Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Віктор Петренко: Ми вже стоїмо на краю прірви

by Guest on May 7, 2010

Автор: Тетяна Ніколаєнко

Віктор Петренко - найтитулованіший український фігурист. Чемпіон світу, Європи, чемпіон і бронзовий призер Олімпійських ігор. Незважаючи на те, що спортивну кар'єру він завершив ще 16 років тому, 41-річний спортсмен досі виступає в комерційних шоу, при цьому успішно працюючи тренером разом зі своєю тещею Галиною Змієвською.

Цього року учениця Петренка Наталя Попова, яка прозаймалася в нього лише кілька місяців, стала чемпіонкою України. На чемпіонаті Європи вона хоч і була 18, але це кращий результат України за останні 4 роки. 

Попова могла б виступити і чемпіонаті світу, але замість неї відправили Ірину Мовчан, яка посіла місце в п'ятому десятку.

Після цього Петренко звинуватив федерацію у закулісних іграх, і заявив, що через непрофесіоналів на чолі федерації, українське фігурне катання дійшло вже до ручки.

У кінці квітня Петренко побував у Києві в рамках шоу "Королі криги". Відтак "Чемпіон" скористався нагодою розпитати видатного спортсмена про його бачення ситуації в українському фігурному катанні.

- Вікторе, ви недавно були в Києві й от знову приїхали. Чи вдалося вам за цей час зустрітися з кимсь з керівництва міністерства спорту й обговорити ситуацію з федерацією?- Так в мене була така можливість, я зустрічався на різних рівнях. У мене були зустрічі з міністром, заступниками. Я пояснив свою позицію, своє бачення того, що відбувається у федерації, які можливі наслідки роботи нинішнього керівництва . Тепер, сподіваюся, будуть вжиті якісь кроки для виправлення ситуації.

Ми вже стоїмо на краю прірви, можна сказати, що однієї ногою висимо, і далі відступати вже нікуди...Вже в Сочі нас чекають великі проблеми.. І це я доніс до нашого керівництва

- З ким з керівництва ви спілкувалися?

- Я зустрічався з Равілем Сафовичем Сафіулліним і його заступниками, з Домашенком й іншими особами.

- Яка була їхня реакція?

 - Їхня реакція була підбадьорюючою, а бесіда конструктивною. Повторюся: я як професіонал висловив свою думку про те, що відбувається і, думаю, мене зрозуміли.

- Ви б самі хотіли очолити федерацію?

- Знаєте, тут справа не в тім, чи хочу я чи ні. По-перше, це некоректно бити себе в груди і говорити, так от я...Я просто бачу проблему, яку потрібно виправляти

- Але ж ви маєте авторитет у світі фігурного катання...

- ...  Я вважаю, що очолювати федерацію повинна людина, яка має авторитет у спортсменів і у тренерів, і людина, яка знає цей спорт у всіх його гарних і поганих сторонах, від А до Я. Якщо я підходжу під ці критерії, і якщо громадськість вважає, що я гідний цього, я буду розглядати цей варіант. А якщо є хтось інший, то я тільки вітаю.

- Як ви вважає, а чи можна розвивати в країні фігурне катання, якщо в Києві закривають єдину ковзанку?

- Ні, і це я теж намагався донести до нашого керівництва, що ті ковзанки, які будуються при мегамаркетах, торгових центрах, ці ковзанки не можна вважати базою для розвитку фігурного катання в Україні. Це добре для масового катання, для популяризації, коли приходять діти-початківці до 7-8 років. Але якщо ковзанка не має стандартного розміру 60х30, то розмовляти немає про що.

Тому мені не зрозуміла позиція нашого президента (Людмили Супрун), коли вона розповідає, що стільки будується ковзанок, а насправді вони не відповідають стандартам. Це можна списати тільки на те, що вона не зі світу фігурного катання.

- Ви вважаєте, що якби президент федерації був зі світу фігурного катання він би зміг у нинішніх українських реаліях пролобіювати нові ковзанки?

- Думаю, так. Хоча б пояснити, що нинішні ковзанки не можуть бути базою для фігурного катання. Ви подивіться, у нас у Києві основною базою є ковзанка "Крижинка". Не дай Боже, її закриють у зв'язку з реконструкцією стадіону "Олімпійський", фігурне катання в Києві зупиниться. Де кататися? Хіба що "Термінал" у Броварах, але там хокей, а з хокеєм лід не можна ділити.

- А ви бували в інших містах. Яка там ситуація?

- Так. У Дніпропетровську є ковзанка 70-80-х років. Так це поле функціонує, але потрібні гроші на капітальний ремонт, тому що час бере своє. В Одесі ковзанку не побудували, хоча було стільки обіцянок. Як була "Крижинка" розміром 40Х20, так і є.

