Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

33 способи виховати хорошу дитину

by Guest on Jan 29, 2011

 1. “Чарівне слово”
Навчіть дитину деяких “чарівних” слів — таких як “дякую”, “будь ласка”, “вибачте”. І коли б дитина не говорила їх, намагайтеся швидко і ввічливо виконувати всі її прохання (в міру можливостей)

2. Чай удвох
Організуйте вечірній чай з вашою дитиною. Порадьте їй запросити на чай улюблені іграшки. А потім зробіть так, щоб всі за столом дотримувалися правил ввічливості.

3. Обніміть дитину!
Поплескування по плечах або обійми доречні у тих випадках, коли дитина ввічлива з кимoсь — це дуже важливо.

4. Домашні тварини і дитина
Обов'язково привчайте дитину доглядати домашніх тварин: купівля корму, прогулянка, розчісування, витирання лап, чистка клітки.

5. Політика чесності
Завжди давайте чесну відповідь на запитання дитини.

6. Нагороджуйте інших
Коли зустрічаєте ввічливих і доброзичливих людей, похваліть їх за доброту.

7. Розмови на подушці
Кожний вечір, коли вкладаєте дитину у ліжко, запитайте її: “Яка частина дня була найкращою?” або “Яка частина дня була найважчою?”, потім уважно вислухайте, що вам скаже дитина, не перебиваючи її, не даючи жодних настанов.

8. Переможцем став…
Кожний тиждень видавайте “нагороду найбільш турботливому”. Вручайте її тому, хто був найдоброзичливіший і найввічливіший.

9. Гра “якщо, то…”
Якщо хтось з гостей повинен невдовзі прийти до вас додому, можна зіграти в гру “якщо, то…”. Ця гра допоможе дитині краще зустріти гостя. Ви уявляєте собі частину “якщо…”. “Якщо Оленці подобаються кольорові олівці…”, дитина уявляє частину “то”, “то ми будемо розмальовувати картинки”.

10.”Який я?”
Вказуйте дитині на її емоції. Це допоможе їй визначити себе та інших: “Ти виглядаєш розлюченою” або “Ця маленька дівчинка видається такою самотньою”.

11. Ставте мету
Допомагайте дитині діяти відповідно до конкретної мети, наприклад, складати гроші на конкретну іграшку або прочитати конкретну книгу, конкретну кількість книг.

12. Очі в очі
Привчайте дитину дивитися в очі співбесіднику, пояснюючи їй, наскільки це неприємно, коли людина відволікається під час розмови.

13. Підказуйте
Якщо хтось вітається з вашою дитиною чи хвалить її, а вона не відповідає, допоможіть їй знайти потрібні слова: "Ганно, піди і скажи Дмитру Антоновичу "Доброго дня!".

14. Хваліть за доброту
Звертайте увагу на кожний прояв доброзичливості: “Ти молодець, що допомогла своїй сестрі”.

15. Сваріться чесно
Уникайте приниження та зневажливих зауважень. Намагайтесь знайти компроміс і припиніть суперечку.

16. Не обманюйте
Якщо дитина зрозуміла, що ви її обманюєте, не намагайтесь говорити неправду далі. Визнайте свою помилку: “Так, у нас справді залишилося печиво, але я все одно не можу дати тобі його до обіду”.

17. Руки геть!
У жодному випадку не бийте дитину, яка буває надто агресивною, скеровуйте її в спеціальне місце “для охолодження”.

18. Приховані знаки уваги
Зробіть своїй дитині щось приємне, але так, щоб це було для неї несподіванкою.

19. Справжній друг
Візьміть дитину з собою, коли маєте намір провідати чи допомогти комусь зі своїх друзів. Поясніть при цьому, як приємно допомогти комусь.

20. Спочатку запитайте
Спочатку запитайте дозволу, перш ніж скористатись чимось чи викинути що-небудь, що належить вашій дитині.

