Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Уроки етикету

by Guest on Jan 29, 2011

З раннього дитинства ми розрізняємо привабливих і менш привабливих хлопчиків, дівчаток, дорослих чоловіків і жінок. У чому ж криється причина такого різного сприйняття людей? І що робити, щоб завоювати увагу оточення?

Відповідь зовсім проста - про людей судять за їх поведінкою у суспільстві. Основні правила поведінки, прийняті суспільством, називаються етикетом. Вони прості, їх не так вже й багато, як здається, і якщо, запам`ятавши їх, ними правильно користуватися, то людям завжди буде приємно з вами спілкуватися. І в будь-якій компанії ви будете почуватися зручно і безпосередньо.

Загальні правила етикету

Основне правило можна сформулювати так: переваги мають дівчатка перед хлопчиками, жінки перед чоловіками, старші перед молодшими, інваліди чи хворі перед здоровими, начальники перед підлеглими. Наприклад, саме вони вирішують, чи починати з кимось розмову, першими входять до кімнати, у вагон, трамвай тощо, їх імена ставлять на першому місці.

Під час знайомства робиться навпаки, тобто спочатку дівчинці називають ім`я хлопчика, старшому - ім`я молодшого, начальнику - ім`я підлеглого.
Почесне місцe завжди надається дівчинці, жінці, старшій людині. Їм потрібно поступатися місцем, в першу чергу надавати допомогу, коли вони цього потребують.

По сходах хлопчик повинен іти так, щоби при необхідності надати допомогу дівчинці. Тобто, піднімаючись, іти за нею, а спускаючись - перед нею.

Якщо ви випадково кого-небудь штовхнули, потурбували або хочете про щось попросити, то треба вибачитись коротко, але ввічливо: «вибачте», «перепрошую» або ще краще «вибачте, будь ласка».
Відповідаючи на вибачення, чемно відповісти: «прошу» або «нічого не сталося».

Аби мати добрі манери, дуже важливо правильно тримати тіло. Потрібно завжди і всюди чітко керувати своїми рухами: чи ви стоїте, чи сидите, чи йдете.

Негарно ходити занадто швидко, перескакувати на сходах через декілька сходинок. Дуже повільно ходити також недобре. Підстрибувати, ходити різко, розмахувати руками - неприпустимо. Руки при ходьбі повинні рухатися легко, невимушено. Впиратися руками у боки, тримати руки в кишенях пальто або
брюк - ознака поганого тону.

Манера сидіти дає зрозуміти, добре вихована людина чи ні. Сидіти треба рівно, на передньому краї стільця. Не розсувайте занадто коліна, не закладайте ноги за ніжки стільця. Гойдатися на стільці, хапатися за спинку сусіднього стільця, сидіти верхи на стільці - неприпустимо. Сідати і вставати потрібно без галасу.

Якщо в людини є погані звички, їх треба позбуватися. Наприклад, для чоловіка неприпустимо ходити неголеним - це негігієнічно і неестетично.
Поганим тоном вважаються занедбані руки. Нігті повинні бути не занадто короткими. Обгризати їх - неприпустимо. Зрозуміло, що нігті повинні бути чистими, але чистити нігті в товаристві непристойно, як і чистити вуха при людях.
У багатьох є звичка зачісуватися в присутності інших людей. Це непристойно, особливо за столом! Погана звичка чистити ніс, голосно сякатись, коли є сторонні люди. Якщо конче необхідно звільнити ніс, то виберіть відповідний момент і відверніться вбік.

Негарно ходити похмурим чи занадто задуманим. Не показуйте на людях свого поганого настрою. Привітний погляд прикрасить будь-яке обличчя.
При розмові не штовхайте «по-товариськи» свого співрозмовника ліктем. Не плескайте співрозмовника «ніжно» по плечах. Не хапайте за рукав чи «ґудзик». Звертає увагу на себе і голосний сміх. Якщо смієтесь, не треба прикривати обличчя руками.

Підготувала Світлана Порадько
Газета «Добрий господар» №10 жовтень 2002 року

Сім’я і виховання 1303 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Їм би наші проблеми!

Їм би наші проблеми! Автор:  Галина ВДОВИЧЕНКО На фото -- чоловік робить стійку на руках просто на лікарняному ліжку. У чоловіка...

Лідерство/Управління

Конкурс на найгіршого чиновника

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 р. N 115 було започатковане щорічне проведення конкурсу "Кращий державний...

Блоги

Чому ЮНЕСКО хвилюється про Лавру та Софію

Чому ЮНЕСКО хвилюється про Лавру та Софію Автор - Ігор Луценко ЮНЕСКО невдоволене станом охорони пам’яток, які знаходяться у Києві. Мова...

Культура/Суспільство

Дружина й донька Симона Петлюри

Дружина й донька Симона Петлюри Автор: Анатолій ЧЕРНОВ Цієї осени виповнюється 50 років з дня смерти вірного друга і помічника, люблячої...

Історія

Про що мовчала Марієтта Шагінян? Сенсаційні документи про родину Ульян

Багато українців уже відійшло від однієї календарної дати, яку за совєтських часів ритуально відзначали щороку, але завтра, 22 квітня, комуністи,...

Цікаво знати

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.