Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Сімейний бюджет або Як управляти фінансами в родині?

by Guest on Mar 5, 2011

Фінансова сфера – часто є питанням дискусії молодят та навіть сімейних пар з досвідом. Не рідко саме відмінності у поглядах на фінанси, різні підходи до грошей та управління ними стають підґрунтям для проблем та родинних конфліктів. Як управляти сімейним бюджетом?

 Що таке Сімейний Бюджет?

Сімейний бюджет – це ключовий принцип управління фінансами в родині та чудова можливість сформувати стосунки довіри між чоловіком та жінкою. Бюджет вважається родинним, якщо враховує ВСІ родинні прибутки та витрати, тобто, сімейний бюджет є спільним для чоловіка та дружини. Спільний СІМЕЙНИЙ, бюджет лежить в основі здорової та сильної родини.
СКАЧАТИ ТЕСТ «Управління сімейним бюджетом»

Етапи ведення Сімейного Бюджету:

1. Постановка цілей
2. Складання бюджету (фінансове планування)
3. Ведення бюджету
4. Аналіз бюджету
5. Замкнуте коло витрат

Етап 1. Постановка цілей.

Кажуть, «у кого немає цілей – той не знаходить відради у жодній зі справ». Ви хочете правильно розподіляти свій прибуток, або ж плануєте заощадити певну суму для великої покупки чи маєте на меті вивільнити кошти та інвестувати їх у власну справу? Якщо у вас є чітка ціль ви зможете сформуєте ваш родинний бюджет таким чином, щоб він як краще відповідав інтересам вашої сім’ї.
Неодмінно ставте перед собою цілі – так їх легше досягати!

  Етап 2. Фінансове планування в родині

На цьому етапі поділіть всі родинні витрати на три великі блоки (за книгою К. Хилла «Благосостояние, богатство и деньги»):
1. Необхідно
2. Потрібно
3. Хочемо

На початку кожного місяця присвятіть час фінансовому плануванню в родині. Виходячи з принципу «необхідно, потрібно та хочу» поділіть та заплануйте всі майбутні витрати, формуючи основу родинного бюджету на місяць.
Наприклад, необхідні витрати – це оплата аренди квартири, покупка продуктів харчування, оплата комунальних послуг… Потрібно – це щоденні витрати на транспорт, обіди на роботі, представницькі витрати.

Уявімо, що дружині потрібен верхній одяг на зиму – заносимо його в графу «необхідно», оскільки це об’єктивна потреба (500 грн.). Але дружина хоче шубу (3000 грн.) – і відразу намалювалась планова витрата в графі «хочу».
Цього плану двоє повинні чітко дотримуватись протягом місяця, щоденно фіксуючи та відстежуючи свої витрати.

Етап 3. Ведення бюджету

Якщо Ви вирішили змінити та вдосконалити систему управління фінансами в Вашій родині – почніть відстежувати Ваші витрати!
3-4 місяці від початку бюджетування є контрольними. Протягом цього часу Ви відстежуєте свої витрати, збираєте чеки та записуєте їх.
Мета – дізнатись «Скільки я коштую?» / «Скільки коштує життя моєї родини?»

Етап 4. Аналіз бюджету

Розпочати ефективне управління грошима неможливо без повного аналізу. Чи не чудово провести разом час, поговоривши про те, що хвилює Вас обох?
Ми радомо щомісяця (щотижня) родина проводити спільний аналіз витрат по трьом графам (необхідно, потрібно та хочемо).

Питання, на які Ви маєте знати відповідь:

- На що я / наша родина витрачає гроші?
- Які витрати були зайвими? Які необхідними?
- На чому можна було економити?
- Скільки нам НЕОБХІДНО, ПОТРІБНО і скільки ми ХОЧЕМО?

Етап 5. Закрите коло витрат

За три контрольні місяця, коли Ви робили заміри витрат, планували та дотримувались сімейного бюджету, Ви точно змогли відповісти на головне питання: «Скільки грошей приходить в наше життя (нашу родину)?» і «Куди вони витрачаються?». Тепер Ви точно знаєте і відповідь на глобальне запитання: «Скільки грошей Вам потрібно?».
Наступний важливий крок ведення Сімейного Бюджету – це замкнути коло витрат!
Середнє арифметичне кожної з граф (Необхідно, потрібно та хочу) відтепер стає Вашою «опорною» – цифрою для планування бюджету на наступний місяць.

