають на нас у майбутньому

Сьогоднішні користувачі ще не натішилися цьогорічними новими планшетами та смартфонами, дослідники між тим вже працюють над створенням наступної...

Наука/Технології

Дослідники назвали основні інтереси українських блогерів

Україна посідає п'яте місце в світі із залучення користувачів в соцмережі, а теми, які найбільше цікавлять блогерів - фільми, ТБ, музика та новини,...

Комп`ютери

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.