Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Джерело Святої Ганни – духовний дар волинської природи

by Guest on Aug 21, 2010

Автор: Валентина Одарченко

7 ceрпня – день святої Ганни. Ці іменини справляють і мешканці села Онишківці, розташованого на межі Рівненщини i Тернопільщини, у Дубенському районі поблизу старовинного Кременця. Уже вночі до джерела Святої Ганни поблизу села потягнуться прочани, бо має воно найчистішу і найсмачнішу серед рівненських, волинських і тернопільських джерел цілющу воду. Джерело, як i місцеві селяни, пережило часи нищення i плюндрування.

Нині тут діє монастир. На його території кожен охочий може зануритися в купальні із джерельною водою, а в бюветі набрати смачної срібно-крейдяної води. Мешканці Онишківців кажуть, що близько півтисячі років тому тут стояла церква, яка зникла під землею напередодні набігу татар. Через багато років діти, котрі пасли худобу, побачили на цьому місці ікону праведної Анни. Забрали її до сільської церкви, а вранці ікона повернулась на старе місце. Так відбувалося кілька разів. Тоді люди збудували для ікони капличку, а поряд забило цілюще джерело, розповідає ігуменія Михаїла.

Кожен відчуває тут не тільки те, що він занурився в джерельну воду, зауважує вона. «Передати словами не можна ту святу благодать, яка іде від цього джерела. У ніч та день Святої Анни намагаються окунутися в цих святих водах, які обрала сама свята праведна Анна. І де було велике диво», – говорить ігуменія.

Мешканка Онишківець пані Ганна сьогодні іменинниця. Каже, що змалку пам’ятає урочистості біля джерела у дні великих християнських свят. Ходили туди на Зелені свята, Чесного хреста з хресним ходом. «Так було хороше... Зараз файно і тоді було. На джерелі церква стояла, але її також зруйнували за «совітів», – згадує вона. – Воду заливали мазутом, закладали – і довгий час там нічого не було. А десь у 80-х роках його знов відкривали. Люди своїми силами розчищали, наймали трактора, збирали кошти і самі будували, мурували».

А її сусідка, пані Надія, каже, що вода із джерела Святої Ганни славиться по всьому світові. «Вона ніколи – ні взимку, ні влітку – не зашкодить. Така холодна – а як скупаєшся – то гаряче. Ось зараз у мене з Дніпропетровська люди живуть на квартирі – спеціально приїхали купатися. Давали воду в Одеський дослідний інститут на перевірку – сказали, що там багато срібла», – зазначає жінка.

За здоров’ям – до джерела

Онишківчани навперебій розповідають про благодатний дар, який вони отримали просто із землі. І повідують бувальщини, як сім’ї людей, котрі засипали джерело гноєм, страждали від хвороб і нещасть, а самі плюндрувальники приїжджають просити пробачення у джерела й пірнути в його води у просторій купальні.

Щодо звичайних прочан, то джерело до них завжди прихильне – каже настоятелька, сестра Рахіль. Праведна Ганна дуже допомагає жінкам, у яких немає діток, наголошує вона. «Були такі випадки, коли до нас приїжджало подружжя з Криму – в них 18 років не було дітей, – розповідає сестра Рахіль. – Вони помолилися, окунулися, і вже через рік написали нам подячний лист, що праведна Анна послала їм доньку, яку вони так і назвали – Анною. Ось перед Паскою ми хрестили маленьку дівчинку – Анну. У цього подружжя також до десяти років не було дітей, і після купання праведна Анна послала таку радість у ту сім’ю. Таких випадків безліч».

Науковці не заперечують цінності джерела. Щоправда, пояснюють все простіше: взаємодія срібла і характерного для цих країв каменя – кремнію – благодатно впливає на людський організм. Температура цілорічно однакова – близько чотирьох градусів за Цельсієм. Недовге купання в такій воді сприяє зміцненню захисних сил організму.

Вже сама присутність «живої води» сприяла і розвиткові віддаленого від траси й донедавна забутого села. Днями сюди провели газ, а тепер онишківчани кажуть, що не менш наполегливо домагатимуться прокладення до села дороги з боку Дубна – адже поки що тим, хто хотів би дістатися сюди коротшим шляхом, він обходиться надто дорого – через покриття-бруківку.

А ще, відновивши джерело і його храм, онишківська громада заявила про бажання відбудувати в селі зруйновану наприкінці 70-х церкву Святої Трійці. Люди розповідають, що церкву знищили за велінням місцевих партійних керівників, вночі були вивезені всі ікони й дзвони, а приміщення розібрали.

Якщо ви приїдете в Онишківці, щоб викупатись у святій воді і позбутися тілесної та душевної недуги, вам сприятиме ще й дивовижної краси навколишня природа, близькість Кременецьких пагорбів, Божої гори, Почаївської Лаври. І доброзичливість тутешніх мешканців та тридцяти черниць монастиря Святої праведної Ганни.

Автор: Валентина Одарченко
Джерело:
Радіо Свобода
Передруковано зі спеціальним дозволом від Радіо Свобода

Цікаво знати 1277 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як відрізнити органічні продукти від звичайних? Що ховається за напис

Як відрізнити органічні продукти від звичайних? Що ховається за написом «органік»?Захоплення українців фастфудом потроху сходить...

Корисні Поради/Повчальні

Генеральний план поглинання України 2000 – 2004 – 2010 –...?

Автор: Роман Ревчук У 2000 році президентом Росії став Володимир Путін, котрий одразу буквально кинувся втілювати в життя відому єльцинську...

Політичні оглядачі

ЯКА СІЛЬ КРАЩА ДЛЯ ЗДОРОВ'Я - МОРСЬКА АБО СТОЛОВА?

Автор: Оксана Скиталінська Без солі і хліб не їсться, без солі і стіл кривий.

Корисні Поради/Повчальні

Отримав благодійну допомогу – сплати податок

Автор: Наталка Коваленко, Олександр Лащенко Звільнити від податкового тиску одержувачів благодійної допомоги пропонує законопроект, який...

Добродійні організації

РЕВОЛЮЦІЯ СМУЗІ

Автор: Оксана Скиталінська Останніми роками шаленої популярності набувають фруктові та овочеві однорідні суміші, або як їх називають, смузі. По...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.