Замкнуте коло витрат – це серйозне рішення для родини. Радимо прийняти його в процесі відкритої щирої розмови. Так подружжя вирішує, що сума загальних витрат родини не повинна перевищувати ту, яку було виведено протягом трьох контрольних місяців. На цьому етапі важливо пам’ятати про цілі, які Ви ставили перед собою, коли починали вести сімейний бюджет.

Пам’ятайте, що принципи, за якими вели бюджет протягом минулих трьох місяців, залишаються незмінними (якщо родина перевищуємо запланований «ліміт» – Ви маєте погасити «борг» перед родиною з іншої колонки своїх витрат.

Таким чином, ми замикаємо коло витрат родини.

Що робити з грошима поза колом?

Гроші, які залишаються «поза колом» називаються «вільними» та можуть бути витрачені (заощаджені) на ті цілі, які родина ставила перед собою на першому етапі Плнування бюджету. Ці кошти можуть бути витрачені на інвестиції, навчання, великі покупки, благодійність тощо.

І пам’ятайте: чим легше Ви будете ставитись до грошей – тим легше вони будуть знаходити вас.

Додаткові запитання:

Витрачає більше той, хто більше заробляє? Ні, плановані витрати розподіляються двома в залежності від об’єктивних потреб родини. Ми плануємо разом, радимось і враховуємо побажання один одного. Таким чином, якщо в одного з партнерів є потреба чи бажання, якого інший не розділяє – необхідно відверто обговорити це, пояснити один одному доречність (чи недоречність) даної витрати. Таким чином родина уникає проблем та звинувачень в стилі: «Ти що спустила всі наші гроші на туфлі?!» або «Я зла, бо ти випив з друзями пива на мою місячну зарплату!».

А якщо «план» перевищено? Припустімо, що родиною було витрачено на «хочу» сума більша, аніж було заплановано. Це означає, що ви «взяли в борг» у родини і повинні віддати цей «борг» з іншої графи ваших витрат. Це – Ваша особиста відповідальність перед родиною.

Хто головний? Хто контролює сімейний бюджет?
За такими принципами ведення сімейного бюджету немає жодного контролю зі сторони одного з партнерів – є взаємна відповідальність перед родиною. Чоловік та дружина разом розуміють власну відповідальність перед родиною.
Не важливо, скільки Ви приносите до сімейного бюджету – більше чи менше. Нехай оперативним використанням грошей «завідує» в родині той з партнерів, хто в цьому сильніший і кому це краще вдається. Перевагою Сімейного бюджету є те, що в ньому немає «мого» і «твого» прибутку – є ЄДИНИЙ прибуток родини, який розподіляють, планують та витрачають двоє!

Завдання: Щоб краще зрозуміти принципи ведення сімейного бюджету – прочитайте книгу Крейга Хілла «Благосостояние, Богатство и Деньги».

Після прочитання кожної глави – Ви можете ввечері обговорювати отриману інформацію зі своїм чоловіком / дружиною. Спільне читання книг завжди об’єднує родину!

Джерело: Сімейний Клуб

Сім’я і виховання 1620 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Зусилля діаспори щодо відродження української державності

Автор: Тетяна Клименко Коли людина покидає рідний дім, батьківщину, це не значить, що вона забуває чи зраджує. На жаль, обставини диктує життя і,...

Міжнародні відносини

«Мухомори» та "Троянда з буряка"

Як приготувати "мухомори" з яєць і помідорів та "троянду" з буряка

Кулінарія

Солодке слово "завтра", або Як не лінитися долати лінь

Автор: Тетяна Потапова "Подумаю про це завтра", - казала собі легендарна Скарлетт О’Хара. Солідарних з нею сьогодні називають...

Корисні Поради/Повчальні

Архетипи свідомості сучасного українця

Автор: Ольга Калита Безперечною перевагою демократичних перетворень в Україні є інформаційна свобода в сучасному суспільстві. Однак, якщо...

Культура/Суспільство

Грегочуть греготи в Карпатах: природний заповідник «Горгани»

Автор: Володимир ГЕТЬМАН Горгани — відособлений гірський (найбільш скелястий, а отже — важкодоступний) масив Українських Карпат, витягнутий по...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.