Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Контракт із Пентагоном - спокій на багато років

by Guest on Jul 16, 2010

Американська компанія US Aerospace та українське державне підприємство "Антонов" разом братимуть участь у тендері на постачання літаків-заправників американським військово-повітряним силам.

Партнер українців по заявці - компанія US Aerospace - вже оприлюднила деякі деталі, тоді як у компанії "Антонов" поки що не коментують участь у тендері.

Авіаексперт Валерій Романенко прокоментував Бі-Бі-Сі значення для українського авіапрому потенційного замовлення.

Бі-Бі-Сі: Замовлення Пентагону може бути одним із найбільших військових авіазамовлень -- як-то кажуть усіх часів і народів -- чи не так?

Валерій Романенко: Так, це досить велике замовлення, хоча слово "мільярд" зараз не так гордо звучить як раніше. Але все одно - 35 мільярдів і 170 літаків.

Бі-Бі-Сі: На який термін розрахований цей контракт, адже побудувати 170 літаків це справа не одного року?

Валерій Романенко: Звичайно, це - пролонгований контракт. Невідомо не тільки час, за який вони мають бути поставлені, а й більшість із умов. Лише в загальних рисах цей контракт відомий.

Бі-Бі-Сі: А чому взагалі виникає потреба у такій великій кількості літаків-заправників? Чи Пентагон зможе проковтнути таку цифру запросто, вони ж не відмовляться від тієї техніки, яка вже є на озброєнні?

Валерій Романенко: Отак воно і піде поступово, заправники KC-135, які зараз використовуються, і KC-10 будуть зніматися з озброєння, і замість них поступлять літаки нового покоління, більш економічні. Більше того нинішні заправники спроможні заправляти лише один тактичний літак. Зараз час потребує, щоб одночасно заправлялися два, а краще три літаки. На жаль, літаки нинішнього покоління не можуть цього забепечити. Оце основні вимоги нового контракту. Тобто - більш економічні літаки, які здатні за одиницю часу заправляти максимальну кількість літаків. І звичайно, швидкість помпування палива має бути більшою.

Бі-Бі-Сі: Українські авіабудівники та їхні американські партнери повинні розуміти, що маючи таких серйозних конкурентів як Boеing, Airbus й інших потужних гравців на цьому ринку, конкурувати з чимось, чого ще не існує, це заздалегідь приректи себе, не будемо говорити про поразку, але і про перемогу важко говорити.

Валерій Романенко: Така сама ситуація була в Ірані, хоча, тут мабуть не дуже вдале порівняння. Коли прилетіли літаки вже існуючі, і привезли креслення українського літака АН-40, тоді іранський контракт виграв таки АН-140. У "Антонова" є досвід участі самих проектів проти самих літаків. Це, скажімо, перспективні проекти проти реально існуючих. І перспективні проекти можуть бути більш виграшні.

Бі-Бі-Сі: Але чи не насторожує Вас той факт, що "Антонову" і US Airspace, американському партнеру, відмовили у подовженні крайнього терміну подачі заявок на тендер. Вони казали, що їм потрібно ще кілька місяців, щоб опрацювати документацію на другий літак АН-124-100, тобто щоб двома проектами вийти? І власне те, що відмовили, дехто розцінює, що у вас мало шансів.

Валерій Романенко: Строки є строки. Усі проекти мають бути в рівних умовах. І те, що відмовили, це нормальна практика. Це вже другий тур тендера, бо перший був анульований. Можна було почекати, але тут важко робити якісь висновки стосовно того, чи є цей проект приреченим, чи навпаки - що може бути і третій тур. Тут важко сказати, це ще не вирок.

Бі-Бі-Сі: Уявімо собі гіпотетичну ситуацію, що ця спільна заявка українців і американців перемагає. Тоді фактично для української авіабудівної галузі це замовлення на роки і роки. Але з іншого боку, що ж тоді робити з пропагованим об'єднанням з російським авіапромом?

Валерій Романенко: Може це буде та остання крапля, яка схилить чашу проти такого об'єднання. Адже це не об'єднання, це знищення українського авіапрому. Це більш точний термін, ніж проковтнути. Оскільки "проковтнути" - це щось на базі цього робити, а Росія власні КБ знищила. Вони не існують, вони животіють. А ось Антоніське КБ, воно зараз "на коні". І воно зараз поступово завойовує російський ринок і складає значну конкуренцію Boing й Airbus. А якщо його пустити по світу, як це зроблено з КБ Туполєва, Яковлєва, тоді конкурентів не буде. Це дуже проста схема, і на жаль, наші відповідальні особи не розуміють, що це просто "гачок з наживкою". Я розмовляв з прес-службою "Антонова", і вони відмовляються від будь-яких коментарів, так само як і російська сторона.

Бі-Бі-Сі: Що Вам оці відмови від коментарів, як експерту говорять?

Валерій Романенко: Мені здається, що антонівці не знають, на якому вони світі. Розумієте, що поправку Джексона- Веніка щодо Росії ще ніхто не відміняв. Вона відмінена лише стосовно України. Поглинання українського авіапрому російською об'єднаною будівною компанією цілком можлива річ. І вони не знають як на це реагувати. Тому про всякий випадок не реагують жодним чином.

 Джерело: BBC Ukrainian

Транспорт 875 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Рокський тунель імперської пропаганди

Рокський тунель імперської пропаганди Автор: Сергій ОЛІЙНИК На відміну від справжнього Рокського тунелю, його метафоричного двійника...

Культура/Суспільство

Продукти з сої призводять до передчасного розвитку дівчаток

В Україні є дво-трирічні дівчатка з ознаками передчасного статевого розвитку. Лікарі пов’язують це, зокрема, з надміром у продуктах харчування сої,...

Здоров'я

Кіцманщина у цифрах

Про суб’єкти ЄДРПОУ по Кіцманському району станом на 1 липня 2010 року   Станом на 01 липня 2010р. в Єдиному державному...

Прес-випуск

У "Борисполі" через сканери бачать інтимні органи пасажирів

Радіохвильовий сканер "бачить" на тілі людини все - монетки, паперові гроші, заклепки, голки, документи. Звичайно, можна побачити і приклеєний до...

Цікаво знати

Конотоп-1659: шана, честь і слава України

Конотоп-1659: шана, честь і слава України Автор: Вячеслав Григор’єв        9 липня 2009 року...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.