Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Перша і остання команда-чемпіон :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Перша і остання команда-чемпіон

by Guest on Oct 5, 2009

Перша і остання команда-чемпіон
50 років тому львівський гандбольний СКІФ виграв першість Союзу

 Автор: Іван ЯРЕМКО

 «Втомлені, але щасливі покидали поле гандболісти львівської команди СКІФ. Вони не звертали уваги ні на нудний осінній дощ, ні на холодний пронизливий вітер. Безмежною радістю світилися очі кожного гравця. Адже здобуті золоті медалі – перші золоті медалі чемпіонів країни». Такими словами розпочиналася публікація у київській газеті «Радянський спорт» за 2 жовтня 1959 року, яка зберігається у моєму архіві. У ті роки автор цих рядків сам займався гандболом у дрогобицькій ДЮСШ під керівництвом тренера Мирона Грабовенського, а тому й збирав всі матеріали про цю вже тоді популярну на галицькій землі гру. А через рік, під час навчання у Львівській політехніці, вже добре знав майже усіх чемпіонів, з якими не раз змагався на гандбольному майданчику. З того часу я знайомий з Юхимом Окупом, одним із гравців тієї чемпіонської команди, а потім – викладачем кафедри фізичного виховання моєї альма-матер.

- Ми на той час були добре згуртованим колективом, бо вже кілька років тренувалися у майже незмінному складі під керівництвом Анатолія Артемовича Музикантова, - згадує ветеран львівського гандболу Юхим Окуп, нагороджений недавно Відзнакою НОК України з нагоди 75-річчя. - Він був добре знаний львівським любителям футболу як захисник місцевого «Спартака», що ледве не прорвався до вищої ліги радянського футболу у 1949 році. Закінчивши інфіз, Музикантов став тренером гандбольної команди. Тоді у країні чомусь більш популярною була гра 11х11, що розігрувалася на футбольному полі. Ми стали чемпіонами України, а потім перемогли всіх у турнірі студентського товариства «Буревісник», вдало виступили у зональних змаганнях в Баку і здобули право грати у фіналі. Тут зібралося шість найкращих команд. Три з Москви - «Труд», МВО та Московського авіаційного інституту, команда Вільнюського університету, «Авангард» та СКІФ.

В останній день нашими суперниками стали студенти з Вільнюса. Тільки перемога давала нам золоті медалі, бо по дорозі ми вже втратили два очки. Фінальні ігри проходили у Києві під акомпанемент холодного осіннього дощу, який не вщухав ні на хвилину, на мокрому та слизькому полі... Нам вдалося швидко досягти успіху: спочатку наш кращий бомбардир Леонід Пікуль «розмочив» рахунок, а згодом Юрій Резніков закинув другий гол. Проте литовці не погодилися здаватися і, перехопивши ініціативу, закинули нам три голи. Під час відпочинку Анатолій Артемович підказав, що в таку погоду треба грати короткими передачами і розвивати атаки швидко. І ось сильним несподіваним кидком Пікуль зрівнює рахунок, а через кілька хвилин ми знову виводимо його на завершальний кидок - 4:3. Важка перемога принесла нам звання чемпіонів та золоті медалі. Це була перша і остання команда Львова, яка зуміла перемогти у всесоюзному чемпіонаті. Ніхто потім такого успіху не досягав. Удома наш чемпіонський склад – Ю. Усенко, В. Юціс, В. Улюмджієв, О. Френкель, Ю. Окуп, В. Войтенко, Ю. Резніков, П. Зрайко, В. Зеленов, Л. Пікуль, В. Фоменко і В Соколов – тепло вітали, нагородили грамотами.

– Як склалася подальша доля того чемпіонського колективу?

– Ми ще якийсь час пограли разом, але, закінчуючи інститут, розбіглися.. Але й у інших командах мої колеги перебували на перших ролях. Юрій Резніков багато років виступав за команду ЗАС (Запоріжжя) та збірну СРСР. Леонід Пікуль теж грав у Запоріжжі. Володимир Улюмджієв повернувся до себе на батьківщину в Калмикію. Віктор Фоменко поїхав до Ленінграда, там пограв кілька років, тренував місцеві команди. Володимир Соколов мешкає нині у Запоріжжі, де чимало років виступав за місцевий ЗАС. Анатолій Музикантов теж десять років (1963-1972) працював у Запоріжжі, тренував провідну команду ЗАС, а потім повернувся до Львова. Валерій Зеленов - найтитулованіший наш гравець. Входив до складу збірної СРСР 11 років, був її капітаном, провів 81 гру і закинув 163 м’ячі. Був учасником трьох чемпіонатів світу. Потім тренував запорізькі команди, збірну Непалу і донецький клуб «Шахтар-Академія», збірну України. Петро Зрайко живе на Волині, у Горохові. Володимир Юціс поїхав до Харкова, працював викладачем вищого навчального закладу. А Юхим Окуп як прийшов 1961 року на кафедру фізичного виховання і спорту Львівської політехніки, так і працює тут донині. А ще є одним з тренерів львівської чоловічої команди вищої ліги «Політехніка-СКА».


Автор: Іван ЯРЕМКО
Фото з архіву Юхима ОКУПА
На фото: «Безмежною радістю світилися очі кожного гравця. Адже здобуті золоті медалі – перші золоті медалі чемпіонів СРСР». 
Джерело:  Високий Замок 
www.wz.lviv.ua
 

Спорт 1103 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Яка мова справді є "руською" - українська чи російська? (фот

Яка мова справді є "руською" - українська чи російська? (фото)

Цікаво знати

Корецька порцеляна як приклад до вивчення мистецької традиції Волині X

В статті проаналізовано розвиток Корецької фабрики з виготовлення порцеляни у XVII-XVIII ст. Ця фабрика стала першою на теренах України з...

Культура/Суспільство

Конфесія національного компромісу

Автор: Оксана Стадник До питань релігії в українському суспільстві ставляться дуже обережно і делікатно. А справа в тому, що ми народ, в житті...

Релігія/Духовність

Запозичена історія

Українці ніколи не визнавали позбавлення їхньої країни імені "Русь". З часів Романа Великого всі галицько-волинські князі називалися "князями й...

Історія

Захисти життя - навчи плавати!

При наборі дітей багато батьків звертались з проханням взяти п’яти-, шестирічних дітей. З’ясовуючи можливість прийняття дітей до груп було...

Спорт

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.