Я пам'ятаю в 1994 році, коли була підготовка до Ліллехаммеру, ми тренувалися у палаці спорту. Тоді ми замість розминки самі виходили чистити лід лопатою і зі шлангу заливали. Тепер і того не можуть зробити, тому що усе прогнило і занепало. (На шоу "Королі криги" лід в Одесі якраз і заливали зі шланга, шокуючи іноземних чемпіонів).

- Але ми втратили не тільки базу , але і тренерів...

- А якщо немає бази, то немає і фахівців. У нас у 90-х роках була краща у світі школа одиночного катання, одеська  школа. У нас завжди один-два чоловіки були в призах або поряд. А якщо говорити про чемпіонат СРСР, то перші п'ять місць займали одесити.

Зараз вони усі знайшли себе, щоб ви не сумнівалися, усі працюють тренерами, але не в Україні.

Якби український спортсмен поїхав до вас тренуватися, ви б не відмовили йому?

- Ні, звичайно. Я, до речі, треную дівчинку з України Наташу Попову (чемпіонку України цього року).

- Напевно, фінансово важко оплатити тренування дитини за кордоном?

- Так, це недешеве задоволення.

- До речі, як ви її знайшли?

-  Можна сказати, що не я, а вони (Наташа з батьками) мене знайшли. Вони приїхали потренуватися, на оглядини. Протягом місяця ми працювали, і я навіть не знав, що вона з України приїхала. Ну є дівчинка, говорить російською мовою. Я думав, вона з Росії. А вона виявляється із Сімферополя. І тоді я вирішив, що вона повинна обов'язково представляти Україну, тому що в нас, на жаль, у цьому виді все дуже погано (Ірина Мовчан посіла 42 місце на чемпіонаті світу - ред).

Зараз тренувальний процес продовжується, вона дівчинка працьовита, ставиться до тренувального процесу дуже серйозно. Тренер любить, щоб спортсмен заглядав в очі. І Наташа одна з тих, хто хоче дізнатися якнайбільше. Ну, і звичайно, є багато чого, над чим ще треба працювати.

А так у нас багато спортсменів тренується за кордоном...

-... Тільки результати все одно не дуже радують.. Скажіть, існує думка, що навіть найкращий тренер, маючи спортсмена своєї федерації, чужому не буде приділяти такої уваги. Наші танцювальні дуети їздили і до Шпільбанда, і до Горшкова, і Морозова, і до інших, але їхні результати не стали кращими.

- Ви знаєте, це залежить і від самих спортсменів. Як вони сприймають зауваження тренера. Ті фахівці, яких ви перелічили, вони є одними з кращих у світі, і говорити, що це провина тренерів я б не взявся. Може, усе таки ставлення спортсменів не дуже серйозне або ті результати, які вони показують, їх улаштовують. Тут я за усіх не можу відповідати.

Я можу відповісти за своїх спортсменів. Я з усіма працюю зі стовідсотковою віддачею. Я так робив і коли був спортсменом, і зараз, коли треную.

- Ви не боїтеся, що через ваші різкі висловлення на адресу федерації в Попової можуть бути проблеми на чемпіонаті України?

- Так, можливо будуть уставляти ціпка в колеса. Але мені і до цього вставляли. Але я думаю, що фігурне катання ніхто не скасовував. Якщо спортсмен не на одну голову вище, а  на дві, три, то йому не страшні інтриги.

- Вам, олімпійському чемпіонові, тут в Україні вставляли ціпка в колеса?

- Ну так. Заздрість таке почуття, коли в іншого щось краще виходить, починають  заважати. Якщо по-спортивному це не виходить, то починають якимись іншими методами. Але життя усе саме розставляє по місцях.

Часто говорять, що ми втратили покоління дітей, народжених з часу незалежності. А за скільки років можна виростити олімпійського чемпіона, якщо взяти дитину зараз?

- Якщо дивитися на речі реально, то, думаю, 10 років . Це ґрунтуючись на своєму досвіді. Саме стільки знадобилося моєму тренерові, щоб підняти мене на п'єдестал пошани.

- Тобто в найближчі 10 років нам чемпіони не світять?

- Як кажуть, надія вмирає останньою, але в Сочі-2014, якщо ситуація  кардинально не зміниться, розраховувати нам ні на що.

- Як ви вважаєте, в Сочі результат буде як у Ванкувері чи ще гіршим?

- Думаю, ще гіршим.   

- Чому з усіх видів фігурного катання в нас найгірша ситуація зі спортивними парами?