21. Обговорюйте ситуацію
Якщо чиясь дитина у дворі чи на дитячому майданчику плаче, зверніть на це увагу своєї дитини. Запитайте її: “Як ти вважаєш, що він (вона) відчуває зараз”, “Як ти вважаєш, що зробило її (його) такою засмученою?”

22. Добрий приклад
Частіше згадуйте у розмові з дитиною про людей з вашого оточення, які роблять добрі справи.

23. Поклади на місце
Якщо ваша дитина взяла без дозволу чужу іграшку, підкажіть їй, чому так не можна робити, і наполягайте, щоб вона віднесла її назад.

24. Боротьба з брутальністю
Придумайте якийсь вислів, який говоритиме, коли хтось з членів вашої родини буде лихословити. Потрібно намагатися знайти більш спокійний спосіб висловити свої почуття.

25. Обмін ролями

 Дайте вашій дитині можливість відчути себе на місці іншої людини. Запропонуйте їй на 10-15 хв. роль одного з батьків (тата, мами), а собі візьміть роль дитини.

26. Дотримуйтеся чистоти
Якщо ви, гуляючи з дитиною парком чи лісом, зауважите сміття, підберіть його і віднесіть в урну чи ще якесь призначене для викидання сміття місце. Ні ви, ні дитина не повинні смітити на вулиці.

27. Допоможіть “зберегти обличчя”
Якщо ви зауважили, що дитина каже неправду, стримуйте свій гнів і нагадайте, як важливо говорити правду. Потім дайте їй ще один шанс. І якщо скаже правду, не карайте її.

28. Причина і наслідки
По можливості дайте дитині відчути наслідки її помилок: “Якщо залишиш велосипед під дощем, він заіржавіє”.

29. Заохочуйте до чесності
Дайте дитині зрозуміти, що чинити чесно завжди важко, тому заохочуйте її до правдивості.

30. Ніколи не порушуйте обіцянок
Ніколи не обіцяйте дитині нагороди і не лякайте покаранням, які ви не зможете дати і виконати.

31. “Лавочка для забіяк”
Поставте вдома стільці у вигляді “лавочки для забіяк”. Якщо двоє дітей побилися, посадіть їх на цю “лавочку”, де вони повинні залишатися доти, поки кожний з них не пояснить, в чому він був неправий.

32. Коробка “Руки геть”
Аби не виникало “боротьби” за іграшки, дитина мусить мати особисту коробку для них, нехай у неї виникне бажання поділитися іграшками з іншими дітьми.

33. Самостійність і допомога
Дайте зрозуміти, що ви не збираєтесь робити за дитину домашні завдання, але з радістю допоможете їй порадою чи перевіркою роботи, коли вона буде закінчена.

Бабуся Олена
Газета "Добрий господар" №10 жовтень 2002 року

Сім’я і виховання 881 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Очам потрібні «штучні сльози»

Очам потрібні «штучні сльози» Автор:  Лариса ПОПРОЦЬКА Більшість із нас вважає комп’ютерні технології справжнім...

Здоров'я

Мова коштовних каменів

Вставлений у браслет хризопраз є надійним амулетом, що відвертає наврочення, заздрість, наклепи, а у перстень - додає витривалості. Якщо вин...

Цікаво знати

Вчені: Мозок людей, котрі з дитинства розмовляють двома мовами, працює

Іспанські вчені з каталонського університету імені Хайме I з'ясували, що люди, які з раннього дитинства говорять двома мовами, білінгви, можуть...

Наука/Технології

Лялька-мотанка і дощ зупинить, і заміж вийти допоможе

Автор: Анна СВЕНТАХ З давніх-давен лялька-мотанка вважалася оберегом в українській родині. За народними повір’ями, ця лялька - посередник між...

Мистецтво/Рукоділля

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЧЕРВЕНЬ 2

повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО За підсумками посівної компанії в господарствах Кіцманського...

Прес-випуск

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.