Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Випадкове знайомство

by Guest on Jan 29, 2010

Автор: Інна РОСЄВА

Людське життя багатогранне, не мені про це казати. І найяскравішим його проявом є кохання. А чи гідні ми — люди — його? Чому зневажаємо таким святим, даним нам Господом, почуттям?

Події сьогодення змусили мене згадати обставини 20-річної давнини. Це якось дивно, але вони (обставини) періодично повторюються, змінюються лишень картинки буття та герої чоловічої статі.

…Завідувачка нашого наукового відділу — знаний професор, доктор медичних наук — від’їжджала на постійне проживання до Америки. Тоді до США лайнери літали тільки з Москви (то були останні роки перебудови в СРСР).

Тож мені доручили поважну місію — придбати для нашого керівника подарунок на згадку про свій колектив, у якому вона пропрацювала не менш ніж півстоліття.

Оскільки в країні був повний дефіцит усього, я, щоб марно не витрачати час на біганину по крамницях, вирішила зателефонувати до магазину «Кришталь». В той час подарунки з кришталю були модними.

— Заступник голови правління банку слухає, — відповів немолодий чоловічий голос.

— Пробачте, я телефоную до магазину «Кришталь» — мабуть, помилилась, — розгубилася я.

Вдруге натискаю кнопочки, вже уважніше дивлюсь на цифри, щоб не помилитись:

— Заступник голови правління банку слухає.

— Вибачте, але я набираю номер магазину «Кришталь», мені його дала довідкова служба «09», — обурилась я.

— Дайте мені цей номер. Я зараз перевірю. Ви, мабуть, глузуєте з мене. І дайте ваш номер, щоб я зв’язався з Вами, — невдоволено пробуркотів низький бас.

— Так, будь ласка, запишіть, я теж хочу дізнатися, що діється з номерами телефонів.

Декілька хвилин у кімнаті була тиша, а потім — дзвінок:

— Пані, як Вас звати?

— Марія, — відповіла здивовано.

— А мене Федір, та для вас, мабуть, Федір Іванович. Ви справді праві, пробачте, що «нагримав» на вас. Довідкова служба помилилася, тож запишіть номер телефону магазину «Кришталь».

— Дякую дуже вам, і пробачте мені за таке непорозуміння. А можна вас запитати, Федоре Івановичу?

— Так, я слухаю.

— Ваш банк, мабуть, знаходиться неподалік від цього магазину і, певно, він якось вам підпорядковується. Не могли б ви зробити мені послугу і дізнатися, чи є в них кришталеві вази? Бо у нас на роботі термінова справа — від’їжджає наша колега на постійне проживання до США, тож потрібен презент, — пішла я ва-банк.

— Добре. У мене якраз там справи, тож завтра-позавтра я вам зателефоную.

Мабуть, у ті хвилини мій голос набув чарівности або з’явилася таємна енергія, яка зваблює чоловіків, бо пан Федір легко погодився на мою пропозицію (що мене здивувало) і вже наступного дня я почула.

— Пані Марія? Доброго дня, — привітався він весело.

— Доброго дня, пане Федоре, я вас слухаю.

— З кришталем у магазині проблема, але я для вас придбав одну вазу. Через кілька днів у мене справи неподалік вашого інституту, тож зможу привезти ваш презент.

— Дякую, пане Федоре! Та коли Ви спромоглися дістати такий дефіцит, то, маю надію, спробуєте ще й дістати коробку шоколадних цукерок? — здається, знахабніла я зовсім.

— Я не обіцяю, але таки спробую, пані Маріє.

— Дуже вам вдячна, пане Федоре! Мабуть, ви — той чаклун, перед яким відкриваються всі потаємні двері?

Він засміявся і додав:

— Не змушуйте мене розкривати всі банківські секрети.

По кількох днях Федір Іванович таки зателефонував:

— Пані Марія?

— Так, це я.

— Я виїжджаю зараз на машині і за півгодини буду біля вашого корпусу.

— Добре, я зустріну вас.

Робота в банку вимагає точних розрахунків і передбачень, тож рівно через півгодини, як і було сказано, іномарка заступника голови правління стояла за огорожею для автомобілів НДІ, яскраво відрізняючись від машин радянського виробництва.

Я підійшла до цієї «красуні», скромно промовчала про марку авто, немовби вона мене зовсім не шокувала. Пан Федір ввічливо відчинив дверцята і запросив до салону. Передав мені пакет із вазою і коробкою цукерок «Вечірній Київ». Тут я вже не приховувала свого подиву і радощів. Віддала йому гроші і, щиро подякувавши, зібралась виходити. Федір Іванович промовив:

— Пані Маріє, не виходьте, будь ласка, залиштесь на хвилинку. Я тут, на Лівому березі, у справах, і мене чекає термінова робота, але якщо ви приїдете до мене в банк, то у моєму кабінеті ми зможемо вільно поспілкуватися, — нарешті закінчив він схвильовано, вичікуючи, що я відповім.

— Пане Федоре, ви одружений? — несподівано і холодно запитала я.

Він задумався, а потім відповів:

— Сакраментальне запитання, і я вам чесно на нього відповідаю — так, одружений.