- Ну чому ж. Ми ж житниця всієї Європи. Роздаємо усім кращих парниць, а потім радіємо за них. Правда, роздавати вже нікого.

- Як вважаєте, у нас був шанс зберегти Волосожар для України?

- Я думаю, що так. Створивши певні умови фінансування, змінивши ставлення нашої федерації до спортсменів і тренерів - бо треба ставити попереду інтереси спортсменів і тренерів, а не потреби нашого суддівського корпуса, який у нас домінує у федерації і ухвалює всі рішення - тоді і спортсмени залишатимуться.

А так вони біжать зі словами "Набридло! Уже наїлися цих обіцянок!"  з боку президента федерації. Ну ви її добре знаєте.. (усміхається)

- Як часто ви бачили президента федерації на чемпіонатах України?

- Я жодного разу не бачив її на змаганнях, і, можливо, один раз бачив на президії федерації.

- Якщо в нас такий нетямущий президент, значить є ще люди, яким це вигідно?

- Зрозуміло, що є...

- Називати ви їх не хочете?

- Ну є певна коаліція, як це прийнято зараз називати. Це люди старого менталітету.

А фігурне катання не стоїть на місці, воно йде вперед. І якщо не йти в ногу з ним, згодом ми відстаємо і втрачаємо свої позиції. І поки в нас не будуть внесені якісь кардинальні зміни, ми будемо буксувати на місці   

- Як вам працюється зараз в Америці? Кого ви тренуєте крім Наталі і Джонні Вейра?

- Крім Наташи ми з Галиною Яківною Змієвською і моєю дружиною Ніною тренуємо чемпіонку Росії Ксенію Макарову, призера чемпіонату Америки Джонні Вейра, що цього року на Олімпіаді показав свій кращий прокат, і це не може нас не радувати. Є ще багато молоді, різних рівнів.

 -Олімпійського чемпіона хочете виростити?

- Ну поганий той солдат, що не мріє стати генералом. Бути гарним спортсменом не завжди означає бути гарним тренером. Але я сам собі й усім  хочу довести зворотне.

- Джоні після Олімпіади сказав, що хотів би виступати за Росію. Це був жарт чи ні?

- Я це сприйняв як жарт. Не знаю наскільки він серйозний у цьому питанні. Ні з мого боку, ні з боку нашої творчої команди ніхто йому таких думок не вселяв. Хоча він дуже любить Росію, багато знає про історію і дуже непогано знає мову.

- Наскільки комфортно вам працюється в США і чи не запрошували вас працювати в Росію?

- Дійсно, у США комфортно.  Створено ковзанку, де ми можемо працювати.

Чи запрошували в Росію працювати? Неофіційно, так, кликали. Але я розуміючи про що йде розмова, відразу це припиняв. Тому що, сподіваюся, цього не трапиться. Я народився і виріс в Одесі і я патріот.

- Сподіваєтеся, що колись в Україні будуть такі умови, що ви зможете повернутися?

- Так, я сподіваюся. Я ходив  в Одесі по кабінетах, на різних рівнях зустрічався, говорив, що треба побудувати ковзанку. Усі погоджуються, але нічого не роблять. На жаль.

Але я усе таки сподіваюся!    

Розмовляла Тетяна Ніколаєнко
Джерело:
Сhampion.com.ua

Спорт 1074 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Точка зору: Голий король

Автор: Оксана Караванська Механізми ведення бізнесу в модній індустрії в усьому світі приблизно одні й ті ж. Відбувається це таким чином:...

Мода/Краса

ГОРІХОВІ ВИХІДНІ: ЗРОБІТЬ ВЛАСНОРУЧ КОРИСНЕ ГОРІХОВЕ МАСЛО!

Автор: Оксана Скиталінська Можливо, Ви здивуєтесь, для чого самому робити горіхове масло, якщо можна купити…Друзі…СПРАВЖНЄ,...

Корисні Поради/Повчальні

Учені: Тиранозаври масово гинули через запалення горла

Учені: Тиранозаври масово гинули через запалення горла Вчені встановили, що смертоносні хижаки Tyrannosaurus rex гинули від хвороби, схожої на...

Наука/Технології

А у помідорі – ген скорпіона...

А у помідорі – ген скорпіона... Автор: Сюзанна БОБКОВА --------------------------------------------------------------------------------...

Здоров'я

Дельфінарії – гуманітарна проблема людей з тяжкими наслідками для твар

Дельфінарії – гуманітарна проблема людей з тяжкими наслідками для тварин Автор: Олексій Василюк Добігає кінця другий рік відтоді, як...

Довкілля/Екологія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.