Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Отець Дмитро Блажейовський: «Починаю відчувати наближення старості» :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Отець Дмитро Блажейовський: «Починаю відчувати наближення старості»

by Guest on Apr 28, 2010

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК

На сотому році життя греко-католицький священик працює від зорі до зорі: ходить у бібліотеку, користується Інтернетом та трудиться на своїй «фермі»
В Україну з Італії приїхав один із найстаріших греко-католицьких священиків, автор сотень вишиваних ікон та багатьох наукових праць отець-доктор Дмитро Блажейовський, щоб презентувати у Львові свою автобіографічну книгу “Мій життєпис” (про виховання і українські проблеми) та відсвяткувати у серпні сотий день народження.

З Риму отця Дмитра привіз директор Музею вишиваних ікон отець Ігор Ковальчук. Старенький священик взяв зі собою ноутбук, щоб дописати ще одну книгу – “Україна: минуле, теперішнє і будучість”, у якій аналізує помилки, часто повторювані в нашій історії, і по-своєму інтерпретує історичні події. Незважаючи на поважний вік, він бадьорий і повний творчих задумів. На проблеми зі здоров’ям не скаржиться, але у своїй автобіографічній книзі написав, що починає відчувати наближення старості (крилатою фразою отця Дмитра була “А що робитиму у старості?”). У майбутньому священик уже не планує вишивати. Каже, трохи підводить зір. Але це не заважає йому працювати за комп’ютером, користуватися Інтернетом.

Отець Дмитро Блажейовський народився у Польщі, на Лемківщині. У 1933 році з Праги пішки прийшов до Риму на прощу. Дорогою почув українську пісню. Співали семінаристи з колегії Святого Йосафата. Це його настільки вразило, що вирішив і собі там вчитися. З 1947 року жив у США – організовував там українські парафії. Щоб вижити, таємно підробляв у ресторанах: замітав і мив посуд. Поки будували церкви, йому доводилося жити на хорах і навіть у підвалі. У 1973 році отець Дмитро повернувся до Риму. Вишиває з шістдесяти трьох років. Як розповіли працівники музею, в отця Дмитра в різних містах України багато послідовників: як жінки, так і чоловіки користуються його зразками. Вишивкою священика цікавляться і українські заробітчани в Італії. Часто люди, з якими стається якась біда, вишиваючи ікони та образи, зцілюються. Лікарі не можуть цього пояснити.

Щодня отець Дмитро прокидається ні світ ні зоря і лягає спати опівночі. У бібліотеку приходить перший, виходить з неї – останній. Наукова праця і вишиття – це його покликання. Так прославляє Бога. Вишивати любить на своєму “городі” – на терасі п’ятого поверху вирощує помідори, огірки, перець, квасолю. Каже, що у такий спосіб економить на продуктах і їсть здорову їжу (м’яса і рибу майже не купує, перевагу надає молочним продуктам). Мабуть, у цьому і є секрет його довголіття. Якщо втомиться, займається “фізкультурою” – підливає городину, використовуючи щоразу по 120 літрів води. Урожаєм ділиться з сусідами. Раду у всьому дає собі сам.

- Які досягнення вважаєте найбільшими у житті?

- Моя піша подорож з Праги до Риму, мій докторат Summa cum laude з теології в Римі, моя працьовитість при митті тарелів та замітанні підлог в Америці, збереження всіх так зароблених грошей на видання книжок і на придбання музею. Пишаюся тим, що весь час жив скромно: на їжу витрачав приблизно 1 долар на день. За весь 99-й рік життя постановив собі і дотримався не купувати ні шматка м’яса і риби, ні кусня сира, ні одного яйця, ні листка салату, ні шматка хліба і жив зі своєї “ферми”, витрачаючи гроші лише на молоко, а за хлібом і деякою іншою їжею ішов лише тоді, коли не було врожаю. Я був витривалим, вишиваючи ікони, видаючи нові збірки та пишучи наукові праці.

- Як домогтися успіху у житті?

- Кожна людина повинна закінчити університет чи ремісничу школу, але важливу роль відіграє релігійне, національне і соціальне виховання, воно залишається в пам’яті на ціле життя. Мій батько казав, що не можна марнувати часу. Потрібно працювати, а відпочивати будемо на цвинтарі. Не сидім по шинках та дискотеках, але вчімся всі чогось конкретного і корисного без відкладання на завтра та совісно працюймо!

Націоналізм колись дав почин до створення УПА і до появи дисидентів та засланців для створення незалежної України. Був розмах і ідея. Нині того не видно. Хоч є майже повна свобода, Україна і українці стоять гірше, ніж стояли за червоного московського режиму. Населення України зменшилося на п’ять мільйонів, і українки замітають сміття та пильнують старих людей по всій Європі.


Довідка «ВЗ»

Протягом останніх десяти років в Україні та за кордоном відбулося понад сотню виставок отця Дмитра Блажейовського. Вишивані ікони священика можна побачити у Франції, Італії, Ватикані, Бразилії, Німеччині та інших країнах. Багато своїх робіт отець Дмитро подарував церквам після проголошення незалежності України. У катедральному соборі Святого Юра у Львові стоять чотири вишивані хоругви священика – Юрія-змієборця, блаженних Йосафати Гордашевської і Тарсикії Мацьків, а також зображення Преображення Господнього.

У колекції отця – понад 350 різновидів робіт на релігійну тематику (не враховуючи подарованих і проданих). У музеї можна побачити близько 200 ікон та вишиваних картин. На них – святі та блаженні, життя і страждання Ісуса Христа, його притчі, Богородиці з різних куточків України та світу, а також козаки та національні герої.

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК
Фото автора

На фото: Отець Дмитро показує свої вишивані роботи у музеї. 
Джерело: Високий Замок
www.wz.lviv.ua

Сім’я і виховання 1086 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Юрій Винничук: Я чекаю нападу на Крим

Юрій Винничук: Я чекаю нападу на Крим Автор: Артем Захарченко Юрій Винничук викликав стільки запитань у публіки, яка прийшла його послухати,...

Література

Право на життя

Право на життя Автор: Леся Лепетун Кілька днів тому я зіштовхнулася з байдужістю, та навіть з жорстокістю людей, які свого часу складали...

Права людини

Зміни клімату б'ють по жінках у бідних країнах

Зміни клімату б'ють по жінках у бідних країнах  Жінки в країнах, що розвиваються, виконують переважну кількість сільськогосподарських...

Довкілля/Екологія

Тривожить спогади, не забувається минуле

Тривожить спогади, не забувається минуле. Гірким болем вривається в душу те, що нині можна назвати сном, що колись було моїм, а зараз... зараз...

Блоги

Україна вийшла зі списку країн, що лідирують за кількістю курців

Палити в Україні стали менше Оприлюднений Всесвітньою організацією охорони здоров'я звіт щодо глобальної тютюнової епідемії свідчить про те, що...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.