— Пробачте, пане Федоре, але я ніколи не була у ролі коханки — вона мене не приваблює, вона принижує мою людську і жіночу гідність. Дякую за те, що ви для мене зробили, але на вашу пропозицію я відповідаю категоричним «Ні».

Обличчя банкіра спохмурніло. Що він думав у цю мить — я не знала, але відповів досить спокійно:

— В усякому разі з мого боку все щиро, і я вас ні до чого не змушую. Якщо вам ще щось знадобиться, повторюю: телефонуйте і приходьте до мене. Радий буду вас бачити. Дозвольте тільки поцілувати хоч ваші руки.

— Будь ласка, — вже із сумом відповіла я, простягши руку з довгими пальцями красивої форми.

Федір Іванович припав до моєї долоні губами і не відпускав її.

Його обличчя гармонійно поєднувалося з його низьким голосом. Чорне з сивиною волосся, чорні великі пухнасті брови нависали на маленькі очі. Він був схожий на лісового хижака, який випадково опинився у великому місті та в шикарній іномарці і який донині мовби зовсім не знав і не бачив жінки. Мені подумалось: «Яка ж у нього дружина? Чи має вона з ним жіноче та людське щастя? Чи задоволена своїм життям?». Від його поцілунку в руку мене охопило неприємне відчуття — все моє єство відштовхувалось від нього. Я з силою витягла свою долоню з його пальців і побігла до свого відділу, де мене вже нетерпляче чекали.

Ця подія трапилася літньої пори. У той день я була в шовковій сукні з оголеними руками і шиєю, які засвідчували мою молодість і жіночність. Колір плаття підкреслював розкішність каштанового хвилястого волосся, а його фасон добре виявляв струнку статуру жінки. Зазвичай на роботі ми завжди одягали білі халати, але тоді до пана Федора я вийшла без робочого вбрання. Я йшла до нього з відчуттям радости й просвітлення, бо виконала свою «місію». А після зустрічі з ним залишився такий гнітючий душевний осад, мовби мене вибруднили у багнюці.

Відтоді я часто думаю: чому чоловіки так упевнені у своїх чарах щодо жінок? Тим більше ті, які набагато старші від жінок, до яких залицяються, та ще й одружені?

Можна, скажімо, припустити, що закохалися з першого погляду. Але ж для цього існують шляхетні й цивілізовані варіанти вияву своїх почуттів: дарування квітів, інші знаки уваги, які не принижують нікого — ні чоловіків, ні жінок.

Тож, виходить, що у нас низька культура спілкування між людьми різної статі? Мабуть, що так.

І залежить це не так від суспільства (хоча й цей чинник відіграє свою роль), родини й освіти, як від самої людини. Її здатности піднятися на високий щабель самовихованости не задля чогось, а заради себе, задля внутрішньої своєї культури, щоб усвідомлювати себе Людиною. Ось до таких міркувань спонукали мене та давня зустріч і наше сьогодення.

А ще хочеться звернутися до жінок, а ще більше — до дівчат:

— Будьте мужніми, не дозволяйте накинути на себе тенета спокуси, вірте у своє щастя — і воно обов’язково до вас прийде, і ви зустрінете свою половинку, але тільки треба дочекатися її — саме її. Не біжіть на перший яскравий вогник, бо він може обпекти вас. Дочекайтесь своєї Неопалимої Купини — єдиного на все життя кохання, котре буде і зігрівати, і світити, і робити вас Людиною.

А звертаючись до чоловіків — скажу:

— Не посягайте на жіночу і людську гідність грубими приставаннями. Піднімайтесь на найвищий щабель своїх почуттів, на які здатна тільки Людина! Перемагайте в собі потяг інстинкту, і розвивайте найкращі людські почуття!

Я нікому не нав’язую свою думку і мораль. Зрештою, «у кожного своя доля і свій шлях широкий». А тільки подала на розсуд читачів міркування, народжені і перевірені моїм життєвим досвідом.

І наостанок. Щоб не помилитися, де справжнє кохання, а де — тільки фарс, психологи пропонують п’ять його ознак:

- доторкатися руками;

- дарувати подарунки;

- перебувати поруч;

- бути вдячним за те, що є;

- пропонувати свої послуги.

Автор: Інна РОСЄВА
Джерело:
Українське слово

Сім’я і виховання 1245 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ІВАН ГОНЧАР ТРИДЦЯТЬ РОКІВ БУВ ПІД КОВПАКОМ КДБ

Автор: Ганна ЧАЛОВА До 100-річчя від дня народження видатного сина України Заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії імени...

Мистецтво/Рукоділля

Ходьба на лижах

Ходьба на лижах доступна вже дітям середньої групи. Вона зміцнює здоров'я, сприяє всебічному фізичному розвитку та загартуванню організму....

Спорт

Целюліт

Ходити в спортзал. Слідкувати за фігурою. Не палити і не пити. Їсти виключно здорові продукти. Носити спеціальне білизну і колготки ... І все...

Здоров'я

Хімічна бомба для столиці

Розбитий градусник - це дуже недобре, про це знає кожен, деякі навіть в таких випадках викликають МНС для очищення приміщення від крихітної...

Довкілля/Екологія

До Дмитра – часникова пора

До Дмитра – часникова пора  Автор: Роман Голинський Після збирання основних овочевих культур - час висаджувати часник. Роблять це...

Садівництво

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.