Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Орієнтація на національні цінності :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Орієнтація на національні цінності

by Олена Захарян on Dec 2, 2009

Автор: Ярина Федьків

Актуальність молодіжних проблем і молодіжної політики особливо зростає у кризовий період. Молоді люди потерпають сьогодні через обмежені можливості у сфері освіти, професійної підготовки, зайнятости, охорони здоров'я та соціального забезпечення, внаслідок чого зростають безробіття, захворюваність, наркоманія, злочинність серед неповнолітніх. Немає принципів, немає моралі. Чи існують шляхи подолання цих явищ?

Перехід від безтурботного дитинства до юности і молодости навіть у стабільних заможних країнах не відбувається легко й безболісно. Становлення особистости, здобуття освіти, професійного та життєвого досвіду, боротьба за своє місце у суспільстві - все це дається дуже непросто. В Україні - з її невизначеним майбутнім, політичними конфліктами та економічними негараздами - бути молодим удвічі складніше.

Дуже активно на формування світогляду особистости впливають громадські організації. Але, на жаль, лише близько 30% молодого населення країни цікавляться їхньою діяльністю. Інші ж просто займаються "бродінням по життю". До речі, великий відсоток громадян просто залишаються не поінформованими щодо діяльности та й взагалі існування таких угруповань.

У той же час роль громадських організацій у сучасному українському суспільстві за таких умов має значно зрости, адже їхня діяльність впливає на процеси утвердження молодої людини, на вибір нею життєвих стратегій, формування її норм та цінностей. Визнаючи, що молодь може зробити свій конкретний внесок у досягнення позитивних соціальних, політичних і культурних змін в українському суспільстві, органи влади повинні сприяти прояву ініціативи та активности молодих в усіх сферах життєдіяльности суспільства, підвищенню ефективности молодіжної політики на державному рівні, поліпшивши таким чином консолідацію органів влади та молоді. Вже з цього визначення стає очевидним, що в Україні молодіжна політика може реалізуватися лише за умови, що інтереси молоді збігаються з інтересами держави. А сучасна молодь характеризується низькою громадянською активністю. І це, на жаль, пояснюється песимістичними настроями щодо утвердження й розвитку рідної держави.

Візьмімо хоча б політичну ситуацію в Україні. Дорослі, а з ними й молодь та навіть діти, втягнені у політичні баталії нашої держави, адже це у всіх на устах, на телеекранах, на радіо, в Інтернеті. Цього не уникнути: нині політика пронизує чи не кожну царину діяльности людини. Позитивним може бути лише те, що в таких умовах молоді вчаться висловлювати власну думку, формувати свою особистість, не зважаючи на зовнішні обставини. Але це й досить сумнівно, бо молодь має схильність робити поспішні висновки, не розібравшись як слід у ситуації. А щодо політики, то ситуація у нашій державі - це "темний ліс", у якому навіть досвідчений "лісник" - науковець-політолог - не може до ладу розібратися. А молодь? Молоді люди часто йдуть за масою, а тому легко піддаються впливу.

Сучасні суспільні процеси різко змінили соціальне, матеріальне і політичне становище молоді - загострилося чимало молодіжних проблем - втрата ідеалів, соціальної перспективи, життєвого оптимізму. Таким чином, очевидним є прикрий факт дисбалансу між надіями, які покладає суспільство на активну молодь, і настроями самої молоді. Побутує думка, що сучасна молодь є пасивною, її не турбує майбутнє держави, вона не може і не хоче брати участь у прийнятті будь-яких рішень в країні - чи то на рівні навчального закладу, чи то на регіональному, чи на державному. Це - одна із найскладніших проблем у здійсненні молодіжної політики. Молодь же не вміє "говорити" про свої проблеми, не вміє виявляти активність і бажання вирішити проблему.

На заміну радянським підходам до виховання молоді держава має запропонувати нові патріотичні методи виховання. Нашій молоді потрібно запропонувати щось яскраво нове, викликати в неї зацікавленість у житті. Для вирішення визначених проблем потрібно сформувати ефективну модель участи молоді у прийнятті рішень на державному рівні. Завданнями держави є: подолання існуючого бар'єра між представниками органів місцевої влади та молоддю; вдосконалення механізму участи молоді у політичному, економічному та соціальному житті держави. Потрібна реальна підтримка з боку держави, її безпосередня участь у створенні умов для розвитку беззахисних паростків самоствердження, самовиявлення української молоді. Звичайно, це потребує додаткового фінансування і уваги, а в країні вистачає ще й економічних і політичних проблем. Але нам треба усвідомити одне: якщо сьогодні ніхто не виховає молодих українців з високорозвинутою системою ціннісних орієнтацій, завтра вже нікому буде займатися будівництвом демократичної держави, а можливо, й нікому буде називатися українцями взагалі. Оскільки існуючі молодіжні парламенти в Україні не мають статусу дорадчого органу, це своєю чергою зумовлює небажання влади брати до уваги думку молоді у процесі прийняття рішень.

Я переконана, що молодь у наш час постала перед складним вибором. Але, на щастя, тільки притаманний молодим людям максималізм, не обмежений безглуздими заборонами та ідеологічними шаблонами, спроможний капіталізувати значні зміни у розвитку суспільства. Молодь - це велика політична, економічна і соціальна сила, яка може не лише потенційно, а й реально впливати на перебіг суспільних процесів, відстоювати свої власні інтереси, діяти творчо та оперативно. Активна, енергійна, цілеспрямована молодь здатна зрушити з місця суспільство в позитивному напрямку. І хоч що б відбувалося у суспільстві, молодь ніколи не повинна залишатись осторонь. 

 

 

Автор: Ярина Федьків  
Фото: Учасники Другого Всеукраїнського молодіжного форуму. Харків 2005.

Джерело: ВікіСховище

Сім’я і виховання 1532 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Україна серед лідерів з насильства серед молоді

Всесвітня організація охорони здоров'я твердить, що Україна посідає 5 місце в Європі за рівнем насильства серед молоді. На першому місці, за...

Культура/Суспільство

У мережі інтернет з'явився новий сайт!

 ЯБВС! - сайт народного спротиву режиму януковича! Він містить всі матеріали: фото, відео, розслідування про бандитську владу! Агітматеріали,...

Блоги

Прес-випуск: Ситуація на ринку праці у Глибоцькому районі

За допомогою у пошуку роботи до Глибоцького районного центру зайнятості впродовж вересня п.р. звернулося 104 не зайнятих трудовою діяльністю...

Бізнес/Економіка

Ранній початок статевого життя може спричинити недорозвинення чоловічи

Американські вчені з Державного університету Огайо дійшли висновку, що початок статевого життя у підлітковому віці може призвести до недорозвинення...

Здоров'я

Заборонений прийом очолив Топ-10 найгірших фільмів року

Сайт Fandango.com склав рейтинг найгірших фільмів року. Очолила список стрічка Зака Снайдера Заборонений прийом (Sucker Punch).

Кіно/театр

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.